Sari la conținut

Ture Moto


aditorpan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

unii da.... altii nu le baga deloc.... :blbl:

 

Azi dupamasa... ceva noroaie..??? Se baga cineva?

 

Cam intr-o ora se pleaca... deja s-au anuntat cativa. Se merge in zona Lapusna.

 

Iesire de dupamasa... n-a fost Lapusna, ci Valea Bistrei... trecerea spre Lacul Colibita

Participanti Mircea, Vlad .... Bine ai venit in lumea enduro-adventure.... dupa cum se vede ne imultim.... ;) si subsemnatu. Las pe ceielalti participanti sa faca comentariile..... ;) :D :(

 

post-28870-1225036092_thumb.jpg

post-28870-1225036060_thumb.jpgpost-28870-1225036030_thumb.jpgpost-28870-1225036001_thumb.jpgpost-28870-1225035957_thumb.jpgpost-28870-1225035933_thumb.jpgpost-28870-1225035886_thumb.jpg

post-28870-1225035860_thumb.jpgpost-28870-1225035806_thumb.jpgpost-28870-1225035770_thumb.jpgpost-28870-1225035556_thumb.jpg

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, chiar daca scurta, iesirea o fost super faina

 

Multumesc baietilor pentru primirea calduroasa (chiar daca am inghetat de frig ;) )

in "lumea enduro-adventure" (si deasemenea pt ca mau ajutat sami ridic "vacuta" cand so tolanit pe jos :D )

 

Abia astept urmatoarea! ;)

 

PS. data viitoare o sa fiu mai bine echipat :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesire de dupamasa... n-a fost Lapusna, ci Valea Bistrei... trecerea spre Lacul Colibita

 

Bravo voua

Am tot vrut sa facem si noi tura asta( eu si cr125kgl), din Deda-Bistra pana la Colibita, apoi Taul Zanelor - Poiana Lunga - si inapoi prin Rastolita. A mai fost cineva pe acolo? Ma gandeam la traseul de creasta Drumul Mariei Tereza, dar mi sa zis ca nu este marcaj. Cred ca se poate face linistit intr-o zi. Nu prea putem iesi in timpul saptamanii doar la sf de saptamana. Poate este ceva vreme buna intre 1 si 8 noiembrie si putem merge pana acolo. Daca sunteti amatori dati un semn. Ah!!!!!!

Endurocross-ul de la Ernei sa nu il uitati. Am fost azi pe traseu si e excelent. Uscat..... ;) Daca ploua :blbl: o sa traga oamenii de fiare cat pentru 2 curse ;) Merita vazut ce se va intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alpesa... odata trebuie sa ne intalnim si sa facem o tura-n zona vreo 5-7 motoare ! :lol: :(

Problema e ca momentan sant prins tot cu un proiect off-road, insa pe 4 roti si trebuie sa-l finalizez cat mai e vreme buna :

http://forum.club4x4.ro/viewtopic.php?f=7&...87&start=15

:(

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi de sambata..

soarele straluceste..

mai sunt si ceva noroaie de alaltaieri..

 

Deci, cand plecam? :D

 

Pana la urma nu o mai venit nimeni, asa ca am mers singur :laugh: . Si am reusit sa fac traseul

care imi statea de o sapt in cap : ms-reghin-lapusna-remetea-gheorgheni-bucin-ms

Drumu o fost :D in combinatia perfecta : noroi-balti-soare !

De la pastravarie am luat si 2 pesti care iam prajit cum am putut eu mai bine :) - fiindu-mi f. foame,

insa, detaliile nu au mai contat. :laugh:

 

Ceva poze: ( pe bucin era deja noapte, asa ca nu am mai oprit)

 

post-8776-1225707416_thumb.jpg post-8776-1225707483_thumb.jpg post-8776-1225707557_thumb.jpg

post-8776-1225707602_thumb.jpg

post-8776-1225707628_thumb.jpgpost-8776-1225707655_thumb.jpgpost-8776-1225707674_thumb.jpgpost-8776-1225707698_thumb.jpgpost-8776-1225707718_thumb.jpgpost-8776-1225707735_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super... Bravo... asta se cheama adventure. Ai inceput bine ! Am vazut cand ai postat, insa sant prins inca vreo zece zile tot intr-un proiect off road. Amanunte aici:

http://forum.club4x4.ro/viewtopic.php?f=7&...87&start=15

 

..... insa il termin si revin in forta cu ceva ture ! :) :laugh: :D

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super domnilor ! Insa VREM MAI MULTE POZE ! Oricum super fain !

In alta ordine de idei... de 2 luni de cand am trecut ultima data pe acolo vad ca au facut "autostrada" pe acolo... :moto: ... se pare ca acum e zona de forja de macadam.... Am sa trec si eu in curand sa testez noua configuratie a traseului... :sick:

:drink:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.. frumoase ture .. pacat ca nu o sa pot sa ma alatur si eu ....in drum spre casa de la Ernei din 8 nov... un imbecil ne-a ras de pe motor si pe mine si pe fratemi-o ... si acuma repaus.. probabil total

a intrat din lateral cu un A6 exact in picioarele noastre si s-au cam sfaramat picioarele ... tocmai cand vorbisem cu d-ul Adi de urmatoare iesiri la Ernei .. asta este .. s-a intamplat , sper sa ne recuperam

ride safe :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.. frumoase ture .. pacat ca nu o sa pot sa ma alatur si eu ....in drum spre casa de la Ernei din 8 nov... un imbecil ne-a ras de pe motor si pe mine si pe fratemi-o ... si acuma repaus.. probabil total

a intrat din lateral cu un A6 exact in picioarele noastre si s-au cam sfaramat picioarele ... tocmai cand vorbisem cu d-ul Adi de urmatoare iesiri la Ernei .. asta este .. s-a intamplat , sper sa ne recuperam

ride safe :rock:

Chiar am auzit de voi.Va doresc insanatosire grabnica si fara complicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.. frumoase ture .. pacat ca nu o sa pot sa ma alatur si eu ....in drum spre casa de la Ernei din 8 nov... un imbecil ne-a ras de pe motor si pe mine si pe fratemi-o ... si acuma repaus.. probabil total

a intrat din lateral cu un A6 exact in picioarele noastre si s-au cam sfaramat picioarele ... tocmai cand vorbisem cu d-ul Adi de urmatoare iesiri la Ernei .. asta este .. s-a intamplat , sper sa ne recuperam

ride safe :haha:

:what: Insanatosire grabnica si speram ca sezonul viitor sa ne vedem pe traseu!!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock:

 

 

 

 

 

insanatosire grabnica si sa speram ca pe sezonul viitor veti fi din nou in sa.

 

Bachus pe unde ai facut poza aceasta ?este cumva in satul Sona , inspre Fagaras ?post-14351-1227132445_thumb.jpg

Adi am inteles ca stii mai multe despre acesti tumuli funerari , poti sa imi dai mai multe detalii despre aceste morminte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bachus pe unde ai facut poza aceasta ?este cumva in satul Sona , inspre Fagaras ?post-14351-1227132445_thumb.jpg

Adi am inteles ca stii mai multe despre acesti tumuli funerari , poti sa imi dai mai multe detalii despre aceste morminte ?

 

Este undeva intre Sighisoara si Agnita.Cred ca tot Adi te lamureste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pervers mic ce esti.... numa la tzatze iti sta capu .... om batran si insurat..... :D

 

 

Revenind la lucruri serioase.... Toni cand vrei povestim despre tumuli, sant din perioada predacica.

:lol:

 

Razvan... INSANATOSIRE GRABNICA !!!... sa ne revedem in ture montane !

:laugh:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...