Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

sapt viitoare e gata!!..

da duminica asta ce facem?

 

 

sa ajungem acolo si mai vedem , dupa movie de aseara mi-e cam frica

 

 

Daa in seara asta nu se anunta nimeni la cearceafuri ??

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un profesor de filozofie, in timpul unui curs, fara sa spuna un cuvant, a luat un borcan mare si a inceput sa-l umple cu pietre mici de aproximativ 5 cm. Apoi i-a intrebat pe studenti:

-Borcanul este plin?

Au fost cu totii de acord ca este plin. Apoi a luat o cutie cu pietricele si le-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur ca acestea s-au rostogolit printre pietrele mari si au umplut spatiile ramase libere. Apoi i-a intrebat pe studenti:

-Borcanul este plin?

Au fost din nou de acord ca este plin. Si au ras. Dupa aceea a luat o cutie cu nisip si l-a turnat in borcan, scuturandu-l usor. Desigur nisipul a umplut spatiul ramas liber.

-acum, vreau sa recunoasteti ca aceasta este viata voastra. Pietrele mari sunt lucrurile importante: familia, partenerul de viata, sanatatea si copiii vostrii, lucruri care, chiar daca totul este pierdut si numai ele au ramas, viata voastra tot ar fi completa. Pietricelele sunt celelalte lucruri care conteaza: slujba, casa si masina. Nisipul reprezinta lucrurile mici, care completeaza restul. Daca puneti in borcan mai intai nisipul, nu mai ramane loc pentru pietrele mari si pentru pietricele. La fel se desfasoara si viata voastra: daca va consumati timpul si energia cu lucrurile mici, nu veti avea niciodata spatiu pentru lucrurile importante. Fiti atenti la lucrurile care sunt esentiale pentru fericirea voastra. Jucati-va cu copiii vostri, faceti-va timp pentru controale medicale, duceti-va partenerul la dans. Va ramane mereu destul timp sa mergeti la serviciu, sa faceti curat in casa, sa dati o petrecere sau sa duceti gunoiul. Aveti grija de pietrele mari in primul rand, de lucrurile care cu adevarat conteaza. Stabiliti-va prioritatile, restul este doar nisip...

Un student a luat borcanul, care cu toti erau de acord ca este plin, si a turnat in el o sticla de bere. Berea a umplut spatiile ramase libere si a umplut cu adevarat borcanul.

 

MORALA: Nu conteaza cat de plina iti este viata, mereu ramane loc pentru o bere!

Editat de legally_blonde
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

Si eu care vroiam sa zic ca din toate bancurile numa p-ala cu "dragoste in 4 labe nu-l stiam...

 

asta il stiu in tz variante, si chiar s-a facut si un film ce-l continea

 

apropos, cine nu stie bancul cu "AICI NU E PESTE"?

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s`acuma ma vanezi .....tot nu ai uitat de "stalpul casei " io ti-am zis ca borris e de vina......aa si buburuza (doar cu masina ei am fost) :scratch:

Mie Coparix mi-a maturisit ca doar tu ai fot acela care a vrut sa-l traga pe calea pierzaniei,Boris si Cami il rugau sa se roage si tu vroii sa-l convingi ca votca e mai buna ca rugaciunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care vroiam sa zic ca din toate bancurile numa p-ala cu "dragoste in 4 labe nu-l stiam...

 

asta il stiu in tz variante, si chiar s-a facut si un film ce-l continea

 

apropos, cine nu stie bancul cu "AICI NU E PESTE"?

 

 

ooof tu pe toate alea le stiiiiiiiiiiiiiiii??????? :scratch:

 

nu il stiu pe ala cu peste..ca nu pre aretin bancuri :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooof tu pe toate alea le stiiiiiiiiiiiiiiii??????? :scratch:
Is batrin, s-au adunat
nu il stiu pe ala cu peste..ca nu prea retin bancuri :moron:
ce misto de tine, mereu sunt funny de parca le auzi pentru prima data

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y4h4mCi2r3I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is batrin, s-au adunat nu esti batran - ai doar memorie buna :moron:

ce misto de tine, mereu sunt funny de parca le auzi pentru prima data...da :moron: am o memorie selectiva uit repede ce nu merita sa-mi incarce hardul :scratch:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y4h4mCi2r3I- am restrictie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era una pe gheata care tot incerca sa faca o gaura sa dea la copca. Cum punea sfredelul pe gheata de auzea: "AICI NU E PESTE". S-a mutat omu mai incolo, iar da sa faca o gaura iar se aude: "AICI NU E PESTE". Mai incearca in vreo 2-3 locuri si enervat de vocea care se tot auzea, intreaba: "Da' cine esti tu sa-mi spui ca nu-i peste aici"

