Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

dupa cum ziceam sh exclus...risc prea mare sa fie ovalizate...si dai banii degeaba sau sa aiba ceva crapaturi si fisuri ca sa te trezesti la vreo 120/h ca se sparg sau mai stiu eu ce se intimpl. cu frina nu ma joc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare! am iesit cu motoreta azi si fiind ceva mai cald a reusit sa urce nitel si temperatura lichidului de racire. am constatat, cu amaraciune evident ca daca la rece merge "rotund " motorul....atunci cand se incalzeste, intrerupe , doar la relanti ( mersul in gol). in mers totul e perfect. oricum am vb deja la service sa sincronizez carburatoarele , sa iau compresia si sa controlez si jocul supapelor. dar pareri in plus nu strica....voua vi s a intamplat???aveti ideea ce ar putea fi?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca principii general valabile: jocul supapelor, curatat carburatoarele, verificat/reglat (inlocuit) bujii, abia apoi sincronizare

la tine poate fi si un reglaj incorect al amestecului la relanti - daca la rece merge bine inseamna ca e amestecul bogat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bujiile sunt noi, deci asta excludem. in rest...se iau in considerare sfaturile. logica e buna daca merge la relati bine cand e rece...e clar ca poate sa fie amestecul bogat in benzina......si apoi cand se incalzeste sa mearga relativ inecata... multumesc frumos!



revin!!!! azi am fost la service!!!....compresia 14 bari pe ambii cilindrii, asta e foarte bine plus ca nu e nici dezechilibru...ce urmeaza ?! curatitul carburatoarelor , verificarea membranelor...care erau ok , si apoi sincronizarea.....aici fusese problema.....si apoi cheie si merge brici....sper sa nu mai apara probleme, cel putin curand! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scos aseara mobra de la naftalina, primii 200m mi se parea ca e un monstru :)) ziceam "cum oi fi mers eu frate cu animalu asta, ca parca trage de n-o pot controla!"...dupa 10 minute "caca-m-as pe ea de mobra, parca iar abia se misca!"

 

cea mai amuzanta faza a fost ca dupa iarna au mai intepenit din butoane, drept urmare mi se blocasera luminile pe faza lunga :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scos aseara mobra de la naftalina, primii 200m mi se parea ca e un monstru :)) ziceam "cum oi fi mers eu frate cu animalu asta, ca parca trage de n-o pot controla!"...dupa 10 minute "caca-m-as pe ea de mobra, parca iar abia se misca!"

 

cea mai amuzanta faza a fost ca dupa iarna au mai intepenit din butoane, drept urmare mi se blocasera luminile pe faza lunga :crack:

pai vezi daca nu mai dai si tu peste iarna din cand in cand pe la barlogul ei sa mai dai la butoane , eu asa fac mai trec o mai vizitez ii mai duc un ceai cald si dau la butoane :crack:

 

si daca tot este primavara calare peste noi poate ne gandim si noi anul asta sa facem o plimbare de vreo 2-3 zile undeva prin tara , care vrem si care putem sa ne cunoastem

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine daca tot e asa frumusel ,o sa ies cu motoreta la un drum mai lungut , sa i fac un consum ca tot i am facut sincronizare...si am schimbat toate consumabilele....sa stiu in vara cam de cati banuti am nevoie la fiecare iesire :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine daca tot e asa frumusel ,o sa ies cu motoreta la un drum mai lungut , sa i fac un consum ca tot i am facut sincronizare...si am schimbat toate consumabilele....sa stiu in vara cam de cati banuti am nevoie la fiecare iesire :)

Hai pan la Cluj dau o bere si o ciorba de burta :crack: sa ne spui si noua consumul chiar sunt curios cum este dupa ce ai mesterit la el , sper ca il sti si consumul dinaintea operatiilor service ?

 

ps. te asteptam si cu poze din plimbare :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate a plouat pe la noi....as veni eu si pana la cluj...dar din cta si pe timpul asta nu prea merge...dar cine stie :) cat despre consum doar ce am luat motoreta si am facut un consum relativ doar pe oras si mi a iesit de 8,5-9%, pana sa fac sincronizare. apropos de asta doar ce am fost la arad acum 2 luni sa iau o aprilia caponord ptr sefu` ( el e gasca mea) :). oricum la noi la cta nu prea gasesti asa ceva...la noi doar vitezane ca trebuie sa cucereasca fetele vara pe litoral....vacile noastre nu prea prind la fete :). oricum imediat ce ii fac un sonsum si pe extraurban postez imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa le micsorezi(pozele), eu folosesc irfanview

folosesti more reply options

vezi ca noi daca ajungem la dalboka, mancam si plecam, nu stam mult pe acolo. obiectivul principal este C&E piscina cu ape termale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bujiile sunt noi, deci asta excludem. in rest...se iau in considerare sfaturile. logica e buna daca merge la relati bine cand e rece...e clar ca poate sa fie amestecul bogat in benzina......si apoi cand se incalzeste sa mearga relativ inecata... multumesc frumos!

 

revin!!!! azi am fost la service!!!....compresia 14 bari pe ambii cilindrii, asta e foarte bine plus ca nu e nici dezechilibru...ce urmeaza ?! curatitul carburatoarelor , verificarea membranelor...care erau ok , si apoi sincronizarea.....aici fusese problema.....si apoi cheie si merge brici....sper sa nu mai apara probleme, cel putin curand! :)

Salve! chestia asta mi s-a intamplat mie la rd04. am descoperit de abia dupa ce am vandut-o ca baiul era la releul regulator. cand isi face treaba cand nu. evident coroborat cu starea bateriei. oricum, eu unul ecomand sa fie facute verificarile de 10=12000km la inceput de sezon(supape mai rar, carburator, bujii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema...cu intreruptul era de la sincronizarea carburatoarelor



trebuie sa le micsorezi(pozele), eu folosesc irfanview

folosesti more reply options

vezi ca noi daca ajungem la dalboka, mancam si plecam, nu stam mult pe acolo. obiectivul principal este C&E piscina cu ape termale

oricum am numarul tau de tel si la sf saptamanii viitoare daca nu te deranjeaza te sun sa aflu mai multe deatalii...tare as vrea sa vin si eu macar asa intr o plimbare scurta macar sa va vad "caii" . la noi in cta nu am mai gasit pe nimeni cu varadero

Editat de Crivascu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca mergem :) , in bazin asta e farmecul, pe drum asta e, nu sunt fan ploaie dar cu ocazia asta o sa probez noul combinezon de ploaie de la tucano urbano :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca mergem :) , in bazin asta e farmecul, pe drum asta e, nu sunt fan ploaie dar cu ocazia asta o sa probez noul combinezon de ploaie de la tucano urbano :moto:

ce sa zic..........motociclisti adevarati.......nu i sperie ploaia....si altele.......sper sa imi fac curaj sa vin si eu........oricum ne auzim la tel ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ar putea interesa sa vedeti o Honda Varadero in stare perfecta, de vanzare?

Am lasat un link in semnatura.

 

Asta: /index.php?/topic/692324-honda-varadero-xl1000v-2002-perfecta/.

pune aici cateva poze cu noua bestie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...