Sari la conținut

Best Bike Of All Time(dupa Zx7r) :p


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

nu e vorba ca nu am avut,sa-ti povestesc o intamplare,vara trecuta am mers cu un prieten in italia el vroia un motor da nu era hotarat,la un moment dat se hotaraste ca vrea ducati,mergem la un concesionar care vindea ducatii ne uitam, si prietenul meu ii explica ca vrea sa-l duca pe roti acasa (motorul era second nu nau) cand a auzit concesionarul (ca vrem sa mergem pe roti pana in romania ) a spus ca el nu are curajul sa mearga cu unul nou atatia km si nea sugerat sa luam o japoneza daca vrem sa facem asta, lucru care sa si intamplat prietenul meu sia luat o hondita

 

brno-bucuresti,plecat dimineata,ajuns seara,cu st2-ul din dotare(50000 km aveam la vremea aia),cu un prieten cu 800 ss (35000km),no problem.ZII CU VORBE... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

FIABILITĂTE s.f. 1. Totalitatea calităților unui sistem tehnic care determină capacitatea acestuia de a funcționa fără defecțiuni într-un interval de timp în anumite condiții date. 2. Mărime care caracterizează siguranța în funcționare a unui sistem tehnic în conformitate cu normele prescrise. :crack:

 

deci lamuriti-ma ,ca nu mai stiu de mine,care sunt mai naspa,kawa sau ducati? :crack:

 

 

-ducati motoare foarte bune daca sunt intretinute ca la carte.

-kawasaki motoare mai slabute chiar daca sunt intretinute ca la carte.

-hondele nu le poti distruge usor ca sunt facute cel mai bine si cu cap. daca ai si grija de ele, te tine o viata, daca nu traiesti peste medie.

-suzuki bunicele.

-yamaha mai bunicele.

- aprilia merge numai in aprilie.

- mv agusta e o sculptura de a lui brancusi, nici el nu stie prin ce dulap o tine.

 

mai si glumim ce sa facem cu zapezile astea

:crack:

-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
-ducati motoare foarte bune daca sunt intretinute ca la carte.

-kawasaki motoare mai slabute chiar daca sunt intretinute ca la carte.

-hondele nu le poti distruge usor ca sunt facute cel mai bine si cu cap. daca ai si grija de ele, te tine o viata, daca nu traiesti peste medie.

-suzuki bunicele.

-yamaha mai bunicele.

- aprilia merge numai in aprilie.

- mv agusta e o sculptura de a lui brancusi, nici el nu stie prin ce dulap o tine.

 

mai si glumim ce sa facem cu zapezile astea

:lol:

-

De unde le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura

 

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura.am scris la iphone asa ca ca rog nu bagati de seama inadvertentele din acest reply

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki atrage prin culoarea de vaca pe pasune, care ce-i drept, exclusivista,in rest nu vad ce ar putea sa te atraga la ea.

cine merge pe aceasta firma-kawasaki la a doua, a treia etc motocicleta,inseamna ca nu a mers in viata lui pe alt motor.

mie imi place,are temperament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura

 

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura.am scris la iphone asa ca ca rog nu bagati de seama inadvertentele din acest reply

 

 

tu ai probleme....ti s-a mai spus?

oamenii vb frumos cu tine si tu o iei rau pe aratura...

cred ca esti idiot...parerea mea

poti sa citesti pe ifone?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt de aceeasi parere, daca nu poti accepta parerea multora ca nu sunt asa de fiabile kawasaki, atunci ai probleme grave la mansarda. vad ca vrei sa fii un don quijote care se lupta cu morile de vant. nu trebuie sa folosesti mizeria aia de limbaj cu cineva care a facut o gluma si nici macar nu te-a jignit. iti sugerez tratament psihic pentru sindromul de care suferi. esti in lumea ta.

zx7r best bike? nu cred, personal cred ca 1098 r e cea mai, cea mai. dar tocmai asta e frumos ca fiecare poate avea parerea sa, parerea se poate baza sau nu pe dovezi concrete. tu esti total subiectiv. si mie-mi place yzf-ul meu si-l prefer in favoarea unui zx6 din acelasi an, situatia se schimba dupa 2001.

