Sari la conținut

Un Gand Bun De Craciun Pt Vitezani!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Mi-am aruncat un ochi spre lista neagra azi.Din pacate s-au inmultit motocicletele anul acesta si la anu va fii din nou o explozie in tara noastra.Infrastrucura si felul de a conduce al tuturor participantilor la trafic din tara asta inca lasa de dorit.Pt vitezane am ajuns la concluzia ca este ca la ruleta ruseasca pe sosele.Daca pilotul mai are si mancarimi in palma sau in cor este si mai tragic.In plus la unii dintre noi este de ajuns sa gresim o data.Si cum a gresi este omenesc chiar eu un impatimit al vitezei am ajuns la concluzia ca nu se mai merita.Se apropie momentul acela al anului in care trebuie sa fim mai buni si sa tragem linie cu ce am realizat in ultimele 12 luni si mai mult de atata sa aprindem o lumanare si sa zicem in gand DOAMNE AJUTA!Am scapat si anul acesta!Norocul insa nu poate tine la nesfarsit.Daca pana acum eram mare amator de viteza pe strada pt ca pur si simplu nu imi pasa dupa o lunga meditatie am ajuns la concluzia ca nu se merita.Cu ce il incalzeste pe cel pe langa care treci pe o roata sau treci cu 200 pe sosea?Pt el esti inca unul care in curand va fii donator la Fundeni.Singurii pt care conteaza sunt cei pe care-i lasi acasa.Poate ca pana acum nu mi-a pasat ca eram rebel si nu imi pasa de cei care sunt in jur,dar cand vezi ca celorlalti le pasa macar sa ne gandim la ei,la ce am realizat si la cat ne-am chinuit in ultimii ani.De multe ori cand iau casca in mana si vreau sa ies ma uit la casa mea si ma gandesc ce s-ar intampla daca in urma ar ramane un maldar de fiare contorsionate,o cruce si multe alte vieti distruse,multi bucurosi bataiosi sa ia ceea ce tocmai ai lasat.Nu voi renunta la motociclism,dar spiritul de competitie si orgoliile vor disparea.Nu mai conteaza timpii,spectacolele,barierele.Moto va deveni doar un hobby pt mine incercand sa fac din fiecare iesire ceva mai safe.A trebuit sa implinesc o varsta si sa fac un pas serios in viata ca sa inteleg ca nu se merita.Poate ve-ti spune ca am inebunit,dar nu e cazul.Va indemn de azi inainte doar la mai multa cumpatare.De ce?Motociclismul este un sport extraordinar de frumos.Este ceva superb sa vezi un moto in benzinarie cu un biker imbracat fistichiu.Se vede frumos din exterior,iar in interior numai noi stim ce se intampla.Din pacate nu traim intr-o lume perfecta in care cazi si te ridici te stergi de praf si pleci mai departe.Ar fii fost prea frumos sa fie asa.Din pacate noi platim de cele mai multe ori cu...VIATA!Paradoxal este ca traim o singura data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte adevarat ce spui,foarte "la obiect" si foarte important. Sa speram ca toti care citesc acest forum, in special cei tineri si "nelinistiti" sa invete ceva inainte sa apuce sa experimenteze si sa simta pe pielea lor aceste chestii...s-ar putea sa fie ultima data. Eu am reusit sa scap dintr-un accidend destul de periculos in 2003 cand, in timp ce conduceam JAWA mea cu 120km/h am iesit de pe sosea intr-o curba foarte stransa si am trecut printre doi copaci aflati la doar 2m unul de celalalt si m-am izbit frontal de un gard de scanduri...am scapat DOAR cu o casca sparta, 2 degete rupte si echipamentul rupt si bineinteles motorul praf.De atunci eu sunt "cumintelul" chiar si la ghidonul FZR-ului meu de 1000 pe care-l am din vara. Asa ca aveti mare grija!!! S-ar putea ca a 2-a oara sa nu mai fiu asa norocos.Multa bafta, LA MULTI ANI la toata lumea si RIDE SAFE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emylyo e foarte corect ce ai spus tu dar as remarca faptul ca ai fost un pic prea dramatic..cel putin asa mi se pare mie...

e corect cand spui sa nu forjam fierul pe strada...dar de la asta si sa zici ca te uiti la casa de fiecare data cand iesi din casa mi se pare exagerat...

doar nu mergi la razboi....

daca nu mergi ca un nebun sansele ca sa mori in trafic sunt foarte reduse...de fapt singura sansa sa mori e legata de comunistii din conserve

mie mi sa parut pic melodramatic felul in care ai pus problema dar total adevarata...

adevarul ca exagerarile sunt necesare ca sa scoti in evidenta tema propozitie...corect

eu sunt de parerea asta....

mai bine traiesc cum imi place decat sa traiesc cu gandul cum ar fi fost daca...

cum ar fi fost daca imi cumparatm motocicleta...cum ar fi fost sa ma las in curbe...cum ar fi fost sa imi bata vantul in fata si soarele sa imi lumineze fata....

pt mine motocicleta reprezinta cea mai puternica arma impotriva acelei urate state of mind numiata...regret

un lucru atat de minunat vine cu un pret

daca nu ar fi asa am trai in tara basmelor sau cea a viselor....

de fiecare data cand ies cu motocicleta ma gandesc ca trebuie sa vin safe acasa....dar ma si gandesc cat de mort as fi fara ea stand in casa gandindu-ma ca daca stau intre 4 pereti nimic nu mi se poate intampla....

nu vom trai o mie de ani

daca ati vazut filmul the worlds fastest indian cu anthony hopkins acolo spune o fraza foarte frumoasa de genul asta...

copilul il intreaba pe batran daca nu ii e frica sa mearga pe motocicleta fiindca sunt periculoase...batranul ii raspunde cumva asa...

