Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

frate tu ai zis prima data k e vfr si el era 4 in linie!

Pentru ca privit din partea dreapta mi s-a parut ca se vad cilindrii din spate, plus bascula care seamana cu cea de la VFR

Si oricum, nu am luat prea in serios oferta lui Kato (recte berea)

Apoi, daca am vazut ca se ingroasa gluma, am dat un search pe google care m-a dus atza la saitul cu pricina

 

P.S. eu nu am frati. Eventual amici, cunostinte, prieteni... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru ca privit din partea dreapta mi s-a parut ca se vad cilindrii din spate, plus bascula care seamana cu cea de la VFR

Si oricum, nu am luat prea in serios oferta lui Kato (recte berea)

Apoi, daca am vazut ca se ingroasa gluma, am dat un search pe google care m-a dus atza la saitul cu pricina

 

P.S. eu nu am frati. Eventual amici, cunostinte, prieteni... :bounce:

 

 

din ce am vazut ca scrii aici pe forum totdeauna te-ai comparat cu iisus! asa ca ii normal sa nu ai frati! :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa raspund eu, chiar daca nu-s din Arad?

Suzuki GSX-R 1000. :D

 

Da doctore,a ta e berea dar o bea Korben ca e mai aproape de mine si a dat detalii amanuntite.Asta daca nu ai nimica impotriva :cheers: . :)

 

din ce am vazut ca scrii aici pe forum totdeauna te-ai comparat cu iisus! asa ca ii normal sa nu ai frati! :) :bounce:

 

Altul care umbla cu porecle...eu sunt facut ,,Guru" Korben ,,IIsus"...si tu ce esti, omul cu poreclele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da doctore,a ta e berea dar o bea Korben ca e mai aproape de mine si a dat detalii amanuntite.Asta daca nu ai nimica impotriva :cheers: . :bounce:

Cum sa am? Daca ajung la Arad pe mobra anul asta, o sa am eu motiv sa dau bere. :D

De obicei, ajung la Petris de cateva ori pe an si se pare ca anul asta si prin zona Milova (deh, meseria...).

Si ca am adus vorba despre Petris: a mers careva dintre voi pe drumul Petris-Corbesti-Rosia Noua-Cazanesti-Vata de Jos? Eu am fost doar pe 4 roti, dar drumul pare foarte bun pentru enduro-touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa am? Daca ajung la Arad pe mobra anul asta, o sa am eu motiv sa dau bere. :cheers:

De obicei, ajung la Petris de cateva ori pe an si se pare ca anul asta si prin zona Milova (deh, meseria...).

Si ca am adus vorba despre Petris: a mers careva dintre voi pe drumul Petris-Corbesti-Rosia Noua-Cazanesti-Vata de Jos? Eu am fost doar pe 4 roti, dar drumul pare foarte bun pentru enduro-touring.

 

Pai da un semnal pe aici cand vii. Iesim la o frigaruie prin zona.Numai bine! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa am? Daca ajung la Arad pe mobra anul asta, o sa am eu motiv sa dau bere. :cheers:

De obicei, ajung la Petris de cateva ori pe an si se pare ca anul asta si prin zona Milova (deh, meseria...).

Si ca am adus vorba despre Petris: a mers careva dintre voi pe drumul Petris-Corbesti-Rosia Noua-Cazanesti-Vata de Jos? Eu am fost doar pe 4 roti, dar drumul pare foarte bun pentru enduro-touring.

Am fost anul trecut pe acolo ...

 

Slide...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, mai putin partea cu noroaiele alea interminabile (imi place mai mult pe asfalt si drumuri uscate)

Am fost si eu cu CuCun prin octombrie daca nu ma insel (tot anul trecut), dar in sens invers, de la Vata la Julita si a fost uscat, toamna si superb

Merita facut drumul ala, dar asa cum spui tu: nu pe noroi, nu mai are niciun farmec

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, mai putin partea cu noroaiele alea interminabile (imi place mai mult pe asfalt si drumuri uscate)

Ii fain si pe uscat si pe noroi , depinde de starea de spirit :) si de gasca !

Mie sincer cel mai mult imi plac serpentinele cu asfalt... sau drumurile offroad, dar nu cu praf ! Mai bine mai umed si cu putin noroi :bounce:

 

Asta a fost o excursie super din toate punctele de vedere , si gasca si drumuri !

 

Arad - TM - Margina - Am atacat varfu Pades - Ruschita (cariera de marmura) - de acolo la Muntele Mic - Caransebes - TM - Arad !

