Sari la conținut

Accident Grav Maramures


Purghy
 Share

Postări Recomandate

1. Lipsa permis si conducerea unui motor neinmatriculat = dubla fapta penala

2. Lipsa casca = contraventie

3. Lipsa experienta (ca daca avea n-o ardea cu un 2T cu far chior pe sosea uda la 6 dimineata)

4. Viteza (din cate s-a vazut la TV bucatile din motor erau imprastiate pe suprafata mare)

 

Deci cand va mai ganditi sa le cautati in coarne prietenilor care ii stiti fara permise si care o ard aiurea, aduceti-le aminte ca asta se poate intampla.

 

Si e trist ca sunt foarte multi pe strazi fara permis si echipamente de protectie care provoaca tragedii(de ex. cazul din toamna din Bucuresti - str. Luica). In cazul de fata tragediile le-au provocat doar propriilor familii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. Lipsa permis si conducerea unui motor neinmatriculat = dubla fapta penala

2. Lipsa casca = contraventie

3. Lipsa experienta (ca daca avea n-o ardea cu un 2T cu far chior pe sosea uda la 6 dimineata)

4. Viteza (din cate s-a vazut la TV bucatile din motor erau imprastiate pe suprafata mare)

 

Deci cand va mai ganditi sa le cautati in coarne prietenilor care ii stiti fara permise si care o ard aiurea, aduceti-le aminte ca asta se poate intampla.

 

Si e trist ca sunt foarte multi pe strazi fara permis si echipamente de protectie care provoaca tragedii(de ex. cazul din toamna din Bucuresti - str. Luica). In cazul de fata tragediile le-au provocat doar propriilor familii.

 

La 1 se mai poate adauga si a 3-a fapta penala: vatamarea corporala (pasagerul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vatamarea corporala din culpa mai poate atrage si niste daune materiale suficient de mari incat sa usture pe cel caruia i se solicita. Din pacate, atat pe plan afectiv, cat si material, tot parintii au de suferit.

 

M-am enervat suficient pe subiect.

Sa dea D-zeu sa se insanatoseasca, sa nu ramana cu sechele, sa le fie invatatura de minte si poate sa militeze impotriva celor care au intentia sa procedeze la fel ca ei.

Raman in schimb consecintele actului lor.

 

@ Thomas : vad ca esti moderator pe sectiunea asta. Cred ca ar fi bine sa iti editezi ultimul post cu litere mari si rosii, sa sara in ochii tuturor eroilor de tipul celor doi, dupa care sa inchizi topicul, sa nu isi mai dea nimeni cu parerea pro si contra subiectului.

Editat de alex73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooooooooooooooo

 

MOTOCICLISTILOR,

ma refer aici la cei ce au carnet , motocicleta si au si mers cu asa ceva

 

nu vedeti cine scrie despre oamenii aceia, ca motociclisti nu pot fi numiti,

 

 

deci nu va bateti capul cu ei

calm

pastrati.va energia pentru conservarii ce intorc pe linie continua

 

si omoara /schilodesc MOTOCICLISTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nimic eroic in ce au facut, ba chiar este un exemplu negativ in primul rand, care trebuie moderat ca atare. Asemenea eroi nu vor intelege niciodata nimic nici din fapta lor, nici din durerea pe care o pricinuiesc apropiatilor lor care chiar sufera cand patesc ceva.

Orice act impotriva legii SE PEDEPSESTE !!!! Daca vreti sa va dati cu parerea, scrieti mai bine pentru ZEROURI de genul asta fara carnet, care sunt pedepsele pe care le risca facand asemenea acte de bravada si schilodind si pe altii pe langa ei.

corect ce spui. eu le-am urat doar sanatate. si chiar am zis ca pe conducator il aspteapta un dosar penal, dupa externare, cu mai multe capete de acuzare. pedepsele prevazute de lege:

conducere fara permis: 1-5 ani

conducere auto neinmatriculat (daca e asa): 1-3 ani

vatamare corporala din culpa (daca pasagerul are mai mult de 60 zile de ingrijiri medicale): 6 luni- 3 ani

probabil va lua cu suspendare. dar asta inseamna ca cel putin 1 an de la condamnare nu are voie sa dea ex. pt. permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de sanatos potzi ajunge daca la 18 ani ai ramas fara un picor?.......

