Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

daca doriti , pe valea soimosului ,chiar la poalele cetatii locuiesc doi tovarasi de-ai nostri...motoristi

sunt sigur ca ar merge bucurosi cu voi sa va calauzeasca pe ruta Soimos - Casoaia

cunosc toate drumurile si toate rapele de pe traseul asta

fara ei pot face pariu ca nu ajungeti la casoaia,chiar si cu GPS

noi facem traseul asta (varianta pentru enduro) de cel putin 2 ori pe luna, sunt o gramada de drumuri infundate,inaccesibile voua(adica turingurilor),pomi cazuti,pante ,rape etc!

0723886356 este nr meu de telefon,daca va hotarati la acest traseu vb cu ei sa mearga cu voi sau poate vin si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca doriti , pe valea soimosului ,chiar la poalele cetatii locuiesc doi tovarasi de-ai nostri...motoristi

sunt sigur ca ar merge bucurosi cu voi sa va calauzeasca pe ruta Soimos - Casoaia

cunosc toate drumurile si toate rapele de pe traseul asta

fara ei pot face pariu ca nu ajungeti la casoaia,chiar si cu GPS

noi facem traseul asta (varianta pentru enduro) de cel putin 2 ori pe luna, sunt o gramada de drumuri infundate,inaccesibile voua(adica turingurilor),pomi cazuti,pante ,rape etc!

0723886356 este nr meu de telefon,daca va hotarati la acest traseu vb cu ei sa mearga cu voi sau poate vin si eu !

Ar fi o idee super ! Odata ca am trece , si in al doilea rand am fi mai multi !

Daca poti vorbi cu prietnii tai , chiar te rog ! Ne-ar fi de folos dupa cate ai zis de traseu ! Si fa-ti si tu timp liber si hai cu noi , o frigare buna nu strica la nimeni !

Mersi de ajutor ! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah Stanule...iara se iau astia de tine... :moto: da las k te faci tu mare si le arati atuncia lor... :drink:

nu-i bai...las ca ajung eu apartament...si pt linia aia ferata...mai bine cumparati un shtreang ca aduc eu sania...ma trageti voi pana sus cu sania...si eu ma joc de-a coWboy-ul...:sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stabilim ora de plecare:

 

Duminica 16.Noiembrie.2008 la Kaufland la ora 9:30 ... pe la 10:00 la petrom Micalaca sa alimenteze cine vrea ( si sunt pers. care nu vor sa vina la kaufland, aia vin direct in benzinarie ) , si aproximativ la 10:30 la Soimos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stabilim ora de plecare:

 

Duminica 16.Noiembrie.2008 la Kaufland la ora 9:30 ... pe la 10:00 la petrom Micalaca sa alimenteze cine vrea ( si sunt pers. care nu vor sa vina la kaufland, aia vin direct in benzinarie ) , si aproximativ la 10:30 la Soimos!

 

mahhhhhhhhhhhhh...i prea frig la ora aia.....macar 11 de-ar fiii...... :drink:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mahhhhhhhhhhhhh...i prea frig la ora aia.....macar 11 de-ar fiii...... :moto:

cum zice Kato " stai acasa atunci "

noi avem de trecut dealu si in colo si inapoi ! Crezi ca avem timp daca plecam mai tarziu ? iti zic eu NU AVEM :sick:

ne vedem la locu si ora stabilita :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha , de aia is asa disperat sa facem acuma cat mai mult din trasee , si pe unu si pe celalalt , ca nu a mai plouat de mult si nu vad de unde sa fie noroaie !

Ca daca incercam acuma numa unu din ele , si pe celalalt lasam pe sapt viitoare , poate vine o ploaie tzapana de o zi ... si se fac noroaie !

 

 

Iara aceasi chestie ca si cu beltile ... ai fost de 4 ani ! in atata timp se schmba foarte mult ... Ai vazut ca nu a fost nici urma de balta !

