Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

Sa vedeti avantaje cand dati de nea gigi cu dacia model remat fara oglinzi sau de nistorescu cu gipanu'

 

Provocarile lasati-le pentru circuit (zic eu ca si amator).

 

Shinule, dupa cate ai patit eu zic sa lasi "indrazneala" la o parte.

Pai provocarea era printre masinile de la stop, serpentine, etc...daca sunt nistoreshti sau gigei asta e...trebuie sa fi invatat sa intuiesti ca aia pot face o miscare gresita, asta era challenge-ul, circuitul e ca sexul in vitro, eu prefer the dirty and dangerous way :cheers:

BBL...te postezi la finish cu premiul pt invingator. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai provocarea era printre masinile de la stop, serpentine, etc...daca sunt nistoreshti sau gigei asta e...trebuie sa fi invatat sa intuiesti ca aia pot face o miscare gresita, asta era challenge-ul, circuitul e ca sexul in vitro, eu prefer the dirty and dangerous way :cheers:

BBL...te postezi la finish cu premiul pt invingator. :)

 

 

Si care ar fi acel premiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shinule, vrei si bataie fizica, in afara de a te fi invins cu motorul?

BBL, nu jtu...ne urcam noi pe nijte pietre pe post de podium si ne dai tu un premiu acolo...esti baiat destept, te gandesti tu... :cheers: eventual un set de table

Editat de Barbie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shin, ti s-a facut dor sa trantesti motocicleta? cand vrei sa ii dai blana printre gigei si smecherei gandeste-te sa nu iti dea ei mai multe blani in care sa te aseze cei dragi...

stie cineva o statie ITP in zona? eventual unde sa nu se uite stramb daca motorul nu e mai nou de 2000, am auzit ca sunt destui din-astia :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mezdrea merge repede si bine :cheers:

/index.php?showtopic=300630

 

Adresa: Mogosoaia,Sos.Bucuresti-Targoviste,nr.56,Ilfov

Telefon : 021.350.42.52

Fax : 021.350.42.53

Ing. Razvan Mezdrea 0722.478.501

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raisa, exista oameni care merg cu motoru' cand n-au chef de masina (sau ca deh, te strecori la semafor)

si exista oameni care din cand in cand sunt fortati sa ridice fundu' din sa, ca sa mearga la job, sa doarma

din cand in cand in pat si cam atat, ca restu' se fac toate si pe moto :) Cei din urma sunt si ei de doua feluri:

aia care au touring, chopper (si alte jucarele pe care se merge relativ cuminte) si ailalti care nu vor cu tot

dinadinsul sa moara la 80 de ani in patul lor, acasica :)

 

Mergeam cu prietena pe-o strada si dintr-o cladire a cazut o bucata de tencuiala, da' una sanatoasa, de inca

nu ne-am recuperat 100% dupa 2 ani. Crezi ca dupa o intamplare d-asta ma mai stresez de cativa gigei care

imi pot reduce dramatic sansele de a ma dixtra in continuare pe moto :) ? Poti sa te impiedici pe strada si sa

dai cu tampla de ceva solid si ... esti bye bye. Decat sa regret lucrurile pe care nu le-am facut (de teama??)

mai bine le regret pe cele ce le-am facut. Si inca pot spune ca nu regret nimic :cheers:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shin, ti s-a facut dor sa trantesti motocicleta? cand vrei sa ii dai blana printre gigei si smecherei gandeste-te sa nu iti dea ei mai multe blani in care sa te aseze cei dragi...

stie cineva o statie ITP in zona? eventual unde sa nu se uite stramb daca motorul nu e mai nou de 2000, am auzit ca sunt destui din-astia :cheers:

 

 

mai e o statie ITP langa COCA COLA in militari si e destul de OK tipul de acolo, Andrei...o sa incerc sa revin cu mai multe detalii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca dupa o intamplare d-asta ma mai stresez de cativa gigei care imi pot reduce dramatic sansele de a ma dixtra in continuare pe moto :) ?

sau o trecere de pietoni care iti sare brusc in fata la vreo 70km/h :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau o trecere de pietoni care iti sare brusc in fata la vreo 70km/h :cheers:

:) de cand il pandea trecerea aia sa ii sara in fatza.. :))