 

E vai si amar de cel care e in cauza..... nici nu ma gandesc prin ce trece acuma, dar mi se pare corect pt ca plateste cat de teribilist a fost! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de sanatos potzi ajunge daca la 18 ani ai ramas fara un picor?.......

se pare ca nu e chair asa cum a scris presa, uite ce zice un amic al lor:

Baietii sunt relativ bine. mai grav e cu Tamas care NU are piciorul amputat. Ii lipseste o bucata de os din picior (femur) piciorul drept. daca in 3 sau 4 zile nu se infecteaza se va face o reconstructie osoasa si sa speram ca va fi bine. Mai are piciorul stang rupt. tibia. Ati are piciorul drept rupt si e lovit la fata. amandoi sunt constienti. stiu ce s-a intamplat. Dureri nu va mai spun. la stiri s-a exagerat. erau constienti. ati inca a sunat un prieten ca au avut accident. AMANDOI SUNT MAI BINE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, au gresit, recunosc asta. nu trebuiau sa se urce pe motor, mai ales pe vremea aia. eu nu am scris pe forumul asta ca sa va fie mila. vor fi si pedepsiti pentru asta (dpdv legal), mai mult ca sigur. eu tot ce am vrut sa scriu aici ca baietii sunt pe calea cea buna, fizic. sunt sansele foarte mari sa ramana cu ambele picioare. imaginativa un picior care e pur si simplu desfacut de la genunchi in sus pe o distanta de 10 -15 cm. osul din piciorul respectiv e intr-un borcan in frigider, peste toate astea mai ai si tibia iesita prin piele din celalalt picior. imi pare rau ca spun asta dar acum ganditiva ca stati langa unul dintre cei mai buni prieteni ai vostri. fratilor eu trec prin asta acum. si sincer nu prea ma intereseaza de dosare penale si faze de genul acesta. tot ce e important este ca sa se faca bine. scuze daca am deranjat cumva sau am deraiat de la topic dar asta e. si daca sunteti din zona si aveti grupa de sange B3 NEGATIV, si nu aveti capul prea adanc bagat in fund il puteti ajuta si voi. pana la urma oameni suntem cu totii, nu animale. PS: baietii au fost orbiti de o masina care venea din contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAREREA MEA

din ce am citit pana acum sunt ceva forumisti cu carnet,motocicleta si toate cele asta le da dreptul sa se autointituleze motociclisti DAR din cele scrise nu se pot numi oameni

Toti judecam dam verdicte ne punem in pielea personajului dar eu totusi cred ca pretul platit de baieti (nu motociclisti nu forumisti nu detinatori de carnet....) este foaaarte mare

In privinta celor care cred ca asta este SELECTIE NATURALA le doresc sa se intalneasca cu un leu,pantera,urs ceva lupi si sa vada acolo selectie naturala (lucru bun de altfel mai scapam de frustrati)

Concluzia : de astazi sunt hotarat sa nu mai salut nici un motociclist sa nu mai merg la nici o intrunire DE TEAMA SA NU MA INTALNESC CU VREUNUL DIN ANIMALELE CARE AU POSTAT MAI SUS si sa ma contaminez de la ei de nesimtirea si nepasarea si atot cunoasterea si de usurinta cu care uni arunca cu noroi

Toate cele bune si insanatosire grabnica celor doi

Pe sfarsit nu ar stica sa spun ca cei doi ar avea nevoie de sange si poate cu ocazia asta doneaza si motociclisti cei mai buni tari cunoscatori cu milioane de km asa poate au si copii astia o sansa din sangele lor sa devina si ei motociclisti

VA SALUTA UN OM FOST MOTOCICLIST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor .... avem o problema .....MARE.

Ca nu poate sa nu iti fie mila de cineva lovit, bine ..... e OK. Ti se face mila si de un animal lovit, cu atat mai mult pentru un om.

 

DAR:

1. din ce a aparut pana acum prin gazete si pe la TV rezulta ca e vorba de un plod pe care nu l-a batut tat-su suficient cu parul, pentru ca NU AVEA CE SA CAUTE FARA PERMIS PE MOTOCICLETA !!!!!!!

