Sari la conținut

Raid Cheia


floricel
 Share

Postări Recomandate

Plecare din Bucuresti vineri dupaamiaza, traseu aprox. 180 Km pe drumuri laturalnice, innoptat la Cheia. Simbata traseu de munte 135-160 km, seara gratar bere etc. Duminica plimbare de sanatate 35-50 km gratar, bere, traseu spre Bucuresti 190 km.

Asiguram asistenta tehnica pe traseu, rezervari la pensiuni, hotel, harti cu traseele stabilite si mijloace de comunicatie, eventual si alimentare in traseu.

Sariti bajetzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si poze? Pai asa se face? :lol:

 

Zi-mi unde ai dormit la Cheia si la ce bani pliz

 

 

------

 

Ups ... acum am vazut data ... am crezut ca ai fost. Sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel,

E plimbare de primavara sau se merge tare prin boscheti?

Da mai multe detalii despre drumuri, ca sa stie oamenii la ce sa se astepte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tii cont ca in munte 3/4 din traseu se face pe poteci (adica aprox 100 km) iti dai seama ca n-o sa fie tocmai plimbare de primavara. Am planificat un traseu usor la ducere (aprox180km) avind in vedere ca vom pleca vineri dupa amiaza, sa putem ajunge pe lumina si sa ne cazam. Deasemenea, am planificat un traseu usor la intoarcere (190), exact din aceleasi considerente.

Traseul in munte va fi greu, dar accesibil pt. toata lumea. Functie de starea drumurilor si de vreme, vom putea face intre 70-170 km sambata si 40-60km dumnica. Vor fi portiuni de drum forestier, portiuni cu stanci si poteci marcate sau nu. Vor fi si cativa km de asfalt, pentru "relaxare".

Va fi undeva la limita dintre hard si soft enduro

Am planificat si trasee alternative si de urgenta.

Eu zic ca va fi o experienta interesanta si chiar placuta. Dupa asta unii dintre noi isi vor da seama, cu adevarat, ce pot si daca le place enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rezolv cu actele in timp util, as veni si eu. Sper din tot cordul.

Sigur ca poti veni. Nu stiu daca ZX9R suporta astfel de trasee, dar ne putem intalni la Cheia, la gratare si beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, cind am postat, nu erau toate informatiile disponibile. Acum vad ca era un traseu altfel decit ma asteptam.

Dar deh, ma roade si pe mine sa ies la iarba verde.

Editat de ipman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o aprilia pegaso cu cauciucuri de strada... si sunt incepator mai ales la enduro pana in maduva oaselor... crezi ca ma pot baga si eu, ca tare m-ar tenta asa o tura :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel cu Tibi sunt organizatorii; eu cred ca esti binevenit. Nu e problema ca esti incepator. O sa mergi mai incet pe anumite portiuni si nu o sa te bagi peste tot.

 

Insa va trebui sa iti iei cauciucuri ... macar cu profil semi-enduro, de ex E 07 de la Mitas (vreo 3.2 mil la Chemtraders)

Motor de 180 kg ... incepator ... cauciucuri de strada .... pe un drum de tara ud o sa cazi sigur (nu mai vorbim de iarba sau noroi). Si e pacat :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel cu Tibi sunt organizatorii; eu cred ca esti binevenit. Nu e problema ca esti incepator. O sa mergi mai incet pe anumite portiuni si nu o sa te bagi peste tot.

corect..asa o sa vada care sunt limitele lui, ale motocicletei sau cauciucurilor.Asa inveti, iar cand nu mai merge...te retragi :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sintem profi in enduro, vrem doar sa ne plimbam si sa ne distram. Esti bine venit. Si eu la prima participare am avut tot pneuri de strada si a fost OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Floricel, dupa toate ploile astea nu o sa se poata iesi nici 2 m din sosea fara cauciucuri bune. O sa fie super noroaie! Sa fim seriosi - daca vine cu roti de strada o sa stea numai pe jos. Si cand o sa stea in picioare o sa-l impinga cineva

 

Sa vezi lupta cu noroaiele :huh: ... abia astept

 

Sper sa-mi treaca si genunchiul ... trece cam incet futu-i mama lui. Daca nu ma refac complet nu vin.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...