Sari la conținut

Capidava 9 Martie 2008


Postări Recomandate

echipa

10 calareti si calarete :D

scule :D

ktm 950

honda varadero

africa twin

aprilia caponord

bmw dakar

v strom

bmw adv

destinatie

capidava - la vanat de vipere :D

traseu

bucuresti - slobozia- capidava - cernavoda - ostrov - calarasi - bucuresti :lol:

distanta

aprox 550 km

vreme

SUPERBA :P

 

 

T5VFITbCNvo

restul maine

 

 

 

MAE - pune pozeeeeeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul a fost de exceptie, drumul foarte bun, portiuni de offroad pentru cine s-a incumetat, la greu. Vremea a fost ideala, soare si in jur de 16 grade, nu ne-a fost nici cald nici frig.

Ce este de remarcat in zona Dobrogei ( o zona superba, salbatica, nemaipomenit de frumoasa si potrivita pentru drumuri moto) este faptul ca sunt foarte multe animale nesupravegheate (oi, caini, cai, magari). Mai ales caii sunt o mare problema, se sperie usor de zgomotul tobelor si te trezesti cu ei in mijlocul drumului, deci, atentie!

La Cernavoda s-a mancat foarte bine si elegant ca in capitala (preturi asemanatoare). Autostrada full la intoarcere, trebuia sa mergi cu grija ca te inghesuiau baietii foarte repede.

Per ansamblu a fost o excursie de nota...aproape 10 (era bine daca era mai lunga).

Mae, mai pune niste poze nu fi puturos...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

frumos traseu.

m-ar interesa sa-mi spuneti si mie cum e drumul. Eu am Hornet si as vrea sa stiu daca face fata unui asemenea traseu.

Am vazut ceva de traseu offroad. Portiunile respective au facut parte din traseul de baza sau erau posibilitati suplimentare :D?

 

 

va multumesc anticipat

 

take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, da' se vede execrabil si se aude si mai prost fa un dvd si da-l incoa ca-l multiplic eu. Si fa si matale un montaj cu muzica cu ceva ca fasaitul ala ma scoate din minti, fii profi lenesule...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM TOTUL PE UN HARD PORTABIL

 

NE VEDEM LA UN CALCULATOR SI DESCARCA TATA LA REZOLUTIE MAXIMA :D

NU AM DVD WRITER

 

REZOLUTIA E DATA DE TRILULILU SI YOUTUBE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

frumos traseu.

m-ar interesa sa-mi spuneti si mie cum e drumul. Eu am Hornet si as vrea sa stiu daca face fata unui asemenea traseu.

Am vazut ceva de traseu offroad. Portiunile respective au facut parte din traseul de baza sau erau posibilitati suplimentare :D?

va multumesc anticipat

 

take care

Salut,

drumul a fost 100% asfalt, dar unele portiuni cam distruse.

Off road a fost pe drumul de pamint care merge paralel cu asfaltul.

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va dezmintiti nici acum! Frumoasa tura, daca stiam ma raliam si eu ca sufar de singuratate pe aici si mai mult de asta am distins si cateva figuri cunoscute, "din mers"- adevarat- A2-intoarcerea de la Scoica. Data viitoare poate nu ma crutati. D-le Ianachim, dumneata faci cartile! D-le Harea ce mai fac arcurile, se comporta bine, daca e "bantuita" trebuie mers cu ea la manastire la "dezlegat". :D Exista una recunoscuta tot in Dobrogea, numita Dervent, cica face minuni! Va puteti abate si pe la Silistra fara probleme. La intoarcere se poate manca bine pe malul Dunarii ,la Chiciu sau la Calarasi! Sanatate tuturor!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va dezmintiti nici acum! Frumoasa tura, daca stiam ma raliam si eu ca sufar de singuratate pe aici si mai mult de asta am distins si cateva figuri cunoscute, "din mers"- adevarat- A2-intoarcerea de la Scoica. Data viitoare poate nu ma crutati. D-le Ianachim, dumneata faci cartile! D-le Harea ce mai fac arcurile, se comporta bine, daca e "bantuita" trebuie mers cu ea la manastire la "dezlegat". :lol: Exista una recunoscuta tot in Dobrogea, numita Dervent, cica face minuni! Va puteti abate si pe la Silistra fara probleme. La intoarcere se poate manca bine pe malul Dunarii ,la Chiciu sau la Calarasi! Sanatate tuturor!!!! :D

 

 

:D

man chiar ne.am oprit sa aprindem o lumanare la "dervent"

acolo este un adevarat business la ce construiesc popii

ce catedrala neamului""""""

 

man nu ma mai lua cu DOMNULE :D

data viitoare mai postam pe aici pe unde ce si cum

bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu moto si la manastire, dupa cum se vede!!!! Cum am mai spus si cu alta ocazie zgomotul din furca s-a diminuat mult, iar la drum nu se mai aude nimic deranjant. Se simte ceva doar daca dai intentiont in anumite gropi si esti pe faza, cu urechile ciulite. Pun si eu cateva poze din aceeasi excursie care a fost intradevar foarte reusita si un bun antrenament pt drumurile mai lungi de la vara. :D

post-8769-1205255748_thumb.jpg

post-8769-1205255813_thumb.jpg

post-8769-1205255863_thumb.jpg

post-8769-1205255904_thumb.jpg

post-8769-1205255953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici cum alearga un bmw dakar pe camp

 

http://www.trilulilu.ro/ianachim/f5e44bd07db840

 

<script type="text/javascript" language="javascript" src="http://www.trilulilu.ro/embed-video/ianachim/f5e44bd07db840"></script><script type="text/javascript" language="javascript">show_f5e44bd07db840(448, 386);</script>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici cum alearga un bmw dakar pe camp

 

http://www.trilulilu.ro/ianachim/f5e44bd07db840

 

<script type="text/javascript" language="javascript" src="http://www.trilulilu.ro/embed-video/ianachim/f5e44bd07db840"></script><script type="text/javascript" language="javascript">show_f5e44bd07db840(448, 386);</script>

:crack: dupa ce-ti chinui mintea ani de zile sa gasesti motoreta ideala , iti dai seama ca nimic nu se compara cu enduro- turing sau cu cx 500 [honda].......frumoasa excursie , fantastica,felicitari...de fapt voi deja sunteti fericiti.....atit ca nu se poate pastra clipa ......decit in poze sau filme care nu sint decit niste umbre pe linga frumusetile vazute pe viu.......multumim pentru harta , cred ca ne va fi de folos .....poate mai aveti ceva mai detaliat in legatura cu traseul......frumos, cuvintele sunt sarace..... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici cum alearga un bmw dakar pe camp

 

http://www.trilulilu.ro/ianachim/f5e44bd07db840

 

<script type="text/javascript" language="javascript" src="http://www.trilulilu.ro/embed-video/ianachim/f5e44bd07db840"></script><script type="text/javascript" language="javascript">show_f5e44bd07db840(448, 386);</script>

si io care ma asteptam sa o vad pe aratura. pai pe drumul ala asa alergam si io cu nipru, ij, sau ce o mai fi. gume bune sa aiba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io care ma asteptam sa o vad pe aratura. pai pe drumul ala asa alergam si io cu nipru, ij, sau ce o mai fi. gume bune sa aiba...

 

 

man sezonul de aratura s.a inchis

deci poate in toamna :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...