 

mie imi place,are temperament.
total de acord, are personalitate. e nebuna, nu stii unde te scoate cand iesi din viraj si mie-mi place mult, in special modelul 636 dupa 2005. Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAREREA CUI SA O ACCEPTE CA NU SUNT FIABILE?A TA? CU CE ARGUMENTE AI VENIT? A...AI AUZIT SI TU DE LA ALTII CA N-AR FI FIABILE,DAR TOTUSI E LA STADIU DE VISE UN 636! HAI SA NU O MAI DAM DUPA COPAC CA N-ARE ROST! EU ACUMA CITIND CE AI POSTAT TU SI MAI CATIVA, INTELEG CA AR TREBUI SA-MI BAG MOBRA PE BIKESHOP SI SA TREC PE ALTA MARCA DE MOTO! EU UNU SUNT MULTUMIT CU CE AM SI NICI NU ARUNC CU VORBE(DIN AUZITE) IN STANGA SI IN DREAPTA CA ETC. FIRMA FAC MOTOARE PROASTE! EU AM 13000KM CU A MEA SI NU AM AVUT NICI O PROBLEMA(INCA)! CHIAR NU POT SA CRED CA CINEVA CARE E MULTUMIT DE MOTO LUI INDIFERENT DE MARCA SE IA DUPA AFIRMATII DE GENU'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki atrage prin culoarea de vaca pe pasune, care ce-i drept, exclusivista,in rest nu vad ce ar putea sa te atraga la ea.

cine merge pe aceasta firma-kawasaki la a doua, a treia etc motocicleta,inseamna ca nu a mers in viata lui pe alt motor.

In caz ca am inteles clar ce-ai scris tu acolo: iti acord prezumtia de nevinovatie. Poate te aflai intr-un moment nebulos al existentei tale. Ca daca asa gindesti de obicei, e naspa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai inteles,poate nu;remarca mea era nu la adresa firmei kawa,nici la cea a posesorilor de kawa.asta pt ca nu ma intereseaza deloc acest brand.era vorba de parerea cum ca exista motociclete superioare pt cei care au incercat si altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai inteles,poate nu;remarca mea era nu la adresa firmei kawa,nici la cea a posesorilor de kawa.asta pt ca nu ma intereseaza deloc acest brand.era vorba de parerea cum ca exista motociclete superioare pt cei care au incercat si altceva.

Deci remarca ta nu se referea la firma Kawasaki, ci la faptul ca firma Kawasaki este inferioara. Aaa, acu' m-am prins. Adica m-am prins ca nu erai intr-un moment nebulos al existentei. :D

P.S. printre cei care au incercat si altceva ma aflu si eu. N-am loc sa le enumar aici, da' astea sint amanunte. :lol:

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura

 

De unde le scoti?vorbesti din inertie?sau gandesti catusi de putin?cum ai ajuns tu la concluzia ca o firma japoneza cu 60 de ani de istorie in spate nu reprezinta o garantie a calitatii?a...inca ceva...nu iti dai z.x.r. Meu ca tii rupe dracului picioarele si te-ii avea naibii pe constiinta.la ce prostii scrii din auzite bag de seama ca nu prea te duce ceapa...imi imaginez numai ce catastrofa sa face de ti-sa da ninjalaul pe manuta.te-oi vedea dracului la protv la ora sapshpe supa care a veni mata la mine plangang ca de ce ti-am dat bestie pe mana.daca esti tamba macar Taci din gura.am scris la iphone asa ca ca rog nu bagati de seama inadvertentele din acest reply

 

 

ceapa in teasta ai tu mah ungur manelist. istoria vakasaki e ca si istoria la voi la unguri. adica imprumutata sa nu spuna ca n-ar avea. lasa ninjalaul si mergi frumos la scoala, macar limba romana sa o inveti cat decat. stiu ca pe acolo pe la voi prin ungurime se poarta culoarea verde dar macar doua clase cat varful ierbii de pe pasunile mongole de unde ati venit pe cai verzi. sa nu le spui la oamenii de aici ca nu esti de rasa mongola, caci nu te crede nimeni. spune de unde esti ca sa-ti spun cine esti!

baiatul care ti-a replicat, cel cu CBR-ul are dreptate ca te apuci sa injuri cum te-a invatat familia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-ducati motoare foarte bune daca sunt intretinute ca la carte.

-kawasaki motoare mai slabute chiar daca sunt intretinute ca la carte.

