Sari la conținut

Tavaleala Pe Magheru - Bucuresti - 1 Martie 2008


Alex_NRG
 Share

Postări Recomandate

Am auzit ca de dimineata s-a tavalit un pic o motocicleta la Romana. Stiti detalii? Motociclistul (sau detinatorul de motocicleta) e OK?

 

 

 

salutare nar trebui sa scriu sa ma injure alti pur si simplu ma aflam acolo cind o faci pe zmeul e normal sa se intimple erau cam 10 motociclete au plecat de la semaforul care e inainte de romana si unul a facuto pe viteazu gaz si na mai reusit sa frineze a intrat in altul au fost 2 pe jos nu unul noroc ca era liber si nu erau masini ceau facut mai departe ei stiu nu mia venit sa cred dar asta e Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sunt mai mult de 4-5 motoare la un loc ,incidente de genul asta se mai intampla,mai ales daca nu au mers impreuna mai multi km. Bafta la reparatii baieti,sper ca nu v-ati lovit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frateeeeeeee...sunt nou pe forum...am fost azi pe magheru...deci am trecut pe langa mec si plm erau mai multi unu k un gixer de 1000 model 2007, o cagiva mito de 125, un r6 model 2001 si inculpatu o kawa de 600 ...plm....eram in statie aklo la magheru ies motoristii se aude o limitare....o frana si ma uit in stanga venea motoru taras spre mine...am tras'o pe gagik'mea k era sa ne ia pe am2 motoru pe sus :burnout: :wave: ....ala k kawa a stat 10 sec pe jos si s'a ridicat, a venit garcea si plm..am plecat...ala k kawa avea o creasta rosie si viziera heliomata...si avea nr de inmatriculare b-56 (cred) CUF

Editat de Merg Incet k Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un bun prieten de al meu,am discutat cu el acum 5 minute este intreg,nevatamat.zice ca a franat si a blocat roata fata,motoreta a lovit GSXR 600 a lui Edi de la kawa motors(asa a zis sau ceva de genu)dupa care un jeep.Motorul este cam franjuri dar buloanele powerbronze au facut treaba,fara ele era zdrente.

Cel mai important este ca bikerul este fara lovituri sau julituri.Echipamentul era compus din Casca HJC,manusi piele..si geaca piele cu protecii

Sa auzim numai de bine.RIDE SAFE

later edit..Kawasaki 636 albastru B XX CUF...bikerul vreo 3000km cu ea.prima mobra cu adevarat,a mai mers vreo 30000km pe jet force

Luati aminte..incepatorilor care vreti super sport de minim 600,asta e un caz foarte fericit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni ... n-aveti viata , asta e clar . Cel care a facut topicul , nu l-a facut ca sa vada daca e motociclistul ok...l-a facut ca sa arate ce vigilent el , cum i-a dat in gat pe baietii rai despre care i-a zis mama lui sa se fereasca si sa-i mai creasca gradele pe forum.

Pompi a uitat sa foloseasca si semnele de punctuatie si nu s-a inteles nimic din postul lui , dar ca sa stie si el ...restu au forjat , nu cel care a cazut .

Iar de pilafu ala mic care viseaza la o bicicleta....ce sa zici ...cum ai auzit tu ma frana?se aude frana?unde ai tras-o tu pe gagica-ta cand ala a cazut pe mijlocu lui magheru...te plimbai cu rolele intre benzi?

 

din nou ...scarba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frateeeeeeee...sunt nou pe forum...am fost azi pe magheru...deci am trecut pe langa mec si plm erau mai multi unu k un gixer de 1000 model 2007, o cagiva mito de 125, un r6 model 2001 si inculpatu o kawa de 600 ...plm....eram in statie aklo la magheru ies motoristii se aude o limitare....o frana si ma uit in stanga venea motoru taras spre mine...am tras'o pe gagik'mea k era sa ne ia pe am2 motoru pe sus :burnout: :wave: ....ala k kawa a stat 10 sec pe jos si s'a ridicat, a venit garcea si plm..am plecat...ala k kawa avea o creasta rosie si viziera heliomata...si avea nr de inmatriculare b-56 (cred) CUF

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oameni ... n-aveti viata , asta e clar . Cel care a facut topicul , nu l-a facut ca sa vada daca e motociclistul ok...l-a facut ca sa arate ce vigilent el , cum i-a dat in gat pe baietii rai despre care i-a zis mama lui sa se fereasca si sa-i mai creasca gradele pe forum.

Pompi a uitat sa foloseasca si semnele de punctuatie si nu s-a inteles nimic din postul lui , dar ca sa stie si el ...restu au forjat , nu cel care a cazut .

Iar de pilafu ala mic care viseaza la o bicicleta....ce sa zici ...cum ai auzit tu ma frana?se aude frana?unde ai tras-o tu pe gagica-ta cand ala a cazut pe mijlocu lui magheru...te plimbai cu rolele intre benzi?

