Sari la conținut

Moped SIMSON de epocă


hoinar
 Share

Postări Recomandate

e mult pretzu asta, iti iei si un Piagio uzat la banii astia...

Sau iei un Carpatzi

Sau daca te tine iei un minsk fara acte si te dai pe camp, te distrezi, faci soft enduro :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simsoneta e haioasa, dupa ea s-a facut Carpatziul. Eu am un mot. de carpatzi, cand eram mic il pusesem la un Pegas Camping :lol: DAR vezi ca are 69 cm3, cred ca tre' inscris shi tre' carnet, chiar daca are pedale :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici unul din modelele de simson moped

si aici ai linkul cu modele de simson fabricate...chiar si cele de 250cc

http://www.ostmotorrad.de/setframe.php4?ma...tframe=left.php

daca dai cautare pe google gasesti orce :lol:

post-8-1114787131_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca muncesti pentru un "motor". Ar fi bine sa muncesti mult ca sa poti sa iti cumperi chiar o motocicleta, nu doar un motor. :laugh: Glumeam!!! Asa sunt eu uneori mai rautacios.

Pui intrebari...foarte bine dar uneori intrebarile tale sunt tampite, alteori par ale unui copil de cinci ani, iar uneori spui niste lucruri pe care le-ai auzit si tu asa din intamplare sau le stii incomplet si vi si postezi pe forum ca sa vada altii cat de tare esti tu. Nu faci nimic altceva decat sa REINVENTEZI APA DE PLOAIE.

Eu iti dau un sfat pe care ar fi bine sa il asculti cu atentie, pentru ca de multe ori te-ai facut de ras:

- fa o lista cu toate intrebarile care te macina (de genul, Jawa are motor in 2t sau in 4t? care este diferenta dinte lant si cardan? nu este acelasi lucru? ce este ala un motor boxer si de ce are chestiile alea iesite mult afara...cilindrii :laugh:

- cauti un motociclist din Bucuresti care se pricepe bine la astfel de lucruri.

- strangi niste bani.

- cu banii pe care ai reusit sa ii strangi (ar fi ideal sa fie peste 200.000 lei) il duci pe respectivul motociclist la o bere, doua, trei... :laugh: si iti explica, te lamureste toata noaptea cum stau lucrurile.

- astfel nu te vei mai face de ras pe forum punand intrebari tampite.

Mult succes!

 

Numa' bine! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Phoenix_Harley nu mai fii mai rau :laugh: , e si el macinat de pasiunea pt o Simsoneta :huh: . Si e si el la fel de praf la cultura tehnica ca si mine pana sa-mi iau IJ cu atash acu 2 ani. :laugh:

@Hoinar

Frate am vazut atatea Mobre ingrijite . Ai putea sa-ti iei un Hoinar, e aproapre ca Minsku. Dar tu nu pricepi ca pt a-ti lua o Simsoneta si a o repune in functiune bine iti trebuie cunostinte bune si piese... Lasa prostiile, strange bani constiincios, si peste un an, 2, 3, 5 cand oi avea tu 18 ani vei avea destul si iti iei direct o motocicleta ingrijita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani. Iti doresc sa ai parte de cat mai multa fericire pe motocicleta pe care ti-o doresti.

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...