Acuma cu Soimosu iara ... incercam si gata ! Sper ca o sa poti venii si tu !

 

Apropo de o faza dinasta cu nu se poate trece! cand am fost in cheile Galbenei ! Am vb cu doua persoane un pic despre chei , sa ne dea detalii , bal bla ! pana la urma am ajuns cu discutia ca este un drum care duce la Arieseni , 14 km ! Dar au spus ca ei acuma`s un an au incercat sa treaca cu o Lada Niva si au ramas impodmoliti in noroi , si ca nu avem nici o sansa cu motorul ! Eu cu Atti cum suntem mai dilai nu ne-am luat dupa ei si am vb cu restu ca trecem dealu ca este drum accesibil ( nu am spus nimik de noroi sa nu ii speriem ) am mers cat am mers si deodata am ajuns intra`adevar la o portiune cu noroi da nu era de loc grava ... o balta si vreo 100 m de noroi ! cum am trecut de bucata aia am avut parte numa de niste priveliti superbe si am trecut toti fara prob !

 

Concluzie: Trebuie incercat ! Nu trebuie sa te iei dupa nimeni ... numa daca a fost cu o zi inainte ! Dar nici atunci ca el nu a trecut dar poate tu treci! Ca si zapada de pe transalpina, daca esti 2 nu iti vine sa o treci , daca esti 7 o treci lejer !

 

Asai pana nu incerci tu nu are rost sa te iei dupa unu si dupa altu ca poate ce ai pentru unul greu e pentru tine usor si invers !!! Deci Datii bice baieti sa vedem pozele duminica seara si sa comparam ceo iesit !!! :moto: :sick: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu SorinAR , care la randul lui a vb cu prietenu lui Doru din Soimos , si Duminica la ora 10:30 ne intalnim cu el in parcarea aia la poale la cetate!

O sa vina cu noi sa ne arate drumu , sa nu ne ratacim si sa ocolim drumurile mai rele !

Ii multumesc pentru ajutor si abia astept sa merem odata :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu SorinAR , care la randul lui a vb cu prietenu lui Doru din Soimos , si Duminica la ora 10:30 ne intalnim cu el in parcarea aia la poale la cetate!

O sa vina cu noi sa ne arate drumu , sa nu ne ratacim si sa ocolim drumurile mai rele !

Ii multumesc pentru ajutor si abia astept sa merem odata :moto:

am pregatit pt dimineata (caprita) :drink: dr-u :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pregatit pt dimineata (caprita) :drink: dr-u :D

Abia astept sa te vad in actiune in elementul tau !!! Voi urmari cu atentie filmuletele sa vad ce nota iti dau !!! :moto: :sick: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am alimentat !

 

deci ne vedem la 10 la petrom pt poza de grup :moto:

Si eu am alimentat aseara , doar ca maine dimi trebuie sa alimentez din kaufland ceva pt stomac !

 

Pt cei care vin la Kaufland : ora 9:30

Iar intalnirea oficiala ii in petrom micalaca la ora 10:00 , la 10:10 max sa plecam ca la 10:30 ne intalnim cu "ghidu" nostru motociclist la Soimos !

V-am salutat din fotoliu :drink: si ne vedem maine dimi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ?

pana la urma cum a fost ?

greu dar fain sau nasol si greu ?

 

 

P.S. scuze ca nu am stat cu voi la un pahar de vorba dar eram foarte insetat si ud leoarca. a trebuit sa-mi pun hainele de corp la uscat in cabana pe soba si sa halesc 2 beri urgent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ?

pana la urma cum a fost ?

greu dar fain sau nasol si greu ?

 

Numa greu :moto:

Eu cel putin n-am putut vedea daca e fain sau nu ca toata atentia imi era captata de greu :drink:

 

Mie mi-a placut mult mai mult ce am facut saptamana trecuta - privelisti deschise, drumuri pe care se poate merge bine cu motoarele noastre ...

