Sari la conținut

Linie de tramvai !


paulynos
 Share

Postări Recomandate

Ieri am ridicat monsteru , azi m-a prins singura ploaie din zi la economat la Cosbuc , cand sa fac stanga pac......

 

Eu - vanataie(mica)podul palmei stangi(nu aveam manusi) si geaca cot stanga ciupita-atat ! :ok:

Ea - ambreiaj strambat f putin , zgariat masca far putin , atinge ghidon stanga de rezervor

Linia de tramvai - n-a avut nimic ! B)

 

Chestia amuzanta(nu pentru mine :baldy: ) :

 

1. Ma duceam la niste prieteni pt un gratar , in spate ma urma fosta prietena :scratch: (mai veche,din liceu) cu masina , nu stia sa ajunga . A venit saraca si m-a ajutat sa ridic motoru'.

 

2. Colac peste pupaza, dupa ce trag motoru pe stanga(am luat curba dar pe jos :makeout: ) opreste un baiat pe un enduro cu o gagica in spate.Impresie:oau,ce baiat,a venit sa ma intrebe daca am patit ceva) canci ! ---auzi , am si io un monster ca al tau dar mai mare si n-am acte stii cum sa fac ? :moto: Raspuns : Du-te(in 'bip' mamicutzei tale :blbl: ) la Ducati !(sigur nu imi vazuse cascadoria)

 

Final : M-am dus la prietenii mei si am facut un gratar pe cinste si m-am dus calare acasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam ceaca piele protectii umar+cot si o bijuterie de casca Arai Maverick/T pe care nu am zgariat-o deloc - eu imediat dupa accident , in stare de semi-soc , ma bucuram ca nu am zgariat-o(am dat pe ea ceva lovele) in loc sa ma bucur ca n-am patit nimic :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija la limiile de tramvai in general, si cu atat mai mult ai grija cand sunt ude!!

 

Si nu uita in viitor de echipamentul de protectie! Mai ales manusile! :ok: Nu te mai gandi ca ai dat multi il dinaro pe el. De asta e facut. Sa te protejeze cat mai bine in cazul unui incident. O casca scumpa nu-i mai scupa decat viata ta, vorba aceea :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La naiba, mare grija la liniile de tramvai! (in scurta mea experienta pe motor era sa cad de 3 ori pe liniile de tramvai)

Bine ca a fost doar atat! Considera-l un avertisment!

Hai noroc si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, liniile de tramvai sint periculoase. Nu stiu motociclist care sa nu fi avut vreun incident din cauza lor.

Ba chiar stiu pe unii care le ocolesc oriunde ar fi. E drept, e mult mai bine cind le treci perpendicular, riscul este minim.

Stai linistit, lasa masinile sa treaca, apoi ia curba larg in asa fel incit sa fii la un unghi cit mai apropiat de 90 de grade fata de linie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :makeout: !

 

Hai sa facem(da , am tot un monster mic , exact ca al tau). Oricum nu cred ca o sa iasa chiar club la cate Monstere sau Ducati-uri sunt pe la noi.

 

Tu unde stai?Eu stau in Timpuri Noi.

 

Paul

0722471174

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau pe la universitate, deocamdata monsteru meu e la service cu "mici" probleme (motor calat). din cate mai stiu eu mai sunt cel putin 2 ca al meu (2004 galben), din pacate nu prea au timp propitarii lor de plimbarici.

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniile de tramvai se iau cat mai ||_ ca sa se evite bulelile de genul asta. Sau mergi usor si cobori picioarele (k pe trotineta) :ok: Kidding :makeout:

 

P.S. O.T. Draguta prietena aia fosta a ta ? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte cum sunt liniile de tramvai in bucuresti da la mine in braila n-am nici o problema cu ele cand sunt cu motoru, si am doar un Ij care nu are cauciucurile prea late.

La bicicleta se simte bine de tot cand trec peste linie dar cu putina atentie nu sunt probleme. Obisnuiesc de multe ori sa merg pe linia de tramvai , adica pe dalele de beton intre sinele metalice; cand vreau sa sa ies de pe "pista" de beton si trebuie sa incalec o sina metalica trag mai mult de ghidon ca sa fie roata cat mai perpendiculara pe sina( defapt mai e mult pana sa traversez perpendicular pt ca directia de mers este paralela cu sina) si apoi redresez repede dupa ce am traversat sina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nasoala treaba cu liniile de tramvai mai ales cand sunt ude,in Arad nu cred ca sunt zone periculoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...

Eu in fiecare zi sunt nevoit sa virez peste o linie dubla de tramvai ca sa pot intra in incinta firmei.

Viteza mica si o miscare scurta din ghidon pentru a preintampina eventualul derapaj a fost OK cel putin pana acum. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linii tramvai + lichid = pericol mare indiferent de motor sau experientza.

 

Eu am cazut cu motorul pe o linie de tramvai. Deci se intampla prin 1996-1997...

Ploua, mergeam pe Berzei dinspre Matache catre sediul RATB pe stradutza in care eshti obligat sa mergi pe linie. Mergeam intre shine cand din contrasens o gagica cu un Olcit decide ca poate sa depasheasca intrucat motociclietele sunt un fel de biciclete care trebuie sa mearga pe marginea strazii daca nu chiar pe trotuar. A.i. m-am trezit cu olcitul in fatza ... eu dreapta brusc ... incalec shina drapta ... derapez ... sar de pe motor shi cad pe partea dreapta ... motorul vine peste mine shi imi rashcheteaza casca.

Eu cateva vanatai minore motorul nimic = Tula rules.

Nu aveam decat o jaca de piele fara protectzii shi casca. In acel an nici nu auzisem de protectzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...