Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am iesit cu varadero.....primii 100km...e nebunie.....sunt impresionat....n am simitit nici frig.......si uitasem sa va spun ca tot citisem ca trebuie sa fii inalt, eu am doar 165cm , probabil greu un soft enduro cu varadero....dar in rest e parfum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit cu varadero.....primii 100km...e nebunie.....sunt impresionat....n am simitit nici frig.......si uitasem sa va spun ca tot citisem ca trebuie sa fii inalt, eu am doar 165cm , probabil greu un soft enduro cu varadero....dar in rest e parfum :)

maa !! tu te-ai indragostit ma!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum sa mai discutat in topicuri mai vechi...,dar prin oras cam asta e consumul... asa ca stai linistit. varadero e moto dr drum intins



mai fratilor lansez o intrebare si o provocare....:)... daca vati pus ceva gadgeturi pe moto...ce anume? ...modificari,si alte minunatii. ma refer ca ex daca ati pus xenon si vi se pare vede mai bine,sau stopuri cu led sau mai stiu eu ce anume vati pus,modificat,adaugat la vaca,indiferent din ce domeniu...veniti cu pareri si chiar poze.

hai primavara,hai... :mexicanwave: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum sa mai discutat in topicuri mai vechi...,dar prin oras cam asta e consumul... asa ca stai linistit. varadero e moto dr drum intins

 

mai fratilor lansez o intrebare si o provocare.... :)... daca vati pus ceva gadgeturi pe moto...ce anume? ...modificari,si alte minunatii. ma refer ca ex daca ati pus xenon si vi se pare vede mai bine,sau stopuri cu led sau mai stiu eu ce anume vati pus,modificat,adaugat la vaca,indiferent din ce domeniu...veniti cu pareri si chiar poze.

hai primavara,hai... :mexicanwave: :mexicanwave:

Daca ai rabdare sa se incalzeasca vremea( sa pot mesteri la garaj ) am sa pun eu ceva poze cu modificarile care acum stau cumparate in sertar si astepta sa fie montate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum sa mai discutat in topicuri mai vechi...,dar prin oras cam asta e consumul... asa ca stai linistit. varadero e moto dr drum intins

 

mai fratilor lansez o intrebare si o provocare.... :)... daca vati pus ceva gadgeturi pe moto...ce anume? ...modificari,si alte minunatii. ma refer ca ex daca ati pus xenon si vi se pare vede mai bine,sau stopuri cu led sau mai stiu eu ce anume vati pus,modificat,adaugat la vaca,indiferent din ce domeniu...veniti cu pareri si chiar poze.

hai primavara,hai... :mexicanwave: :mexicanwave:

eu am pe spate lampa cu leduri...asa am luat motorul ...de vazut se vede frumos si la privit si la cat e de lizibila....la fel si semnalizarile sunt albe ....si bec galben...ce i drept schimba aspectul...da bine...sa vad insa ce o sa zica astia la RAR ,ca in curand o sa trec pe acolo sa o inmatriculez pe numele meu....am inteles ca nu prea sunt " bucurosi" cand vad d`astea :) norocul meu ca proprieterul mi le` a dat si pe cele originale .

 

mai repede m ar interesa sa cumpar niste crashbaruri (sper sa fi scris bine) dar poate gasesc ceva sh ca noi am vazut ca sunt o gramada de bani...daca stie cineva.....:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crashbar sh...cam greu. nu vreau sa te descurajez dar nu am auzit. am cautat pt cineva si mam uitat pe net 1 1n...si nam vazut. respectivul a renuntat si a cumparat noi.doar daca e unul care dezmembreaza varadero...oricum..succes in a gasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu recomand de noi ( parca sutn ~ 150 e perecheea ) , sau " Facute" . am vazut pe aici niste meseriasi

daca ai nevoie de model ti l pot imprumuta pe cel de pe "dreapta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190780199782&ssPageName=ADME:X:RTQ:DE:1123 ESTE NOU , PRETUL TRANSPORTULUI IN ROMANIA 23 EU

 

 

 

Seller has responded to your question about this item rtCurve.gif iconAlert_32x32.gif Do
not respond to the sender if this message requests that you complete
the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay
policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection
programs. Learn More
Dear ..............

Hello ,
shipping costs are € 23,00.
Best Regards
Team Diegler

- motorrad-diegler
Click "respond" to reply through Messages, or go to your email to reply s.gif btnRespond.gif
Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de consum sa mai discutat in topicuri mai vechi...,dar prin oras cam asta e consumul... asa ca stai linistit. varadero e moto dr drum intins

 

mai fratilor lansez o intrebare si o provocare.... :)... daca vati pus ceva gadgeturi pe moto...ce anume? ...modificari,si alte minunatii. ma refer ca ex daca ati pus xenon si vi se pare vede mai bine,sau stopuri cu led sau mai stiu eu ce anume vati pus,modificat,adaugat la vaca,indiferent din ce domeniu...veniti cu pareri si chiar poze.

hai primavara,hai... :mexicanwave: :mexicanwave:

hai sa incep eu cu ce am pe mobra:

-protectie transparenta far(se prinde cu velcro pt exterior in 6 puncte)

-xenoane si led pe pozitie(net superioara lumina xenonului fata de bec si nu se mai incinge farul, la modelele pe injectie e cam pretentios plasticul de la far, cel transparent si se cam crapa)

-parbriz givi(trebuie sa ai peste 1,80 ca sa te uiti peste el)

