Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bre cand va mai strangeti la garaj sa mesteriti + o berica, dati si voi un tel, mi-e dor de voi. Pe bune! Zilele trecute m-am uitat pe filmarile de la Sibiu, hehe... :D

La garaj? Pai de abia acum incepe distractia. Toamna e in toi, toti muntii ne-asteapta pe noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La garaj? Pai de abia acum incepe distractia. Toamna e in toi, toti muntii ne-asteapta pe noi :D

Da' mah da ea are ascutitoare si aia nu papa muntii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate Mirciulica, fain Dominatorul tau. Sa-l stapaneti sanatos!

 

Trebuie sa le facem cunostinta Dominatoarelor noastre, ca am senzatia ca ne-am propus de mult :blink:

 

Daca tot i-ai pus filtru K&N, i-ai pus si jiglere Dyno, ca sa fie setul complet? (Nu stiu cum va sta cu consumul dupa Dyno, dar al meu - tot din 96 - dupa ce i-am pus filtrul K&N nu sare de 4.5l/100km afara si 5.00 -5.2l/100km in oras.)

 

Iar prietenului tau din Timisoara, spunei ca are cel putin un client din Bucuresti :rose:

 

 

 

Salutare! treaba sta in felul urmator: daca am macar vreo 2-3 comenzi deci 6 darabe de cutii m-apuc de treaba, daca nu-i graba .... se rezolva!

si legat de crash-bar, deocamdata e in studiu ca ce-am vazut pe la hepco&becker nu mi se parea prea zdravan ... oricum sunt prin zona

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! treaba sta in felul urmator: daca am macar vreo 2-3 comenzi deci 6 darabe de cutii m-apuc de treaba, daca nu-i graba .... se rezolva!

si legat de crash-bar, deocamdata e in studiu ca ce-am vazut pe la hepco&becker nu mi se parea prea zdravan ... oricum sunt prin zona

numa bine!

H&B-urile mari (alea care vin in dreptul cilindrului, nu alea care stau pe langa scut) sunt destul de tapene. Din ce am vazut, isi fac treaba. Sincer si pe mine ma intereseaza cutiile, dar momentan dupa achizitia rezervorului sunt cam in plop si plopul in aer.

 

Cum ai spus si tu: nu-i graba :rose:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate Mirciulica, fain Dominatorul tau. Sa-l stapaneti sanatos!

 

Trebuie sa le facem cunostinta Dominatoarelor noastre, ca am senzatia ca ne-am propus de mult :blink:

 

Daca tot i-ai pus filtru K&N, i-ai pus si jiglere Dyno, ca sa fie setul complet? (Nu stiu cum va sta cu consumul dupa Dyno, dar al meu - tot din 96 - dupa ce i-am pus filtrul K&N nu sare de 4.5l/100km afara si 5.00 -5.2l/100km in oras.)

 

Iar prietenului tau din Timisoara, spunei ca are cel putin un client din Bucuresti :rose:

 

 

Frate, unde gasesc jiglerele astea? Ai si vre-un wizard intr-ale carburatoarelor in Bucuresti?

 

De parbrizul ala de la Ploiesti, spui ca e ok? 45 euro pt mobra mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, unde gasesc jiglerele astea? Ai si vre-un wizard intr-ale carburatoarelor in Bucuresti?

 

De parbrizul ala de la Ploiesti, spui ca e ok? 45 euro pt mobra mea?

Jiglere gasesti la United Motors (sos. Pipera). Si gasim si-un wizard pentru tine :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Dominatoristi,

 

Ce ziceti de-o excursie scurta asa, ca de sfarsit de sezon (cald)?

 

Am gasit un traseu intersant (Doman - Ponor). Cine se baga?

 

Mai multe detalii aici:

 

 

P.S. Numai cine "mananca numai PLACINTA" nu stie cat sunt de bune si ... "CLATITELE" (aviz amatorilor) :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Dominatoristi,

 

Ce ziceti de-o excursie scurta asa, ca de sfarsit de sezon (cald)?

 

Am gasit un traseu intersant (Doman - Ponor). Cine se baga?

 

 

Pe unde e traseul asta? Dragutz. Si filmul e simpatic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Dominatoristi,

 

Ce ziceti de-o excursie scurta asa, ca de sfarsit de sezon (cald)?

 

Am gasit un traseu intersant (Doman - Ponor). Cine se baga?

 

Mai multe detalii aici:

 

 

P.S. Numai cine "mananca numai PLACINTA" nu stie cat sunt de bune si ... "CLATITELE" (aviz amatorilor) :laugh:

ziceai ca pui ceva poze cu sistemul de filmare si ceva info despre el ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Dominatoristi,

 

Ce ziceti de-o excursie scurta asa, ca de sfarsit de sezon (cald)?

 

Am gasit un traseu intersant (Doman - Ponor). Cine se baga?

 

 

Ti-ai luat crosana? Ai tradat cei 4 timpi pentru doar 2?

Superba filmarea. Conditiile tehnice excelente. Stabilizator super ok. Ce scula e?

Da si tu ceva amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Dominatoristi,

 

Ce ziceti de-o excursie scurta asa, ca de sfarsit de sezon (cald)?

 

Am gasit un traseu intersant (Doman - Ponor). Cine se baga?

 

Ti-ai luat crosana? Ai tradat cei 4 timpi pentru doar 2?

Superba filmarea. Conditiile tehnice excelente. Stabilizator super ok. Ce scula e?

Da si tu ceva amanunte.

Filmarea nu e facuta de mine. Si nici camera respectiva si nici motocicleta nu sunt ale mele. Era o pura sugestie de traseu :laugh:

 

Cu alte cuvinte... n-am tradat cei 4 timpi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmarea nu e facuta de mine. Si nici camera respectiva si nici motocicleta nu sunt ale mele. Era o pura sugestie de traseu :laugh:

 

Cu alte cuvinte... n-am tradat cei 4 timpi :laugh:

 

 

Uff... m-am linistit... :laugh:

Pare un traseu superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare, cineva nu mai stiu exact cine a avut probleme cu CDI-ul mai demult si zicea ca se apuca sa umble in el, se poate totusi repara cam care ar fi sansele sa functioneze dupa operatie si daca se poate ceva poze sau sfaturi cum l-as putea desface fara sal afecteze prea tare. Multumesc P.S. CDI pentru RD02 (1990) stie careva de vanzare dar sa fie in stare buna (probat) ? Al meu inca functioneaza dar in suturi trebuie sai dau palme cand pica curentul si i-si revine dar nu stiu cat are sa mai duca asa.

Editat de 50bani
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E dus daca face asa. De principiu sunt oameni sa-l faca. De desfacut, se desface cu sficul prin taiere si rupere - bucata cu bucata. Vorbesc foarte serios. Este extrem de enervanta si de meticuloasa operatiunea. Se desface, se refac contactele/schimba piesele duse si aia e.

 

Auzi, nu cumva tu ai fost atunci seara cu 2 domi-uri si-un chopper sa probezi un CDI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...