Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Simplu, tot terenul de langa traseul Offroad era PLIN DE NOROI.

La copilul ala imi venea sa ii dau o ciocolata :D

 

unde e xr -ul, unde e xr-ul? :)

 

Salut intrebare de NOOB :P

 

Cum se scoate maneta schimbatorului de viteze(pentru ca al meu are joc si vreau sa il schimb)

 

Am scos un surub dar nu iese , mai are un sistem de siguranta?

 

Multumesc

 

al meu avea joc destul de mare. am scos surubul de sub el, dar nu iesea. m-am chinuit destul de mult sa-l scot afara de pe axul acela dintat. l-am dat la cineva sa mai ia din partea unde se unesc ''bratele'' cand strangi surubul. am pus surub nou si l-am strans tare. acum e ca nou. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dati seama ca s-a transformat topicul in CHAT? Pentru asa ceva puteti deschide topic separat.

Presupun eu, ca aici ar mai vrea unii altii sa gaseasca informatii relevante despre model, nu ceea ce a aparut de cateva zile.

 

Doar un repros amical.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa scot pedala schimbatorului si este cam uzat (cred ca deja a luat cineva din el cu spui tu dorin)

 

Dupa ce iau salariul ma duc sa comand pedala,oglinda si protectiile furcii fata.

Editat de RD 02 ALX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa scot pedala schimbatorului si este cam uzat (cred ca deja a luat cineva din el cu spui tu dorin)

 

Dupa ce iau salariul ma duc sa comand pedala,oglinda si protectiile furcii fata.

ai putea sa cauti si pe aici in forum, sunt cativa baieti care dezmembreaza domi.

Si eu mi-am rupt schimbatorul de viteze pe macadam, dar numai partea aceea de care tragi pt a schimba vitezele. A trebuit sa improvizez pana acasa si am bagat un surub cu un cauciuc peste. A ramas asa, pentru ca mi-a fost greu sa gasesc modelul pt mobra mea. Mi-am luat si teapa cu unul caci nu se potrivea la surubul de prindere.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INFO

 

Am decis sa imi cumpar pedala schimbatorului noua pentru ca a mea era deja tunata :)

 

Preturi Honda Romania Oglinda dreapta-179 lei

Pedala schimbator 294 lei

Protectiile noroi furca 178 lei pe bucata

 

Preturile sunt cu tva :D

 

Acum sa vad daca reusesc sa le gasesc mai ieftin.

Are cineva idee daca se potrivesc oglinzile si de la transalp ?

 

Multumesc pentru sfat ravenitza

Editat de RD 02 ALX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga un ochi aici, discuta cu omu si vezi daca-ti place.

http://www.dillypoint.ro/ofertamoto.htm

pedala 95lei, setul oglinzi 50lei.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INFO

 

Am decis sa imi cumpar pedala schimbatorului noua pentru ca a mea era deja tunata :)

 

Preturi Honda Romania Oglinda dreapta-179 lei

Pedala schimbator 294 lei

Protectiile noroi furca 178 lei pe bucata

 

Preturile sunt cu tva :D

 

Acum sa vad daca reusesc sa le gasesc mai ieftin.

Are cineva idee daca se potrivesc oglinzile si de la transalp ?

 

Multumesc pentru sfat ravenitza

daca stiam ca vrei sa iti iei de la honda iti spuneam din start sa nu te mai obosesti.

cauta mai bine la dezmembrari sau la siteul pus de Serban, e si in semnatura mea. Garantez pt om.

 

baga un ochi aici, discuta cu omu si vezi daca-ti place.

http://www.dillypoint.ro/ofertamoto.htm

pedala 95lei, setul oglinzi 50lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , poti sa o comanzi si nu costa nici mult.eu am dat 87 lei pe ea.deci nimica toata.cauciucuri, nu stiu ce sa zic, incearca de-alea cu crampoane dar nu exclusiv de cross.is unele cu care poti mere si pe strada si pe camp la fel de bine...nu stiu ce sa zic.

 

Salutare,

 

Ziceai ca aripa de KTM care se potriveste la Domi e de 520. Ai idee din ce an e KTM, ca vreau sa o comand si mi se cere anul de fabricatie.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ravenitza si serban.

 

Am vorbit cu dilly si este ok iar linkul m-a ajutat mult pt ca vreau tobele :D sa vad cum suna fara filtre...

 

Cine a scos sitele din tobe a perceput vreo diferenta?

