Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca de anul trecut s-a mai schimbat piata GS-urilor! Au aparut tot felul de modele noi, care desi nu par, sunt mult mai puternice si mai rapide! :rolleyes:

Sa fim seriosi! in primul rand GS-ul nu este moto de 180. Il poti incerca in anumite conditii, gen autostrada, asa scurt, dar clar nu e motor de 180. Ce sa mai zic de 200! :bounce:

E motor care se simte bine in zona 120-140. Pe la viteza aia poti scoate consum frumusel, in genul 3,5-3,7. Iar chestia cu PRI-ul, forget about it! N-are nici o legatura, daca ai nivelul in camera bun, nu ramai fara benzina. Daca e mai mic nivelul, e posibil sa se intample sa ramana fara benzen. Asta daca s-a incercat obtinerea unui amestec mai sarac... Daca stii cum functioneaza carb. ai stii ca indiferent de sistemul de alimentare in carb., vacuumatic sau prin cadere libera(sau pompa electrica, dar nu-i cazul aici), cuiul ponto nu lasa sa se depaseasca un anumit nivel in camera constanta! So, explicatia cu PRI-ON pica!

Vazand ca insisti cu 200 al tau, inclin sa te cred! Dar motivele sunt altele, nu ca prinde de regula GS-ul atat ci ai ceva la moto: vreun pinion schimbat, vreun vitezometru cu cablu slabit, etc. Si la carte si pe site-uri viteza maxima data e de 180.

Pe al meu aveam cauciucuri de 150 pe spate si era din '94! Ca sa stim de ce vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu 2 intrebari:

1 Cat de lat poate fii cauciucul spate? merge 160 sau doar 150; si se pot schimba rotile(janta) cu un model mai mishto?

2 Se poate monta un bord mai frumos (cadranele alea parca sunt din anii 80) sau macar imbunatati asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ai varianta limitata, 25Kw (34CP). Buni si aia, nu te framanta prea tare! Si asa e viteza mare la 160 pe GS si e si incomod!

Sa te bucuri de moto, asa cum e! Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu un cauciuc pe spate de 130. Puteti sa-mi recomandati ceva? Stiti niste preturi pentru unele noi sau de unde pot sa-mi iau ceva ok calitate-pret? M-ar interesa din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bubucaty si-a luat gume ca noi cu 120 lei din poarta campingului Darste, la intrunire, deci se poate. :rolleyes:

 

P.S. Saptamana viitoare sper sa va prezint noul "proiect" al GS-ului meu, cu o toba noua, modificata. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bubucaty si-a luat gume ca noi cu 120 lei din poarta campingului Darste, la intrunire, deci se poate. :rolleyes:

 

P.S. Saptamana viitoare sper sa va prezint noul "proiect" al GS-ului meu, cu o toba noua, modificata. :bounce:

 

 

Pai ce-i faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-2950-1152255524.jpg

 

Sper ca mecanicul sa poate wk asta sa o adapteze k lumea :rolleyes:

 

:crack:) Tomas vezi ca maine vin si eu la Radu sa vedem cum arata. La ce ora esti la el, :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il sun dupa-amiaza daca are timp sa i-o las deja din seara asta.

 

P.S. Ma ia cineva pasager de la el pana acasa ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am descoperit si eu ca am trusa de chei sub sha la gs era in spatele trusei medicale si nu am observat'o :crack: si gasi o cheie care nu stiu ce se face cu ea poate imi spuneti voi. :disappointed:

 

 

post-8003-1152296603_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am descoperit si eu ca am trusa de chei sub sha la gs era in spatele trusei medicale si nu am observat'o :sick: si gasi o cheie care nu stiu ce se face cu ea poate imi spuneti voi. :disappointed:

post-8003-1152296603_thumb.jpg

 

Poti strange pretensionarea la amortizoru central si la ghidon piulita aia speciala care regleaza jocul ghidonului. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mosului, dupa 3 ore de munca asiduua, Radu (mecanicul) a facut ca incepand de azi-noapte GS-ul meu sa nu mai sune DELOC a GS :disappointed: Un sunet grav, rotund, etc :crack:

 

Il recomand pe baiat ca fiind foarte serios si meticulos, si rezonabil ca pret. Se baga la orice fel de suduri si alte chestii: Strada Islaz nr 21 (In spatele cimitirului Sf. Vineri de pe Calea Grivitei) - 0724.230.550

 

Am tobaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ne ai facut curiosi... Pe cand un attach cu soundul sau un clipuletz? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... de curand sunt si eu posesor de gs500e ... am cumparat motorul de la depechemod si ii multzumesc pt afacere.

acum... unde fac reglajul la carburator , pistoane etc... nu are neaparat nevoie da vreau sa-l fac

 

 

a.. si vrea sa-i pun si toba sport sa sune grav..

mai am de schimbat la ea placutze fatza si cauziuc fatza..

sau ... care imi vinde un pont unde pot sa-l fac si mai puternic si mai frumos... :disappointed:

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu saptamana viitoare vreau sa i fac modificarea asta la toba:

 

post-8003-1152459660_thumb.jpg

 

si cica rezultatul os a fie asta :crack: :

 

standing_still.mp3

 

iar aci e manualul pt cine e interesat ,l'am gasit pe un site.

 

 

exhaust_mod_manual.doc

 

:disappointed:

 

ps :mai are cineva de pe aci facuta asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , motorul pe care mi la dat cold as ice pe o roata ala e. dupa care am incercat sa-l dau si eu si mi-a zburat mana stanga de pe ghidon si facea k draq pana l-am prins.. bine k nu am cazut..

 

eu saptamana viitoare vreau sa i fac modificarea asta la toba:

 

post-8003-1152459660_thumb.jpg

 

si cica rezultatul os a fie asta :crack: :

 

standing_still.mp3

 

iar aci e manualul pt cine e interesat ,l'am gasit pe un site.

exhaust_mod_manual.doc

 

:disappointed:

 

ps :mai are cineva de pe aci facuta asta?

sa imi zici si mie ce efect are si cat a costat poate imi pun si io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu costa nimika tre sa ai o bormasina si un burghiu pt metal,atat,efectul i'l poti auzi in fisierul care la m atasat (standin still.mp3).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...