Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Allo lumea !!! :blink: Sambata sau Duminica ( sau si , si ) in functie de cum ne permite vremea o plimbare scurta in zona ? :wacko: Se baga cineva ... la o frigare !Pana acuma nu se stie prea sigur cum v-a fi vremea in week , sa vedem cand o fi mai fain Sambata sau Duminica ... vedem noi vineri mai sigur !

 

Deci , daca vrea cineva sa anunte! Oriunde in judet , nu foarte departe !

 

Baules !

 

Multi dintre noi stau acasa ca sarbatoresc Pastele.Poate vor iesi,poate nu.Daca e timp bun poate ies intr-o mica tura pe undeva.Mai vb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multi dintre noi stau acasa ca sarbatoresc Pastele.

Aha , foarte bine ! Eu intreb ... poate se iveste unu care are chef de plimbare si nu are cu cine , poate chiar din motivu ala ca is Pastele ! De aia am zis!

Daca o fi vreme buna eu cu Atti dam o fuga undeva prin zona iara ... Bau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trece-ma in lista ta de doritori.

Eu m-am gandit la varianta asta de traseu pentru Baia Mare 16.Mai.09

Pentru cei interesati de tura, am facut traseul , asa in mare !

 

Timisoara-Arad-Oradea-Satu Mare - Baia Mare !

post-26086-1239872414_thumb.jpg

Am pus harta cu plecare din Timisoara , ca o sa vina si de acolo . Posibil sa ne intalnim si cu altii din Oradea. Depinde cand o sa putem pleca, cum ne organizam !

 

Baia Mare-Dej-Cluj-Alba Iulia-Deva-Arad !

post-26086-1239872430_thumb.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lutzifer - poate ma bag eu sambata...te-ai gandit la ceva traseu ? Eu stiu niste locuri misto pe valea monorostiei...dupa barzava...poate poate facem o iesire.

Ceau , nu m-am gandit la traseu , mie mi indiferent unde ! Pana dupa Barvaza mere DR-u :blink:

Sa vb si cu fratelo( Atti ) si in principiu eu is de acord cu Sambata ...

Cu DR-u nu m-as duce prea multi km pe asfalt ca are gume de cros si ii destul de aiurea :( scutura pe asfalt :wacko: Plus ca viteza afara ii 80-85 cu 2 pers !

 

Tu esti singur ? sau mai vin ceva prieteni de atai? Vedem ce se intampla pana diseara si hotaram daca mergem maine sau nu , ok ?

 

Ceau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma din cate reiese ramane pe maine plimbarea undeva la o frigare ! Exceptie daca nu ne apuca ceva si plecam da azi , dar nu sunt sanse foarte mari !

 

Asa simbolic de paste:

post-26086-1240052682_thumb.jpg

 

Super replica mielului :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de baraj , cu toate ca ii un pic cam devreme ! dar asa sa ne facem o idee !

 

Ar fi cineva tentat sa mearga pe data de 16.Mai.2009 la Baia Mare unde se tine Campionatul Mondial de Stunt Riding

 

Daca nu intervine nimik pana atunci si o sa mearga treaba sa pot calarii TransALP`ul eu cu Atti vrem sa mergem !

 

Posibil sa mai vina si din TM catziva cu enduro , vom merge pe Arad - Oradea - Satu Mare - Baia Mare !

In functie de cum o sa poata majoritatea vom stabili plecarea ... sau de vineri candva sau de Samba la prima ora !

 

Infine, pana atunci mai este mult , asa ca fapt divers sa vedem daca ar fi doritori macar. Ca pana la urma vine sau nu ii partea a doua ! Intentia conteaza :wink:

 

 

Si eu vreau sa vad campionatu.

Ideea e sa plecam sambata 16 mai foarte devreme sa ajungem sa si vedem ceva. Sper sa nu fim ruptzi de oboseala.

Si din cate am inteles drumul e cam varza pana acolo, poate gasim un drum prin ungaria chiar daca e putzin mai lung.

 

http://www.urbanmoto.ro/?page=2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa vad campionatu.

