Sari la conținut

Ultima Ora - 26.02.2008


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

cand ziceam eu ca ar trebui iscata o gasca de caftitori pentru "motociclistii" astia!!!

genul asta de "motociclisti" apar, fac accident si dispar...nu au ce cauta printre noi

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Incepe anul, bine zis. Dar apropos celor care tot dau inainte cu ,, e usor sa acuzi'', chiar are rost sa va erijati in aparatorii patriei, de fiecare data cand vreun nefericit anonim face o prostie mai mare decat Casa Poporului?

Care parte a problemei de fata nu poate fi inteleasa? Un motociclist, a intrat intr-o persoana care mergea regulamentar pe moped, rezultand moartea celui de pe moped si accidentarea unui copil. Daca era un sofer care intra in mopedist, ii mai luati apararea?

Cum ar fi cazul sa il numim pe motociclistul in cauza, erou, idiot sau nefericit?

Sau o rezolvam romaneste: ,, pu....a mea, s-a-ntamplat, acu ce vina are ala cu motorul?''

Pai are oameni buni, ca daca nu iesea pe strada cu motorul, traia un om in plus.

 

Problema o pun principial, nu ma intereseaza ca apar alte date sau ca s-a intamplat altfel si au descoperit prietenii motociclistului ca e de vina asfaltul, motocicleta, vizibilitate, basescu sau becali.

 

Condoleante familiei decedatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva în jur de 100 km/h...

Păcat de cei ce mor nevinovați, indiferent de categoria de participanți la trafic din care fac parte. Ar trebui ca prima regulă de circulație predată în cele Âşcoli auto la care visăm (acum că le-am terminat Âşi ne dăm seama de cât de multe ne-nvață...) să fie aceea legată de respectarea, în primul rând, a celorlalți participanți la trafic (mai pe Âşleau: poți intra în trafic/circula etc. dar numai după ce te-ai asigurat că nu-i încurci pe cei care circulă deja). Aceasta există în regulament, dar importanța care i se acordă...

 

Ride safe!

Sorry,

dar eu cu a 2-a la 14 mii am 160 km/h, el la 10 mii probabil tot pe acolo... :)

 

Numai bine si nashpa ca se intampla astea, macar daca nu ar fi implicat si pe altcineva, sa sara singur de pe drum sau shtiu eu...orice altceva...decat sa ia o viatza de om... :P

 

De copilul lovit pe trotuar ce se mai aude ?

Dar de asa zisul "motociclist" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa caftim pe nimeni.

Trebuiesc ignorati. Daca nu sunt acceptati in grup atunci vor cauta sa indrepte pe cat se poate caracterul lor.

Daca prietenul tau nu are in regula motorul ori nu are permis nu iesi cu el pe strada mai ales ca este incepator.

Daca imprastiem fluturasi nu cred ca are un efect important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia fara casca si permis, care merg tare pe moto furate, si accidenteaza grav copii pe margine, mai bine crapa toti acum pana in martie.. .ca sa nu ne mai stresam de nemernicia lor cand e soare afara, si cald, si frumos. . si e vreme de mers la mare. . Pe bune. .Sportul asta nu e pentru toti cretinii refulati cu exces de hormoni si creier zero. . Mai bine acolo jos, la 2 metri under, unde nu mai pot lua vietile altora nevinovati. . Pacat de suferintza parintilor lor. .pentru care, tot respectul si compasiunea, dar pentru ei . .un mare. .Ptiu!!!!

 

 

 

 

Si eu sunt complet de acord cu tine , iar pt. toti cretinii astia nu am decat :) , dar vezi tu din pacate imaginea ne este asociata cu faptele cretinilor astora din cauza carora suferim toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par al draq dar chiar azi am vazut niste baieti "smecheri" rau cu un zxr MH-79-TAZ (sper sa nu ma insel) mergeau fara casca + un gsxr 600 cu numere din alea galbene (ATENTIE NUMERE din alea de se dau la scutere) => la ce sa ne asteptam ? va doresc un an bun

 

 

bai baiatule , tu mai intai sa iti iei A-ul sĂ­ pe urma sa vb ! cea ce ai tu nu mere cu A1....probabil tu est idin ala care isi plimba mopedul pana la teatru in fatza si sta pe langa el s il admire maimutele de 14 ani..........baga-ti mintile in cap si da pt A si pe urma plimba moedul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry pt off topic : "mh01bag" tu te intelegi ? ca eu nu te inteleg! mai bine taci decat sa arunci vorbe "la misto" doar ca sa te afli in treaba, nu inteleg cu ce a gresit "thebreaker" de-i vorbesti asa?! :P :)

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule , tu mai intai sa iti iei A-ul sĂ­ pe urma sa vb ! cea ce ai tu nu mere cu A1....probabil tu est idin ala care isi plimba mopedul pana la teatru in fatza si sta pe langa el s il admire maimutele de 14 ani..........baga-ti mintile in cap si da pt A si pe urma plimba moedul ala

 

Numere galbene cu MH-79-TAZ??? Se dau astfel de nr galbene??

