Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

MARS PENTRU TRATAMENTUL LUI GABONE, CU TRICOURILE PORTOCALII PD-L, SUSTINEM DECONGESTIONAREA TRAFICULUI PRIN MOTOCICLETE, SCUTERE SI BICICLETE

 

MIERCURI 28 MAI, PTA. CONSTITUTIEI, ORELE 19:00 - PLECAREA LA ORELE 20:00

 

TRASEU: PTA CONSTITUTIEI - PTA UNIRII - PTA UNIVERSITATII - PTA ROMANA - PTA VICTORIEI - PTA AVIATORILOR - ARCUL DE TRIUMF

 

PENTRU 5000 EURO + 60 MIL. (DORUBMW) + CE MAI STRANGETI VOI

P.S. mai multe detalii pt cei curiosi la sectiunea intalniri si evenimente. topic marsh pt gabone

 

O mica curiozitate, de ce trebuiesc purtate tricourile PD-L?????????????? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

MARS PENTRU TRATAMENTUL LUI GABONE, CU TRICOURILE PORTOCALII PD-L, SUSTINEM DECONGESTIONAREA TRAFICULUI PRIN MOTOCICLETE, SCUTERE SI BICICLETE

 

MIERCURI 28 MAI, PTA. CONSTITUTIEI, ORELE 19:00 - PLECAREA LA ORELE 20:00

 

TRASEU: PTA CONSTITUTIEI - PTA UNIRII - PTA UNIVERSITATII - PTA ROMANA - PTA VICTORIEI - PTA AVIATORILOR - ARCUL DE TRIUMF

 

PENTRU 5000 EURO + 60 MIL. (DORUBMW) + CE MAI STRANGETI VOI

P.S. mai multe detalii pt cei curiosi la sectiunea intalniri si evenimente. topic marsh pt gabone

DE CE CU TRICOURILE PORTOCALII, E MARS POLITIC, ORI MARS PT. GABONE ?!? :crack:

EXPLICA-TE / EXPLICA-NE "foxdesert" !!!

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoua la un loc. 5000 de euro se duc pentru tratamentul lui Gabone, in schimbul purtarii tricourilor portocalii. daca vi se face rau din cauza culorii shi nu doriti sa participati, dupe marsh la ARC puteti dona pentru Gabone. daca optati pentru una din cele doua solutii, tot va fii bine pentru Gabone. Spor in toate baieti!

 

DE CE CU TRICOURILE PORTOCALII, E MARS POLITIC, ORI MARS PT. GABONE ?!? :crack:

EXPLICA-TE / EXPLICA-NE "foxdesert" !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoua la un loc. 5000 de euro se duc pentru tratamentul lui Gabone, in schimbul purtarii tricourilor portocalii. daca vi se face rau din cauza culorii shi nu doriti sa participati, dupe marsh la ARC puteti dona pentru Gabone. daca optati pentru una din cele doua solutii, tot va fii bine pentru Gabone. Spor in toate baieti!

 

 

Merci mult de explicatie, asta nu intelegeam , daca da PD-L-ul banii. Este un gest...

Da voi participa, mai ales ca sunt si membru :crack:

 

 

PS: Baieti asta este pt. un om care stim cu totii ce nevoie are, deci 18:00 la Academia Romana ne strangem acolo, v-as ruga sa veniti cati mai multi si de acolo coboram in Piata, cine poate foarte bine ajutam un om , un motociclist, cine nu, nu este o problema.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! Cum spal si eu bureteii de la casca? Are ceva daca le dau cu detergent de rufe? (scuze de offtopic)

 

mai elegant vezi ca are louis o solutie care o pulverizezi prin casca, stergi, si gata, dupa ce se usuca e gata curatata (si mi se pare si parfumata dar nu-s sigur) probabil daca ti-a pus cineva oua si/sau rosii in casca mai bine pui detergentul la treaba :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai asa ma oftic ca inca nu pot ajunge la intalnirile voastre de la Buc, in primu rand sunt cu apartamentul cu curu in sus, am schimbat deja o echipa he handicapati, suntem si noi aici cativa chopparasi care suntem amatori de plimbari,iara daca mai faceti ture pe A2 sau pe DN spre Lehliu Gara dati si voi un bip sau sunati-ma si pe mine la 0722882991 Dan (dati bip si va sun eu) ca vrem si noi sa mergem, iesim si noi la plimbari Sambata si Duminica da din 6 cati suntem nu ne strangem niciodata toti ca mai sunt si treburi de facut, asa ca e bine sa fim mai multi, pls cand iesiti spre Lehliu anuntati-ma si pe mine. Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai asa ma oftic ca inca nu pot ajunge la intalnirile voastre de la Buc, in primu rand sunt cu apartamentul cu curu in sus, am schimbat deja o echipa he handicapati, suntem si noi aici cativa chopparasi care suntem amatori de plimbari,iara daca mai faceti ture pe A2 sau pe DN spre Lehliu Gara dati si voi un bip sau sunati-ma si pe mine la 0722882991 Dan (dati bip si va sun eu) ca vrem si noi sa mergem, iesim si noi la plimbari Sambata si Duminica da din 6 cati suntem nu ne strangem niciodata toti ca mai sunt si treburi de facut, asa ca e bine sa fim mai multi, pls cand iesiti spre Lehliu anuntati-ma si pe mine. Mersi mult.

