Sari la conținut

Loc Pentru Intalniri Regulate Ale Bikerilor Din Sibiu


Emppu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Unde e Kubata asta?

str rahovei langa fosta ciresica ..e un hotel ... la subsol

mesle sunt stramte ..au max 5 scaune (fotoli)...si daca acum am stat la distanta de maxim 1,5 m de la un capat la altul ..in kubata la 20 de persoana vor fi .... crec 3 metri :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 20:54 -------------

Din entuziasmul meu am uitat sa specific ca sunt BIKERI-MOTOCICLISTI CU ACTE IN REGULA!!!

Numai bine! :bigstar:

 

 

 

poi eu mam gandit ca daca e sa vina si altzii care nu activeaza pe forum ...sa vina macar ca pasager...sau sa aiba o chestie legata de motor ...o cheie o frana ..ca asa am si eu o vecina ...care are o lada din 1213 ...si se plictiseste acasa...saraca as luao si pe ea...deci sunt bineveniti IUBITORII de motoare sau chestiile astea pe 2 roti(cu motorash de ceas electornic daca se poate) ....nu vreau sa fiu asa agresiv dar chiar mi se pare o intrebare prosteasca...adica nah ...in fine .....astept replici dure :bigstar:) :bigstar:

ce inseamna la tine motociclisti cu acte in regula ....vecina care are ... lada ..... are abonament la tribuna...e ok?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ChopperVonGal daca vine bya cu laptopul, eu aduc camera si facem o transmisiune live de mor dusmani de invidie, adica conservari :bigstar:

maia sa nu aduci intrusi la intalnire, ne vor dezvalui secretele ! iar daca le vor afla alti va trebui sai omoram :bigstar:

iar cu alesul locatiei eu spun sa incercam cat mai multe sa avem de unde alege un loc bun

HAI PRIMAVARA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 20:54 -------------</small><br/>

poi eu mam gandit ca daca e sa vina si altzii care nu activeaza pe forum ...sa vina macar ca pasager...sau sa aiba o chestie legata de motor ...o cheie o frana ..ca asa am si eu o vecina ...care are o lada din 1213 ...si se plictiseste acasa...saraca as luao si pe ea...deci sunt bineveniti IUBITORII de motoare sau chestiile astea pe 2 roti(cu motorash de ceas electornic daca se poate) ....nu vreau sa fiu asa agresiv dar chiar mi se pare o intrebare prosteasca...adica nah ...in fine .....astept replici dure :bigstar:) :bigstar:

ce inseamna la tine motociclisti cu acte in regula ....vecina care are ... lada ..... are abonament la tribuna...e ok?!

Dragul meu ,uite definitia din punctul meu de vedere la motociclisti cu acte in regula= persoane care poseda o motocicleta sau sunt pasagere, participa la intruniri si alte evenimente de ale motociclistilor si ce e mai important iubesc motociclismul si motoarele! incepand sa fie pentru ei un mod de viata.

Esti multumit sau trebuie sa iti mai explic? :bigstar:

Pot sa vina?

Sper ca nu am fost prea dura :bigstar: si ca ai sesizat si simtul umorului...

Numai bine! :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 21:13 -------------
Vali anumite persoane de care vorbesc au fost cu noi la plimbari.

Secrete! Ce secrete? Avem deja secrete!!! wow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ChopperVonGal daca vine bya cu laptopul, eu aduc camera si facem o transmisiune live de mor dusmani de invidie, adica conservari :bigstar:

maia sa nu aduci intrusi la intalnire, ne vor dezvalui secretele ! iar daca le vor afla alti va trebui sai omoram :bigstar:

iar cu alesul locatiei eu spun sa incercam cat mai multe sa avem de unde alege un loc bun

HAI PRIMAVARA !

