Sari la conținut

Aprilia Sr 50 R 2007


Dumanu
 Share

Postări Recomandate

Va rog sa-mi raspundeti si mie la o intrebare:Cine produce motorul pentru aprilia sr 50 r modelul 2007.Un prieten mi-a zis ca sunt produse de Piaggio.Eventual sa puneti si un link daca gasiti ceva.Va multumesc :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc....ma puteti sfatui ce sa-mi iau:Aprilia SR 50 R sau Yamaha Aerox

 

amandoua reprezinta o varianta foarte buna. Dar pe aerox, 2 persoane incap destul de greu. (adica incap dar e inconfortabil pt. a 2a persoana) Pe SR50 stau perfect... :crack: . Oricare reprezinta o varianta buna. P.S. Aerox-u este mai frumos, si se modifica mai usor. Parerea mea. :rusinica:

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SR 50r, e ceva nou si diferit. Design mai mult decat atragator, bord digital si datorita motorului piaggio se poate modifica la fel de usor. Aerox'ul si'a facut datoria fata de "popor", e un scuter al carui aspect nu prea s'a schimbat cu multe din 96 pana azi si care beneficiaza de clasicul motor Minarelli intalnit la 70% din scuterele italiene(astuia ii vei gasi o sumedenie de piese de schimb orginale/tuning). Sfatul meu...daca optezi pt. nou, alege SR'ul, daca vrei SH un Aerox se incadreaza perfect. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoua reprezinta o varianta foarte buna. Dar pe aerox, 2 persoane incap destul de greu. (adica incap dar e inconfortabil pt. a 2a persoana) Pe SR50 stau perfect... :crack: . Oricare reprezinta o varianta buna. P.S. Aerox-u este mai frumos, si se modifica mai usor. Parerea mea. :rusinica:

Cand va aud imi vine sa ma spanzur....

Ce naiba gandesti tu cand spui ca se modifica mai usor ?

Nu v-am inteles niciodata...ce naiba poti face la aerox si nu merge facut la sr ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va aud imi vine sa ma spanzur....

Ce naiba gandesti tu cand spui ca se modifica mai usor ?

Nu v-am inteles niciodata...ce naiba poti face la aerox si nu merge facut la sr ?

 

ai dreptate, dar esti cam patimash :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va aud imi vine sa ma spanzur....

Ce naiba gandesti tu cand spui ca se modifica mai usor ?

Nu v-am inteles niciodata...ce naiba poti face la aerox si nu merge facut la sr ?

@Brick23 - Ceea ce am vrut sa zic este ceea ce a zis si crettz "beneficiaza de clasicul motor Minarelli intalnit la 70% din scuterele italiene(astuia ii vei gasi o sumedenie de piese de schimb orginale/tuning).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat niste lucruri f f interesante....se modifica sr`ul greu?:rusinica:))) Eu am schimbat absolut tot la scuter...are demaraj...fuge 125 cu 2 persoane....si la design...n`am ce spune. Modelul 2007 depaseste cu mult Aeroxul;)

Editat de 46Rossi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aeroxul a devenit ceva banal.Nu prea au mai schimbat nimic la designul lui.Aeroxul nu e deloc confortabil,stai ghebos pe el :crack:) plus ca cu 2 persoane se sta la ingramadeala.SR 50 r e alta treaba.Design nou,mult mai confortabil,stabilitate mare pe sosea.Eu zic ce SR-ul depaseste cu mult pe Aerox din toate punctele de vedere :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ocazia asta-vara sa merg vreo 50-70 de km :bow: cu un aerox.. pe spate pff... deci la fiecare denivelare.. ma durea curu .. si stateam super ingramadit ... ;)

 

Si intradevar pe aerox stai super ghebos ... stiu din propria experienta :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46Rossi ai mers tu cu 125 cu doua persoane? greu de crezut, chiar daca ai schimbat tot, motorul piaggia e mult mai slab la performante ca cel minareli...vise astea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46Rossi ai mers tu cu 125 cu doua persoane? greu de crezut, chiar daca ai schimbat tot, motorul piaggia e mult mai slab la performante ca cel minareli...vise astea :bow:

Pai daca a schimbat tot ... nu prea mai e minareli ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza foarte mult constructia unui motor...pentru ca cel tuning este facut dupa cel stock...difera cotele, gramajele si in cel mai rau caz materialele, dar ca si structura sunt la fel. Pentru ca asta inseamna tuning - mici adjustari, deci nu pun motor de r1 pe scuter ca ala nu mai e tuning. Si apoi nu te-ai gandit de ce aerox-urile si sr-urile cu motor minareli fug de rup pamantul, iar sr-urile noi cu motor piaggio nu trec de 80-85? Deci conteaza motorul stock destul de mult chiar daca il schimbi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...