-hondele nu le poti distruge usor ca sunt facute cel mai bine si cu cap. daca ai si grija de ele, te tine o viata, daca nu traiesti peste medie.

-suzuki bunicele.

-yamaha mai bunicele.

- aprilia merge numai in aprilie.

- mv agusta e o sculptura de a lui brancusi, nici el nu stie prin ce dulap o tine.

 

mai si glumim ce sa facem cu zapezile astea

:)

-

 

Foarte misto scris, si foarte adevarat .... cel putin randul cu mv agusta ... m-a uns pe suflet .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie kawasaki mi se par cele mai slabe motocicleta ca si fiabilitate; adica au probleme constant cu cate o piesa; azi pompa de apa, maine ambreiajul si tot asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie kawasaki mi se par cele mai slabe motocicleta ca si fiabilitate; adica au probleme constant cu cate o piesa; azi pompa de apa, maine ambreiajul si tot asa!

 

 

 

Bine zis. ceplm..... hâc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie kawasaki mi se par cele mai slabe motocicleta ca si fiabilitate; adica au probleme constant cu cate o piesa; azi pompa de apa, maine ambreiajul si tot asa!

Si mie mi se pare ca am nevoie sa maninc multa ciocolata, numa' ca mi-e frica sa ies din casa, ca ma sperie clanta de la usa.

Da' mie imi trece :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceapa in teasta ai tu mah ungur manelist. istoria vakasaki e ca si istoria la voi la unguri. adica imprumutata sa nu spuna ca n-ar avea. lasa ninjalaul si mergi frumos la scoala, macar limba romana sa o inveti cat decat. stiu ca pe acolo pe la voi prin ungurime se poarta culoarea verde dar macar doua clase cat varful ierbii de pe pasunile mongole de unde ati venit pe cai verzi. sa nu le spui la oamenii de aici ca nu esti de rasa mongola, caci nu te crede nimeni. spune de unde esti ca sa-ti spun cine esti!

baiatul care ti-a replicat, cel cu CBR-ul are dreptate ca te apuci sa injuri cum te-a invatat familia.

Nu prea dai dovada de prea multa inteligenta......nu cred ca baiatul s-a legat de etnia ta sau ma rog poate nu am citit eu foarte bine printre randuri......tare as vrea sa-mi spui in fata ca nu iti place de mine....sunt tigan!!!!

 

Si uite asa se ajunge de la o discutie despre motociclete la injuraturi si etc.....barvo baietii.....se pare ca generatia care este sau care a fost este buna de dus la strot.....bine mai atotstiutorilor....mecanicilor....pac pac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea dai dovada de prea multa inteligenta......nu cred ca baiatul s-a legat de etnia ta sau ma rog poate nu am citit eu foarte bine printre randuri......tare as vrea sa-mi spui in fata ca nu iti place de mine....sunt tigan!!!!

 

Si uite asa se ajunge de la o discutie despre motociclete la injuraturi si etc.....barvo baietii.....se pare ca generatia care este sau care a fost este buna de dus la strot.....bine mai atotstiutorilor....mecanicilor....pac pac!

 

:friends:

art, invata-i sa se poarte!

sau... mai bine lasa-i, ca le-a crescut nivelul hormonal, si e mai bine sa se descarce pe forum, decat pe mobra :cheers:

 

pentru a invata cum se face o critica constructiva luati exemplu de la art, care stie sa il critice pe junioru' Rossi :lol:

 

in rest... e al doilea topic fara sens (sorry, dar primul loc e ocupat de vopseaua stealth)

Editat de jucarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, gata, pace intre popoare!

Daca ne uitam in istoria SBK observam ca japonezele nu prea misca in fata lui Ducati.

Iar la frumusete MV Agusta le da clasa.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:

art, invata-i sa se poarte!

sau... mai bine lasa-i, ca le-a crescut nivelul hormonal, si e mai bine sa se descarce pe forum, decat pe mobra :cheers:

 

pentru a invata cum se face o critica constructiva luati exemplu de la art, care stie sa il critice pe junioru' Rossi :lol:

 

in rest... e al doilea topic fara sens (sorry, dar primul loc e ocupat de vopseaua stealth)

Daca se uitau baietii astia motoristi mai bine.....asta e un topic de vreo un an si ceva deci .....este racit....nu am nimic cu nivelul nimaniu si chiar nu imi place sa atac pe nimeni dar cand nu ma pot abtine nu ...si gata......toata lumea invata pe toata lumea cum sa scrie si cum sa lege litere si alte maruntisuri....dar despre motoare???????????/vai si amar de capul nostru unde s-a ajuns.