Eu unu as prefera de preferat :bigstar: :bigstar: o locatie mare ca sigur o sa fie destula lume care sa vina si mie cam teama ca in anumite locuri vom fi cam nebuni si na mai vine unu cu bestia lui si isi uita mina in gaz si urca la ceva ture si nu imi miroase a bine,cit despre acei intrusi ce sa mai zic eu unu nu ias lua in seama,dar nici sa vina sa se uite si sa isi dea cu parerea ca nu are rost :bigstar: :bigstar:

PAREREA MEA

Si Vali stai linistit ca bya ARE LA LAPTOP SI CAMERA SI HOL SI BAIE SI MANSARDA DECI, ARE TOT CEEA CE TREBUIE si e si cu acte in regula deci putem sa vorbim cu cei de afara cit ne tin degetele sa butonam si sa le aratam tot ceea ce cuprinde in PREZENT MOTOCICLISMUL DIN SIBIU

Editat de speedy_alien23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 20:54 -------------</small><br/>

poi eu mam gandit ca daca e sa vina si altzii care nu activeaza pe forum ...sa vina macar ca pasager...sau sa aiba o chestie legata de motor ...o cheie o frana ..ca asa am si eu o vecina ...care are o lada din 1213 ...si se plictiseste acasa...saraca as luao si pe ea...deci sunt bineveniti IUBITORII de motoare sau chestiile astea pe 2 roti(cu motorash de ceas electornic daca se poate) ....nu vreau sa fiu asa agresiv dar chiar mi se pare o intrebare prosteasca...adica nah ...in fine .....astept replici dure :crack:) :bigstar:

ce inseamna la tine motociclisti cu acte in regula ....vecina care are ... lada ..... are abonament la tribuna...e ok?!

 

Dragul meu ,Esti multumit sau trebuie sa iti mai explic? :crack:

Pot sa vina?

Sper ca nu am fost prea dura :crack: si ca ai sesizat si simtul umorului...

Numai bine! :bigstar:

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 21:13 -------------</small><br/>Vali anumite persoane de care vorbesc au fost cu noi la plimbari.

Secrete! Ce secrete? Avem deja secrete!!! wow

 

 

Wowowowow....dar ce se intampla aici? Se anunta o noua idila???? :bigstar: :bigstar: :bigstar:

 

Ce-mi plac glumele mele :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maia sunt secrete ale motociclismului care nu trebuiesc spuse, conservari nu trebuie sa le stie

poate iasa o bataie de la o discutie aprinsa sau o neintelegere cu cai putere la un model de motocicleta, toata lumea se va echipa cu casca si protectii, iar intrusi vor ramane neprotejati si o vor incasa :bigstar:

extraterestru_vitezoman nu am vazut "marul muscat" (machintos) al Byei, deci nu stiu cat de performant este, ma gandeam la unul cu manivela si ceva pedale, care scoate rezultatele pe o hartie compostata si multe beculete si cu intrerupatoare sa poti introduce datele :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maia sunt secrete ale motociclismului care nu trebuiesc spuse, conservari nu trebuie sa le stie

poate iasa o bataie de la o discutie aprinsa sau o neintelegere cu cai putere la un model de motocicleta, toata lumea se va echipa cu casca si protectii, iar intrusi vor ramane neprotejati si o vor incasa :bigstar:

extraterestru_vitezoman nu am vazut "marul muscat" (machintos) al Byei, deci nu stiu cat de performant este, ma gandeam la unul cu manivela si ceva pedale, care scoate rezultatele pe o hartie compostata si multe beculete si cu intrerupatoare sa poti introduce datele :crack:

:bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Ce-mi plac glumele tale :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Si pana la urma cand vii sa tragi un burnout pe el, pe marul muscat?

O conditie mai am: sa vii cu echipamnetul cel nou pe tine !!!!!!!!!!!!!!!!