2. Rubrica este de ACCIDENTE in cadrul sectiunii "MOTOCICLIST IN ROMANIA" ...... era vorba de vreun motociclist in accidentul asta si nu m-am prins eu ?????

3. Incetati sa mai scrieti aiureli care sa faca din copii scapati din mana de catre parinti, niste adevarati EROI in ochii celor din anturajul lor.

 

Nu este nimic eroic in ce au facut, ba chiar este un exemplu negativ in primul rand, care trebuie moderat ca atare. Asemenea eroi nu vor intelege niciodata nimic nici din fapta lor, nici din durerea pe care o pricinuiesc apropiatilor lor care chiar sufera cand patesc ceva.

Orice act impotriva legii SE PEDEPSESTE !!!! Daca vreti sa va dati cu parerea, scrieti mai bine pentru ZEROURI de genul asta fara carnet, care sunt pedepsele pe care le risca facand asemenea acte de bravada si schilodind si pe altii pe langa ei.

Abia asta ar fi o atitudine a AMR pe un asemenea topic, nu numai de anuntare a unui accident. Este totusi rubrica de accidente de motocicleta ale motociclistilor, nu anunturi matrimoniale.

 

agree.

 

nu pot sa nu le doresc sanatate, ca n-as fi om intreg. Sper sa-si rezolve treaba cu picioarele.

La 18 ani parca aveam mai multa minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti si voi asta cu selectie naturala cum gandeste /index.php?showtopic=166998

si imi permit sa citez "VITEZA DE CROAZIERA 130 CU RESPECTAREA LEGII PRIN ZONELE CU AMENZI MARI"

si de la mine ii doresc super motociclistului ca selectia naturala sa se aplice si la el atunci cand o merge cu 130 in zonele unde nu sunt amenzi mari dar legea de tampita nu permite mai mult de 130

Inca odata sanatate la baieti si sper sa nu ajunga niciodata MOTOCICLISTI sa fie nevoiti sa cunoasca astfel de oameni

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor toti am mers fara permis macar 10 metri !

Si eu am mers dar nu mergeam decat cu 20 km/h .

te contrazic. am mers fara permis dar nu pe drumuri publice. ca mergi cu 20 km/h sau cu 100 tot infractiune e.

http://video.google.com/videoplay?docid=15...h&plindex=0

nu se termina decat atunci cand canta tanti aia plinutza

:blink: desi cred ca in RO nu ti-ar da astia permisul pt. un astfel de handicap (se cere dosar medical unde sa scrie "apt").

da, au gresit, recunosc asta. nu trebuiau sa se urce pe motor,

eu tot ce am vrut sa scriu aici ca baietii sunt pe calea cea buna, fizic. sunt sansele foarte mari sa ramana cu ambele picioare.

imi pare rau ca spun asta dar acum ganditiva ca stati langa unul dintre cei mai buni prieteni ai vostri. fratilor eu trec prin asta acum.

tot ce e important este ca sa se faca bine. scuze daca am deranjat cumva sau am deraiat de la topic dar asta e. si daca sunteti din zona si aveti grupa de sange B3 NEGATIV

baietii au noroc cu un prieten ca tine :laugh: . e rara grupa asta de sange. am vazut ca s-a postat si pe emaramures.ro, buna initiativa, vedeti comentariile la articol

http://emaramures.ro/Stiri/Stire.aspx?NewsID=10211

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, au gresit, recunosc asta. ..........

 

Nu se pune problema ca ai scris pe forum pentru a-i fi cuiva mila. In primul rand, prima postare din topic nu iti apartine. Faptul ca baietii au picioarele zdrobite este numai o consecinta a actului lor si a vointei lor. Sa zica "multumesc lui D-zeu" ca nu scriem acum intr-un topic cu RIP-uri.

Nu se pune problema ca ai "deraiat de la topic" si nici nu cred ca s-a luat cineva de tine pana acum pentru ca ai pus niste informatii reale. Daca spui ca esti prietenul baietilor respectivi, poate ca trebuia sa te implici mai mult decat prin afirmatii de genul, citez "cap adanc bagat in fund", si sa le explici consecintele unui asemenea gest inainte sa se produca. Daca ai vreo problema reala de discutat pe topicul asta in afara de datele reale asupra accidentului, cred ca poti sa o faci fara probleme, si mai ales fara afirmatii tendentioase si absolut inutile.