Ideea e sa plecam sambata 16 mai foarte devreme sa ajungem sa si vedem ceva. Sper sa nu fim ruptzi de oboseala.

Si din cate am inteles drumul e cam varza pana acolo, poate gasim un drum prin ungaria chiar daca e putzin mai lung.

 

http://www.urbanmoto.ro/?page=2

Faza ii ca noi , eu cu Atti si cine mai vrea am pleca de vineri ... nu neaparat de dimi ca poate is care nu pot , da asa pe la 4-5 dupamasa ! Si sa ajungem undeva spre Satu Mare macar ... sau oriunde cat mai aproape de Baia Mare si sa campam . Sambata dimi sa plecam la concurs sa stam cat stam si sa plecam spre seara , sa campam iara undeva. Si Duminica sa venim spre casa , prin Dej - Cluj ... vedem noi pe unde.

 

Si drumu o fi cum o fi ... nu are rost sa ocolesti 100 km prin Ungaria. Unde ii mai rau drumu meri cu 70 si gata ! Ne descurcam ... tinem legatura si vedem ce o fi. bau!

 

MAINE 19.Apr.2009 vine cineva la o plimbare scurta si o frigare ? Posibil iara Valea Cladovei , inca nu stim exact !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu Titi am petrecut ziua de paste pe drumuri.Asa cum sade bine calatorului cu drumul la ora 8,30 echiparea si plecarea la Timisoara unde am facut jonctiunea cu el.Ziua de azi a fost planificata calaritului pe mobra 100%.Zic asta caci chiar am avut parte de sosele goale. Orasele prin care am trecut erau practic evacuate.Nici tipenie de om sau masini in miscare.Nu exagerez.Parca eram 2 actori intr-un film regizat cu subiect:trecere prin orase evacuate.Cap compas Resita unde am avut placerea sa cunoastem un veteran al motociclismului si prietenul meu de pe acum pe nume Sandu.Povesti,cafea,suc.Ne luam ramas bun cu promisiunea ca ne vom reantalni la Slanic in data de 16 Mai.Intalnim la Resita inca 2 transalpisti cu drumuri batute.Nu mai retin numele lor.Titi stie.De la Resita ne hotaram sa atacam Anina-Oravita.La Pojejena cotim spre Bazias pe defileul Dunarii.Gasim restaurantul recomandat,Apus-de-Soare, si ne hotaram ce sa mancam: o ciorba de peste si un Somn la gratar cu mamaliguta si mujdei.Dupa ce ne linistim stomacurile facem cale intoarsa spre Oravita pe Dj57C.Surpriza vine de la calitatea drumului excelenta( un mic Resita -Anina)ca si viraje si peisaj.Spun mic pentru ca latimea acestuia era cam de 3,5 metri.La peste 100km/h aveai tendinta ca ai 200 din cauza ingustimii soselei.In apropiere de Oravita Titi ramane in pana prostului...Bineanteles ca-i sar in ajutor si fac cativa km pana la cea mai apropiata benzinarie si inapoi.Sper sa nu se mai intample.Ajunsi la Oravita alimentam.Trecem pe soseaua groazei,Oravita-Moravita unde somnul mancat de mine vrea sa-mi iasa pe gat.Ma razbun pe drum pe portiunea Moravita-Jebel, dau gaz pana simt ca mobra vrea sa zboare.Ajungem la drumul Timisoara -Arad,deja circulatia aici este normala la ora 20,45.Tirurile au liber la drum,banuiesc ca au stat pana la o anumita ora, avand interdictie la circulatie.Una peste alta o iesire reusita.Surprins inca de lipsa aproape totala a vehicolelor in trafic si a oamenilor pe strazi.Visul orcarui motociclist,nu?

post-23049-1240170043_thumb.jpg

post-23049-1240170090_thumb.jpg

post-23049-1240170136_thumb.jpg

post-23049-1240170187_thumb.jpg

post-23049-1240170239_thumb.jpg

post-23049-1240170291_thumb.jpg

post-23049-1240170363_thumb.jpg

post-23049-1240170416_thumb.jpg

post-23049-1240170459_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea de azi 19.Apr.2009 ! Am fost eu cu Atti si cu fetele. A fost o iesire scurta 155km, dar frumoasa! Am facut pentru a ... 2-3 oara Tautz-Barzava ( cand te plictisesti si nu sti alt traseu cu drum forestier mai bun prin apropierea Aradului , ii ideal! Dar trebuie sa cunosti drumul pentru ca sunt destul de multe bifurcatii.