Si cu motorul in fata blocului la Alex

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah o fost fain. Daca nu ma simteam asa bine, m-ar fi deranjat faptul ca au lasat aia pe pilot automat discu cu Selinge Ion si muzica poponara din carpati. Bine ca nu o fost lume pe acolo sa ne vada :bigstar: ... ia ui dom'le, bikeri roackeri satanisti in piele cu plete asculta my heart will go on si aurel tamas. :bigstar:

 

Data aviatoare aduceti-le un cd cu metale. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah o fost fain. Daca nu ma simteam asa bine, m-ar fi deranjat faptul ca au lasat aia pe pilot automat discu cu Selinge Ion si muzica poponara din carpati. Bine ca nu o fost lume pe acolo sa ne vada :bigstar: ... ia ui dom'lel, bikeri roackeri satanisti in piele cu plete asculta my heart will go on si aurel tamas. :bigstar:

 

Data aviatoare aduceti-le un cd cu metale. :bigstar:

 

 

Si nu uita de noile marci de motoare cu care s-au deplasat biker-iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah o fost fain. Daca nu ma simteam asa bine, m-ar fi deranjat faptul ca au lasat aia pe pilot automat discu cu Selinge Ion si muzica poponara din carpati. Bine ca nu o fost lume pe acolo sa ne vada :bigstar: ... ia ui dom'le, bikeri roackeri satanisti in piele cu plete asculta my heart will go on si aurel tamas. :bigstar:

 

Data aviatoare aduceti-le un cd cu metale. :bigstar:

:bigstar: Black Metal :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar vorbe, lui Emppu ii plac melodiile populare :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar:

o sa incerc sa postez o mica parte dintrun filmulet unde a fost si el, recunosc ca eu am cantat pe acolo, o sa fie hazliu filmuletul :bigstar:

o sa aduc data viitoare un cd cu metale !!! :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se complica prea mult lucrurile. Ne-am intalnit pentru ca avem motocicletele ca hobby comun, nu pentru ca suntem maniaci de internet, de baze SQL sau de muzici de diferite tipuri. De ce sa nu acceptam admiratori, dar as prefera sa vina motociclisti pe motociclete... Voi nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bahhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!

 

faina iesire. felicitari celor care au fost dar si celor care nu au putut merge desi au intentionat sa fie prezenti.

 

dar, scriti si voi acolo porecla la fiecare sa vada omu care cum scrie pe aici si cum corespunde fizic fata de activitatea de aici. sa vedem care zambeste in realitate cum zambeste aici.

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se complica prea mult lucrurile. Ne-am intalnit pentru ca avem motocicletele ca hobby comun, nu pentru ca suntem maniaci de internet, de baze SQL sau de muzici de diferite tipuri. De ce sa nu acceptam admiratori, dar as prefera sa vina motociclisti pe motociclete... Voi nu?

 

Atata timp cat ei au legatura cu motociclismul, sa vina...

 

--- Mesaj completat în 29 Jan 2008 10:10 -------------

bahhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!

 

 

dar, scriti si voi acolo porecla la fiecare sa vada omu care cum scrie pe aici si cum corespunde fizic fata de activitatea de aici. sa vedem care zambeste in realitate cum zambeste aici.

 

:bigstar:

 

:bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Pai data viitoare o sa facem o sedinta foto serioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bahhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!

 

faina iesire. felicitari celor care au fost dar si celor care nu au putut merge desi au intentionat sa fie prezenti.

 

dar, scriti si voi acolo porecla la fiecare sa vada omu care cum scrie pe aici si cum corespunde fizic fata de activitatea de aici. sa vedem care zambeste in realitate cum zambeste aici.

 

:bigstar:

 

chief ....au fost asa de la stanga la dreapta eu ,ea ,ea,el ,el,el,el,ea,ea,el ,el,el,ea,el,el,el,el,,,,,,

si eu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a inceput de la o cana cu cafea...bauta de catre Emppu si Deer T-Ace, respectiv Andrei si Florin. Apoi a urmat postarea unui topic, pe 17 ianuarie, de catre Emppu...ce ar fi sa ne intalnim si noi cei de pe forum, ca sa ne cunoastem mai bine. Atunci s-a declansat o avalansa de mesaje de tot felul: locatia, ora, data, ziua, anul. La un moment dat nu mai stiai cand, pe unde are loc intalnirea, daca mai are loc intalnirea.