-crashbaruri givi

-proiectoare givi de 35 vati halogen normal

-prelungire aripa fata(nu te mai stropeste de la genuchi in jos , te mai stropeste de pe la glezna)

-mansoane incalzite oxford cu 4 reglaje

-claxon nautilius 115 db la 2 metri

-2 prize(una pe ghidon, una in torpedou-modelul 2007-> au un torpedou in partea dreapta a bordului)

-bara pt intarire ghidon

-indicator treapta viteza(cand mai te apuca visatul este foarte util, daca nu visezi niciodata la ghidon nu prea e util)

-voltmetru waterproof

-husa rezervor bagster si tankbag bagster

-aripa spate(nu mai arunca mizerie pe amortizor)

-genti laterale givi V35 cu genti interne textile

-topcase givi maxia 3 cu spatar pt pasager, geanta interna textil si stopuri pe frana incorporate

-ungator lant loobman

-un fel de canbus manufacturat(ca sa nu incarc circuitele motocicletei am un circuit <master> separat direct de pe baterie protejat printr-o siguranta, trecut printr-un releu care are comanda luata de la pozitie.dupa releu mai am 3 sigurante deci 3 circuite la care mi-am legat acareturile electrice)

 

 

 

 

 

 

 

 

av vazut pe youtube cutii pt fata, prinse pe crashbar :ninja:

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super!!! am facut o mica socoteala si toata astea la un loc costa mai mult decat am dat eu pe motoreta :))) deci deocamdata raman asa...dar probabiul dupa ce ma "reabilitez"financiar( am de vandut un cbf600) o sa mai pun si eu cate ceva pe ea . oricum bravo!!! ai tot ce ti trebuie!!! oare se mai poate pune ceva?! :)



si multumesc de sfaturi voi tine cont !!!

Editat de Crivascu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

-xenoane si led pe pozitie(net superioara lumina xenonului fata de bec si nu se mai incinge farul, la modelele pe injectie e cam pretentios plasticul de la far, cel transparent si se cam crapa)

Cred ca te cam inseli. Nu stiu cum e Varadero dar motoarele pe care am vazut xenoane farul era albit pe interior de caldura, mai ales in partea de sus. Cine are H7 halogen pe lunga si xenon pe scurta vede clar ca farul cu xenon se albeste rapid fata de cel cu halogenul standard. Nu contest ca xenonul bate halogenul la vizibilitate dar probabil in timp va trebui sa pregatesti banii de o noua "sticla" pentru far, asta daca se vinde separat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Tocmai am gasit o discutie despre problema asta pe alt forum: H.I.D's turning headlight housing chrome white!?

 

Acolo parerile sunt impartite, ca plasticul ar fi atacat de UV-ul xenonului, ca becurile ar "scapa" ceva (imposibil, s-ar arde rapid), ca e o condensare a sarii din aer (nu doar pe litoral se intampla), etc. Cert e ca am vazut albirea pe interior a farurilor la mai multe motoare cu xenon. Nu stiu daca se spala usor cu apa cum au zis pe forumul ala.

 

post-71034-0-69433100-1360137239_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost foarte clar,am spus plasticul transparent(geamul farului)

si eu folosesc xenoane din 2009.nu am avut probleme cu farurile de nici un fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca a mai fost discutat acest subiect , insa revin , este cumva cineva care sa poate sa -mi zica codul pentru rulmentii de jug ma refer la ce scrie pe ei seria aia sa ii pot cumpara de la un magazin de rulmenti ceva multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vlady_80

este la Louis, nu vei gasi la magazinele de rulmenti pentru ca sunt rulmenti pe cote standard mai putin interiorul, care in loc sa fie de 25 mm este de 26 mm

 

cod produs 10051207

STEERING-HEAD BEARINGS

HONDA XL 1000 V VARA. (SD01)
HONDA XL 1000 V VARA. (XL1000V/04)


Price 39.95

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ vlady_80

este la Louis, nu vei gasi la magazinele de rulmenti pentru ca sunt rulmenti pe cote standard mai putin interiorul, care in loc sa fie de 25 mm este de 26 mm

 

cod produs 10051207

STEERING-HEAD BEARINGS

 

HONDA XL 1000 V VARA. (SD01)

HONDA XL 1000 V VARA. (XL1000V/04)

 

Price 39.95

am fost la magazin de rulmenti cu dimensiunile si cu specificatia asta (am avut drum nu de alta)

Dimensiuni:( klik)Kegelrollenlager oben 47 x 26 x 15 mm Kegelrollenlager unten 55 x 30 x 17 mm si am primit doi rulmenti 45 ron , dupa asta am mers la magazinul cu pricina sa cer sa ii vad , siii surpriza codul inscris pe carcasele metalice ale rulmentilor sunt aceleasi adica 32005 si 32006 deci concluzia este ca rulmenti sunt rulmenti in toate tarile .

 

Ps. au zis cei de la magazin ca pe la 60 ron aduc Koyo ambi 60 ron( +/-) , iar de semering ce, au rol sa nu iasa vaselina fie ii pot pastra daca desfac cu grija( reusit la transalp) , fie sunt asemanatori doar ca sunt de guma . ( klik)Pe louis.de se vede clar codul rulmentului ( abia acum am vazut )

Deci traisca comercianti de piese moto cu preturile lor de dumping si hai sa fim serios la 150 de ron i-am vazut sunt JMT nu Koyo, la fel si pe louis nu cred ca sunt Koyo

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...