Mersi jucarie de incurajari.....dar chiar nu am nimic cu nimeni(pana la proba contrarie)pac pac!!!

Suzuki e cea mai buna!!!!Ba nu honda e......sau mai bine simpson.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceapa in teasta ai tu mah ungur manelist. istoria vakasaki e ca si istoria la voi la unguri. adica imprumutata sa nu spuna ca n-ar avea. lasa ninjalaul si mergi frumos la scoala, macar limba romana sa o inveti cat decat. stiu ca pe acolo pe la voi prin ungurime se poarta culoarea verde dar macar doua clase cat varful ierbii de pe pasunile mongole de unde ati venit pe cai verzi. sa nu le spui la oamenii de aici ca nu esti de rasa mongola, caci nu te crede nimeni. spune de unde esti ca sa-ti spun cine esti!

baiatul care ti-a replicat, cel cu CBR-ul are dreptate ca te apuci sa injuri cum te-a invatat familia.

mai B.M.X ti-e ti se pare numele Sergiu a fi unul de ungur?

daca da inseamna ca esti un pic mai (cuvant urat) decat credeam initial

daca din tot ce am scris eu tu ai inteles cumva (nu stiu cum???) ca eu as fi ungur inseamna ca tu nu citesti ci numai te uiti peste reply-uri

eu nu stiu de unde esti dar fi sigur ca daca vreau sa fac ca si tine pot sa ma leg de tine indiferente din ce zona a tarii esti

asa ca data viitoare cand mai vrei sa te legi de un om mai intai afla bine de unde e acea persoana

si 2 decat sa spui ceva care sa bage in aceeasi oala alte sute sau chiar mii de oameni mai bine taci din gura

have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai B.M.X ti-e ti se pare numele Sergiu a fi unul de ungur?

daca da inseamna ca esti un pic mai (cuvant urat) decat credeam initial

daca din tot ce am scris eu tu ai inteles cumva (nu stiu cum???) ca eu as fi ungur inseamna ca tu nu citesti ci numai te uiti peste reply-uri

eu nu stiu de unde esti dar fi sigur ca daca vreau sa fac ca si tine pot sa ma leg de tine indiferente din ce zona a tarii esti

asa ca data viitoare cand mai vrei sa te legi de un om mai intai afla bine de unde e acea persoana

si 2 decat sa spui ceva care sa bage in aceeasi oala alte sute sau chiar mii de oameni mai bine taci din gura

have fun

 

sub acoperire esti mah, ungur. tot nu-i bine. dupa cum ai scris, ce vrei sa-ti spun, ca esti roman fara sa cunosti gramatica elemantara a limbii romane? in plus esti si dintr-o zona ''fantastica'', colonie ungureasca. mai porti si verde si spui ca e culoarea potrivita motocicletei tale. dar gramatica si injuraturile au fost hotaratoare...

 

Nu prea dai dovada de prea multa inteligenta......nu cred ca baiatul s-a legat de etnia ta sau ma rog poate nu am citit eu foarte bine printre randuri......tare as vrea sa-mi spui in fata ca nu iti place de mine....sunt tigan!!!!

 

Si uite asa se ajunge de la o discutie despre motociclete la injuraturi si etc.....barvo baietii.....se pare ca generatia care este sau care a fost este buna de dus la strot.....bine mai atotstiutorilor....mecanicilor....pac pac!

 

bine mah ''cra, cra'' ,inteligenta rara ce esti... traiasca tiganii, dar in INDIA, acolo pe pamant natal! In delta Gange-Brahmaputra, ca de acolo se trage mirosul specific pielii de hot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai citit ultimul rand din replyul cu pricina ma vad nevoit sa repet..am scris in graba fiindca bateria era pe terminate si tastele sunt cam mici(digitale ca nu cumva sa intelegi ce stiu eu ce prostii)

bine fie sunt ungur

SZOPJAD MEG A FASZOMAT...roman adevarat ce esti tu..pruncul lu mama

cred ca mami e foarte mandra ca o adus un roman get beget pe lume mancate-ar tata de pensionar destept

numai bine

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...