Sari la conținut

Care E Cel Mai Bun Scuter De 50 Cc La 1000 Euro ?


marius84
 Share

Postări Recomandate

Cu 200 euro iti iei permis cat. A, intre timp mai strangi ceva banuti si iei ceva la 125 cmc.............un scuter de 50 cmc nu prea vad eu cum sa aiba o sarcina de peste 180 kg :crack:

 

te auzi ce vb? al meu are undeva la 250 kg daca nu chiar mai bine ... am luat 60 cu mn de 85-90 kg si inca unu de 70 kg ...

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 00:38 -------------

ce parere aveti despre peugeot v clic nou ( 1000 E ) ?

Plusuri :D , minusuri :blbl: ?

 

mi-e foarte cunoscut modelul ... dar dupa cum zic si restul ... e copiat dupa chinezarii daca nu e facut chiar de ei si pus numele de pegeout ... asa imi aiu si eu emblema de mertzan si o pun pe dacie si cica am mertzan:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

al tau ... scuteru' ?

Adica vrei sa spui ca Typhoonu are 250 de kg ?

:crack: :blbl:

 

nu ma ... scuteru are 95 kg ... dar sarcina maxima fi sigur ca are ... calculeaza 90+70+95 scuteru si dupa mai vb ... si mergand cu 60 ... asa ca ... mai gandeste-te :D) poate ca srurile si alte scuter mai ''mofturoase'' nu duc mai mult de 180 sau nu vreti voi sa puneti ... dar a meu duce sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: Eu i-am pus si remorcuta la al meu. Mai iau 2-3-10 prieteni cu mine... mai mutam mobila, ne facem de lucru :blbl: . E legala nu-i asa jeorjele... ca tu esti cu "legalitatile" :crack: ?

On Topic: Ti-am raspuns pe topicul celalalt cu Peugeot V Click. Iar despre sarcina maxima majoritatea duc 180 kg, DAR nu te astepta la demaraj si viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: Eu i-am pus si remorcuta la al meu. Mai iau 2-3-10 prieteni cu mine... mai mutam mobila, ne facem de lucru :blbl: . E legala nu-i asa jeorjele... ca tu esti cu "legalitatile" :crack: ?

On Topic: Ti-am raspuns pe topicul celalalt cu Peugeot V Click. Iar despre sarcina maxima majoritatea duc 180 kg, DAR nu te astepta la demaraj si viteza.

 

ma lasi cu mistourile? hai si iti demonstrez oricand ... iau oricand 60 cu mn + un pasage de 70-75 kg + scuteru de 95 ... hai si o sa te convingi ... daca nu sti te rog eu taci ... , iar daca nu crezi ... asta e ... fiecare crede in ce vrea

Editat de GeorGEBlaCKRidER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma lasi cu mistourile? hai si iti demonstrez oricand ... iau oricand 60 cu mn + un pasage de 70-75 kg + scuteru de 95 ... hai si o sa te convingi ... daca nu sti te rog eu taci ... , iar daca nu crezi ... asta e ... fiecare crede in ce vrea

Iar esti in pom... stii ce inseamna sarcina utila prietene? Sarcina utila inseamna capacitatea de incarcare a unui vehicul neincluzand masa proprie. Deci sarcina utila de 180 kg inseamna o persoana de 80 kg + una de 100 sau orice combinatie... care sa dea in total 180 kg. Asa... si acum zi cine trebuie sa taca :crack: ? Te rog eu daca esti pe langa subiect (cum esti in majoritatea posturilor) macar nu mai posta :blbl: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu am mers cu TGB 303 a meu ( 95 kg, eu pe el 75kg si inca un prieten 77 kg si a plecat mai greu de pe pe loc pina sa intins dar am ajuns la circa 65 kmh mergea super bine

am dus cu el si un sac de cimentin locul unde iti tii picioarele si la dus nu se simtea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Vreau si eu un scuter cu o sarcina maxima de peste 180 kg , de 50 cc, de aprox 1000 euro , NOU .

 

Dati-mi si mie niste nume sau niste oferte , cine poate .

