Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

@DarkDarc vezi k era un anunt deunazi cu unu de dezmembreaza un Domi'. Poate o avea o maneta! Dar cum naiba ai rupt-o? A mea am culcat-o la 50 la ora pe o parte (pe asfalt, ce-i drept) si sincer - nu stiu pe ce s-a sprijinit in partea din fatza, ca nu e zgariata pe nicaieri (handguardu era zgariat deja). Atata doar ca tot blocu cu maneta de ambreiaj/oglinda a prins un joc (il pot roti cu mana). Deocamdata zic eu k e "adjustable". :blink:

 

 

 

@KTM Ciolpani: bai eu unu as fi mers, dar am promis Ceahlaului ca ii fac o vizita (cu picioru, nu cu Dominatoru) si nu prea am cum sa mai dau inapoi acuma.

 

Am rupt-o scapand mobra fix la zero km/h ...eram pe o bucata de drum in panta si cu ceva noroi si am decis ca nu ma tine sa merg mai departe(patina destul de rau si aveam si pasager) am incercat sa intorc manevrand cu picioarele si cu multa nadejde si cand era sa zic ca-i gata mi-a alunecat un picior si mi-a fugit in dreapta...am incercat sa o tin 1-2 sec dar vaca vroia pe jos si pace ,asa ca m-am conformat si i-am dat drumu' de a cazut intr-un corn intrand cu el in noroi pana a ajuns la maneta cu pricina...ghinion...noroc ca nu am avut prea multi spectatori sa ma arate cu degetul

 

 

Acum vizavi de treaba asta mi-am dat seama ca drumul cu noroi e cam de cacao,ca domi nu este prea usor ,ca tre sa mai invat sa merg , ca nu am anvelopele cele mai potrivite pt treburile murdare, ca am facut buba la picior , ca-i mai bine fara pasager la drum dar mai frig la spate fara el :rusinica:

 

Asa ca... Noroi Uscat !

 

Dragi Dominatori,

 

Ne dam cu catemeu (KTM)? Adica sambata sau duminica la Ciolpani, drive test KTM? Detalii aici. Eu m-am dat weekend-ul trecut cu un cross de 125 si un enduro de 530 si a fost super.

 

Cu ocazia asta, cei care participam, avem ocazia sa ne si cunoastem personal, poate o mai punem de-o plimbarica impreuna, una-alta, un schimb de experienta, o prietenie noua etc...

 

Ce ziceti? Cine vine? Ne organizam cumva sa mergem impreuna sau sa ne vedem acolo? Idei, sugestii? :blink:

 

:D

 

 

Daca mai ai bucata care s-a rupt, o poti lipi cu succes (si cu rabdare) cu Poxipol; cel putin pana iti iei una noua. Nu dati cu biciul dupa mine ca am zis de lipit cu Poxipol, pt ca am vazut cu ochii mei tot la un Domi o maneta de frana lipita care a rezistat cu succes doua luni, inclusiv la frana de urgenta (si inca mai e acolo si acum). Poti comanda la mag. MyMoto de pe Cotroceni; tot de acolo poti sa te inspiri si de hand guards (protectiile la care cred ca te referi). In rest, mai poti incerca si la Louis sau Paula's Bikers.

 

 

Am bucata respectiva dar nu stiu daca o sa-mi foloseasca la ceva pt ca nu s-a rupt plesnind curat ca apoi sa se potriveasca la fix de restu manetei...e torsionata si nu vine de nici o culoare la locul ei.Mersi de sfat totusi dar trebuie inlocuita.Neaparat tre sa-mi cumpar niste hand guards (mersi de termen...nu imi venea deloc cum sa le zic) pt ca nu este prima data cand o scap sau cade singura(data trecuta am lasat-o pe cric langa masina....peste noapte a plouat si a inmuiat bine pamantul....cricul a intrat in pamant si acum am "semnatura" mobrei pe masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragi Dominatori,

 

Ne dam cu catemeu (KTM)? Adica sambata sau duminica la Ciolpani, drive test KTM? Detalii aici. Eu m-am dat weekend-ul trecut cu un cross de 125 si un enduro de 530 si a fost super.

 

Cu ocazia asta, cei care participam, avem ocazia sa ne si cunoastem personal, poate o mai punem de-o plimbarica impreuna, una-alta, un schimb de experienta, o prietenie noua etc...

 

Ce ziceti? Cine vine? Ne organizam cumva sa mergem impreuna sau sa ne vedem acolo? Idei, sugestii? :moto:

 

:blink:

 

 

Daca mai ai bucata care s-a rupt, o poti lipi cu succes (si cu rabdare) cu Poxipol; cel putin pana iti iei una noua. Nu dati cu biciul dupa mine ca am zis de lipit cu Poxipol, pt ca am vazut cu ochii mei tot la un Domi o maneta de frana lipita care a rezistat cu succes doua luni, inclusiv la frana de urgenta (si inca mai e acolo si acum). Poti comanda la mag. MyMoto de pe Cotroceni; tot de acolo poti sa te inspiri si de hand guards (protectiile la care cred ca te referi). In rest, mai poti incerca si la Louis sau Paula's Bikers.

