Sari la conținut

Kawasaki Z750


disabled_Cata
 Share

Postări Recomandate

Totul incepea intr-o zi de vara calduroasa. Ies la plimbare cu fostul meu pui de ninja. Pe arsita soarelui ,aud un soptit.....era ea , micuta ninja. Ma cobor de pe ea si ma apropii tandru. Imi spunea cu lacrimi in ochi,(uleiul ii curgea din semeringuri) ca nu e vina ei ca nu s-a nascut pe circuit, implorandu-ma s-o las acasa si sa n-o mai tarai in toata Timisoara turata la 13 000 ture. O mint ca am sa merg incet,ca incerc sa n-o turez, dar seara cand ajung acasa, uleiul din ea curgea mai tare ,sangera si din motor pe la garnituri. M-am decis: Imi trebuie o motocicleta de strada, sa nu stau in maini pe ea tot timpul si sa nu ma doara spatele mai mereu. Si cum toata lumea stie ca Honda e Honda, mi-am luat un frumos Kawasaki Z750 -2004. Mirific. Nu ma forteaza sa-i dau gaz, merge cat vreau eu fara sa stea turat la maxim. Vi-l prezint :

post-10285-1207669912_thumb.jpg

post-10285-1207669934_thumb.jpg

post-10285-1207670109_thumb.jpg

post-10285-1207670192_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un streetfighter adevarat .

 

Mai degraba un allrounder agresiv. :angryfire:

 

Sa o stapanesti sanatos! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

eu nu am nici o problema cu vibratiile.exista niste vibratii (nu cred ca exista motocicleta fara vibratii)care sunt in limite normale si nu ma supara.chiar am auzit pe cineva ca de la 120km/h nu mai vede in oglinzi din cauza vibratiilor.probabil ca anumite reglaje nu mai corespund(asta intr-un caz fericit).Z750-ul meu este din 2004 cu 14000km

post-4927-1232713917_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am nici o problema cu vibratiile.exista niste vibratii (nu cred ca exista motocicleta fara vibratii)care sunt in limite normale si nu ma supara.chiar am auzit pe cineva ca de la 120km/h nu mai vede in oglinzi din cauza vibratiilor.probabil ca anumite reglaje nu mai corespund(asta intr-un caz fericit).Z750-ul meu este din 2004 cu 14000km

 

:scratch:)

eu ce mai auzisem pe la unii, pe la atii, era ceva gen intre 3 si 4.000 vibreaza de-ti rearanjeaza verteberele, iar intre 4 si 5.000 de ture e moarta, tragi de gaz si nu se intampla nimic.. e posibil sa nu fi retinut e corect palierele respective dar in nici un caz nu era vorba de peste 7.000!

ma miram, pt ca eu nu am simtit vibratii deranjante la "bestia" mea si a mea e 2 paralel, nu 4 in linie si eram un pic onfuz cum poate un 4IL - care "cica" sunt cele mai echilibrate - sa vibreze mai tare decat un 2 IL? iar chestia cu vibratia la 120... spune-i sa mearga pe un ER6 sii.....n-o sa vada nimic in oglinzi decat coatele, si asta stand pe loc :D . Cred ca tine si de calitatea oglinzii in sine, cat e de bine e montata in carcasa, unde e pozitionata pe ghidon, prinderi, etc, iar la 120 nici o motocicleta pe care am amers pana acum (nu c-as fi mers pe mai mult de 4) nu m-a uimit prin calitatea imaginii in oglinzi

 

taaaaaaaare o sa mai fiu in dilema cand m-oi hotari sa-o schimb pe a mea...

 

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibreaza pe toata plaja de turatie, dar cel mai tare pe la 7-8 mii. Oricum e senzatie cand esti la 8 mii in a II-a si ii dai a treia cu gazul la maxim.

Oricum nu cred ca exista vreun posesor de zet pe care sa-l deranjeze vibratiile. mie chiar imi place sa-l tin in turele alea. Iar legat de lipsa de putere intre 4-5mii....chiar am dubii. Desi e posibil, nu am stat sa urmaresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata nu e reglabila, e destul de rigida se poate inmuia doar prin schimbarea arcurilor. Spatele e reglabil. Sta bine pe curbe. La consum niciodata nu ma uit. Bag in rezervor oricat cere, asta e singurul lucru la care chiar nu ma uit. Oricum nu te rupe , undeva la 6-10 % depinde cum tragi.

 

 

Iar ca motocicleta de incepatori.......doar daca ai talent nativ....sunt 110 cai...cuplu peste vitezane......Eu nu o recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...