Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Tu chiar credeai ca are doar 30.000 km ???????????????

Doar stie toata lumea ca motoarele aduse in Romania au apartinut unor babete care se duceau doar cu ele la piata :))))))))))))))))

Toti se lauda cu minim 10.000 km pe an in schimb cand se vand motoare vezi numai in jurul a 30.000 km indiferent ca e din 1900 toamna.

 

VESTE TRAGICA :laugh:

 

Din cauza ca nu imi statea la relanti am zis sa ii curat filtru aer(pana vine cel nou)

Si vad pe cutia de la filtru un stiker cu ultima revizie facuta pe data de 7.12.2007 66000KM(pe bord am aproape 32000)

Cred ca are cel putin 70000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai dreptate Rechinulalb , nu sunt suparat ca are multi km pt ca merge ok dar ma deranjeaza ca nu am stiut(oricum o cumparam si cu 70000 pt ca nu am multi bani)

 

MUltumesc si salut :laugh:

Adica tu ai cumparat-o numai pentru ca a fost accesibila ca pret? Nu pentru ca e Honda? Nu pentru ca Dominator??? :) Ce rusineee! :P

(Evident, glumeam! :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu ai cumparat-o numai pentru ca a fost accesibila ca pret? Nu pentru ca e Honda? Nu pentru ca Dominator??? :laugh: Ce rusineee! :)

(Evident, glumeam! :crack:)

 

 

Apropo, cat a costat? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

Bai anu' viitor tre sa facem poza cu baterie de Domi'uri conectate paralel.

poza cu doua baterii de Domi conectate paalel va fac eu :)

 

 

Abia astept sa vina vremea proasta sa pot si eu baga Domi-ul la caldurica, sa-i fac fatza, sa-i trag o vocsea, sa-i dau saua la reparat, ..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza cu doua baterii de Domi conectate paalel va fac eu :crack:

 

 

Abia astept sa vina vremea proasta sa pot si eu baga Domi-ul la caldurica, sa-i fac fatza, sa-i trag o vocsea, sa-i dau saua la reparat, ..... :laugh:

@ser79ban: Cum vrei sa-i faci fata? Modificata precum se discuta acum o vreme pe aici? Sau a facut si al tau buba si trebuie reparata? Apropos de sa, daca nu stii pe nimeni care se ocupa, tocmai am facut rost de-un nr de telefon al unui meserias...

 

domnu' Dominator72 va rugam frumos, noi cei de la partidul Honda Touring Adventure, sa schimbati poza cu hoinarul acela portocaliu...

:P

@dorisbforzainter: La insistentele partidului, voi lua in considerare si voi baga in seama propunerea dvs. :)

 

Subscriu! Si propun o poza cu un Domi fara far :)

@switch: Fara far si cu nasu-n punga, nu? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac ceva intre cum e acuma si aia de care rideam acu ceva vreme.......defapt , in cele din urma o sa fie un fel de parbriz; modific doar masca de far.

Mester pentru sa am.

CrashBarul nu a ajuns nici pana acuma......da' e pe vine. Sper ca macar nu o sa am probleme cu montatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza cu doua baterii de Domi conectate paalel va fac eu :P

Aaa... baterii... de vin... si ... :) hic! ...eu cu cine votez? :laugh:

 

In alta ordine de idei parca ar fi totusi vorba de duzine in propozitia mea, nu? :)

 

@switch: Fara far si cu nasu-n punga, nu?

Poi da'? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru domi72 am cumparat-o pentru ca e HONDA,Dominator si accesibila ca pret:D

 

Pentru Dorinn %@)) ron Glumeam 5200 lei

 

Ma bag si eu la un vin :laugh:

 

Pentru Ravenitza cred ca trebuie doar sa iti doresti :P

 

PS: Superb Blogul si sa o stapanesti sanatoasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru domi72 am cumparat-o pentru ca e HONDA,Dominator si accesibila ca pret:D

 

Pentru Dorinn %@)) ron Glumeam 5200 lei

 

Ma bag si eu la un vin :laugh:

 

Pentru Ravenitza cred ca trebuie doar sa iti doresti :crack:

 

PS: Superb Blogul si sa o stapanesti sanatoasa :P

multumesc frumos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravenitza e membra de partid enduro touring numai ca nu prea se prezinta ea pe la partid...tre sa o sanctionam cumva...