 

Imi pare bine ca am fost in tura asta ca am invatat in ce ture nu mai vreau sa merg (vorbesc numa de traversarea aia).

 

gerzson

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul pe care l-ati facut este cel mai accesibil din toate punctele de vedere

vorbesc de soimos-casoaia

altul mai soft nu este !

important este ca ati facut-o si pe asta ! si cu utilajele voastre nu-i usor !!

ma mir ca si DR-ul a avut probleme cu traseul , dupa cum l-am vazut era echipat pentru coclauri

oricum RESPECT

si cand vreti sa treceti la "capritze" va asteptam in club !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea de azi 16.Noiembrie.2008 , pot zice ca a fost super , dar si putin c-am dur traseul pentru motoare de 200kg ! Oricum ne-am descurcat fiecare cat s-a putut de bine ... am mai prins cate un iepuras :drink: dar nimik grav !

"Ghid" ne-a fost Doru din Soimos ( pe care mai mult ca sigur l-am plictisit cu ritmul nostru mai lent ) dar sunt convins ca nu i-a parut rau ...

Am fost 2 TransALPuri ( Eu cu Nashoo ), un BMW 650 F ( Gerszon ) , un DR 350 ( Atti ) si un KTM ( Doru )

 

Prea multe de povestit nu am , asa ca va las in lumea filmelor si a pozelor !

 

SlideShow-ul Soimos - Casoaia peste deal !

 

Mai multe poze gasiti Aici

 

Cateva poze ...

 

1.

3035331721_acb93d9b28_b.jpg

 

2.

3035330337_fab5e114e8_b.jpg

 

3.

3035332687_93bfa1cfb8_b.jpg

 

4.

3036169644_9147de62b4_b.jpg

 

5.

3036170552_05ba13b278_b.jpg

 

6.

3035335847_b301c32449_b.jpg

 

7.

3035337021_ffd0609d83_b.jpg

 

8.

3036178894_aa8d8e5e34_b.jpg

 

9.

3035344031_fbcbea1564_b.jpg

 

10.

3035344465_fd4bf400f0_b.jpg

 

11.

3036180408_f739016cc7_b.jpg

 

12.

3036173256_f99c9e8778_b.jpg

 

13.

3036174000_c86a37be66_b.jpg

 

14.

3035339769_d16150d844_b.jpg

 

15.

3036176208_c84ac1c9e6_b.jpg

 

16.

3036176836_7cae0e1cbd_b.jpg

 

17.

3036177512_93e66c4a40_b.jpg

 

18.

3036180840_3a38dece9e_b.jpg

 

19.

3036181270_f1e5c5a182_b.jpg

20.

3036178290_49828c7a14_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto misto...acuma ii randul vostru sa da-ti iepurele la fript!!! :sick:

Da nu crezi ca iti dau tie iepurele prins !!! ???!!! Mai bine il dau la matza :moto:

Oricum l-am lasat acolo in padure , nu l-am dus acasa !

 

* Eu sper ca restu sa stie despre ce iepure ii vorba , sa nu creada ca am omorat vre`un animal :drink:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nu crezi ca iti dau tie iepurele prins !!! ???!!! Mai bine il dau la matza :moto:

Oricum l-am lasat acolo in padure , nu l-am dus acasa !

 

* Eu sper ca restu sa stie despre ce iepure ii vorba , sa nu creada ca am omorat vre`un animal :drink:

:sick: noi stim....cat despre Duda rusine lui ca nu ne-a onorat cu prezenta....auzi ,,pana,,....ce pana mah? de vulpe la palarie sau pe palarie,cum ii corect?...ce ,,pana,, mea?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No acuma si voi nu va mai legati de saracu Alex o avut si el o cioaca ca au plecat ai lui de-a casa si a prins sa dea si el in GUGUVIZA si ce era sa zica , a zis ca are pana cea mai buna scuza nu ? :sick: :moto: :drink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...