Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Nasol, un coleg a rupt doua surube exact in contextul asta, insa le-a scos relativ usor, dupa care a rectificat putin filetul si acum e OK, poti incerca sa tragi mai tare de ele, poate ai noroc, acum depinde de ce risc vrei sa iti asumi:).

 

Am tras pana in momentul in care am simtit ca surubul incepe sa se torsioneze si m am oprit. Oricum poate imi explici cum a scos colegul tau partea din surub care a ramas in chiulasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Am tras pana in momentul in care am simtit ca surubul incepe sa se torsioneze si m am oprit. Oricum poate imi explici cum a scos colegul tau partea din surub care a ramas in chiulasa.

 

 

Cu o bormasina si un burghiu putin mai mic decat surubul, dupa care a rectificat putin filetul cu o filiera luata de la rusi. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o bormasina si un burghiu putin mai mic decat surubul, dupa care a rectificat putin filetul cu o filiera luata de la rusi. Bafta

Sper sa nu ma insel dar cred ca ai vrut sa zici tarod nu filiera.in orice caz nu ar prinde rau nici un set de extractoare suruburi. bft

 

A incercat careva sa treca de la suspensia fata de gs la altceva?de ex furca de sv650 si roata cu 2 discuri?sau alte modele de furca plus roata cu 2 discuri?? ce implica de modificat sau stie careva daca vine plug an play?ma gandesc ca la prinderea jugurilor de cadru nu s-ar potrivi. oricum daca are cineva vreo idee e binevenita. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat cineva sa careneze un GS500 E sa arate ca un GS500F?

Sunt curios care sunt pasii si pretul pt asta.

 

PS. trebuie schimbat ceva la acte?

 

Nu-l carena.. I-ati carenata daca vrei carene.. dar mie mi se par urate motocicletele carenate.

Fa-l streetfighter daca vrei ceva deosebit.

 

O sa bagi bani in el si cand vrei sa-l vinzi o sa pierzi banii.. nu o sa intereseze pe nimeni upgrade-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu m-a interesat decat poate putin la inceput, in rest Suzi e asa cum trebuie sa fie :D

 

Acum vreau sa ii schimb semighidoanele si sa ii pun ghidon. Am vazut acum la un moto din Bocsa, venit cu un GS in Iasi la o intalnire moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu m-a interesat decat poate putin la inceput, in rest Suzi e asa cum trebuie sa fie :D

 

Acum vreau sa ii schimb semighidoanele si sa ii pun ghidon. Am vazut acum la un moto din Bocsa, venit cu un GS in Iasi la o intalnire moto.

 

E destul de complicat. Si eu am facut tot felul de modificari. In final am luat unul fabricat dupa 2001. La modificarea asta esti limitat de lungimea furtunului de frana. Eu de exemplu l am scos in afara el normal este prin jug adica l am scos pe langa amortizor prinzandu-l doar in surubul de jos care tine amortizorul in jug. Cel mai simplu cred ca este sa gasesti niste prinderi de ghidon din astea de enduro sau ceva care sa poti sa il bagi in locul vechilor suruburi care tin partea cu semighidoanele si bordul. Oricum spor la modificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ajutati-ma cu o informatie, va rog!

Discul fata la GS-ul din '93 este din otel sau din fonta?

Sau, cu alte cuvinte, se pot folosi placute sinterizate pe discul original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca ai luat un alt gs ? Cum de nu ai trecut pe alta clasa ?

 

Am incercat cam toate clasele in afara de chopper respectiv am avut honda dominator, honda hornet, suzuki gsx-r dar pentru ce imi trebuie mie gs este perfect.Ma interesa consum mic, intretinere ieftina, motor fiabil, acceleratie decenta, frane bune, piese second ieftine, usor de manevrat in aglomeratie. Am mai avut doua GS-uri dar le am dat din cauza pozitiei de pe ele ( unu din 89 si unu din 95). Cel pe care il am acum (2005) este perfect ( i am inaltat putin ghidoanele)ca si pozitie de mers. Chiar daca are doar 45 de cp eu cred ca sunt de ajuns in conditiile in care pana la 140 la ora este mult mai rapida ca masinile obisnuite. Eu in medie merg cu maxim 130 140 deci este ok . Acum fiecare alege motocicleta care i se potriveste cel mai bine.

