Sari la conținut

Scuteri Pentru Incepatori


Anjin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 132
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mai deschid inca un topic. Ce ma sfatuiti sa aleg intre Keeway Flash si Peugeot Vclic. Sunt cam in aceeasi categorie de preturi, Keeway avand si alarma. As vrea un scuter nou si mai mult nu prea pot sa dau pe el. Nu imi trebuie performante extraordinare.

 

 

keeway ... pt ca are rotile mari :what: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin c susti afirmatia ca sunt la fel proaste? :what:

 

eu as lua keeway chiar daca arata putin mai ciudat.

am un prieten....are un vclic , doar la motor este mai bun ca un baotian....in rest calitatea celorlalte piese este la fel,stil dai in groapa sare faru'.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a rugat Anjin sa intreb la piaggio de Fly si mi-au zis ca reducerea tine pana se termina stocul si ca nu cred ca mai aduc modelul asta.De ce nu stiu dar cand am fost sa intreb de el sincer nu am gasit nimic in neregula cu el.Arata mai bine ca agility si parca e mai mare(poate ca din cauza ca pe al meu l-am vazut ultima oara in octombrie).Am un prieten cu mp3 si a zis ca service-ul e ok asa ca nu cred ca te lasa cu buza umflata daca se strica Fly.Au si la drive-test mai multe modele inclusiv Fly.M-au intrebat daca vreau o tura dar erau 2 grade asa ca nu am incercat.

Apropo Anjin, l-ai luat?

Ps Keeeay ala arata binisor dar uita-te la calitatea site-ului care mai e si .com si dupa intrati la kymco.com.Poate sa fie un indiciu la alegerea scuterului.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In cele din urma m-am decis si am cumparat Fly. Multumesc lui da'beorz pentru ca s-a interesat si m-a ajutat

cu informatii.

 

Astazi am platit Fly-ul si urmeaza sa mi-l aduca acasa. Cartea de identitate o sa vina abia marti deci saptamana viitoare sper sa pot sa ma ocup de inregistrare. Am inteles ca pasii sunt asa :

 

1. circa financiara si platit impozitul

2. primaria de sector si completat cere. asteptat numar.

3. Optional ( dar mie mi se pare obligatoriu ) asigurare CASCO.

 

Deasemeni in perioada asta vreau sa ma ocup de achizitionarea echipamentului si a catorfa accesorii.

As vrea sa cumpar :

 

1. Casca de protectie integrala. ( aici nu ma pricep deloc la marci/tipuri etc. )

2. Geaca dar nu din piele ci din goretex ( asa se scrie?).

- pentru aceste 2 puncte am un buget de aproximativ 600 RON

 

3. lant de asigurare

4. "chestie" care se prinde de disc pentru blocarea rotii

5. alarma

6. husa

 

- am incercat sa caut pe net un magazin cu oferta bogata/variata pentru aceste obiecte insa, in domeniul

scuterelor si chiar si al moto-urilor, paginile web sunt precare la noi. Exista in Bucuresti magazine in care sa

pot sa merg si sa cumpar totul din acelasi loc? Sau ar trebui sa ma orientez catre oamenii care au oferte cu

asa ceva pe Bursa ( de aici de pe forum )? Probolema e ca nu prea ma pricep si imi e mai greu sa comand ceva pe net, fara sa vad produsul si sa vb cu vanzatorul, chiar as avea nevoie de niste sfaturi.

niste sfaturi

 

Multuemsc tuturor celor ce mi-au dat sfaturi. Sper sa ramana acest topic deschis si folositor pentru toti cei care sunt la

inceput de drum in viata de scuteristi :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos Anjin ai facut o alegere buna.Bine ai venit in lumea scuteristilor :what: .Multi km fara incidente impreuna.Asteptam poze si impresii despre scuter

Asfalt Uscat! :kiss:

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru urari. Fix intre ultimul post si acum au venit oamenii si mi l-au adus acasa. Foarte de treaba si profesionisti. Sucterul asigurat in dubita, proba facuta, mi-au aratat seriile de motor si sasiu sa ma

asigure ca acestea corespund cu ce e pe factura. Apoi chiar m-au ajutat sa il urc pana in casa (pana rezolv

actele si imi cumpar echipamentul si accesoriile o sa stea scuterul bine merci in balcon )

 

@trazvan : nu stiu sa aiba Piaggio o reprezentanta in Bv dar cred ca poti suna sa iti rezervi un Fly daca te

hotarasti sa il cumperi. Cred ca mai au in jur de 8 Fly-uri la promotie.

 

Daca aveti orice sfat legat de lista pusa mai sus ( adaugiri sau indrumari de unde si ce) va astept comentariile :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In cele din urma m-am decis si am cumparat Fly. Multumesc lui da'beorz pentru ca s-a interesat si m-a ajutat

cu informatii.

felicitari,cand ajunge acasa sa il uzi :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tuning ii faci? Sunt curios ce iese daca ii pui un filtru sport+ toba . Sa-l stapanesti sanatos! :what:

Baga niste poze :kiss:

Abia si-a cumparat omul scuterul si deja sariti sa-l tuneze :kiss:

 

V-am zis ca doar asta visati :eek:

 

 

Bafta cu noua achizitie, sa ai parte de el si sa stai doar tu deasupra :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intra pe http://www.louis.de/ alege ce te intereseaza si dupa aia du-te la magazinul louis din targul vitan unde faci comanda, platesti 30% avans si iti vin in aproximativ 2-3 saptamani. Acum nu se mai plateste comision nici pt reduceri asa ca grabeste-te cat mai sunt. Distractie placuta pe 2 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...