Sari la conținut

cablu chilometraj


XorX
 Share

Postări Recomandate

Simbata am fost, ca tot omu', la salonul de motociclete. In drum spre casa am vazut ca surubul care tine camasa cablului de chilometraj e desfacut, camasa aproape atingea pe jos, iar cablul.... PIERDUT (sau furat, dar la asta nu vreau sa ma gindesc.). Are cineva idee de unde pot cumpara un nou cablu pentru o Virago 125cmc 1998? Ca si idee (pentru ca nu am gasit nimic pe web), cablul nu trebuia sa fie prins de camasa?? Cum e posibil sa iasa cablul? Daca stie cineva ceva detalii despre subiect pls. help.

 

PS: Cind am oprit sa alimentez la OMV-ul din Baneasa, erau super agitati aia de acolo ca un moto cu numar de HD alimentase si plecase fara sa plateasca. A venit la fix dupa nervii mei cu cablu' pierdut exact dupa ce am lasat motocicleta 2 ore intre atitia "frati" motociclist.... CAM ASTA E "COMUNITATEA" MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA!!! TRIST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cablul de km are de obicei un guler sus care nu-i permite sa iasa decit prin partea superioara a camasii. Asta inseamna ca poate fi scos pe sus, dar poate al tau era invers si a fost scos pe jos...ideea este ca poti scoate usor cablul din camasa...unul din capete est doar presat in forma de patratzel.

Motociclisti....

Stiu eu de ce merg singur....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar dau impresia de IDIOT??? Normal ca am sunat.. vine in 3-4 saptamini; ideal ar fi sa gasesc ceva mai repede, eventual cineva care le manufactureaza pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca eu ti-am furat cablul si din graba am uitat sa- ti strang camasa la loc. Ulterior am observat ca nu se potriveste la Virago 535 si am sa ti-l trimit prin posta.... :D

Cum poti ma sa crezi ca ti-au furat motociclistii cablul!!!? :D

Mai bine ai avea grija pe viitor sa verifici strangerea filetelor si sa ungi cablurile mai des.

Imi pare rau pentru tine dar cred ca trebuia sa obsrvi destul de repede faptul ca vitezometrul nu mai functioneaza... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca nu-mi plac discutiile de dragul discutiilor, FOARTE CORECT, nu cred ca l-a furat cineva!!! poate doar a incercat => a slabit piulita de la camasa.. NU CONTEAZA! NU_MI PLACE SA ACUZ PE NIMENI CIT TIMP NU AM DOVEZI! Cind am plecat de la SMAB vitezometrul mergea, pe drum s-a oprit. Din pacate discul din vitezometru facea galagie de ceva vreme. In mom cind s-a oprit vitezometrul am gindit ca a murit doar el. Oricum, merci de reply. Partea care sincer ma deranjaza este doua :D 1... ca s-a intimplat exact dupa ce am fost la SMAB, 2.. ca a iesit cablul din camasa, cu toate ca ar fi trebuit sa aibe o saiba de siguranta in partea de sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...