Shin, daca ti-a cazut caramida in cap pe strada, atunci nu cred ca esti tocmai norocos...un motiv in plus sa nu-ti fortezi norocul dandu-i blana printre soferi[/te]care se uita dupa diverse vrabii [sau isi retuseaza makiajul din mers].e plina sectia de ortopedie de curajosi care nu vor sa moara in patul lor[si la et3 la universitar iti schimba asternuturile doar dc ai pile :) si-ti garantez ca nu e deloc placut nici sa ii vezi, sa nu mai vorbim de a fi unul dintre ei...].nu cred ca ti-ar spune vreunul ca a meritat .daca nu ma crezi, intreb cativa...

pe circuit nu iti creste destul adrenalina?

 

am vazut ca e o statie ITP pe langa Fundeni, a fost cineva pe acolo,stiti daca pot face inspectia si la motociclete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca e o statie ITP pe langa Fundeni, a fost cineva pe acolo,stiti daca pot face inspectia si la motociclete?

Cred ca zici de aia cu juma' de masina pe ea, . Am fost eu acu doi ani si m-am dus al naibii de dimineatza si i-am cam bagat in priza de la prima ora. Am trancanit o groaza ca si sefu si nenea cu inspectia sunt motociclisti vechi. Efectiv inspectia nu a durat mai mult de jumatate de ora cu tot cu coboritul din birou. S-a urcat pe ea, a verificat frine si suspensii si dup-aia m-a pus sa o trac inauntru in "sala de teste" ca sa-i faca poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ma bazez pe noroc, ci pe skills pe care vreau sa le capat pana atunci.

Norocul e doar un bonus binevenit. Si crede-ma pe moto l-am avut cu caru' :cheers:

 

Si nu, pe circuit nu-i la fel de stupid/crazy/cool :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ma bazez pe noroc, ci pe skills pe care vreau sa le capat pana atunci.

Norocul e doar un bonus binevenit. Si crede-ma pe moto l-am avut cu caru' :)

 

Si nu, pe circuit nu-i la fel de stupid/crazy/cool :)

 

Rambo, eu zic sa te potolesti. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicu' de Militari a devenit topic de dat cu placa...dentara :agree: D-ra Barbie e invitata sa nu mai agite spiritele...nenea Shinu a ajuns la un puls record si inca mai creste(pulsu :burnout: ) da naibii in TPSV si nu e de bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yellow ne vedem la semafor cat de curand, iar ptr dusmani _)_ :burnout:

 

 

Ohooo, welcome. Ai rezolvat tot ce era de rezolvat la ea?

 

Ma duc sapt viitoare sa imi pun xenon ca sa vad mai bine noaptea prin oras cand iesim la o tura. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rambo, eu zic sa te potolesti.

Betmen mah :burnout:

 

Yellow ne vedem la semafor cat de curand, iar ptr dusmani _)_

In curand pe dracu! Au venit cuzinetii si eu nu stiu? ;)

Ce optimist esti :agree:

 

D-ra Barbie e invitata sa nu mai agite spiritele...nenea Shinu a ajuns la un puls record si inca mai creste(pulsu ) da naibii in TPSV si nu e de bine

Relax, mi-o trecut :huh:

 

Ohooo, welcome. Ai rezolvat tot ce era de rezolvat la ea?

Nu, asteapta niste piese, ca si mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Betmen mah :burnout:

 

 

In curand pe dracu! Au venit cuzinetii si eu nu stiu? ;)

Ce optimist esti :agree:

 

 

Relax, mi-o trecut :huh:

 

 

Nu, asteapta niste piese, ca si mine.

Shin, motociclismul se cunoaste in ani, nu in km/h

Daca vrei sa te bucuri cat mai mult de acest sport iti recomand sa o lasi mai moale, acel f2 pe care il detii daca e intr-o stare buna poate deveni monstru in ture mari si nu te vad in stare sa-l controlezi, daca nu ma insel tu esti cel care a cazut din cauza unui cablu, erai prin noiembrie la bikers in otopeni cu un f2 incomplet. Daca te confund imi cer scuze, daca nu iti recomand sa o lasi mai moale ca altfel vei avea de suferit, sau mai rau sa nu ii faci pe altii sa sufere.