Avantaje /Dezavantaje

 

Ma gandesc ca se deregleaza daca ii umbli la tobe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ravenitza si serban.

 

Am vorbit cu dilly si este ok iar linkul m-a ajutat mult pt ca vreau tobele :D sa vad cum suna fara filtre...

 

Cine a scos sitele din tobe a perceput vreo diferenta?

Avantaje /Dezavantaje

 

Ma gandesc ca se deregleaza daca ii umbli la tobe?

in jurul paginii 30 parca se vorbeste despre modificarea tobelor si detalii...nu mai tin minte exact pagina, dar e descris de Axa cu scame, pas cu pas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa se faca poteca pe acolo..... or sa fie organizate serii,....

 

mie tot nu mi-a venit crashbarul. Stiam eu de ce am ocolit sa fac comanda la hepco si am tot incercat sa rezolv LOCO.

Cind ziceau astia ca vine iarna? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa se faca poteca pe acolo..... or sa fie organizate serii,....

contribuim la aratul muntilor patriei noastre! :laugh:

 

 

mie tot nu mi-a venit crashbarul. Stiam eu de ce am ocolit sa fac comanda la hepco si am tot incercat sa rezolv LOCO.

Cind ziceau astia ca vine iarna? :)

Am auzit ceva de noiembrie... dar asta era demult si nu au zis la ce an se referau :D Oricum deja e urat de mers p'afara. Doar sa exersezi powerslideuri la cat de tari is gumele acuma. Apropo, serbane, al tau e dominatoru parcat ziua pe Eminescu aproape de mosilor?

 

Sunt si eu curios sa-ti vad crashbaru pe domi... cand iti vine. Si pe mine ma bate gandu la asa ceva...

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what:

 

Pai nea' Dorine, un chopper e facut sa stea pe doua roti si atata nene! :P N-are el treaba cu cazaturile! Mai nasol ca enduroaicele noastre is obisnuite sa ia trante... te pomenesti ca le-o si placea? :D

 

oai pai sa vezi ce fuge diminatorul de sub tine daca incerci sa faci pe enduristul...am avut noroc avand protectii( numai jaca), ca de nu rupeam bolovanii cu bucile :)

 

le place sa cada iti zic io, dar e naspa ca nu scapi cu manete, semnalizari, scarite

 

Bai da' ce se strange gasca de Transalpina pentru la anu'

e mai frumos sa ne abatem din traseul classic, mi se pare o portiune mare destul de plictisitoare cu bolovanii aia....mai bine ne bagam pe la umbra prin padure dupa niste zznieura... :moto: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu incerci sa culegi smieura din aia ma... fara sa te dai jos de pe moto? :laugh: D'aia'ti cade, bre! :)

 

Aaaa. da tu cum porti jaca aia nene, de-ti protejaza bucili? :D

 

Back on-topic, sa nu zica lumea ca facem (prea mult) chat: O trecu' si domiu meu la culcare. Deocamdata sade pe cricu-i si c-o husa. Poate ar trebui sa ii inchid benzina, golesc carbu, eventual data jos bateria... alte idei? Cred ca o voi salta doar de spate sa decomprim amortizoru; gumele oricum le schimb primu lucru la primavara. Chiar, stie cineva un loc unde-mi pot schimba gumele aproape de titan? Da' sa stie oagarii sa umble cu roti spitate de moto, nu sa dea ca ghiolbanii in ele de pomana...

 

PS: @serban: poate ai sa razi, dar sa stii ca din cauza ta mi-am laut domi!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum ma provoci sa fac offtopicuri... :)

 

ON TOPIC: Honda NX 650: s-a nascut prin 1988 intr-o familie de oameni cu traditie, este un copil sanatos, cu imunitate ridicata la multe solicitari, a studiat in japonia pana prin 94 apoi s-a mutat in italia, si-a redus cu 2cp nervozitatea, caracterul a ramas acelasi, fizic nu s-a schimbat foarte mult, e apreciat de toata lumea de cand s-a nascut si pana azi.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau :laugh:

 

ON TOPIC: Honda NX 650: s-a nascut prin 1988 intr-o familie de oameni cu traditie, este un copil sanatos, cu imunitate ridicata la multe solicitari, a studiat in japonia pana prin 94 apoi s-a mutat in italia, si-a redus cu 2cp nervozitatea, caracterul a ramas acelasi, fizic nu s-a schimbat foarte mult, e apreciat de toata lumea de cand s-a nascut si pana azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...