 

 

Am rupt-o scapand mobra fix la zero km/h ...eram pe o bucata de drum in panta si cu ceva noroi si am decis ca nu ma tine sa merg mai departe(patina destul de rau si aveam si pasager) am incercat sa intorc manevrand cu picioarele si cu multa nadejde si cand era sa zic ca-i gata mi-a alunecat un picior si mi-a fugit in dreapta...am incercat sa o tin 1-2 sec dar vaca vroia pe jos si pace ,asa ca m-am conformat si i-am dat drumu' de a cazut intr-un corn intrand cu el in noroi pana a ajuns la maneta cu pricina...ghinion...noroc ca nu am avut prea multi spectatori sa ma arate cu degetul

 

 

Acum vizavi de treaba asta mi-am dat seama ca drumul cu noroi e cam de cacao,ca domi nu este prea usor ,ca tre sa mai invat sa merg , ca nu am anvelopele cele mai potrivite pt treburile murdare, ca am facut buba la picior , ca-i mai bine fara pasager la drum dar mai frig la spate fara el :rusinica:

 

Asa ca... Noroi Uscat !

 

 

 

 

Am bucata respectiva dar nu stiu daca o sa-mi foloseasca la ceva pt ca nu s-a rupt plesnind curat ca apoi sa se potriveasca la fix de restu manetei...e torsionata si nu vine de nici o culoare la locul ei.Mersi de sfat totusi dar trebuie inlocuita.Neaparat tre sa-mi cumpar niste hand guards (mersi de termen...nu imi venea deloc cum sa le zic) pt ca nu este prima data cand o scap sau cade singura(data trecuta am lasat-o pe cric langa masina....peste noapte a plouat si a inmuiat bine pamantul....cricul a intrat in pamant si acum am "semnatura" mobrei pe masina)

 

 

 

@Dominator72: eu m-as baga la un Ciolpani Ka-Te-eMesc in w/e (duminica probabil). doar sa fie vremea buna si sa vad daca ma lasa pe circuit cu bocancii, nu cu cizme de enduro. mai vorbim la sedinta joi, sa vedem detaliile :blink:

 

@DarkDarc: maneta de frana sa nu iei de la louis, mai ales daca ai model post-96. eu am luat-o si am ramas cu ea pentru ca e doar una din cele 2 bucati articulate ce formeaza maneta.

 

Later edit: maneta de la louis si maneta mea carpita :D ... "americaneste" ( fostul propietar a fost american)

 

post-5125-1224613026_thumb.jpgpost-5125-1224613042_thumb.jpgpost-5125-1224613056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dominator72: eu m-as baga la un Ciolpani Ka-Te-eMesc in w/e (duminica probabil). doar sa fie vremea buna si sa vad daca ma lasa pe circuit cu bocancii, nu cu cizme de enduro. mai vorbim la sedinta joi, sa vedem detaliile :rusinica:

Nu vad de nu ne-ar lasa cu bocancii, ca pana la urma cati avem cizme de cross in dotare? :D w/e trecut intrebau de casca si atat :blink: Pana la urma e interesul lor sa ktm-uim cat mai multi, nu? :blink: Vb la sedinta joi! Apropos, chiar vreau sa vb ceva cu tine personal, asa ca poate ne intalnim joi (eu voi veni pe la ora 21:00)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gindul sa merg la Ciolpani insa, ca si saptamana trecuta, nu pot fi sigur de nimic pina nu ma vad ajuns acolo. De dat nu m-as da; ar fi fain sa ne adunam intr-o zi sa ne vedem undeva astia cu Dominatoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dominator72, daca ma iei si pe mine ca balast pe acolo cateva ore, da-mi si mie un beep pe telefon, (parca il ai in pm de acu 2 sapt), as vrea si eu sa merg cateva ore pe acolo. eu vin cu masina=no problem.

Nu, ca balast nu te iau, ca - vei vedea - sunt munti de balast acolo :blink: Si eu vin cu masina, ca Domi al meu are buba si, in plus, fac si-un bine unui motociclist fara permis :moto: (asa ca ne auzim la telefon)

 

Pana acum s-au strans 4 Dominatori + 1 viitor Dominator, cu totii hotarati sa se razbune pe catemeu! :D

 

Ma bate si pe mine gindul sa merg la Ciolpani insa, ca si saptamana trecuta, nu pot fi sigur de nimic pina nu ma vad ajuns acolo. De dat nu m-as da; ar fi fain sa ne adunam intr-o zi sa ne vedem undeva astia cu Dominatoarele.

Da, ar fi super sa ne intalnim si sa punem tara la cale, cum au facut, de altfel, si cei cu Transalp-urile.