Pana la urma s-a fixat intalnirea: duminica, 27 ianuarie, la ora 12, Hanul Dumbrava. Apoi au urmat 2 zile de tacere. Eu credeam ca se amana totul si ca a fost in zadar atata insiruire de vorbe pe acest topic.

Vine si ziua cea mare. Surpriza: vremea de afara nu era cum ne-o doream noi. Frig, vant si cativa fulgi. Eu si Alex (speedy_alien23) plecam pentru a lua motorul la chopper_savage. Incepem sa ne echipam cu totii, cand...surpriza cea mare: a inceput sa ninga si sa ninga si nu se mai oprea. :bigstar:

Dar pe Cotizo si pe Alex nu i-a impiedicat vremea de afara. Ei au tulit-o cu motoarele, eu si sora mea...cu conserva. Ajungem la destinatie si spre bucuria mea, se mai zareste un motor in parcare. Normal, la cine sa ma gandesc decat la karpatenwolf :bigstar: In local deja erau cativa motociclisti-forumisti :bigstar: :bigstar: .

Cu timpul, s-a umplut localul cu noi. Si ce sa faci acolo decat sa te incingi la un pahar de vorba si sa stingi cu Cola/ bere/ Alexandrion ( axl_fzr stie de ce :bigstar: ). Din pacate, nu am apucat sa vorbesc cu toti prezenti de acolo. Si cred ca nu am fost singura. Dar, ce bine ca mai urmeaza o alta intalnire. Si ne asteptam sa fim mai multi decat ca la prima intalnire.

Ce m-a distrat foarte tare la aceasta intalnire: partea cu prezentatul. Trebuia sa iti spui numele real, apoi numele de pe forum.

 

Si acesta este doar inceputul.

Cand va veni primavara (sloganul preferat a lui Vali: "hai primavara")...vor avea intalnirile adevarate de motociclisti.

 

Si dupa cum a spus Choppervongal si o spun si eu, trebuie sa il ajutam si sa-i dam o "forta" de curaj lui Alex (speedy_alien) pentru a trece cu bine peste operatie. Si sa nu il uitam si pe Alin (Rocker) care si el, la un moment dat trebuie sa se mai opereze inca o data.

 

Mi-a facut o mare placere sa-i cunosc pe cei prezenti la intalnire.

 

S-o tinem tot asa!!!!!!!

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul a inceput de la o cana cu cafea...bauta de catre Emppu si Deer T-Ace, respectiv Andrei si Florin. Apoi a urmat postarea unui topic, pe 17 ianuarie, de catre Emppu...ce ar fi sa ne intalnim si noi cei de pe forum, ca sa ne cunoastem mai bine. Atunci s-a declansat o avalansa de mesaje de tot felul: locatia, ora, data, ziua, anul. La un moment dat nu mai stiai cand, pe unde are loc intalnirea, daca mai are loc intalnirea.

Pana la urma s-a fixat intalnirea: duminica, 27 ianuarie, la ora 12, Hanul Dumbrava. Apoi au urmat 2 zile de tacere. Eu credeam ca se amana totul si ca a fost in zadar atata insiruire de vorbe pe acest topic.

Vine si ziua cea mare. Surpriza: vremea de afara nu era cum ne-o doream noi. Frig, vant si cativa fulgi. Eu si Alex (speedy_alien23) plecam pentru a lua motorul la chopper_savage. Incepem sa ne echipam cu totii, cand...surpriza cea mare: a inceput sa ninga si sa ninga si nu se mai oprea. :bigstar:

Dar pe Cotizo si pe Alex nu i-a impiedicat vremea de afara. Ei au tulit-o cu motoarele, eu si sora mea...cu conserva. Ajungem la destinatie si spre bucuria mea, se mai zareste un motor in parcare. Normal, la cine sa ma gandesc decat la karpatenwolf :bigstar: In local deja erau cativa motociclisti-forumisti :bigstar: :bigstar: .