 

OFF: Si pe mine ma distreaza aia de pe margine care spun:"mergea domne cu peste 120 km/h...."...dar nimeni nu-i intreaba daca au carnet macar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry pt off topic : "mh01bag" tu te intelegi ? ca eu nu te inteleg! mai bine taci decat sa arunci vorbe "la misto" doar ca sa te afli in treaba, nu inteleg cu ce a gresit "thebreaker" de-i vorbesti asa?! :) :P

 

Ii vorbeste asa pentru ca era el cu kawa si fara casca probabil, daca te uiti atent la numarul de inmatriculare din profil :D

 

E nasol cand sunt dati pe post, nu le place, devin agresivi verbal si se iau de "mopedistii" care-i toarna :)

 

LE: Nu se dau numere galbene decat pt scutere.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Numere galbene cu MH-79-TAZ??? Se dau astfel de nr galbene??

 

 

nu, gresesti aici, numerele galbene sunt de forma urmatoare:

 

__________

| ghiolbani |

| 23552 |

|_________|

 

sau

 

__________

| retardesti |

| 23552 |

|_________|

 

sper ca am ajutat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva în jur de 100 km/h...

Păcat de cei ce mor nevinovați, indiferent de categoria de participanți la trafic din care fac parte. Ar trebui ca prima regulă de circulație predată în cele Âşcoli auto la care visăm (acum că le-am terminat Âşi ne dăm seama de cât de multe ne-nvață...) să fie aceea legată de respectarea, în primul rând, a celorlalți participanți la trafic (mai pe Âşleau: poți intra în trafic/circula etc. dar numai după ce te-ai asigurat că nu-i încurci pe cei care circulă deja). Aceasta există în regulament, dar importanța care i se acordă...

 

Ride safe!

 

160 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baiatule , tu mai intai sa iti iei A-ul sĂ­ pe urma sa vb ! cea ce ai tu nu mere cu A1....probabil tu est idin ala care isi plimba mopedul pana la teatru in fatza si sta pe langa el s il admire maimutele de 14 ani..........baga-ti mintile in cap si da pt A si pe urma plimba moedul ala

 

 

Amice, te simti cumva vizat ? Trebuie sa ai A-ul sa observi ca umbla baietii cu numere pe naspa ? Sau e mai simplu cand te simti cu ceva pe caciula sa ataci pe cel care a spus ce-a vazut ?

 

OnTopic:

"raiderului" ii doresc sa scape doar ca sa il arda cu dosare penale. Ca merita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, te simti cumva vizat ? Trebuie sa ai A-ul sa observi ca umbla baietii cu numere pe naspa ? Sau e mai simplu cand te simti cu ceva pe caciula sa ataci pe cel care a spus ce-a vazut ?

 

OnTopic:

"raiderului" ii doresc sa scape doar ca sa il arda cu dosare penale. Ca merita :)

 

Thomasule, nu vezi ca de el e vb? (check the profile)....dar mi se pare putin ciudata treaba..din moment ce-a dat cu mucii in fasole cu nr. ala galben...nu se stie cine minte...

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand vrei sa te dai barbat si nu esti decat un handicapat... vorba cuiva de pe forum: "au scapat de meningita cand erau mici"... no comment!

Lipsa de civilizatie si educatie, de asta ducem noi lipsa... tot felul de smecheri care parcheaza unde li se nazare si nu dau 2 bani pe restul ca-i incomodeaza, tot felul de melteni care dau de bani si isi iau super masini/motoare si se cred buricul pamantului si dispretuiesc absolut tot ce e in jurul lor... asta e tara in care traim. Ar trebui sa toleram toate astea? eu am inceput sa nu mai tolerez astfel de comportamente!

Sincer, este vina tuturor! a noastra ca ii toleram si a lor ca sunt necivilizati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

160 ca mai provocat si am scos-o nitel pe magheru sa vad cat e; si e 160 :jump:

 

PROBLEM SOLVED!!

 

P.S.:Shhhhh mergi pe burta ca te iau astia pe sus ca te dai pe Magheru cu 160...al dreq de reiser cu cine te-a invatzat sa nu repecti legile :P :) :)

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 10:59 -------------</small><br/>

Asa se intampla cand vrei sa te dai barbat si nu esti decat un handicapat... vorba cuiva de pe forum: "au scapat de meningita cand erau mici"... no comment!

Lipsa de civilizatie si educatie, de asta ducem noi lipsa... tot felul de smecheri care parcheaza unde li se nazare si nu dau 2 bani pe restul ca-i incomodeaza, tot felul de melteni care dau de bani si isi iau super masini/motoare si se cred buricul pamantului si dispretuiesc absolut tot ce e in jurul lor... asta e tara in care traim. Ar trebui sa toleram toate astea? eu am inceput sa nu mai tolerez astfel de comportamente!

Sincer, este vina tuturor! a noastra ca ii toleram si a lor ca sunt necivilizati!

 

Pai si ce-ai vrea sa le facem??? Serios acum si fara caterinca....N-avem ce le face...la ei sa-i luam de ciuf nu putem sa mergem ca ne-o luam si noi dupa....alte solutii nu mai avem.... :D

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...