Nu lua chinezarii si nu vei gasi nou la 1000 altceva ,mai bine iti iei un second un Runner sau SR sau Aerox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
nu exista scuter nou la 1000 euro..decat nele FOARTE FOARTE proaste :)

 

Pana sa imi cumpar motocicleta, am avut un scuter keeway f-act 50 la 3600 de lei, nou. Pot sa te contrazic; am facut 5000 de km cu el fara nici o problema si mai faceam inca multi altii daca nu il vindeam. Cu noul proprietar sunt prieten si el este de asemenea multumit de scuter.

 

Parerea mea: Decat un SH (AKA "shit" :) ) tavalit prin italia sau mai stiu eu pe unde, mai bine unul la mana 1 chiar daca nu este "de firma". O alta alternativa ar fi cumpararea unui SH (AKA "second hand") de la cineva care iti exprima incredere si care te lasa sa il incerci, testezi, etc... eventual ceva cunostinta sau prieten.

 

BTW... asa arata al meu dupa cei 5000 de km... http://e-articles.info/scuter/poze.html

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa imi cumpar motocicleta, am avut un scuter keeway f-act 50 la 3600 de lei, nou. Pot sa te contrazic; am facut 5000 de km cu el fara nici o problema si mai faceam inca multi altii daca nu il vindeam. Cu noul proprietar sunt prieten si el este de asemenea multumit de scuter.

 

Parerea mea: Decat un SH (AKA "shit" :) ) tavalit prin italia sau mai stiu eu pe unde, mai bine unul la mana 1 chiar daca nu este "de firma". O alta alternativa ar fi cumpararea unui SH (AKA "second hand") de la cineva care iti exprima incredere si care te lasa sa il incerci, testezi, etc... eventual ceva cunostinta sau prieten.

 

BTW... asa arata al meu dupa cei 5000 de km... http://e-articles.info/scuter/poze.html

Pai si ce? Ti se par mult 5000 km? Daca stii sa cumperi un sh, nu o sa ai probleme cu el.

Cand ajunge cu el la peste 20 000 km sa ma sune si sa ne intalnim ca sa comparam scuterele. De ex. al meu are aproape 30 000 si arata putin mai rau decat al tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce? Ti se par mult 5000 km? Daca stii sa cumperi un sh, nu o sa ai probleme cu el.

Cand ajunge cu el la peste 20 000 km sa ma sune si sa ne intalnim ca sa comparam scuterele. De ex. al meu are aproape 30 000 si arata putin mai rau decat al tau.

5 000 ii faci imediat ... mie mi se pare putin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU DECAT SA IAU UN SECOND TAVALIT DE AFARA SI DE FIRMA MAI BINE MI-AM LUAT UN CHINEZ NOU DAR ATENTIE LA CHINEZARII IL AM DE 1,6 ANI NU AM AVUT PROBLEME SI DACA MA TINE 10000 SUNT MULTUMIT IL VAND CU 200 E SI-MI IAU ALTUL AM PRIETENI CU SECONDURI DE FIRMA TAVALITE RAU SI CARE MAI MULT REPARA LA ELE NU CONTEST DIF DE VALOARE DAR NOI NU DUPA ZECI DE MII DE KM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU DECAT SA IAU UN SECOND TAVALIT DE AFARA SI DE FIRMA MAI BINE MI-AM LUAT UN CHINEZ NOU DAR ATENTIE LA CHINEZARII IL AM DE 1,6 ANI NU AM AVUT PROBLEME SI DACA MA TINE 10000 SUNT MULTUMIT IL VAND CU 200 E SI-MI IAU ALTUL AM PRIETENI CU SECONDURI DE FIRMA TAVALITE RAU SI CARE MAI MULT REPARA LA ELE NU CONTEST DIF DE VALOARE DAR NOI NU DUPA ZECI DE MII DE KM!

Cine a zis ca trebuie sa fie tavalit ?? :) la 1000 euro gasesti scutere SH in stare foarte buna .

