Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@all care mi ati trimis banuti pt avans pt intrunirea nationala - celor care v0am raspuns pe PM si respecitv telefonic, multumesc pentru intrebare. toti banii se returneaza integral, daca mi a scapat cineva rog pm sa rezolv( am fiserul cu datele pe undeva ...:) )

 

dragosule, sa stii ca tu mergi primul si ne veedm in dobrici ca daca ma iau dupa tine..sigur fac o boroboata ca ma cam mananca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, si-a montat cineva inaltatoare de ghidon ? personal mi se pare prea jos ghidonul si prea scurt.

 

 

multam'

 

salut am eu montate , daca vrei maine le fac o poza :cheers: asa am cumparat-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai timp fa-le te rog cateva poze, multumesc.

 

:cheers:

 

uite una ce am gasit-o pe calc pan dupamiaza cand mai fac, eu le voi lua jos sa vad cum este si fara asa ceva :unsure: sunt cam inalte si stau toate alea pe acolo destul de tensinate , de gasit se gasesc pe louis asa ceva cred

 

 

 

post-47766-0-42552200-1347343984_thumb.jpg

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite una ce am gasit-o pe calc pan dupamiaza cand mai fac, eu le voi lua jos sa vad cum este si fara asa ceva :unsure: sunt cam inalte si stau toate alea pe acolo destul de tensinate , de gasit se gasesc pe louis asa ceva cred

 

 

 

post-47766-0-42552200-1347343984_thumb.jpg

 

 

multumesc

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint pe ebay ,nituri de alea de fixare carena pe interior,dar is la set de mai multe bucati,nu stiu cite,plus transportul 15 euro...sar merita eventual sa ne comandam mai multi ca sa fie mai ok d.p.d.v. financiar.io ma bag vlady si posibil si dan ghete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint pe ebay ,nituri de alea de fixare carena pe interior,dar is la set de mai multe bucati,nu stiu cite,plus transportul 15 euro...sar merita eventual sa ne comandam mai multi ca sa fie mai ok d.p.d.v. financiar.io ma bag vlady si posibil si dan ghete

 

si io m-as baga ca am vo 2 lipsa si cateva rupte :cheers:

 

Ma indoiesc ca le gesesti pe Louis, aia au in general doar consumabile. Da un telefon la Carpati. Dar fa o poza mai buna sa o ai daca ti-o cer pe mail.

 

dupa inca cateva gogalituri am gasit si astea:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o dilema si anume : spal mobra un varan din 2001 , dupa ce l-am spalat vreo cateva min pana in 20 max nu i-mi indica la bord viteza cu care rulez si nici distanta parcursa . Mentionez ca asa a facut la fiecare spalare , revine la normal dupa 20 min dupa care sar si km parcursi pe bord .

Stie cineva unde si cae sa caut ???:cheers:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o dilema si anume : spal mobra un varan din 2001 , dupa ce l-am spalat vreo cateva min pana in 20 max nu i-mi indica la bord viteza cu care rulez si nici distanta parcursa . Mentionez ca asa a facut la fiecare spalare , revine la normal dupa 20 min dupa care sar si km parcursi pe bord .

Stie cineva unde si cae sa caut ???:cheers:

 

 

nu stiu daca are vreo legatura, dar mie cand incepuse sa nu imi mai arate turatia&viteza, (cadeau acele pe zero desi eram in mers) era de la releul de incarcare.

care desigur, intr un final a cedat :)

 

incearca cand o speli sa nu-i mai dai pe bord cu apa...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva cumva o scarita pilot sub piciorul drept al pilotului de vanzare, dati un mesaj privat. Am reusit sa o scap la spalatorie, am pus piciorul jos, jos era apa cu sapun...

 

PS: a incercat cineva si a reusit sa-si ridice Varaderoul cazut? Eu aveam senzatia ca trag de un perete. A mai sarit un sofer sa ma ajute dar am dubii mari ca as fi reusit singur. Motoare de 200Kg le-am ridicat fara probleme. Dar daca scapi o Varadero pe tine e bine sa ai ceva de citit sa nu te plictisesti pana vine cineva sa te elibereze. :)

 

 

 

 

la mine tine figura si nu-s vreun culturist :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam, am scapat-o intr-o spalatorie cu apa si sampon pe jos, metoda aia nu avea nici o sansa....

 

Pana la urma am ridicat-o prin metoda trasului de coarne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kSgJ8O_atIs

 

MMDA foarte sugestiv filmuletul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma faceti sa-mi dau palme! Eu, cand am scapat-o, n-am reusit nici macar s-o clintesc cu metoda gagicii de mai sus. Acolo e cam "cheat", ca moto sta pe geanta laterala si mai e si motor boxer (centru de greutate jos). De pe geanta am ridicat-o si eu fara probleme si fara nicio tehnica, dar de la orizontala mi-a fost imposibil.

Data viitoare trebuie sa incerc faza cu trasul de coarne, dar sper sa nu existe prea devreme o "data viitoare" :D

 

p.s. Cred ca ar fi cazul sa trec pe la sala, ca se pare ca ma fac de minune :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am lasato o data jos si mi sa rupt scarita....o ridic dar invers fata de doamna din filmuletul respectiv si eram incarcat bine de tot adica topcase ,2 rucsaci pe post de sidecase la care eram adaugate e bidoane de 5 l cu benzina.

am prins de ghodon si miner spate si aplecinduma tare in fata lam ridicat printr-o smucitura si a sa ridicat instant...dar poate la vreo intrunire la anul va arat... :)

 

unul din cele mai faine si reusite videoclipuri cu varadero...

peisaze,muzica...care vine pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...