Faptul ca au fost orbiti de o masina venita de pe contrasens nu este o scuza pentru urcatul pe motor fara carnet, fara experienta si cu pasager in spate. Daca vrei sa te sinucizi, macar fa-o singur. Actiunea ramane condamnabila indiferent de consecinte. Speculand, se poate trage concluzia ca nu erau la prima abatere si, mai mult, nici tu in calitate de "prieten", nu erai strain de toate aventurile baietilor...... Ti se pare mai bine asa ???

Nu cred ca am scris in postul meu de mai devreme ceva in sensul asta. Dar nici 6 pagini numai cu "sanatate maxima" nu cred ca isi aveau rostul. Exemplul baietilor trebuie sa fie unul educativ pentru altii care pot face aceeasi greseala ca si ei.

Mai mult decat atat, nu cred ca este cineva din cei care au scris aici care sa le doreasca raul baietilor respectivi.

 

 

PAREREA MEA

.........

Concluzia : de astazi sunt hotarat sa nu mai salut nici un motociclist sa nu mai merg la nici o intrunire DE TEAMA SA NU MA INTALNESC CU VREUNUL DIN ANIMALELE CARE AU POSTAT MAI SUS si sa ma contaminez de la ei de nesimtirea si nepasarea si atot cunoasterea si de usurinta cu care uni arunca cu noroi

...........

VA SALUTA UN OM FOST MOTOCICLIST

 

Concluzia ta cred ca este cat se poate de buna. Sunt perfect de acord cu tine. Cred ca ar fi foarte bine sa nu mai saluti nici un motociclist si sa te feresti sa te contaminezi cumva de ce ai spus acolo. In felul asta cred ca faci foarte bine comunitatii din care zici ca ai facut parte pana acum, pentru ca sunt sigur ca daca nu pleci singur, cu asemenea pareri, vei fi dat afara oricum.

In loc sa sprijinim dezvoltarea unei comunitati pe principii reale si legale, cu exemple negative care sa fie date drept invatatura de minte pentru cei mai tineri, este mult mai usor sa apari drept Gigi-contra si sa faci pe toti "animale". Bravo tie ..... sa-ti fie rusine.

Incearca macar cand postezi sa nu jignesti la modul general. Daca ai vreo problema cu cineva in particular, discuta cu el in PM sau aici.

La fel ca si la tine ...... PAREREA MEA.

Apropo ..... te intreaba un animal de mai sus .... tu ai permis sau umbli tot ilegal pe strazi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti si voi asta cu selectie naturala cum gandeste /index.php?showtopic=166998

si imi permit sa citez "VITEZA DE CROAZIERA 130 CU RESPECTAREA LEGII PRIN ZONELE CU AMENZI MARI"

si de la mine ii doresc super motociclistului ca selectia naturala sa se aplice si la el atunci cand o merge cu 130 in zonele unde nu sunt amenzi mari dar legea de tampita nu permite mai mult de 130

Inca odata sanatate la baieti si sper sa nu ajunga niciodata MOTOCICLISTI sa fie nevoiti sa cunoasca astfel de oameni

 

Taticu... Nu te supara. Da' "asta" de care vb matale acishilea nu prea se poate compara cu kamikaze aia despre care e vorba in topicul de fata. "Asta" are si mana si EXPERIENTA ca sa poata merge cu 130 SAFE!!

Asa ca...putin repect pentru "asta" care motocicleste nu numai pe forumuri... ci si pe strada, mai mult decat peste 75% din cei de pe site.

 

Si apropo... omul vb de autostrazi, unde 130 e viteza legala...

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa vorbesti chiar asa...

 

Insanatosire grabnica la amandoi!

 

da, n-ar trebui sa vorbim asa.

dar unii vorbesc si vorbesc si explica si scriu si tutoriale si fac multe activitati exact ca sa previna situatiile de genul asta.

si cand vezi ca tot se mai intampla de-astea... ramai cu un gust amar si n-ai prea multe ce sa mai spui.

 

cred ca faptul ca a scris "selectie naturala" nu inseamna ca le-a dorit sau le doreste raul celor doi inconstienti.