 

post-26086-1238438737_thumb.jpg

 

Part 1 ...

 

Part 2 , Aici am pus o mel de pe youtube aleasa , ca aia ce am pus eu o fost " copyright "

 

Inca o perioada traiesc din amintiri :cheers: ... pana prin Mai - Iunie cand voi iesii in forta pe drumurile patriei :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da un PM cu vreo saptamana sa ma inscriu si eu cand iesiti

Cu cea mai mare placere ... deocamdata ar trebui sa spui la restu cu PM-u ! Eu inca cel putin o luna nu as vrea sa ma sui pe TransALP ! Azi am fost cu scooterashu lu tata , ala ii usor , n-am treaba ! :bounce:

 

Pt cei care nu stiu , pe data de 16.Feb.2009 am avut o operatie de hernie inghinala + ceva cu varicocel la outze si inca ceva :D o serie de baiuri! Si deocamdata trebuie sa stau cuminte ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca s-a propus un Valea Cladovei (Valea Frumoasa cum zice Kato) pe Duminica ! Daca totul merge bine vin si eu cu DR-u lu` Atti :bounce: (ii mai usor, sa nu ma fortez) Numa ar trebui sa-i fac asigurare :cheers:

Vremea pare sa fie din ce in ce mai faina ... In principiu cred ca ar fi doritori de o frigare ! Clisa ii deja licitata :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu detalii despre iesire.

 

Ia noroi frate

Asa da , imi place ! Foarte Fain ! :cheers:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul trecut pe acolo ...

 

Slide...

 

Da, recunosc zona din ultima parte a slide-ului. Drumul dintre Vata de Jos si Cazanesti a fost asfaltat anul trecut, iar restul drumului peste deal spre Rosia Noua este partial pietruit. Nu cred sa mai fie probleme cu noroaiele decat dupa perioade lungi de ploaie cumulate cu exploatarea lemnului in zona. Singura portiune mai dificila ar fi de la Cota 0 la Rosia.

Cam asa arata privelistea de la Cota 0 (imediat dupa ce se intra din judetul Hunedoara in judetul Arad) pe vreme cat de cat buna si pe lumina:

post-42114-1238488113_thumb.jpgpost-42114-1238488777_thumb.jpgpost-42114-1238488836_thumb.jpgpost-42114-1238489007_thumb.jpg

 

Cu prima ocazie cand ajung prin zona (probabil in vara asta), o sa incerc drumul asta si cu mobra.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi pe Faget treci prin Lugoj daca nu ma insel si deja ai drum rau Lugoj- Timisoara. Si pana la Faget tre sa meri cu bagare de seama si cam 65-70-75 asta-i viteza. Eu am mers prin satele alea cand am luat-o paralel cu Valea Muresului pana la Lipova si personal mi-a placut, desi am fost putin scuturat :cheers: si asta numai pentru ca nu a trebuit sa merg 40 in localitati pe vale si 100-120 in afara ca era plin de politie si ma enerva.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca s-a propus un Valea Cladovei (Valea Frumoasa cum zice Kato) pe Duminica !

Valea Frumoasa e la 66 km de Arad, parcarea dintre Capruta si Batuta

Nu le amesteca că te doare capu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valea Frumoasa e la 66 km de Arad, parcarea dintre Capruta si Batuta

Nu le amesteca că te doare capu'

NU zic ca nu-i asa , eu l-am intrebat pe Kato aseara ca totusi unde-i " Valea aia Frumoasa " ? ... si a zis ca ii Valea Cladovei ! :cheers: Eu nu stiu nimik despre asta , daca el zice ... eu l-am crezut :bounce:

 

Lutzifer (3/31/2009 1:03:05 AM): unde-i valea aia frumoasa ?

Kato (3/31/2009 1:03:21 AM): unde meream noi ma

Lutzifer (3/31/2009 1:03:25 AM): Cladova

Lutzifer (3/31/2009 1:03:25 AM): ?

Kato (3/31/2009 1:03:28 AM): asta primavara

Kato (3/31/2009 1:03:42 AM): pai asa-i zice...Cladovei,Frumoasa

 

Sper ca nu se supara kato ca am pus aici din convorbire :D

 

Eu ma refeream la Valea Cladovei ... ar fi doritori ?

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 5.Aprilie.2009 Valea Cadovei la o plimbare , frigare , plaja , jocuri ... ce vreti si ce aduceti cu voi :D

 

Pana acuma am fi: Eu , Atti si Kato !