Am facut un foc , am fript ceva carnitza , clisa picurata pe paine ... am mai stat la soare , ne-am jucat putin cu freesby ... si uita asa am petrecut o zi frumoasa de Duminica !

 

Mai multe poze puteti vedea chiar AICI!

 

Am facute cateva filmulete si poze! Sunt doua slide-uri ...

 

Partea 1 , Drumul pana la locul unde am facut focul !

Slideu de pe MotoTube

 

La Partea a 2-a care este mai interesanta si mai fain facuta ... binenteles cei de la YouTube mi-au taiat sunetu de la slide ca nu le place ce muzica de fond am pus. `tuma-n copyright-u lor :wink: .

Infine eu va dau un link de pe MotoTube si il puteti vedea chiar AICI!AICI!

 

Pentru cei care vor sa vada totusi Slideu pe YouTube il pot vedea cu alta melodie de cat ce am pus eu si fara sunetul motorului... am ales ceva melodie de la ei !

 

Cateva Poze ...

 

1.

3457138594_fa057b30cb_b.jpg

 

2.

3457139866_d3ba8cdd36_b.jpg

 

3.

3456322947_e238b36e9e_b.jpg

 

4.

3456323881_1ac69c4039_b.jpg

 

5.

3456325101_4b75ea742b_b.jpg

 

6.

3456326103_a5b2ce8f31_b.jpg

 

7.

3456327373_01b17d2f8a_b.jpg

 

8.

3457146118_ae7eb32c52_b.jpg

 

9.

3456329769_376aa9c62d_b.jpg

 

10.

3457148848_5d5f8ffa53_b.jpg

 

11.

3456331967_fefa6963ab_b.jpg

 

12.

3457150600_2692e2580b_b.jpg

 

13.

3457151306_cc21c14456_b.jpg

 

14.

3456334411_9034997e7c_b.jpg

 

15.

3456335249_acbdcdaff7_b.jpg

 

 

Maine vedem daca mergem undeva , in functie de vreme si daca o fi cu cine! Poate se baga si Ionut (Nashoo) la o plimbare maine, pana nu pleaca iara la Buc.

Cand ne-am trezit , ne uitam cum ii afara si om vedea ce si cum ... bau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuntz de ultima ora ! Se pleaca undeva la plimbare ... destinatie necunoscuta , oricum nu foarte departe !

 

Intalnirea in benzinaria Petrom din Micalaca la iesire spre Vladi ! Ora 14:30 !!!

 

Cine vrea sa vina ii bine venit ... sa i-a cu el o bucata de clisa , ne oprim undeva sa stam la o frigare ! Baules ...

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi 20.Apr.09 am ales tot un traseu mai scurt , de 120 km ! Arad - Siria ( unde ne-a prins si o ploaie zdravana vreo 5 min de am fost aproape leaoarca ... am avut timp sa ne uscam ) Sus la cetate am facut ceva poze , am fript o clisuta , am mai stat putin la soare si de la Cetate am mers pana la Feredeu , ii super trecerea aia prin padure.Aici ne-am intalnit si cu Kato care ne-a sunat de acasa cand noi mancam. A fost o sincronizare perfecta :wink: De acolo am coborat pe drumul de asfalt ... si ala este foarte fain :wink: si calitativ si fain curbat ( cu o conditie: sa nu fie circulat sau sa nu ai " norocu " sa vina masina sau ceva din fata. Ii destul de ingust drumu si in multe locuri vizibilitate foarte putina ! ) Am trecut si pe la Baile Lipova sa bem o gura de apa si am venit spre casa !

 

Pozele le puteti vedea AICI!

 

Slide`u de pe MotoTube!

 

Arad - Siria ... Slide`u !

 

Cateva poze ...

