Sari la conținut

Intalnire Moto Harlau


violetbiker
 Share

Postări Recomandate

In cadrul campaniei anti-accidente care este in derulare propun o intalnire in deja celebrul oras Harlau.Acesta pare un mic Sturgis al Romaniei.Drumurile din zona sunt frumoase,cu tot felul de varfuri de panta unde daca ai noroc poti surprinde chiar in varful pantei superbe Loganuri de Politie.

Locuitorii sunt foarte primitori numai ca in aceasta zona nu te primesc cu paine si sare ci arunca in tine cu cartofi si caramizi.Daca nu credeti cat sunt de primitori intrebati-l pe @motomaniac.

Politistii locali sunt adevarati ingeri.Daca,prin absurd,ai cumva accident de motocicleta in zona ei sunt primii care vin la locul faptei.Nici nu este nevoie sa fie chemata ambulanta pentru ca ei dupa ce-ti fac o examinare rapida a starii de sanatate decid daca trebuie sa fii sau nu imobilizat(normal ca in scopuri medicale).In acest timp iti fac in scop profilactic un masaj cu genunchiul pe gat(un mic secret local!).

In cazuri grave este chemata echipa SMURD care in acea zona este formata numai din locuitori din satul Parcovaci,o localitate de unde provin cei mai mari vindecatori din zona.

 

 

Iata si alte detalii oferite de @raulciurus

 

Adresa primarie: Musatini, nr. 5

Persoane la primarie: Primar: ing. Cernescu Constantin

Viceprimar: Ursache Ioan

Secretar: Zamfirescu Adrian

Contabil: Prigorean Sorin

Cod postal: 705100

Judet: Iasi

Telefon: 0232-720412, 720777

Fax: 0232-720412

Email: primariaorasharlau@artelecom.net

 

Date contact Primarie... mwink.gif

Bagati mare...

 

Numai lucruri bune despre acest orashel ...

 

Comentarii despre localitate si activitatea primarului

 

4 mart, 08 | scris de anonim

domnul primar din harlau "cernescu"este un mare hot corupt.la angajarea asistentilor si soferilor pe autospeciala SMURD adusa la primaria harlau,nu si-a angajat decat pilele lui si neamurile care sincer habar nu au de primul ajutor si nici macar o mica pregatire in ceea ce tine de medicina.A duso pe "tata ileana de la sapa "din parcovaci(pentru ca daca s-ar face un control s-ar vedea ca toti cei angajati sunt din satul pircovaci),a fost adusa ca asistenta la SMURD,si ca soferi niste bietii baietei care habar nu au cu ce se maninca aceasta meserie.Dauar domnul sa vada cineva acest mesaj si sa vina intr-un control la primaria Harlau si sa il ia la intrbari pe d-ul Primar in legatura cu adimterea candidatilor de la acest concurs,si sa vada nedreptatile care s-au facut la angajare.(daca nu erai din parcovaci si nu erai neam cu d-ul primar ,nu aveai ce cauta pe lista la ceai admsi.sau mai bine zis daca nu-i impingeai euroii d-ul cernescu nu aveai sanasa de luare a concursului).un mare hot care nu a facut absolut nimic pentru orasul harlau,acest domn cernescu zi primar al harlau care de fapt este numai al satului de unde se trage -parcovaci.dar nu stiu cat o sa-i mai mearga d-ului primar,dar sigur nu mai dureaza mult,fiti sigur!

 

19 oct, 07 | scris de garbacea ioan

Locuiesc in Bucuresti si am stat in aceasta vara cateva zile in orasul HARLAU ,mi s-a parut un orasel mic curat si plin de flori dar in care hotii de buzunare sunt omniprezenti iar politia este activa numai prin radarele amplasate foarte ascuns special pentru soferii din alte localitati,cred ca PRIMARUL prin functia care o detine poate schimba atitudinea si actiunile politiei din oras.

 

 

 

Si in final on topic:

Organizam o intalnire moto la Harlau?

Daca aveti propuneri pentru o data anume postati aici.

Editat de violetbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorine, lasa adunarile si solidarizarile a mii de motociclisti ... (continuare plina de entuziasm motociclistic :bow: ), faceti voi astia "organizatii" :bow: , o rezervare la ceva pensiune din harlau, ev cu foisor cu gratar in spate, si merem in plimbare de vikend pana acolo ... , ev poate or fi ceva copii de pe acolo bucurosi de oaspeti si cu o gradina de pus cortu :bow:

 

io imi platesc cu bucurie placerea asta (si amenzile/spagile, in ideea ca tre sa ajungem intro singura zi pana acolo ;) ) ... ca am certitudinea ca distractia ii garantata.

