Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

Salutare,

 

Trec si eu prin Vitan, mai dorm in zona din cand in cand. Exact langa casa de pensii. Acum 2 nopti am coborat pe la 1 noaptea sa pun lantul si husa pe SMR, dupa m-am dus la un NONSTOP langa Jerry Pizza, cand m-am intors :dropsmilie: numai era husa pe motor. Ba deci a durat 5minute. M-am ofticat maxim, macar daca era vorba sa o gasesc dimineata fara husa mai ziceam " ba a avut timp sa o fure " dar asa in 5 minute .......................plm imi venea sa :shootingsmilie:

 

Voi cum le lasati in strada?

 

Salutari,

 

Imi pare rau de patania ta, noi le tinem prin garaje de obicei sau langa bloc legate si FARA huse (din acelasi motiv).

In general se fura husele care nu sunt legate corespunzator cu sistemul antifurt al motoretei.

Alta idee ar fi asa :

se ia una bucata husa si se introduce in locul snurului un cablu de otel.

se fac doi ocheti la capat si prinde cu lacatul.

 

Bafta pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

recunosc, eu am furat husa pt ca nu se mai scrisese nimic p-aici si era liniste si pace de zici ca dormeau toti motociclistii satanisti :crack:

 

nasol bre, nu-i mai pune husa ca e degeaba... te mai si oftici cand ti-o ia...plm...

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi'au furat husa de la husa :crack: adica o chestie cu fermoar in care bagam husa ca sa nu o intind pe gard(cum fac acum). Husa mea are 2 gauri prin care trec lantul. Daca nu are.. ii faci :friends:

 

eu am o problema mai "mecanica" asa.. mi s'a aprins un bec in bord de ceva timp si nu mai scap de el.. se mai stinge el ocazional da' in 2-3 zile se aprinde iar.. nu stiu ce sa mai fac.. e un simbol care parca aduce cu o pompa de benzina.. Pantera, il matrasim? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o problema mai "mecanica" asa.. mi s'a aprins un bec in bord de ceva timp si nu mai scap de el.. se mai stinge el ocazional da' in 2-3 zile se aprinde iar.. nu stiu ce sa mai fac.. e un simbol care parca aduce cu o pompa de benzina.. Pantera, il matrasim? :friends:

 

asta e o gluma ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o problema mai "mecanica" asa.. mi s'a aprins un bec in bord de ceva timp si nu mai scap de el.. se mai stinge el ocazional da' in 2-3 zile se aprinde iar.. nu stiu ce sa mai fac.. e un simbol care parca aduce cu o pompa de benzina.. Pantera, il matrasim? :friends:

 

Mah zapacila ....mai trecic pe la "birou" ca sa se stinga becul :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: la calcatul asta pe cap ma gandeam si eu..

 

Pe la birou oi mai trece, dar deocamdata sunt in mutari si mai radiaza si becul 'cela..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Voi stati de vorba si cu d'ashtia cu motoare mici (numere galbene)? sau sa imi fac cont pe scuteristi.ro? :))

 

 

Avem si noi "d'astea cu motoare mici"......poti veni linistit sa ne cunoastem! :moto:

 

Daca citesti in urma cateva pagini vei gasi detalii despre locurile de intalnire si nu numai..... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma lamureste si pe mine cineva unde e "biroul"??

:blink:

nu te du ba la birou ca acolo inveti doar sa bei :crack:

https://maps.google.com/?ll=44.409792,26.142013&spn=0.001678,0.004128&t=m&z=19&layer=c&cbll=44.410229,26.141502&panoid=2k_q-qZ7jVDNfq64IJx5WQ&cbp=12,258.8494665647754,,0,0

 

asa se preda motociclismul acum ...in crasma :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ei te invata si sa bei. nu-i intreci oricat te-ai chinui. motociclismul il inveti singur facand kilometri

 

Cum le stii tu pe toate..... dar lasa omul sa vina ca poate are antrenament si mai invatam si noi cate ceva :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine e sambata. Nu se intampla nimic interesant (dpdv moto) la noi in zona? Macar o barfa sprjiniti de mobre... o duda, o maslina?

s-au intamplat destule :)

eu am fost de unul singur pana la Babele , m-am intors pe Cheia si am ajuns si la Amckart sa-l vad pe Jumba cum le rupe mufa la supermoto

pentru mine ziua a fost cam asa

 

si ceva poze :)

post-746-0-41636000-1349728521_thumb.jpg

post-746-0-98338800-1349728541_thumb.jpg

post-746-0-08804900-1349728603_thumb.jpg

post-746-0-54239300-1349728630_thumb.jpg

post-746-0-86933800-1349728749_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Si mai nasol... Week-endul asta ma duc in ilioara cu un prieten sa exersam niste manevre... si oricum, cu trancariciul meu as fi facut minim 3 ore de la bucuresti la Predeal... asta daca nu se dezmembra pe drum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...