 

Referitor la KTM, sa stii ca e funny; saptamana trecut drive test-ul s-a desfsurat pe un circuit secundar, mult mai mic si mai lejer decat cel consacrat; mi-ar fi placut sa ma dau pe circuitul mare, chiar daca ar fi fost pentru prima data. Oricum, dupa doua ture cu cross-ul de 125 ma dureau mainile ca dracu, asa ca pe circuitul mare... nici nu ma gandesc ce m-ar mai fi durut :blink: Oricum, cross-ul nu-i ca enduroiul, asta se stie :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] Oricum, cross-ul nu-i ca enduroiul, asta se stie :rusinica:

si iarna nu'i ca vara :D

 

pe la ce ora se merge? eu am ceva treaba sambata intre 11 si 2 :blink: , si vroiam sa vad daca mai prind dominatoristii pe-acolo, pe la Ciolpani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati distrat ceva, bag seama! Totusi sper ca nu v-ati atasat prea tare de KTMurile alea :(

Distractie a fost, intr-adevar, insa eu chiar m-am "detasat" de KTMu cu care m-am dat! :lol: Adica vreau sa spun ca eu sunt ala cu vesta rosie peste armura, care a sarit pana s-a detasat de motoreta si a cazut :(

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut si eu cazatura, iar Leri a dat rau cu casca de ghidon atunci, i-a trecut cu sampanie. din aparatul meu nu am reusit sa salvez decat citeva poze. trebuie altul :(. chiar daca nu m-am dat si eu mie ca spectator mi-a placut show-ul, la fel de mult ca si de voi. bafta.

 

 

 

sper ca la urmatoarele intalniri sa nu mai fiu asa de timid si retras si sa reusesc sa ma integrez in colectiv. acum, de... a fost prima data cand v-am intalnit. copacel, copacel.

post-25838-1225189484_thumb.jpg

post-25838-1225189492_thumb.jpg

post-25838-1225189496_thumb.jpg

post-25838-1225189502_thumb.jpg

post-25838-1225189521_thumb.jpg

post-25838-1225189533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am ginit Nasol cu cazatura... bine ca nu ai avut nimic

 

La urma urmei, daca nu erau peripetii ar fi fost usor monoton, nu? :(

Corect! Din fericire, chiar nu am decat cateva chestii minore (asta nu inseamna ca nu ma folosesc de carje cateva zile :() Dar distractia a fost mare, asta nu contesta nimeni!

 

acum am vazut si eu cazatura, iar Leri a dat rau cu casca de ghidon atunci, i-a trecut cu sampanie. din aparatul meu nu am reusit sa salvez decat citeva poze. trebuie altul :lol: . chiar daca nu m-am dat si eu mie ca spectator mi-a placut show-ul, la fel de mult ca si de voi. bafta.

 

sper ca la urmatoarele intalniri sa nu mai fiu asa de timid si retras si sa reusesc sa ma integrez in colectiv. acum, de... a fost prima data cand v-am intalnit. copacel, copacel.

Ei lasa, ca la intalnirile urmatoare sper sa nu ma mai vars pe jos si sa ma doara, asa ca o sa fiu cu okii pe tine si nu te mai las sa stai retras! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca la urmatoarele intalniri sa nu mai fiu asa de timid si retras si sa reusesc sa ma integrez in colectiv. acum, de... a fost prima data cand v-am intalnit. copacel, copacel.

Daca reusesc sa ajung si eu data viitoare, probabil o sa iti iau locul. Deh, 'al mai mic si care nu stie pe nimeni :(

 

Deci pe cand o intalnire sau iesire? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca reusesc sa ajung si eu data viitoare, probabil o sa iti iau locul. Deh, 'al mai mic si care nu stie pe nimeni :(

 

Deci pe cand o intalnire sau iesire? :(

De KTM nu cred ca mai avem ocazia sa ne atingem (desprindem) anul asta. Dar urmatoarea intalnire are loc joi. Nu vor fi numai "dominatori", dar cel putin 3 vin de obicei; in rest sunt cei din grupul prezentat in clipul precedent. De obicei ne intalnim la terasa la Bordo (langa The Gate - pe strada care leaga Agronomia de Muzeul Satului). Cand e frig afara, intram inauntru (dar lasam motocicletele afara :lol:) Te asteptam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asa umbla vorba. e rezervor de 16L din care 3 is de rezerva.

 

Daca tot am murdarit foaia.......Am vorbit cu niste mesteri de pe Prelungirea Ghencea de un crashbar. Le-am trimis azi niste poze si schite cu crashbar-uri de Domi si astept de la ei o veste despre pret.

 

 

Si partea a doua: e mult consum 8 in oras? :(

cam mult, nici a mea cu flansa crapata nu lua atita.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si partea a doua: e mult consum 8 in oras? :(

@switch: Si mie mi-a consumat 7+ in oras la primele doua plinuri (dupa ce l-am luat). Dup-aia l-am reglat din gaz; adica n-am mai schimbat la 5-6000 rot/min, ci la 3000 :( Si setea lui s-a stins, astfel ca a ajuns cu consumul intre 5 si 6% in localitate.

 

Am vorbit cu niste mesteri de pe Prelungirea Ghencea de un crashbar. Le-am trimis azi niste poze si schite cu crashbar-uri de Domi si astept de la ei o veste despre pret.

 

@ser79ban: Te rog sa ne tii si pe noi la curent cu evolutia pretului, calitatea produslui etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...