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, n-ar trebui sa vorbim asa.

dar unii vorbesc si vorbesc si explica si scriu si tutoriale si fac multe activitati exact ca sa previna situatiile de genul asta.

si cand vezi ca tot se mai intampla de-astea... ramai cu un gust amar si n-ai prea multe ce sa mai spui.

 

cred ca faptul ca a scris "selectie naturala" nu inseamna ca le-a dorit sau le doreste raul celor doi inconstienti.

 

asfalt uscat!

 

Si raman la aceeasi parere.

Fara carnet - noaptea - fara experienta - mazga - pasager in spate ----> accident ----> kamikaze.

Da, asta este selectie naturala. De ce? Pentru ca prefer sa nu ma intalnesc cu asa ceva pe sosea, si sa ma ia si pe mine cu el, in inconstienta lui.

Daca vrea sa se sinucida, sa aleaga alte cale. Nu am nevoie de "reisari" de genul asta... care nu fac decat sa mai puna INCA o eticheta de "INCONSTIENT" si "MOTOCICLIST NEBUN" pe toti motociclistii, asta in ochii celorlalti participanti la trafic nemotociclisti.

In rest, chiar le doresc sa se faca bine...poate le vine si mintea la cap, chiar daca pretul platit e mare.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAREREA MEA

din ce am citit pana acum sunt ceva forumisti cu carnet,motocicleta si toate cele asta le da dreptul sa se autointituleze motociclisti DAR din cele scrise nu se pot numi oameni

Toti judecam dam verdicte ne punem in pielea personajului dar eu totusi cred ca pretul platit de baieti (nu motociclisti nu forumisti nu detinatori de carnet....) este foaaarte mare

:laugh: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pune problema ca ai scris pe forum pentru a-i fi cuiva mila. In primul rand, prima postare din topic nu iti apartine. Faptul ca baietii au picioarele zdrobite este numai o consecinta a actului lor si a vointei lor. Sa zica "multumesc lui D-zeu" ca nu scriem acum intr-un topic cu RIP-uri.

Nu se pune problema ca ai "deraiat de la topic" si nici nu cred ca s-a luat cineva de tine pana acum pentru ca ai pus niste informatii reale. Daca spui ca esti prietenul baietilor respectivi, poate ca trebuia sa te implici mai mult decat prin afirmatii de genul, citez "cap adanc bagat in fund", si sa le explici consecintele unui asemenea gest inainte sa se produca. Daca ai vreo problema reala de discutat pe topicul asta in afara de datele reale asupra accidentului, cred ca poti sa o faci fara probleme, si mai ales fara afirmatii tendentioase si absolut inutile.

Faptul ca au fost orbiti de o masina venita de pe contrasens nu este o scuza pentru urcatul pe motor fara carnet, fara experienta si cu pasager in spate. Daca vrei sa te sinucizi, macar fa-o singur. Actiunea ramane condamnabila indiferent de consecinte. Speculand, se poate trage concluzia ca nu erau la prima abatere si, mai mult, nici tu in calitate de "prieten", nu erai strain de toate aventurile baietilor...... Ti se pare mai bine asa ???

Nu cred ca am scris in postul meu de mai devreme ceva in sensul asta. Dar nici 6 pagini numai cu "sanatate maxima" nu cred ca isi aveau rostul. Exemplul baietilor trebuie sa fie unul educativ pentru altii care pot face aceeasi greseala ca si ei.

Mai mult decat atat, nu cred ca este cineva din cei care au scris aici care sa le doreasca raul baietilor respectivi.[/b]

Concluzia ta cred ca este cat se poate de buna. Sunt perfect de acord cu tine. Cred ca ar fi foarte bine sa nu mai saluti nici un motociclist si sa te feresti sa te contaminezi cumva de ce ai spus acolo. In felul asta cred ca faci foarte bine comunitatii din care zici ca ai facut parte pana acum, pentru ca sunt sigur ca daca nu pleci singur, cu asemenea pareri, vei fi dat afara oricum.

In loc sa sprijinim dezvoltarea unei comunitati pe principii reale si legale, cu exemple negative care sa fie date drept invatatura de minte pentru cei mai tineri, este mult mai usor sa apari drept Gigi-contra si sa faci pe toti "animale". Bravo tie ..... sa-ti fie rusine.