EU SUNT ADMINISTRATORUL PATINOARULUI

 

Daca sunteti cuminti (si nu-l stiti) vi-l spun si p-ala cu spargatorul de case care auzea "Isus te vede"

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era una pe gheata care tot incerca sa faca o gaura sa dea la copca. Cum punea sfredelul pe gheata de auzea: "AICI NU E PESTE". S-a mutat omu mai incolo, iar da sa faca o gaura iar se aude: "AICI NU E PESTE". Mai incearca in vreo 2-3 locuri si enervat de vocea care se tot auzea, intreaba: "Da' cine esti tu sa-mi spui ca nu-i peste aici"

EU SUNT ADMINISTRATORUL PATINOARULUI

 

Daca sunteti cuminti (si nu-l stiti) vi-l spun si p-ala cu spargatorul de case care auzea "Isus te vede"

 

:scratch:

 

sunt cuminte! sunt cu minte! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cuminte! sunt cu minte! :scratch:

Hai ca luna asta si MosCraciun ii crede pe copii ca au fost cuminti tot anu', FIE.

 

Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce:

- Isus te vede!

Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce:

- Isus te vede!

Nervos, aprinde lumina si vede un papagal intr-o colivie.

-Tu esti bai amaritule Isus/

-Nu, eu sunt 'Moise'. 'Isus' e dobermanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca luna asta si MosCraciun ii crede pe copii ca au fost cuminti tot anu', FIE.

 

Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce:

- Isus te vede!

Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce:

- Isus te vede!

Nervos, aprinde lumina si vede un papagal intr-o colivie.

-Tu esti bai amaritule Isus/

-Nu, eu sunt 'Moise'. 'Isus' e dobermanul.

:moron:

u make my day! ....rad de una singura si colega mea se uita cam asa :scratch: la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un vant aici de parca m-as duce la claman sa ma cinsteasca cu o cafea.

 

 

vino vino ca aici nu e vant ........aici e soare ......stau la plaja .La cat costa cafeaua la mine te bagi repede :scratch:

 

vad ca la cearceafuri nu se baga nimeni (buburuza) asa ca trag spre , casuta noastra ..cuibusor de nebuniii

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În seara asta ne vedem la mine la narghilea Âşi vin fiert.

 

 

Buuuunn

 

Si mie mi-a placut mult filmul. Si vorba Oanei, au fost cateva faze la care mi-au dat lacrimile cand imi dadeam seama cate prostii facem uneori si cate vorbe aruncam in vant fara sa ne gandim cat de scurta este viata ( sau la viitor :moron: ) . Noroc cu Marius care ma mai amuza cand mai atipea :scratch:

 

Claudiule, vezi ca nu's eu de vina pentru absolut nimic. Sunt un ingeras. Toata lumea stie asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuuunn

 

Si mie mi-a placut mult filmul. Si vorba Oanei, au fost cateva faze la care mi-au dat lacrimile cand imi dadeam seama cate prostii facem uneori si cate vorbe aruncam in vant fara sa ne gandim cat de scurta este viata ( sau la viitor :moron: ) . Noroc cu Marius care ma mai amuza cand mai atipea :scratch:

 

Claudiule, vezi ca nu's eu de vina pentru absolut nimic. Sunt un ingeras. Toata lumea stie asta.

 

În sfârÂşit v-am dus la un film care v-a plăcut :P Marius nu ațipea, aÂşa se concentrează el... cu ochii închiÂşi :moron:

 

 

Mesaj completat

iar imi bati apropouri cu sticla aia de vin. hai ca de data asta o aduc sa scap odata de cosmaruri

 

Hai mă... cum să fac eu asta :)

Editat de Borris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În sfârÂşit v-am dus la un film care v-a plăcut :moron: Marius nu ațipea, aÂşa se concentrează el... cu ochii închiÂşi :scratch:

 

:moron:

Am impresia ca lui i-a placut cel mai mult filmul.

 

Mesaj completat

daaaa tu nu ai facut nimic ....incalzirea globala e de vina ,ca sa fim in ton cu filmu :)

 

Clar

Mesaj completat

Ce faceti Dl. VadAudUmbre? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc pe aici ce scrieti in fiecare seara,si ma gandesc de ce nu aveti o zi si o ora de intalniri ,sa vin sa va cunosc si eu...

 

 

avem o zi de intalniri , joia de la opt ,opt si un sfert ,fix la cearceafuri vis-a-vis de complexul sir de la lujerului ....numai ca pe vremea asta nu prea se mai strang multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...