Sari la conținut

Accident Grav La Arad - 13.01.2008


sil3nt_control
 Share

Postări Recomandate

:wink: :makeout: Acum am vazut la stiri, pe prima , a inceput 2008 cu inca un eveniment neplacut, la arad s-au tamponat o motocicleta si o masina, in urma impactului amndoua au luat foc, ocupantzii conservei sau salvat in ultimul moment, iar motocicleta era condusa de 2 tineri care la stiri a mentzionat ca au fost aruncatzi la 20 de metrii de accident, :P

 

Cine are mai multe detalii despre cine sunt acei tineri, il rog sa posteze despre starea lor. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

offf doamne...deja a inceput masacrul...

sper ca nu erau din trupa de 10 care au venit la Timisoara si cu care am stat la o shaorma in complex!!!... :P

Nu erau din trupa aia. Aia sunt toti intregi si doar plini de frig. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu miam putut da seama ce motocicleta era, era arsa complect, carenele disparusera, nici numarul nu se vedea, era intrun santz, zacea ca o epava, cauciucuri arse.... :wink:(((

Dupa roata subtire spate, toba 2in1 (bicilindru) si manarele alea cu cuiele de de agatat bagaje, parea a fi un Suzuki GS500.

Sper sa nu fie atat de grav cum ziceau la tv, si sa isi revina amandoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arad: doi motociclisti, grav raniti intr-un accident

13/01/2008

Doi tineri au ajuns in stare grava la spital, duminica, dupa ce au intrat cu motocicleta intr-un autoturism care circula regulamentar, pe o strada din municipiul Arad, transmite corespondentul NewsIn.

Din primele cercetari efectuate de politisti la locul accidentului a rezultat ca tanarul de 24 de ani care conducea motocicleta nu a respectat distanta legala fata de autoturismul din fata sa, iar la un momentdat a lovit in plin masina in care se aflau doua persoane.

In urma impactului, rezervorul autoturismului Dacia s-a fisurat si s-a declansat un incediu care a distrus ambele vehicule. Pentru stingerea incendiului a fost nevoie de interventia pompierilor.

In urma accidentului, cele doua persoane care se aflau pe motocicleta, o fata de 15 ani si un tanar de 24 ani, au ajuns la spital. Fata are leziuni la coloana vertebrala, iar motociclistul are fracturi la ambele maini, dintre care una deschisa, foarte grava.

Celelalte doua persoane implicate in accident, care se aflau insa in autoturism, au trecut printr-o criza de panica, dar au scapat fara rani, deoarece au reusit sa iasa din masina in flacari, imediat dupa declansarea focului.

Sursa

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu personal la spital sa vad cum sta treaba dar prea multe nu am aflat decat k unul dintre cei de pe motor are fracturi la maini dar este in stare stabila...cam atata stiu revin cu poze in maxim 24ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc adminului care a schimbat titlul topicului, eram speriat si poate am exagerat un pic! dar asa cum cred ca si voi vretzi si eu vreau ca acest incitent sa fie cu happy end! let's pray and hope God is whit them! :wink:

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc adminului care a schimbat titlul topicului, eram speriat si poate am exagerat un pic! dar asa cum cred ca si voi vretzi si eu vreau ca acest incitent sa fie cu happy end! let's pray and hope God is whit them! :wink:

Sper sa fie un happy ending desi la asemenea situati....Ideea e k toti speram sa fie ambi ocupanti ai motocicletei bine sanatosi fara urmari de viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...