Sari la conținut

Etapa dirt-track (speedway) pe stadionul Metalul


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

.....per total a fost destul de "blana" , din pacate (pentru bucuresteni) urmatoarea etapa e la Braila si dupa aia alergatorii pleaca in Ungaria la Debretin, la Campionatele Europene.....si cam atat cu competitiile. Se pare ca in toamna vor mai fi cateva competitii care vor avea participanti si din afara tarii, deci, concursuri destul de tari.

Pacat ca in alte tari acest sport are mii de practicanti legitimati si au curse cu stadioanele pline iar la noi sunt doar 16 practicanti legitimati (cu tot cu juniorii) care sunt urmariti de o mana de oameni pe un stadion uitat de lume la margine de Bucuresti....

post-5-1114702439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nea Semaca daca stiai ca-i etapa de ce nu ai postat sa zici si la altii. Eu noroc ca stau in zona eram acasa si am auzit motoarele de sa speriat nevasta cand mi-am luat viteza sa vin la stadion.

Te cam alearga astia de la revista dar sa stii ca nu a fost deloc blana se pare ca nu ai prins si ceva curse de pe timpul lui Ceasca sa vezi acolo blana cred ca erau mai motivati baietii atunci si erau si mai multi spectatori mult mai multi ca acuma daca stiai trebuia sa mediatizezi dupa cum ai spus si tu sunt foarte putini sportivi legitimati. Si pe timpul lui Ceasca se alerga cate patru pe pista nu cu trei ca acuma acolo sa vezi spectacol cazaturi si alte acrobatii e drept ca erau si alte conditii de concurs nu ca acuma.

Mai pune poze ca te-am vazut ca te-ai fatatit la greu sa faci poze sau le tii pentru revista in ce nr. o sa fie????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins curse si pe vremea lu Ceasca, tot pe Metalu cand venea tot Pantelimonu, mergeam cu tatal meu. Am zis ca astea de acum sunt "blana" pentru simplul motiv ca mai exista oameni care investesc banii din salariu si se chinuie sa faca rost de sponsorizari ca sa prepare un motor de dirt si sa alerge cu el pentru placerea lor si a catorva spectatori, nu e ca la fotbal unde un analfabet care abia stie sa se semneze conduce un porsche si joaca cu stadionul plin. Pozele sunt pentru cei care chiar n-au putut sa ajunga iar cei care chiar au vrut, au ajuns.

p.s. Si nu, nu le veti vedea in nici o revista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor sunati si voi cand este cursa.Olariu m-a sunat ca se amana dar a uitat sa-mi confirme cand se reia.Chiar nu este nimeni interesat ca aceste curse sa fie mediatizate?Un pic de colaborare din partea organizatorilor.Va intrebati de ce merge prost si nu vin sponsorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca eu nu-s angajat nici la FRM nici la vreo revista moto, is doar un pasionat de fotografie si, un pic, de motociclism. Freelancer. Va dati seama cum mi-au picat comentariile gen "mai baga poze daca tot te-ai fatait p-acolo..." :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la Semaca. Poate ca altiinu inteleg, sau inteleg altceva, dar personal merci pentru fotografii. N-am putut sa ajung si asta e. Bine ca e unu' care stie (cand) sa se "fatzaie" si, mai mult decat atat, ii lasa si pe altii sa se bucure de "fatzaiala" lui. Merci, batrane. Nu pune la inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins curse si pe vremea lu Ceasca, tot pe Metalu cand venea tot Pantelimonu, mergeam cu tatal meu. Am zis ca astea de acum sunt "blana" pentru simplul motiv ca mai exista oameni care investesc banii din salariu si se chinuie sa faca rost de sponsorizari ca sa prepare un motor de dirt si sa alerge cu el pentru placerea lor si a catorva spectatori, nu e ca la fotbal unde un analfabet care abia stie sa se semneze conduce un porsche si joaca cu stadionul plin. Pozele sunt pentru cei care chiar n-au putut sa ajunga iar cei care chiar au vrut, au ajuns.

p.s. Si nu, nu le veti vedea in nici o revista.

Stai pe pantelimon??? Poate ne cunoastem.Eu am stat pe Bodesti in 29 B si pe urma 29 A in spate la blocul 4 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pune poze ca te-am vazut ca te-ai fatatit la greu sa faci poze sau le tii pentru revista in ce nr. o sa fie????

Atunci inseamna ca te am confundat mai era unul de la Motolife care facea poze cam din aceleasi unghiuri cu ale tale si avea un aparat profi care scotea cam ca al tau pozele. Asa ca nu ai de ce sa fii suparat singura chestie dac stiai ca-i etapa trebuia sa pui pe topic ca e pacat erau tribunele goale. Daca zici ca ai prins curse si pe vremea lui impuscatu ce atmosfera cate motoare cati sportivi si cel mai important cati spectatori erau de zece ori mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 14 years later...
On 28.04.2005 at 16:33, Semaca said:

.....per total a fost destul de "blana" , din pacate (pentru bucuresteni) urmatoarea etapa e la Braila si dupa aia alergatorii pleaca in Ungaria la Debretin, la Campionatele Europene.....si cam atat cu competitiile. Se pare ca in toamna vor mai fi cateva competitii care vor avea participanti si din afara tarii, deci, concursuri destul de tari.

Pacat ca in alte tari acest sport are mii de practicanti legitimati si au curse cu stadioanele pline iar la noi sunt doar 16 practicanti legitimati (cu tot cu juniorii) care sunt urmariti de o mana de oameni pe un stadion uitat de lume la margine de Bucuresti....

post-5-1114702439_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...