Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi cer scuze pentru off topic, dar as vrea sa va invit pe toti sa semnati petitia asta inpotriva ACTA. Pentru cei care nu stiu exact ce este ACTA, puteti sa va convingeti (pe scurt) vizionanad acest

.

 

Poate putem sa ne protejam si noi dreptul, macar de a discuta liber pe acest forum.

Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a montat careva un parbriz la dominator?destul de mare incat sa protejeze de vant?

singura modalitate dupa mine ar fi sa-l prind de carena frontala,dar mi se pare cam subreda.

are cineva alte idei?

am pus eu unu care nu era de domi. merge. nu am poza cu el ca l-am pus tarziu in iarna aproape.prins in 4 pcte pe carena fata deasupra farului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,de-o data cu frigu vin si problemele,(la mine),tin sa mentionez ca pe biata mobra o tin afara la racoare si cred ca o prins-o raceala,acuma mai nou cam curge benzina din carburator,l-am luat de 3 ori jos,curatat,suflat si nimic,tot curge benzina din el,(cand il bag in casa si e cald inchide perfect),am fost sa dau comanda de un cui pontou si ala de acolo fiind un preten bun mi-a recomandat sa caut problema in alta parte pt ca cuiu este ft bun,nu are nici o urma de uzura pe el,insa eu cred ca la rece guma din capatu cuiului se face rigida si nu inchide perfect,voi ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce dracului tii benzina pe ON cand lasi mobra sa stea? In special in frig. Pe la orice garnitura poate pisa benzina pe frigurile astea, ca sunt lemn cauciucurile alea batrane. Si e plin saracu carburator de garnituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu. Inchizi robinetul de benzina. Cand se mai incalzeste un pic verifici daca e totul ok.

 

Nu iti recomand sa lasi benzina in carburator daca sta mobra mai mult de 2-3 zile.

Eu cel putin mi-am facut obiceul ca atunci cand o las peste noapte inchid robinetul si las sa moara motorul, ba chiar mai mult, ca sa nu fie benzina irosita, stiu ca mai pot sa merg cam 2 minute dupa ce inchid benzina, si inchid robinetul cand sunt aproape de casa (te obijnuiesti) si apoi cand ajung in "parcare" mai dureaza cateva secunde si se opreste.

 

Dar peste iarna asta nu e destul. Dupa ce a tras benzina din carburator si s-a oprit, te asiguri ca e bine inchis robinetul si scurgi restul de benzina din carb. Ca sa stea gol, si asa iti pastrezi carburatorul curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca lucrurile sa fie clare in privinta intalnirii propuse pentru luna mai 2012, am sintetizat totul intr-un topic dedicat, respectiv:

 

Informatii actualizate (si "coerente") despre Deschidere (ne)oficiala de sezon 2012 (luna mai)

 

Lista oficiala de inscrieri poate fi gasita aici

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram doar curios. Ca eu m-am complicat initial, neavand presa speciala, am luat 2 saibe, le-am pus in dreptul niturilor ca sa pot presa placuta aia pe ele, apoi am pus cate o bila de rulment pe fiecare din nituri si am strans cu o menghina mai mica, dar nu am fost foarte multumit de cat s-au largit. Asa ca ciocanul a fost si alegerea mea... De vreo 1000-1500 km am mers fara probleme.. :) :cheers: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare eu am avut parbriz Givi special pt Domi(pe motor), dar sincer iti bate direct in viziera si aveam presiunea de aer direct pe casca, dece?Il am si acum si il tin degeaba!DACA INTINZATOARELE DE LA LANTZ SUNT INTINSE LA MAXIM INSEAMNA CA TREBE UN lantz nou? MAI AM SI O BATAIE IN MERS,dar la releantiu si in ture(in gol) nu se aude ,numai in mers o fii lantzu sau lantzu de distributie?Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...