 

1.

3459554393_c2ced026f3.jpg

 

2.

3459556287_f2b2fc9458.jpg

 

3.

3460374448_d8c9fb3420.jpg

 

4.

3459560203_39bc13e0cc.jpg

 

5.

3460377978_63f7c9f8a7.jpg

 

6.

3459564053_ea4b84b4f6.jpg

 

7.

3460381890_5165279033_b.jpg

 

8.

3460383692_372c955446.jpg

 

9.

3459569275_451c3e4071.jpg

 

10.

3459571101_34f36617e3.jpg

 

11.

3460388334_eeda2c268a.jpg

 

12.

3460389844_d927f3e510.jpg

 

13.

3459576143_00afb97bdf.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Sambata ar fi cineva dispus sa iasa la o plimbare? Binenteles cu traditionala frigare :D ... si binenteles inca nu stim unde :D Aia nu ii o problema, se poate rezolva si in ultimu moment... important ii daca vine sau nu cineva ?

 

De aia Samaba ca Duminica Atti pleaca la un botez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez si aici:la Simeria sambata care veniti?Sunt posibilitati si la casuta,ramane sa postez dupa ce voi afla detalii,daca nu la cort.Ora de plecare o vom fixa de comun deacord.Ar fi bine in jur de 10-11 sa o intindem.Astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez si aici:la Simeria sambata care veniti?Sunt posibilitati si la casuta,ramane sa postez dupa ce voi afla detalii,daca nu la cort.Ora de plecare o vom fixa de comun deacord.Ar fi bine in jur de 10-11 sa o intindem.Astept!

 

:D

 

io lucru sambata... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Sambata ar fi cineva dispus sa iasa la o plimbare? Binenteles cu traditionala frigare ... si binenteles inca nu stim unde Aia nu ii o problema, se poate rezolva si in ultimu moment... important ii daca vine sau nu cineva ?

Ma bag sambata. Sper sa tina vremea cu noi totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag sambata. Sper sa tina vremea cu noi totusi.

Tine ma ca n-are de ales !

Unde merem , vedem valea aia dupa Barzava ? Monorostei, sau cum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat chiar astazi cum e treaba cu valea monorostiei si am inteles ca se infunda treseul (din cate stiam eu drumul cu pricina comunica cu tautzul, dar se pare ca m-am inselat).

Recomandarea primita a fost valea barzavii->debelagora->taut (drum forestier accesibil doar masinilor de teren si motoarelor).

Ne riscam pe aici?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat chiar astazi cum e treaba cu valea monorostiei si am inteles ca se infunda treseul (din cate stiam eu drumul cu pricina comunica cu tautzul, dar se pare ca m-am inselat).

Recomandarea primita a fost valea barzavii->debelagora->taut (drum forestier accesibil doar masinilor de teren si motoarelor).

Ne riscam pe aici?:D

Este un drum forestier de la Barzava la Tautz , ala care am fost noi saptamana trecuta! De altu nu stiu ...

Eventual putem mere pana sus la Debelagora sa frigem ceva si venim innpoi ... sunt 10 km de la asfalt pana sus, drum forestier (Da ii accesibil cu orice tip de moto) si vreo 55-60 km pe asfalt pana acolo.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma las pe mana voastra...in fond e prima mea drumetie mai "serioasa", asa ca imi place fara obiectii orice traseu ati alege:)

Vedem noi unde merem , stabilim in benzinarie :D

 

Apropo: Numai vine nimeni? Pana acuma numa noi 3 ... Atti , Picasso si eu !

Haidatzi ma la o iesire , ca daca deja nici la astea scurte de 150 km max numai iesiti ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi ii cineva care vrea sa vina maine Sambata 25.Apr.09 undeva la plimbare si la o frigare prin Jud. Arad , sau care in ultima suta de metri se trezeste ca ar venii :lol: Intalnirea in fata la BILLA ora 11:00 ! Sa luam carne de pus pe gratarel :P

 

Sper ca Picasso_ss nu s-a razgandit si vine ... :D

 

Daca is modificari v-a fi anuntzat :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...