 

Asta este motocicleta :

post-10185-0-26070800-1346583617_thumb.jpg

Editat de dragos1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....cumpar ghidon touring pt. gs 500 e, ce (classic high sau clssic low) si de unde?.....va rog sa ma ajutati cu orice inf. . multumesc!

 

http://www.bikepics.com/members/gavroche/99gs500/

 

Am incercat cam toate clasele in afara de chopper respectiv am avut honda dominator, honda hornet, suzuki gsx-r dar pentru ce imi trebuie mie gs este perfect.Ma interesa consum mic, intretinere ieftina, motor fiabil, acceleratie decenta, frane bune, piese second ieftine, usor de manevrat in aglomeratie. Am mai avut doua GS-uri dar le am dat din cauza pozitiei de pe ele ( unu din 89 si unu din 95). Cel pe care il am acum (2005) este perfect ( i am inaltat putin ghidoanele)ca si pozitie de mers. Chiar daca are doar 45 de cp eu cred ca sunt de ajuns in conditiile in care pana la 140 la ora este mult mai rapida ca masinile obisnuite. Eu in medie merg cu maxim 130 140 deci este ok . Acum fiecare alege motocicleta care i se potriveste cel mai bine.

 

Asta este motocicleta :

salut...ma poti ajuta cu o poza a ghidonului tau ?....vreau sa cumpar ghidon touring pt. gs ....multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghidon GS500

post-34332-0-64150000-1346668242_thumb.jpg

post-34332-0-43665000-1346668284_thumb.jpg

 

Tu ai semighidoane, cred ca iti mai trebuie ceva pe acolo.

 

Ar mai avea nevoie de piesa nr.3 din poza:

 

salut....cumpar ghidon touring pt. gs 500 e, ce (classic high sau clssic low) si de unde?.....va rog sa ma ajutati cu orice inf. . multumesc!

 

http://www.bikepics.com/members/gavroche/99gs500/

 

 

salut...ma poti ajuta cu o poza a ghidonului tau ?....vreau sa cumpar ghidon touring pt. gs ....multumesc!

 

Ghidon poti sa pui aproape orice model pe 22mm diametrul si sa ajunga la el frana de fata asta ca sa nu mai schimbi si furtunul de la frana de fata. Partea complicata este cum il prinzi in jug.

post-10185-0-95089600-1346676327_thumb.jpg

Editat de dragos1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai avea nevoie de piesa nr.3 din poza:

 

 

 

Ghidon poti sa pui aproape orice model pe 22mm diametrul si sa ajunga la el frana de fata asta ca sa nu mai schimbi si furtunul de la frana de fata. Partea complicata este cum il prinzi in jug.

 

CU TOT CU PIESA NR. 3

Lucas

TRW Lenker Classic Low 22 mm

SI

Lucas

TRW Lenker Classic High 22 mm

 

PT. SUZUKI GS 500 E ,44 EURO|BUC. Care este treaba cu prinderea in jug? :blink:

post-60559-0-61722500-1346680114_thumb.jpg

post-60559-0-55555600-1346680142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CU TOT CU PIESA NR. 3

Lucas

TRW Lenker Classic Low 22 mm

SI

Lucas

TRW Lenker Classic High 22 mm

 

PT. SUZUKI GS 500 E ,44 EURO|BUC. Care este treaba cu prinderea in jug? :blink:

 

La banii astia eu cred ca e doar ghidonul. Intreaba inainte daca ai cum. Cu prinderea in jug este ca ar trebui sa prinzi chestia aia in jug si sa prinzi si bordul de ea. Piesa veche tinea semighidoanele si bordul. Cel mai simplu cauta un gs dupa 2001 pune l langa al tau ca sa intelegi mai bine diferetele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știe cineva de unde pot cumpăra o GS500F nouă în Romania și cam la ce preț?

Puteți răspunde prin PM dacă se consideră reclamă. Mulțumesc.

http://www.motoflash.ro/moto/motociclete_noi_suzuki/suzuki_gs_500_f.html

inca un link http://www.clubmoto.ro/motociclete_noi/model_moto/194/SUZUKI-gs-500-f oricum nu prea merita sa iei unu nou. Cu 2000 de euro iei motocicleta buna iar de restul poti sa te plimbi :peace:

Editat de dragos1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...