"ce traiesc eu pe o motocicleta in cateva minute nu traiesc altii intr-o viata intreaga" sau ceva de genul asta...

oricum mi-a ramas in minte...

nu sunt un adept al vitezei...dimpotriva....e prea mult risc

dar sa nu cadem in cealalta extrema.....

nu ma sui pe motor ca e periculos....

daca ati sti de cate ori am auzit placa asta...haha

stati in masina fratilor si veti traii o mie de ani le raspund...

doar "nebunii" ca noi stiu ce inseamna sa "traiesti" cu adevarat

LA MULTI ANI si fie ca si anul viitor sa ni-l petrecem sanatosi in fata tastaturii dar mai ales calare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de fiecare data cand ma urc pe motor, vreau sa ajung acasa, piesa cu parinti, prieteni si prietena la spital sa ma vada daca nu mor am jucat-o odata anul trecut, de ce? pentru ca am crezut ca sunt singur pe strada. Mi-am revenit, aproape in totalitate, am avut mult noroc, m-am urcat din nou pe motor, pe un motor mai mare si mai puternic si am mers altfel, unde se putea cu 120 am mers cu 270 si unde se putea cu 60 am mers doar cu 30.

La multi ani tuturor, mac, sergiu, emylyo -mai demult pasionat de cbr 900rr, prieteni, sper sa incheiem 2008 la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod indirect facem tot ceea ce facem si pt altii

ca daca ai fi singur pe lume nu ar mai avea farmec

sergiu, de cand te "cunosc" asta e cu siguranta cea mai buna remarca a ta! daca ar vedea-o silviu, ar muri de ciuda.....

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am aruncat un ochi spre lista neagra azi.Din pacate s-au inmultit motocicletele anul acesta si la anu va fii din nou o explozie in tara noastra.Infrastrucura si felul de a conduce al tuturor participantilor la trafic din tara asta inca lasa de dorit.Pt vitezane am ajuns la concluzia ca este ca la ruleta ruseasca pe sosele.Daca pilotul mai are si mancarimi in palma sau in cor este si mai tragic.In plus la unii dintre noi este de ajuns sa gresim o data.Si cum a gresi este omenesc chiar eu un impatimit al vitezei am ajuns la concluzia ca nu se mai merita.Se apropie momentul acela al anului in care trebuie sa fim mai buni si sa tragem linie cu ce am realizat in ultimele 12 luni si mai mult de atata sa aprindem o lumanare si sa zicem in gand DOAMNE AJUTA!Am scapat si anul acesta!Norocul insa nu poate tine la nesfarsit.Daca pana acum eram mare amator de viteza pe strada pt ca pur si simplu nu imi pasa dupa o lunga meditatie am ajuns la concluzia ca nu se merita.Cu ce il incalzeste pe cel pe langa care treci pe o roata sau treci cu 200 pe sosea?Pt el esti inca unul care in curand va fii donator la Fundeni.Singurii pt care conteaza sunt cei pe care-i lasi acasa.Poate ca pana acum nu mi-a pasat ca eram rebel si nu imi pasa de cei care sunt in jur,dar cand vezi ca celorlalti le pasa macar sa ne gandim la ei,la ce am realizat si la cat ne-am chinuit in ultimii ani.De multe ori cand iau casca in mana si vreau sa ies ma uit la casa mea si ma gandesc ce s-ar intampla daca in urma ar ramane un maldar de fiare contorsionate,o cruce si multe alte vieti distruse,multi bucurosi bataiosi sa ia ceea ce tocmai ai lasat.Nu voi renunta la motociclism,dar spiritul de competitie si orgoliile vor disparea.Nu mai conteaza timpii,spectacolele,barierele.Moto va deveni doar un hobby pt mine incercand sa fac din fiecare iesire ceva mai safe.A trebuit sa implinesc o varsta si sa fac un pas serios in viata ca sa inteleg ca nu se merita.Poate ve-ti spune ca am inebunit,dar nu e cazul.Va indemn de azi inainte doar la mai multa cumpatare.De ce?Motociclismul este un sport extraordinar de frumos.Este ceva superb sa vezi un moto in benzinarie cu un biker imbracat fistichiu.Se vede frumos din exterior,iar in interior numai noi stim ce se intampla.Din pacate nu traim intr-o lume perfecta in care cazi si te ridici te stergi de praf si pleci mai departe.Ar fii fost prea frumos sa fie asa.Din pacate noi platim de cele mai multe ori cu...VIATA!Paradoxal este ca traim o singura data!

tin sa te contrazic!

fiecare stie cel mai bine cum face pt el...

...sau gresesc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

sergiu, de cand te "cunosc" asta e cu siguranta cea mai buna remarca a ta! daca ar vedea-o silviu, ar muri de ciuda.....

tibi is un geniu asa-i?

nu is moale...

:rolleyes:

mai am si io pusee dinastea de filozof obosit

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...1995-16761.html

fain motor ai avut tibi....

ce ai fost si ce ai ajuns :rock:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...