Sari la conținut

Help


Postări Recomandate

Sal, ce pareri pute-ti sa imi da-ti la o pompa de benzina de aprilia sr 49 cmc an 2003 de injectie, nu imi statea bn in relantiu si nu imi amorsa benzina tot timpu cand pune-am contactu, dak love-am usor in pompa cu cev incepea sa amorseze benzina, am dat jos pompa si am observat k ajunse benzina la motorasul acela ce angrenea-za pistonasul care face presiune, am scos benzina din pompa, am ansamblat pompa inapoi si am legat-o direct la baterie, am scos furtuna sa nu trag benzina sa ajuna iar la motoras, si culmea mergea bn pompa, sigur nu face bn contact cev pe acolo, ce sfaturi pute-ti sa imi da-ti, i rupta cev garnitura, cum pot opri sa nu mai intre benzina la motoras, nu as dat 150 eu pe o pompa noua, Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, ce pareri pute-ti sa imi da-ti la o pompa de benzina de aprilia sr 49 cmc an 2003 de injectie, nu imi statea bn in relantiu si nu imi amorsa benzina tot timpu cand pune-am contactu, dak love-am usor in pompa cu cev incepea sa amorseze benzina, am dat jos pompa si am observat k ajunse benzina la motorasul acela ce angrenea-za pistonasul care face presiune, am scos benzina din pompa, am ansamblat pompa inapoi si am legat-o direct la baterie, am scos furtuna sa nu trag benzina sa ajuna iar la motoras, si culmea mergea bn pompa, sigur nu face bn contact cev pe acolo, ce sfaturi pute-ti sa imi da-ti, i rupta cev garnitura, cum pot opri sa nu mai intre benzina la motoras, nu as dat 150 eu pe o pompa noua, Multumesc anticipat.

Cred ca ar trebui intai sa investesti ceva pe un curs de limba romana, ca n-am priceput nimic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns benzina in "motorul" pompei, cel mai probabil e membrana gaurita (f putin, ca altfel se oprea demult si de tot).

Eu iti recomand sa nu mai mergi asa cu ea, pt ca vaporii de benzina si scanteile electrice nu dau o combinatie fericita. Intr-adevar, plaja in care amestecul este exploziv este relativ mica (din fericire, ca altfel nu mai apucai sa postezi aici).

 

P.S. pune si tu mana pe o carte de gramatica, ca ma doare capul dupa ce am reusit sa descifrez mesajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, ce pareri pute-ti sa imi da-ti la o pompa de benzina de aprilia sr 49 cmc an 2003 de injectie, nu imi statea bn in relantiu si nu imi amorsa benzina tot timpu cand pune-am contactu, dak love-am usor in pompa cu cev incepea sa amorseze benzina, am dat jos pompa si am observat k ajunse benzina la motorasul acela ce angrenea-za pistonasul care face presiune, am scos benzina din pompa, am ansamblat pompa inapoi si am legat-o direct la baterie, am scos furtuna sa nu trag benzina sa ajuna iar la motoras, si culmea mergea bn pompa, sigur nu face bn contact cev pe acolo, ce sfaturi pute-ti sa imi da-ti, i rupta cev garnitura, cum pot opri sa nu mai intre benzina la motoras, nu as dat 150 eu pe o pompa noua, Multumesc anticipat.

 

 

Mi-ai zgariat retina, mi s-au aburit ochelarii :what: . INVATA LIMBA ROMANA, apoi orice altceva :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompa nu are membrana, i electrica, un motoras si un pistonas, logic ar trebui sa intre benzina in pompa la motoras sa o raceasca motorasu , am gandit logic < pareri?

 

:kiss: am mai auzit de alternator in ulei pt a se raci, dar nu de motorase in benzina ... motorul adica electromotorul ala de care zici tu e izolat, adica daca il bagi in apa\benzina\alte lichide merge sau e pur si simplu pus acolo ...

daca e izolat ai cu siguranta un contact imperfect pe undeva, dar daca nu e asa inseama ca ceva s-a intamplat/uzat acolo de iti ajunge benzina pana la electromotorul ala

 

 

:what: :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
:) Nu ei sunt de vina si voi ca nu stiti sa cititi :moto: Treaba e ca nu trebuie admisi pe forum cei care nu-si completeaza datele la profil si sa vezi atunci cum dispar cam jumatate din cei inscrisi , asa se mai aeriseste si forumul .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...