 

Ora de plecare spun eu ca ar trebui sa fie undeva in jurul orei 11:00 ...

Intalnirea sau la BILLA (sa luam ceva carnitza, sau fiecare ce vrea) sau direct in Petrom Micalaca ...

 

Daca aveti si alte propuneri , postati !

 

Pentru a va putea face o imagine cum se desfasoara activitatea pe Valea Cladovei, pun un slide din Aprilie anu trecut !

 

 

Asteptam cat mai multi participanti !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 5.Aprilie.2009 Valea Cadovei la o plimbare , frigare , plaja , jocuri ... ce vreti si ce aduceti cu voi :D

 

Pana acuma am fi: Eu , Atti si Kato !

 

Ora de plecare spun eu ca ar trebui sa fie undeva in jurul orei 11:00 ...

Intalnirea sau la BILLA (sa luam ceva carnitza, sau fiecare ce vrea) sau direct in Petrom Micalaca ...

 

Daca aveti si alte propuneri , postati !

 

Pentru a va putea face o imagine cum se desfasoara activitatea pe Valea Cladovei, pun un slide din Aprilie anu trecut !

 

 

Asteptam cat mai multi participanti !

 

sal,

 

 

viu siu eu!!!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viu siu eu!!!

Ok :D

 

Mai am o propunere , is curios daca ar mai fi doritori ! ( Cum spun DOAR O PROPUNERE ! )

 

Ar fi o chestie faina sa mergem de Sambata! Asa pe la ora 17:00 , ceva de genu. Si sa stam cu corturile peste noapte ! Mi dor de stat la cort + ca se anunta vreme super ... asa ca nu v-a fi foarte frig ! Mai putin de 5 grade cu + nu cred sa fie !

 

Daca ne-am aduna catziva si pentru Sambata ar fi fain ... si daca mai is care pot veni doar Duminica ! Sa facem doua " trupe " ! Una care pleaca Samabata la ora ... cat stabilim , si una Duminica cand vor/vreti !

 

Astept propuneri ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok :D

 

Mai am o propunere , is curios daca ar mai fi doritori ! ( Cum spun DOAR O PROPUNERE ! )

 

Ar fi o chestie faina sa mergem de Sambata! Asa pe la ora 17:00 , ceva de genu. Si sa stam cu corturile peste noapte ! Mi dor de stat la cort + ca se anunta vreme super ... asa ca nu v-a fi foarte frig ! Mai putin de 5 grade cu + nu cred sa fie !

 

Daca ne-am aduna catziva si pentru Sambata ar fi fain ... si daca mai is care pot veni doar Duminica ! Sa facem doua " trupe " ! Una care pleaca Samabata la ora ... cat stabilim , si una Duminica cand vor/vreti !

 

Astept propuneri ! :D

eu as putea sa vin de sambata pe la ora 19 sau dumicica dim

problema e ca nu am cu ce, ma ia careva pasager?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 5.Aprilie.2009 Valea Cadovei la o plimbare , frigare , plaja , jocuri ... ce vreti si ce aduceti cu voi :D

 

Pana acuma am fi: Eu , Atti si Kato !

 

Ora de plecare spun eu ca ar trebui sa fie undeva in jurul orei 11:00 ...

Intalnirea sau la BILLA (sa luam ceva carnitza, sau fiecare ce vrea) sau direct in Petrom Micalaca ...

 

Daca aveti si alte propuneri , postati !

 

Pentru a va putea face o imagine cum se desfasoara activitatea pe Valea Cladovei, pun un slide din Aprilie anu trecut !

 

 

Asteptam cat mai multi participanti !

 

As veni si eu cu voi !!!( Probabilitate 80 %, depind insa de o mica problema, rezolvabila dimineata la prima ora).

Bineinteles, daca nu va deranjez.

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana mai diseara tot aflam cine ar mai vrea sa vina de Sambata seara ! Azi o sa aflu daca mai vine un prieten cu prietena`sa , ei daca vin , vin cu masina !

 

Pentru Duminica ii Kato , Vest ... poate Geza (fade2black) din TM ! Sper sa ne adunam mai multi !

Aduceti cu voi jocuri de iarba verde :D daca aveti !

 

PS: Marele Alb nu deranjezi , poate veni cine vrea la iarba verde ... de Sambata sau de Duminica vrei sa vi ?

Daca Duminica atunci studiezi forumu si vezi cine mai vine si sa vb unde sa va intalniti ...

Catziva din noi cel mai probabil ca mergem de Sambata mai pe seara ...

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...