 

Weekend placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma confunzi si motociclismul chiar se masoara in km parcursi nu kmh, de acord.

 

In genere o las moale, cand ma plimb, ma plimb. Cand merg undeva, ma plimb, lejer.

Motorul mi-l stiu binisor, ca am fost maniac si m-am jucat cu el si-n ture mari.

Nu este in stare excelenta dar e la reparatii. Schimb/repar tot pe el in afara de motor,

care are compresia 11 pe fiecare cilindru :agree: (zice lumea ca asta-i de bine :burnout: )

Filtru sport, facut carburatia, bujii ngk, gume de reisar, tot ce se poate pentru un motor

sanatos si destul de puternic. De ce vreau putere mai multa cu atat de putina exeprienta?

 

Exista (foarte rarele) cazuri in care nu ma mai plimb si-mi amintesc ca sport-touring-ul

asta a fost candva considerat SS si batea cam tot. Si incerc si eu sa fac cu el, cam ce se

facea candva - adica sa gonesc tare. Cred ca asta e si scopul unui SS.

 

So, felul meu de a fi matur e ca atunci cand ma plimb s-o fac in limitele sigurantei iar atunci

cand ma voi "da" din nou sportiv sa fiu pregatit (adica lectii luate cu Balamuc si alti raceri

chiar mai cunoscuti pe amkart sau pe circuitul din Bacau)

Si chiar cand gonesti cu motorul, poti s-o faci si fara a pune vieti in pericol. Intr-o situatie

periculoasa, vazuta din timp, ce motociclist ar risca numai ca s-o bata pe Barbie? Cred

ca nimeni ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu ii stiu limitele si m dau tare doar unde stiu ca pot ai zis-o si cu citeva zile inainte sa iei cablul ala ;) Vezi ce faci :burnout:

La pilot ai schimbat ceva ca fierul vad ca-l tot bibilesti?

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma confunzi si motociclismul chiar se masoara in km parcursi nu kmh, de acord.

 

In genere o las moale, cand ma plimb, ma plimb. Cand merg undeva, ma plimb, lejer.

Motorul mi-l stiu binisor, ca am fost maniac si m-am jucat cu el si-n ture mari.

Nu este in stare excelenta dar e la reparatii. Schimb/repar tot pe el in afara de motor,

care are compresia 11 pe fiecare cilindru :agree: (zice lumea ca asta-i de bine :burnout: )

Filtru sport, facut carburatia, bujii ngk, gume de reisar, tot ce se poate pentru un motor

sanatos si destul de puternic. De ce vreau putere mai multa cu atat de putina exeprienta?

 

Exista (foarte rarele) cazuri in care nu ma mai plimb si-mi amintesc ca sport-touring-ul

asta a fost candva considerat SS si batea cam tot. Si incerc si eu sa fac cu el, cam ce se

facea candva - adica sa gonesc tare. Cred ca asta e si scopul unui SS.

 

So, felul meu de a fi matur e ca atunci cand ma plimb s-o fac in limitele sigurantei iar atunci

cand ma voi "da" din nou sportiv sa fiu pregatit (adica lectii luate cu Balamuc si alti raceri

chiar mai cunoscuti pe amkart sau pe circuitul din Bacau)

Si chiar cand gonesti cu motorul, poti s-o faci si fara a pune vieti in pericol. Intr-o situatie

periculoasa, vazuta din timp, ce motociclist ar risca numai ca s-o bata pe Barbie? Cred

ca nimeni ;)

 

o mie de vorbe nu fac un ban, ideea e ce intelegi tu prin mersul tare.

esti pregatit pentru situatii limita?evitari in ultima clipa fara franare atunci cand franele nu mai sunt o solutie?stii momentul cand frana nu e o solutie?sunt cateva intrebari la care ma gandesc ca stii raspunsul, dar cu practica e mai greu, f2-ul e foarte racing daca stii sa-l inclini bine pe viraje si sa-l mentii in ture mari pe viraj, sa mergi cu el cu putina frana de serviciu si multa frana de motor.

iti recomand sa mai mergi cu el,limita motorului nu e pe linie dreapta cu gazu-n blana, de chestia asta multi sunt capabili.

Editat de redslayer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...