 

din nou ...scarba

reverse ar treebui sa afli ce s'ai intamplat inainte sa comentezi:)) ...a cazut dp motor in mijloccu intersectiei iar motorul a venit taras spre trotuar :burnout: asshole :wave: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reverse ar treebui sa afli ce s'ai intamplat inainte sa comentezi:)) ...a cazut dp motor in mijloccu intersectiei iar motorul a venit taras spre trotuar :burnout: asshole :wave: :crack:

si tu ar trebui sa inveti limba romana inainte sa intrii pe forum ... si sa mai inveti si motoarele , ca nu prea ai nimerit-o la descriere ... si ar mai trebui multe , cum ar fi sa iei degetele alea pe care le arati si sa ti le bagi undeva ,acolo unde nu bate soarele ... si sper ca ai observat ca ti-am vorbit frumos si nu te-am luat la pwla direct cum ar fi trebuit...da? si acum ...bucura-te de ultimile clipe pe forum pentru ca urmeaza sa-ti iei ban.

 

PS : nu te chinui sa-mi raspunzi ptr ca stiu mai bine decat tine ce s-a intamplat acolo si chiar daca nu as stii , pot sa te fac din vorbe .

 

hai pa ca mi se raceste laptele si mi-a trecut de mult ora de culcare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reverse ar treebui sa afli ce s'ai intamplat inainte sa comentezi:)) ...a cazut dp motor in mijloccu intersectiei iar motorul a venit taras spre trotuar :burnout: asshole :wave: :crack:

 

 

Vorbeste frumos, BADARANULE ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reverse ar treebui sa afli ce s'ai intamplat inainte sa comentezi:)) ...a cazut dp motor in mijloccu intersectiei iar motorul a venit taras spre trotuar :burnout: asshole :wave: :crack:

Vai frate..dupa ce ca azi a fost 1 martie...ai mai facut si pe erou cu prietena ta :lol:) :crack: , tu ar trebui sa fii ziarist ca bagi mult de la tine

 

 

PS. ia-o incet ca mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: )@ Merg incet

 

Mai usor frate cu vorbele k esti pe un forum totusi...... oricum asta a fost o nimica toata bine ca nu a patit nimik soferul k fieru se repara si daca ai vazut ceva si chiar vrei sa impartasesti macar spune exact k e interpretabila povestea ta (cum s-a si intamplat :wave: )

 

 

Chill man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste frumos, BADARANULE ! :burnout:

 

Intr-adevar varzalache asta mic nu stie sa se exprime corect si pare total pe dinafara , insa daca motorul lovea pe cineva de pe trotuar mai sareati asa repede de poponeata in sus ?

 

Se vede ce mult i-a folosit experienta respectivului de 30 de milioane de km pe scuter... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e nasol cand mai cad motoristi si din vina lor ... dar e bine ca sunt unii dispusi mereu sa-i apere ! :wave:

Eu zic sa banati pe oricine nu e de acord cu voi ... oricum s-a ales prafu de forumul asta ... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare agitatie mare.A cazut omu din vina lui,cati de pe forum si cati motocilisti nu au cazut din vina lor pana acum?.Chiar clasic, sa cazi din vina ta fara sa incerci acrobatii,cauciucuri reci frana prea brusc si a fugit fatza.Hai sa il luam toti la sula ca a cazut si a mai atins un biker care chiar l-a ajutat si inca il ajuta sa repare mobra

RIDE SAFE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, bine ca e ok :wave:

oricum nu ma mir, o data am vazut pe unu cum s-a dus pe langa mine tarash cand eram la alba iulia mai demult , eu cred ca mai nou nu mai e la moda mersul la verticala cand te spargi in figuri :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, bagati la cap ca mersul in grup se face intr'un anumit fel si ca niciodata nu trebuie sa dovedesti nimic nimanui. Greselile astea se intampla datorita faptului ca prostalaii mai neexperimentati vor sa dovedeasca celorlalti membrii ai grupului ce mari reisari sunt ei => crash boom bang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate si in mine a intrat unu taras la viteza mica.. a franat fatza si a venit in roata mea spate.. am simtit ceva, dar nu a fost suficient de puternic sa ma darame, trebuia sa fac topic sau sa povestesc pe forum ca a fost un tampit ala ? Nu cred..

 

Au cazut, au rezolvat-o intre ei si gata.. daca lovea pe cineva de pe margine atunci era beleaua lor. PUNCT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene, inteleg comentariile despre ocazii mai "deosebite"....

 

Asta este, s-a rupt, nu s-a rupt in figuri...treaba lui, nu au existat victime, mai ales nevinovate, care-i subiectul de discutie atunci ?

 

Pe bune acum , nu mai are omu' voie nici sa cada pe mana/cheltuiala lui ? :burnout:

 

Sper ca nu incepeti iar cu treaba cu imaginea...ca ma duc la frigider dupa lamaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...