Incearca macar cand postezi sa nu jignesti la modul general. Daca ai vreo problema cu cineva in particular, discuta cu el in PM sau aici.

La fel ca si la tine ...... PAREREA MEA.

Apropo ..... te intreaba un animal de mai sus .... tu ai permis sau umbli tot ilegal pe strazi ?[/b]

 

:o :blink: - cred ca e singurul post educativ de pe aici. :laugh:

 

Sanatate maxima baietilor ..... si mai ales, multa minte pe viitor.

Editat de comieu2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va doresc la nici unul din voi ce au patit ei, dar comentarii de genul selectie naturala. mai ganditi.

 

nu cred ca nimeni vrea raul nimanui aici...

dar uite, dintr-un punct de vedere pot spune ca e selectie naturala, dar nici aia ca lumea, spre ghinionul prietenului lui care era pasager si presupus fara vina in contextul asta...

dar nici el, pasagerul, n-are toata tabla pe casa daca s-a gandit ca e bine sa se suie pasager in conditiile care au fost.

deci selectia naturala ar fi cam: bine ca s-au selectat ei si s-au linistit (bine ca nu definitiv!) si speram ca s-au mai linistit si alti "zmei", ca sa nu ma "selecteze" pe mine nevinovat pe strada... pe mine sau pe oricine altcineva, poate chiar pe TINE, poate chiar pe cine iubesti tu cel mai mult in viata asta!

 

deci sa ma repet... sper sa nu se inteleaga ca le doresc raul celor doi baieti, ba dimpotriva, ci sper sa se inteleaga ca privind dintr-un punct de vedere rece si sec e bine ca: s-au linistit (macar o perioada) si ca nu au luat si pe altii in spital (sau mai jos cu vreo 2m) cu ei.

 

--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 01:38 -------------

Pe sfarsit nu ar stica sa spun ca cei doi ar avea nevoie de sange si poate cu ocazia asta doneaza si motociclisti cei mai buni tari cunoscatori cu milioane de km asa poate au si copii astia o sansa din sangele lor sa devina si ei motociclisti

te rog scrie mai multe detalii despre donarea de sange, stiu ca nu se cere o grupa anume dar ca trebuie donata cumva "in contul" persoanei aflate la nevoie, pentru ca acea persoana sa primeasca grupa care are nevoie in contul a ceea ce s-a donat pentru ea. daca nu stiu bine, va rog corectati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor .... avem o problema .....MARE.

Ca nu poate sa nu iti fie mila de cineva lovit, bine ..... e OK. Ti se face mila si de un animal lovit, cu atat mai mult pentru un om.

 

DAR:

1. din ce a aparut pana acum prin gazete si pe la TV rezulta ca e vorba de un plod pe care nu l-a batut tat-su suficient cu parul, pentru ca NU AVEA CE SA CAUTE FARA PERMIS PE MOTOCICLETA !!!!!!!

2. Rubrica este de ACCIDENTE in cadrul sectiunii "MOTOCICLIST IN ROMANIA" ...... era vorba de vreun motociclist in accidentul asta si nu m-am prins eu ?????

3. Incetati sa mai scrieti aiureli care sa faca din copii scapati din mana de catre parinti, niste adevarati EROI in ochii celor din anturajul lor.

 

Nu este nimic eroic in ce au facut, ba chiar este un exemplu negativ in primul rand, care trebuie moderat ca atare. Asemenea eroi nu vor intelege niciodata nimic nici din fapta lor, nici din durerea pe care o pricinuiesc apropiatilor lor care chiar sufera cand patesc ceva.

Orice act impotriva legii SE PEDEPSESTE !!!! Daca vreti sa va dati cu parerea, scrieti mai bine pentru ZEROURI de genul asta fara carnet, care sunt pedepsele pe care le risca facand asemenea acte de bravada si schilodind si pe altii pe langa ei.

Abia asta ar fi o atitudine a AMR pe un asemenea topic, nu numai de anuntare a unui accident. Este totusi rubrica de accidente de motocicleta ale motociclistilor, nu anunturi matrimoniale.

 

:blink: :laugh: :o :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...