 

PS1. Nu ma bag mai mult in seama, pana nu imi rezolv macar un motor functional, tre sa recunosc ca la nefunctionalitatea a doua din ele politia a avut o contributie substantiala si deloc ortodoxa ... da tot nu vreau sa emigrez :bow:

 

PS2. Fa si tu un plan de "bataie" viabil, bine documentat despre problema (preferabil pentru luna aprilia cand ii inca povestea calda), pentru minim 10 motocilete, pe care nu musai sa il pui pe forumul asta, nu de alta da ne laudam dupa ce vedem ce iese :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclisti...contactati baiatul accidentat,ca el e in tema cu locurile unde se poate campa...

va zic ca in comuna parcovaci,locul de nastere al primarului,,e un mare baraj,acumulare de apa,renumit, sunt ape minerale,e un sat de vacanta cu cabanute si teren pt campare ce apartine casei copiilor ,elevilor ,unde in fiecare an sunt organizate tabere ..e o zona superbe o sa fiti multumiti de ceea ce o sa gasiti in zona...biseric vechi,muzeul vinului,,LOCALITATEA COTNARI....va zice ceva ...e la doar 10km de harlau...padure..de jur imprejur...numa ca oamenii sunt imposibili atunci cand aud motoare,....

v-as ajuta sa organizam ceva frumos acolo dar nu pot fi acasa datorita locului in care sunt transferat cu munca..milano...

ofer orice info legat de zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un sat de vacanta cu cabanute si teren pt campare ce apartine casei copiilor ,elevilor ,unde in fiecare an sunt organizate tabere

 

tabere, am auzit cumva ca s-a strigat "tabere"????

am amintiri frumoase cand am dat buzna intr-o tabara de minore pe vreme cand eram june. :bow: taberistelor le plac baietii cu geci de piele si plete, parol! (pacat ca sunt tuns foarte scurt si am geaca din textil ;) )

 

postati aici o harta, un traseu etc... nu-i nevoie de foarte multi. din bucuresti sigur se aduna cel putin 5-6 motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ VioletBiker: omule, bun, o sa ne faci un rau mai mare decat ti-ai imaginat. Si asa suntem vanati, tu crezi ca faci ceva bine daca intr-un oras in care oamenii nu ne suporta neam aduni cateva zeci, poate sute de motociclisti?

Tu cum te-ai simti daca s-ar aduna 1000 de babe clevetitoare sub geamul tau si sa inceapa toate sa vorbeasca in acelasi timp? Daca inainte le urai, acum le-ai iubi sau le-ai uri mai mult?

Te cred ca esti din TM si nu te afecteaza prea tare ce se intampla aici (cel putin direct nu te afecteaza), dar celor din Iasi o sa le faci un mare necaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Din Baia Mare ne-am mai aduna vreo 5-6 la prima strigare, dar in primul rand motoristii de pe acolo ar trebui sa fie de acord cu o intalnire moto. :huh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pasnic, vorbim cu lumea, impartim flori ? Nu tensionam situatia, nu bruscam pe nimeni.

 

LE @Alveola - voi chiar sunteti oprimati. Vi se incalca drepturile si tot voua vi se face frica. Eu chiar vroiam sa vad partea aia de tara, si sper ca singurele "animale" care se vor lua de noi, vor fi cainii. Pe ei ii inteleg... oamenii trebuie sa aiba mai multa minte.

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ca esti din TM si nu te afecteaza prea tare ce se intampla aici (cel putin direct nu te afecteaza), dar celor din Iasi o sa le faci un mare necaz.

 

eu unu nu cred, dar as vrea sa aud parerea a mai multor motociclisti din iasi

<daca e asa o sa va respect dorinta>daca nu as fi unu care as veni fara nici un comentariu<si-mi sare repede tandara>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pasnic, vorbim cu lumea, impartim flori ? Nu tensionam situatia, nu bruscam pe nimeni.

 

LE @Alveola - voi chiar sunteti oprimati. Vi se incalca drepturile si tot voua vi se face frica. Eu chiar vroiam sa vad partea aia de tara, si sper ca singurele "animale" care se vor lua de noi, vor fi cainii. Pe ei ii inteleg... oamenii trebuie sa aiba mai multa minte.

 

Nu e vorba de oprimare. Ei au puterea, noi putem avea respectul si cred ca suntem mai castigati daca le aratam cel mult indiferenta decat daca ne coboram la nivelul lor. Tensiunile nasc doar tensiuni, si de fiecare data va fi tot mai rau. Stii vorba aia: cel mai destept cedeaza primul :ok:

O initiativa mai buna ar fi sa impartim fluturasii din campania anti-accidente in oras, cred ca si pe cele mai carpanoase babe le-ar impresiona poza fetitei care-si asteapta tatal. ideea e sa constientizeze toata lumea ca suntem oameni, nu roboti terminatori.

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vara, cind am fost la intilnirea de la Iasi am trecut prin Hirlau de 2 ori. Eram 4 insi pe 3 motociclete; nimeni nu ne-a zis nimic prin zona, nici chiar politia. Am si 'riscat' un pic facind un mic popas in oras. Ce-i drept, ne-am vazut de treaba si de drumul nostru. Am mers domol, n-am turat motoarele aiurea prin centrul tirgului, n-am facut curse printre blocuri. Nostra culpa...

 

Celor care au de gind sa faca o mare demonstratie/intilnire in Hirlau, eu le-asi zice sa-si pastreze banii, gazul si timpul pentru altceva mai bun. Lasati conflictele locale "fratilor" din zona. Ei isi stiu mai bine socotelile.

 

Pax vorbiscum! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...