Dom' presedinte, da' pentru asta nu tre sa dam si noi o sedinta de partid cu un vinulet fiert, ceva?

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ravenitza e membra de partid enduro touring numai ca nu prea se prezinta ea pe la partid...tre sa o sanctionam cumva...

:) Daca stiam poate veneam, dar eu am facut toate drumurile singura aproape :laugh:

 

Dom' presedinte, da' pentru asta nu tre sa dam si noi o sedinta de partid cu un vinulet fiert, ceva?

Dau eu vinul! :P

 

Nu am Domi...dar nici departe nu sunt cu SLRul

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai NX, SLR... diferentele is mici. Tot motorul ala este :) Nu stiu daca ti-am mai zis asta pe undeva, dar s-o stapanesti sanatoasa intr-acest al doilea an :P

 

 

Bai apropo de poza aia cu duzina ..."bateria" :laugh: ... de dominatoare legate in paralel... imi faceam griji ca va fi prea monotona fara macar un motor mai cu motz. Na' ca acu avem si-un SLR in peisaj. Asta pe langa modificarile de le-au anuntat Sebi si Serban!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai NX, SLR... diferentele is mici. Tot motorul ala este :P Nu stiu daca ti-am mai zis asta pe undeva, dar s-o stapanesti sanatoasa intr-acest al doilea an

 

 

Bai apropo de poza aia cu duzina ..."bateria" ... de dominatoare legate in paralel... imi faceam griji ca va fi prea monotona fara macar un motor mai cu motz. Na' ca acu avem si-un SLR in peisaj. Asta pe langa modificarile de le-au anuntat Sebi si Serban!

Da, poza cu Domi in paralel e deja de arhiva! Cel putin Domi al meu va fi custom de custom :laugh:

 

Bun venit Ravenitzei in HTA :crack: Pot sa va spun despre ea ca am vazut-o in trafic asta vara, cu pasager, si se strecura de minune prin trafic :) Sa ne vedem cu bine pe poteci de munte, poteci de plaja :), rauri etc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai NX, SLR... diferentele is mici. Tot motorul ala este Nu stiu daca ti-am mai zis asta pe undeva, dar s-o stapanesti sanatoasa intr-acest al doilea an

 

 

Bai apropo de poza aia cu duzina ..."bateria" ... de dominatoare legate in paralel... imi faceam griji ca va fi prea monotona fara macar un motor mai cu motz. Na' ca acu avem si-un SLR in peisaj. Asta pe langa modificarile de le-au anuntat Sebi si Serban!

:P Multumesc la fel! Pai in general cand aveam mici intrebari, cum pe topicul de SLR facut de mine lumea nu prea raspundea, citeam aici. Se potrivesc toate: schimb ulei, bujii, turatii...etc.

 

Da, poza cu Domi in paralel e deja de arhiva! Cel putin Domi al meu va fi custom de custom

 

Bun venit Ravenitzei in HTA Pot sa va spun despre ea ca am vazut-o in trafic asta vara, cu pasager, si se strecura de minune prin trafic Sa ne vedem cu bine pe poteci de munte, poteci de plaja :crack:, rauri etc!

Multumesc de intampinare! Serios?! hmmm...pana acum nu am avut decat 2 baieti pasageri :) (unul de 90 si ceva kg si altul de vreo 60 si ceva).

 

Eu una ies si acum cu motorul...vremea inca mai permite.

Chiar asa: diseara incepand cu ora 20 in Bikers Otopeni va fi un party de mos nicolae. Asa ca poate ne vedem pe acolo pentru cine vrea si poate. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom' presedinte, da' pentru asta nu tre sa dam si noi o sedinta de partid cu un vinulet fiert, ceva?

 

io am dar sedinta dar nu v-ati prezentat. asa ca mi-a ramas mie sa beau tot :)

 

adica: sa savurez :P

 

Pai NX, SLR...

 

SLR Mc Laren :crack: :) :P

 

presedintele partidului e domnul Dominator72 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scoate prin tragere puternica. DA' CU GRIJA!!

forteaza-l un pic pentru ca se tine in bavuri (daca ai scot surubul deja). Eu mereu puneam cheia de 24 pe el, sau un levier. Si incearca si sa cracanezi nitel crapatura aia.

Vrei sa maresti crapatura? Cauta, in plus fata de "tuningul" asta, sa-i pui un surub mai lung, eventual un 8.8 si cu o piulitza dupa ce iese din schimbator.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...