Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iar acum, unde sa o duc la un service? Nu are o problema anume - cel putin eu nu-mi dau seama - dar o vreau vopsita / curatata / verificata / reglata / etc...

 

Salut,

 

Eu pe 20 am fost la service-ul Suzuki, pt revizia de 1000 km. Revizia m-a costat 240 RON (schimbat ulei + filtru + garnitura, degripare, strans lantul, strans cablu ambreiaj)

 

A durat cam o ora toata taravura. Am pus si niste intrebari, la revizia de 6k se mai curata si filtrul de aer, care te costa manopera pt 20 minute (asta n-am mai intrebat :lol:).

S-a oferit sa-mi curete si lantul (curatat, uns, etc), costa vreo 60 RON operatia.

Si cica poti sa-ti parchezi si mototcicleta peste iarna la ei, 100 RON/luna.

 

Poti sa suni la nr asta: 266.50.01, dar nu stiu daca o sa poata sa-ti dea raspunsuri corecte, mie la telefon mi-au zis ca revizia costa cam 4 milioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu pe 20 am fost la service-ul Suzuki, pt revizia de 1000 km. Revizia m-a costat 240 RON (schimbat ulei + filtru + garnitura, degripare, strans lantul, strans cablu ambreiaj)

 

A durat cam o ora toata taravura. Am pus si niste intrebari, la revizia de 6k se mai curata si filtrul de aer, care te costa manopera pt 20 minute (asta n-am mai intrebat :lol:).

S-a oferit sa-mi curete si lantul (curatat, uns, etc), costa vreo 60 RON operatia.

 

 

Cam scump service-ul la suzuki....tot ceea ce ti-au facut ei, puteai sa faci si singur ca sunt operatii simple, si ieseai cu cel putin 1 mil mai eftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu pe 20 am fost la service-ul Suzuki, pt revizia de 1000 km. Revizia m-a costat 240 RON (schimbat ulei + filtru + garnitura, degripare, strans lantul, strans cablu ambreiaj)

 

A durat cam o ora toata taravura. Am pus si niste intrebari, la revizia de 6k se mai curata si filtrul de aer, care te costa manopera pt 20 minute (asta n-am mai intrebat :lol:).

S-a oferit sa-mi curete si lantul (curatat, uns, etc), costa vreo 60 RON operatia.

Si cica poti sa-ti parchezi si mototcicleta peste iarna la ei, 100 RON/luna.

 

Poti sa suni la nr asta: 266.50.01, dar nu stiu daca o sa poata sa-ti dea raspunsuri corecte, mie la telefon mi-au zis ca revizia costa cam 4 milioane.

 

multam. o sa-i sun maine. revin.

 

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam scump service-ul la suzuki....tot ceea ce ti-au facut ei, puteai sa faci si singur ca sunt operatii simple, si ieseai cu cel putin 1 mil mai eftin.

 

Era prima revizie, motorul e nou (1000 km ;)). Si cum e prima motocicleta si nici nu am prea multe cunostinte cu motociclete, prefer sa o fac acolo unde trebuie. Lantul de curatat/uns incerc sa o fac singur, sper sa si reusesc (dar la primavara, acum chiar am bagat-o la hibernare :lol:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era prima revizie, motorul e nou (1000 km ;)). Si cum e prima motocicleta si nici nu am prea multe cunostinte cu motociclete, prefer sa o fac acolo unde trebuie. Lantul de curatat/uns incerc sa o fac singur, sper sa si reusesc (dar la primavara, acum chiar am bagat-o la hibernare :burnout:).

 

Salut, nu stiam ca e prima revizie.

 

Despre cum se curata si unge lantul da un click AICI (click aici)

 

Acolo scrie si ce se folosete pentru aceasta operatie.

 

Exista si alte service-uri unde daca cumperi uleiul de la ei, schimbul e gratuit.

 

Sper sa te ajute link-ul.

 

Bafta, si cat mai multi km fara incidente neplacute.

 

PS: baga o poza cu mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pana sa va pun o intrebare, multumiri lui Hellicks si lui Larry pt. bare si oglinda.

 

HIP-HIP URAAA! Tre' sa'l uzi, frateeee! Las' ca imi vine motorishca de afara si ne vedem pe asfalt :D Pana atunci :burnout: !!! Asfalt uscat, cat mai e vreme!

 

attachmentid=128362]

Asa ceva nu este un lucru normal, si devine din ce in ce mai revoltator, motiv pentru care l-as ruga pe autorul manoperei sa ma contacteze ca sa bem pana cadem pe spate amandoi... ;) VREAU SI IOOOOO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit ca poate lumea nu stie daca se potrivesc de Aprilia sau nu ? vezi la sectiunea 125 cm ce dimensiuni la cauciucuri au Apriliile si apoi le compari cu cele din talonul tau. Sau da o raita pe net. Daca vrei o roata noua, da-mi un tel ziua (12-19) la 0727 285 805 si-ti zic cat costa.

 

@candro - Continental Avenue - 450 ron ; Pirelli MT75 - 530 RON, etc

Si te sfatuiesc sa folosesti intai de toate optiunea Search pentru a gasi raspunsuri :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

 

Am si eu un GS500E si-mi trebuie o baterie 12V 12A si 13.5cm lungime (ca aia este cea care "doare")

 

help

 

 

 

VORBESC AZI CU UN AMIC SI REVIN MAINE CU UN RASPUNS (CRED CA LA "CARANDA" CA-I MAI IEFTIN)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva cat prinde un GS cu a I-a, a II-a, etc? mersi

 

Nu mai stiu exact c-o trecut ceva vreme... :bow: parca aprox 70 1-a si vreo 110 a 2-a??? Stiu ca la Bandit e cam 80 1-a si 120 a 2-a. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciuc de spate de 14 sau 15 (eu am de 15 acum)

 

unde gasesc si la ce bani

 

multumesc

P.S.: stiu ca in carte spune de 13 pe spate

 

Daca iti pui de 15 va trebui sa-ti modifici si pe fatza sa ai o ciclistica buna. Altfel ai sa simti diferente mari. Eu am avut diferenta fata/spate dar am renuntat intrucat se simtea aiurea la drum si pe serpentine.

 

@kevin, ziceai tu ca e mic Gs-ul, alea-alea (stiu topicul tau ) dar uite ca vad ca ai ramas la el. :finger: DIn poza reiese ca ai rugina pe lant. Foloseste un spray de curatare si apoi unge-l sanatos cu un spray de strada, ca e pacat de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da thomas,ziceam yo multe..da is mare fan naked..si kand am vazut gs ul m am kam indragostyt.amu e al meu :finger: styu ka am un pik de lukru la el,o sa mi iau spray uri,dar intay tra sa recitesc cele 100 de pagini ale acestui topik,sa aflu in amanunt kum se procedeaza cel mai bine si ku ce.le am mai citit,dar acum sunt si eu direct interesat. :banana: mersi de sfat.si.......de fapt...nu mi se pare mik,mi se pare perfect pt mine :)si inka o intrebare.nu mi place delok kum arata galeriile.ce pot sa fac?asa,mai ieftin...

Editat de kevin77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...