 

 

Sal man,

 

Slipule.... poate fiind din zona, ne dai ceva idei de locatii pe unde sa umblam in gasca... la un loc frumos.. ceva copaci... balta ceva... :lol: stii tu... sa fie o intalnire cu plimbare si relash pe masura! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai elegant vezi ca are louis o solutie care o pulverizezi prin casca, stergi, si gata, dupa ce se usuca e gata curatata (si mi se pare si parfumata dar nu-s sigur) probabil daca ti-a pus cineva oua si/sau rosii in casca mai bine pui detergentul la treaba :crack:)

 

Si solutiile ale sunt bune dar curata numai la suprafata. Cand transpiri se imbiba tot buretele asa ca din cand in cand e bine sa faci o spalare mai radicala. Chiar in instructiunile castii spune ca poti spala cu apa calda si sapun interiorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai asa ma oftic ca inca nu pot ajunge la intalnirile voastre de la Buc, in primu rand sunt cu apartamentul cu curu in sus, am schimbat deja o echipa he handicapati, suntem si noi aici cativa chopparasi care suntem amatori de plimbari,iara daca mai faceti ture pe A2 sau pe DN spre Lehliu Gara dati si voi un bip sau sunati-ma si pe mine la 0722882991 Dan (dati bip si va sun eu) ca vrem si noi sa mergem, iesim si noi la plimbari Sambata si Duminica da din 6 cati suntem nu ne strangem niciodata toti ca mai sunt si treburi de facut, asa ca e bine sa fim mai multi, pls cand iesiti spre Lehliu anuntati-ma si pe mine. Mersi mult.

 

Gata man, am notat numarul si cand mai iesim in zona aia te sunam sigur, m-am gandit data trecuta dar este vina mea, nu stiu de ce nu te-am contactat. Promit sa nu se mai intample, oricum cand plecam la mare (spar 14-15 iunie) trecem sigur pe la voi.

Sanatate si numai bine.

 

Miercuri 28mai , ora 18:00 - 18:30 in fata Academiei Romane , intalnire pentru marsul in vederea strangerii de fonduri pentru GABONE, de acolo la ora 19:00 coboram in Pta. Constitutiei

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, iti puteti lasa dupe marsh la Arc, va fi acolo o urna. numai bine!

 

Voi fi acolo la academie dar nu mai devreme de ora 18.30-40.

Daca strangem si noi niste banuti, unde am putea sa-i lasam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma locuri ar fi cu balti si copaci sa stam la umbra problema e ca sunt drumurile proaste, si eu deja am facut niste enduro cu animalu meu si nu prea ii prieste, de plecat la mare anuntati-ma si pe mine cu 1-2 zile inainte sa vad cum stau pote mer si eu cu gasca mea, in rest numai bine si va astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ora 23:15 si abia akum am ajuns de la job....

Nu am putut ajunge nici la garantie cu motorul, pt upgrade si revizia periodica, nu am reusit nici la marsul pt. Gabone sa ajung...

Daca stie careva in ce cont se depun banii pt. Gabone, il rog sa imi dea un PM.

Multumesc si merg la somn, maine o alta zi stresanta incepe . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am fost la mars pt. Gabone, am dat banii din partea lui goofy si al tatalui sau, am dat si noi ceilalti, sper sa se fi strans o suma destul de mare, organizarea... no comment, politia rutiera ce pot sa zic bravo lor, s-au comportat destul de ok, jandarmii... raman jandarmi.