Cu timpul, s-a umplut localul cu noi. Si ce sa faci acolo decat sa te incingi la un pahar de vorba si sa stingi cu Cola/ bere/ Alexandrion ( azl_fzr stie de ce :bigstar: ). Din pacate, nu am apucat sa vorbesc cu toti prezenti de acolo. Si cred ca nu am fost singura. Dar, ce bine ca mai urmeaza o alta intalnire. Si ne asteptam sa fim mai multi decat ca la prima intalnire.

Ce m-a distrat foarte tare la aceasta intalnire: partea cu prezentatul. Trebuia sa iti spui numele real, apoi numele de pe forum.

 

Si acesta este doar inceputul.

Cand va veni primavara (sloganul preferat a lui Vali: "hai primavara")...vor avea intalnirile adevarate de motociclisti.

 

Si dupa cum a spus Choppervongal si o spun si eu, trebuie sa il ajutam si sa-i dam o "forta" de curaj lui Alex (speedy_alien) pentru a trece cu bine peste operatie. Si sa nu il uitam si pe Alin (Rocker) care si el, la un moment dat trebuie sa se mai opereze inca o data.

 

Mi-a facut o mare placere sa-i cunosc pe cei prezenti la intalnire.

 

S-o tinem tot asa!!!!!!!

 

 

fiecare sa prezinte ecusonul semnat si stampilat pe sezonul asta de vanatoare de km

ecusonul la fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina odata primavara si o sa va chem pe toti la mine la Cisnadie la terasa. Am si eu vreo 4 mese de 8-10 persoane (depinde de gabarit) si niste umbrele misto de la o anumita marca de bere (sa nu fac reclama)numai bune pentru zilele toride ce vor urma.......cand or aparea si acelea. Motoarele le-om parca la mine in curte, cate or incapea, iar celelalte le aranjam frumos pe trotuar. Si nu o sa sa mai puna problema de muzica, de spectatori nepoftiti (decat eventual clientii de la bar) si in nici un caz nu o sa deranjam pe nimeni, pt ca....E LA MINE ACASA :bigstar: . Dar toate astea dupa ce trece vremea asta "minunata".

Asta, evident e doar o sugestie, dar merita incercat. Cea mai buna idee e sa luam locatiile la rand si vedem unde ne simtim cel mai bine.

HAI PRIMAVARA!!!!! (copyright @valisorin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sebi cu mare drag vin la tine, asa mai fac o plimbare de vreo 8-9 km :bigstar: , dar ramane la decizia grupului

doris cand mergi pe mobra nu se bea ! asta daca vrei sa ajungi intreg acasa :bigstar:

la urmatoarea intalnire ar fii bine sa mai schimbat colegi din dreapta si stanga, sa reusim sa vorbim cu toti !

Bya la vremea care a fost duminica cel mai bucuros a fost karpatenwolf, ce ii placeau drifturile

 

ai copiat bine (@copyright) nu ma pot lega de tine ! :bigstar:

HAI PRIMAVARA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina odata primavara si o sa va chem pe toti la mine la Cisnadie la terasa.

HAI PRIMAVARA!!!!! (copyright @valisorin)

 

Invitatia ta ne onoreaza.

Probabil o sa fie si alte intalniri,sa-le spunem spontane, care vor include si alte locatii.

Gandestete la o dupamiaza -seara de vara in care esti usor obosit,usor stresat,usor iritat si reusesti sa aduni 4-5 motociclisti cu telefonul la un suc undeva.Va fi medicament curat.

Sigur vom incerca mai multe locatii.

Cu respect

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...