 

ps: felicitari !!! ai acel scuter chinezesc 1 la 1000 care e bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU DECAT SA IAU UN SECOND TAVALIT DE AFARA SI DE FIRMA MAI BINE MI-AM LUAT UN CHINEZ NOU DAR ATENTIE LA CHINEZARII IL AM DE 1,6 ANI NU AM AVUT PROBLEME SI DACA MA TINE 10000 SUNT MULTUMIT IL VAND CU 200 E SI-MI IAU ALTUL AM PRIETENI CU SECONDURI DE FIRMA TAVALITE RAU SI CARE MAI MULT REPARA LA ELE NU CONTEST DIF DE VALOARE DAR NOI NU DUPA ZECI DE MII DE KM!

 

daca prietenul tau are scutere SH de firma "tavalite" rau , inseamna ca toate is asa ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU DECAT SA IAU UN SECOND TAVALIT DE AFARA SI DE FIRMA MAI BINE MI-AM LUAT UN CHINEZ NOU DAR ATENTIE LA CHINEZARII IL AM DE 1,6 ANI NU AM AVUT PROBLEME SI DACA MA TINE 10000 SUNT MULTUMIT IL VAND CU 200 E SI-MI IAU ALTUL AM PRIETENI CU SECONDURI DE FIRMA TAVALITE RAU SI CARE MAI MULT REPARA LA ELE NU CONTEST DIF DE VALOARE DAR NOI NU DUPA ZECI DE MII DE KM!

Nu sunt de acord cu tine.

La 1000 euro poti sa iti iei un scuter second hand din 2006 care arata aroape ca unu nou, si merge la fel.

 

Chinezariile incep sa faca problema de la 200 km in sus. Nu cred ca tine mai mult de 800 km fara sa apara vreo problema.

Asa ca nu mai incuraja aceste specimene... ca vine unu care nu stie si se ia dupa tine ....si face o mare prostie....

stiu cum e, fiecare isi lauda lucrul lui :)

 

s\'auzim d bine :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu tine.

La 1000 euro poti sa iti iei un scuter second hand din 2006 care arata aroape ca unu nou, si merge la fel.

 

Chinezariile incep sa faca problema de la 200 km in sus. Nu cred ca tine mai mult de 800 km fara sa apara vreo problema.

Asa ca nu mai incuraja aceste specimene... ca vine unu care nu stie si se ia dupa tine ....si face o mare prostie....

stiu cum e, fiecare isi lauda lucrul lui :)

 

s\'auzim d bine :D :P

 

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu un scuter chinezesc am 5800 km fara nici cea mai mica problema, si merg cu el nu glumesc, in fiecare zi peste 50 km/zi + ca nu merg cu 40-50 km/h, de la 60-65 in sus, chiar si 70 cateodata, merg cam 20 km cu 60-65 km/h si tot nu are nimic, doar putin nu mai e ca la inceput.

Cand aveam scutere sh nu ma tinea 5000 km fara sa schimb sa fac ceva la ele, asta chinezesc arata ca nou daca il spal calumea.

TREBUIE SA AI F. MARE GRIJA DE SCUTER, NU JAGAREALA DIN PRIMI 10 KM PARCUSI :)

Dar degeaba o spun ca uni sunt incapatanati, vor sa mearga pe o roata si multe prosti, ce vrei copii sau alta chestie cred ca sunt niste intermediar care aduc scutere furate si tavalite din afara si vrea sa gaseasca fraerii sa le cumpere harburile.

Si un scuter nou ai toate actele in regula, la un sh te mai costa cam 3 mill RAR-ul si daca e si furat mai ramai si fara el :)

 

Sunt scutere mai proste chinezariele, dar astea de la first bike, nu ca sunt proaste, dar sunt montate aiurea de romani si sunt prea scumpe. Dar baotian si alte firme mai de renume sunt destul de bune la pretul lor. Mai sunt si unele varza dar ce vrei, nu toti suntem perfecti.

 

SH = se intelege scutere din afara (italia etc) daca ei un scuter chinezesc de la un OM care a avut grija de el si il cunosti pe om si scuterul asta e alta treaba.

 

Incepeti cu comentarii aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...