 

 

Sambata 31 mai, ora 13 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vazut ceva la stiri cum ca o sa se blocheze ceva stazi prin jurul casei poporului sambata. Nu am prins decat sfarsitul, asa ca poate nu am inteles eu foarte bine. Daca stie cineva ceva mai precis poate pune un post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vazut ceva la stiri cum ca o sa se blocheze ceva stazi prin jurul casei poporului sambata. Nu am prins decat sfarsitul, asa ca poate nu am inteles eu foarte bine. Daca stie cineva ceva mai precis poate pune un post.

 

M-am tot uitat la stiri su nu am auzit asa ceva. Oricum nu cred ca blocheaza ambele benzi , si daca da enduro scrie pe noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name=Lope' date='May 27 2008, 12:58 PM' post='121423

 

Baieti am si eu o intrebare, o carte tehnica pentru mobra mea are cineva sau stie unde pot gasi.

Honda Shadow 750 VTC2 1998

salut! uite aici o adresa unde gasesti ,dar nu sunt in engleza............ http://blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stire aparuta pe Hotnews:

 

Festivalul de teatru "B-FIT in the Street", organizat in Capitala in perioada 29 mai - 1 iunie si aflat la prima editie, va inchide traficul pe mai multe bulavarde din Bucuresti, potrivit unui comunicat al Primariei Capitalei. Arterele vizate sunt Bulevardul Unirii, Bulevardul Natiunile Unite, Bulevardul Libertatii si Strada Schitu Magureanu.

 

Pe data de 30 mai, intre orele 21-23, traficul pe Bulevardul Unirii va fi inchis pe ambele sensuri, intre Bulevardul I.C.Bratianu si Bulevardul Libertatii, inclusiv Piata Constitutiei. Pe 31 mai, Strada Schitu Magureanu va fi inchisa pe ambele sensuri intre strada Grigore Cobalcescu si Parcul Izvor, intre orele 21:30 si 23:00.

 

Restrictii vor fi si in ziua de 1 iunie. Intre orele 22:00 si 23:00, traficul va fi inchis pe Bulevardul Natiunile Unite, intre Strada B.P.Hasdeu si Piata Natiunile Unite pe ambele sensuri. La fel si traficul pe Bulevardul Libertatii, intre intersectia cu Splaiul Independentei si Calea 13 Septembrie.

 

Pe langa restrictiile de circulatie, soferii nu isi vor putea opri sau parca autoturismele pe Bulevardul Unirii, pe tronsonul cuprins intre Piata Constitutiei si Bulevardul Regina Maria, si nici in Piata Constitutiei, in perioada 28 mai - 1 iunie.

 

Festivalul de teatru de strada va include reprezentatii ale unor renumite companii internationale de teatru de strada din Germania, Franta si Spania si se va desfasura în mai multe locuri publice din Bucuresti, precum esplanada TNB, parcul Coltea, Piata George Enescu, Parcul Cismigiu, Parcul Unirii si Piata Constitutiei, iar in Parcul Izvor va fi amplasat cartierul general al evenimentului. In plus, pe strazile din centrul orasului vor fi prezentate si spectacole mobile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simbata nu cred ca voi fi prezent la intalnire din cauza unei accidentari, promit sa mai fac bine pina saptamina viitoare.

Asfalt uscat si fara soferi neatenti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calea 13 Septembrie nu se inchide, deci ramane in picioare sambata asta. Eu nu o sa ajung maine la intalnire pt. ca plec cu serviciul, sper ca maine sa vina multa lume dupa cum sa anuntat.

Oldmax, ce ai patit maestre? Te-a tavalit cineva?

PS: Ar fi o idee daca ati face acelasi traseu de data trecuta, daca va hotarati tot la ala sunati-l si pe slipucomunistu sa va astepte la Lehliu.

Numai bine si aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calea 13 Septembrie nu se inchide, deci ramane in picioare sambata asta. Eu nu o sa ajung maine la intalnire pt. ca plec cu serviciul, sper ca maine sa vina multa lume dupa cum sa anuntat.

Oldmax, ce ai patit maestre? Te-a tavalit cineva?

PS: Ar fi o idee daca ati face acelasi traseu de data trecuta, daca va hotarati tot la ala sunati-l si pe slipucomunistu sa va astepte la Lehliu.

Numai bine si aveti grija.

 

O mica tranta.

Un geniu de sofer grabit si.....beeeep.

Sunt ok. Ceva zgarieturi si o glezna in bandaj elastic.

Motorul este ok, am fost un cavaler si am tinut-o pe doamna "Angelina" in brate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos pt cei din bucuresti cu intrunirea de choppere...aici la Alba nu prea ai cu cine sa faci.tineti-o tot asa si poate vreodata faceti un drum mai lung :) si catre alte meleaguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...