Sari la conținut

Accident 02.03.2008 - Bucuresti - Bd. Camil Ressu


danny_nt
 Share

Postări Recomandate

In urma cu aprox 1 ora jumatate cand ma intorceam acasa si-a infipt un tip motorul in 2 masini la semafor.

Venea dinspre piata salajean spre dristor, la semaforul din fata pietei ambrozie, care intamplator era rosu a pierdut controlul, n-a mai apucat sa opreasca...a blocat roata si i-a fugit spatele din cate am vazut. El a cazut destul de bine nu si-a bulit decat un genunchi si asta pentru ca nu prea avea echipament.

in schimb motorul arata destul de rau, a mers taras si s-a lovit de un taxi si un renault. Impactul a parut destul de violent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu prea retin detalii dar tipul era spre vreo 27-30 de ani era solid, avea o casca negru cu rosu , geaca de piele neagra, si niste pantaloni deschisi la culoare, nu cred ca erau blugi, iar motorul era verde o honda sau kawasaki ninja, dar in fata era dusa rau nu mai stiai a ce seamana...am stat cam 1 minut ca nu-mi place sa casc gura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu pe praslea asta, e de pe aici din carter, chiar ma intrebam cand o sa il vad intins pe jos, ca tot se dadea tare in spritz cu petarda aia de motor.

toti prostii isi permit motoare azi si le folosesc pt motiv de ciumegeala. merg shucari si in basini cu I-a pe bulevard.. in 12 000

 

nu mi-e mila de astia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu pe praslea asta, e de pe aici din carter, chiar ma intrebam cand o sa il vad intins pe jos, ca tot se dadea tare in spritz cu petarda aia de motor.

toti prostii isi permit motoare azi si le folosesc pt motiv de ciumegeala. merg shucari si in basini cu I-a pe bulevard.. in 12 000

 

nu mi-e mila de astia..

 

Exact. Stii pe cine astept eu sa mangaie un pic asfaltul? Pe ala Cu Hayabusa de se plimba vara la relanti in maieu si fara casca prin Salajan-Titan. Tre' sa-l stiti, e penal rau... L-am vazut si anu trecut si acum doi ani parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cine il ia somnu pe motor, sa inchida rapid gazu pana sub viteza legala, sa isi dea doua palme peste ceafa si sa se intoarca acasa cat mai repede. .Mersul tare cu mintea aiurea (nu la strada) este unul dintre cele mai periculoase lucruri. Cand iti derapeaza atentia in mod constant in acelasi interval orar, mai bine trage pe dreapta si bea o cafea, da-ti cu apa pe fatza, si ia-o incet spre casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...