Sari la conținut

Kawasaki Zzr1100


Postări Recomandate

  • Admin

Ce an este cel pe care l-ai gasit?

Iti recomand D-urile,sunt facute dupa 1994 si designul este mult mai frumos.

Daca esti un tip mai masiv se pliaza ca o manuse.Nu prea este recomandat celor mai mici,deoarece este grea(270 kg)

Este o motocicleta barbateasca,grea,dar de nadejde.Motorul este fulminant,mai ales dupa 7000 rot/min.Pentru anii aia a fost o bomba,ca si acum dealtfel.A fost o legenda ani intregi.Este un motor de drum lung,odihnitor,cu care insa nu te faci de ris in fata nimanui.

Puncte slabe ar fi cutia de viteze(incearca inainte cu atentie,sa nu-ti sara,mai ales dintr-a doua sau a treia) si din cauza unui viciu de proiectare la ungere se poate buli biela 4).

Pentru a preintimpina acest neajuns verifica bine uleiul inainte de drum si completeaza intodeauna,nivelul lui sa fie la maxim tot timpul.Daca ai sa faci asa nu ai sa ai probleme cu motorul.

Frinele or sa ti se para mai slabe,dar asta numai din cauza masei mari a motocicletei.

Fiind un model foarte vindut partea buna este ca ai sa gasesti piese la ea girla.

Vezi ca mai sunt pe aici pareri despre ZZR in general.

Eu am unul de care am fost foarte multumit,din primavara o sa-l bag la vinzare,daca te intereseaza discutam,pretul este sub tot ce exista pe piata.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce an este cel pe care l-ai gasit?

Iti recomand D-urile,sunt facute dupa 1994 si designul este mult mai frumos.

Daca esti un tip mai masiv se pliaza ca o manuse.Nu prea este recomandat celor mai mici,deoarece este grea(270 kg)

Este o motocicleta barbateasca,grea,dar de nadejde.Motorul este fulminant,mai ales dupa 7000 rot/min.Pentru anii aia a fost o bomba,ca si acum dealtfel.A fost o legenda ani intregi.Este un motor de drum lung,odihnitor,cu care insa nu te faci de ris in fata nimanui.

Puncte slabe ar fi cutia de viteze(incearca inainte cu atentie,sa nu-ti sara,mai ales dintr-a doua sau a treia) si din cauza unui viciu de proiectare la ungere se poate buli biela 4).

Pentru a preintimpina acest neajuns verifica bine uleiul inainte de drum si completeaza intodeauna,nivelul lui sa fie la maxim tot timpul.Daca ai sa faci asa nu ai sa ai probleme cu motorul.

Frinele or sa ti se para mai slabe,dar asta numai din cauza masei mari a motocicletei.

Fiind un model foarte vindut partea buna este ca ai sa gasesti piese la ea girla.

Vezi ca mai sunt pe aici pareri despre ZZR in general.

Eu am unul de care am fost foarte multumit,din primavara o sa-l bag la vinzare,daca te intereseaza discutam,pretul este sub tot ce exista pe piata.

Luigi Vicol

 

Eu am gasit unu din 98, este ok. L-as vedea si pe al tau numa eu sunt din timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti depre Kawasaki zzr1100. As vrea sa-mi achizitionez unu si am auzit lucruri bune si rele despre modelul acesta.Ultima data cand mi-am luat motor m-am cam ars asa ca as dori parerea voastra.Veniti cu sfaturi si dau o bere :crack:

 

Salutare ! Eu am kawasaki zzr 1100 din 2001 ...Intr-adevar e un motor mare ,monstru asi spune ,dar care te satisface din toate punctele de vedere ,pentru ca configuratia lui este de sport-touring ,ex:la un drum lung buc-timisoara il poti parcurge fara sa simti dureri de spate,incheieturi sau gat si poti goni acolo unde drumul iti permite cu viteza maxima ,e un motor excelent ,supermanevrabil si care raspunde exact si precis la comenzile dorite !Daca gresesti te arde rau ! Tot ce spun ,spun din experienta mea timp de 3 ani pe acest model de motor .Partea rea este , ca e destul de greu ,adica are 271 de kg greutatea proprie .Dar te poti obisnuii ,depinde cat de mult il vrei si cat de mult mergi cu el (gandeste-te ca am numai 57 de kg ,deci sant uscat si totusi ma dau cu el mult ).Lucruri rele nu am ce sa spun ,bune asi mai avea dar las pe altii sa spuna atat rele cat si bune ...Motorul merita toti banii ...putere ,viteza ,adrenalina si satisfactii.. :crack:

 

Sa auzim de bine ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

eu am unul. Cred ca e un 95.

 

Voiajul de nunta a fost timisoara-resita. Si mireasa mea e tare... foarte tare. face viteze peste 200 daca te ascunzi sub geamul "touring"

 

l-am luat de pe piata libera cu 3200. am schimbat la el: uleiulll 20w 50 e singurul pe care nu il papa. am avut 10 w 40 si a mancat 1.5 l in 1000 km.... bujii (i-am pus iridium... 3 erau inundate cu ulei...)

 

roata de spate e o poveste faina. motorul lasa dara neagra si habar nu ai... ideea e sa NU NU NU NU NU te dai pe ploaie sau pe sosea alunecoasa... are un cuplu fenomenal. Am avut Pirelli diablo (corsa) si s-a gata in 2400 km... Adica iti arata 6 sarme si dupa ce l-am dat jos avea consistenta de pruna ... acuma am un bridgestone touring sport :unsure:)

 

A nu se folosi fara instructiuni. Face bataturi ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Cred ca e important sa cauti un exemplar in stare buna, mai degreaba decat sa cauti un exemplar ieftin. Si apoi, trebuie sa ai grija la intretinerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...