Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Ok...verific astazi faza cu incarcarea ca momentan am dus bateria la incarcat...si cu ulei nu am idee ce sa fac...stie cineva vreaun service sau o persoana care nu te rupa in bani ? din cate am observat iesirea din motor in toba joaca in zona aia...e posibil sa arunce pe acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal!

intrebare intrebatoare:

- stie cineva unde pot gasi in Braseu un papion(rimlock) care fixeaza camera in janta?!

(..deja am rupt vreo 2 valve si m-am cam saturat)

mersic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut demult jos la Star. Nu am mai fost pe acolo de 2 ani si nu stiu daca mai este valabil.

 

De curand am vazut pe Diaconu Coresi (strada colt cu Republicii unde e reprezentanta Vodafone). Este pe partea cu Vodafone un magazin cu suveniruri. Acolo stiu sigur ca acum o luna cineva si-a luat o pipa si tutun.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut demult jos la Star. Nu am mai fost pe acolo de 2 ani si nu stiu daca mai este valabil.

 

De curand am vazut pe Diaconu Coresi (strada colt cu Republicii unde e reprezentanta Vodafone). Este pe partea cu Vodafone un magazin cu suveniruri. Acolo stiu sigur ca acum o luna cineva si-a luat o pipa si tutun.

 

 

 

Stie cineva daca ar fi in incinta Metro asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le Metro / Carrefour / Selgros gasesti la tigari.

 

Mai e un magazin pe Michael Weiss, dar nu stiu unde e exact.

 

 

 

 

 

 

senkiu, sper sa gasesc macar intr`o locatie din astea 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senkiu, sper sa gasesc macar intr`o locatie din astea 3.

 

 

Pe Str.Diaconu Coressi,magazinul se numeste Gravoexpress,gasesti de toate!

Editat de JEFF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde in Brasov pot grava numerele de inmatriculare pe niste oglinzi auto preferabil fara sa dau jos oglinzile....

 

citez de pe 4tuning

 

 

Inscriptionare oglinzi auto BRASOV prin sablare pentru a preveni furtul lor

 

Sablare oglinzi printr-un procedeu chimic pentru a preveni furtul lor, facandu-le mai greu de valorificat de catre hoti

 

Costul este de 40 RON / pereche pentru membrii forumului

 

 

0730.07.27..37 sau 0740.17.27..37

 

Sablarea se face pe baza unui sablon din autocolant taiat pe un plotter cutter ...ceea ce limiteaza dimensiunea fontului destul de mult....daca tu poti face sablonul cu fontul dorit si se dezlipesc literele incat sa ramana ok marginile, si pasta asta care sableaza sa nu intre sub ele.....se pot face

Incearca la un atelier care face autocolante sa vezi tu cu ochii tai cat de mic se poate decupa....ca ei stiu cel mai bine.

Dureaza 15 minute pana substanta isi face efectul......deci la 2 oglinzi....vreo 30 de minute....

 

 

 

am incheiat citatul ...

 

 

sper sa iti fie de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca pt reparatii scutere poti merge la Paul pe Avram Iancu, la magazinul care si vende scutere si ATV-uri

sau

pe Harmanului (pe drumul spre Harman), dupa ce treci de benzinaria Rompetrol, imediat la dreapta. Este un drum paralel cu calea ferata. Dupa 100 de m este un atelier mare doar de scutere. Au si multe piese de schimb la preturi bune. (Sper ca informatia sa fie buna fiindca eu am mers acolo acum 3 ani.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru informatii. Eu am nevoie de un meserias care sa imi masoare cota la cilindru ca sa vedem cata uzura are si daca este nevoie eventual sa o bucsez (ca alezajul nu pare o optiune prea buna)pentru a putea folosi kitul nr 1 sau 2 de reparatie. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare cam depinde si cu cine dai, dar ca sa fii sigur, sa ai niste ghete mai tzapene macar. Adica ma rog, nu in tenisi sau slapi :laugh:

 

exact in slapi ma gandeam sa merg ... in tricou .. si cu ochelarii de soare .. yeah .. sure :)) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade, am zis-o tocmai ptr. ca am mai vazut cazuri. Dupa ce am facut scoala am mai mers mult timp in poligon ca imi facea placere sa stau acolo, si de foarte multe ori ma distram cu instructorul pe diverse teme de genul asta. Iti pui mana in cap cand vezi cum gandesc unii oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rade, am zis-o tocmai ptr. ca am mai vazut cazuri. Dupa ce am facut scoala am mai mers mult timp in poligon ca imi facea placere sa stau acolo, si de foarte multe ori ma distram cu instructorul pe diverse teme de genul asta. Iti pui mana in cap cand vezi cum gandesc unii oameni.

 

face fiecare cum poate ....:D partea mai proasta e ca imi trebe o geaca vineri :( :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua ,

 

pentru examenul din poligon ai nevoie doar de casca sau sunt necesare si manusi / cizme / geaca / genunchiere ? :what:

Daca tot ai platit sa faci scoala mi se pare normal sa ti se asigure si un minim de protectie...

Daca te prezinti 'sexi' vineri,apeleaza la mine si te imbrac din cap pana la genunchi....

Flr

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...