Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Ba da, o sa avem aceasta discutie cu mutatul orei mai devreme sapt. viitoare. Este inceputul verii si este cazul sa facem ceva, dar sapt. viitoare.

PS: Hondar vreo veste cu sigla? Ar cam trebui sa o dam la brodat.

Imi cer scuze pt. greseli dar scriu de pe mobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am si eu o rugaminte la voi daca ma puteti ajuta cu ceva :) : imi trebuie niste poze ale bucurestiului care sa arate ca este o capitala europeana. Daca nu aveti asa ceva puteti sa-mi dati cateva idei de locuri interesante si ma duc eu si le pozez. (concurs la geogra :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o rugaminte la voi daca ma puteti ajuta cu ceva :) : imi trebuie niste poze ale bucurestiului care sa arate ca este o capitala europeana. Daca nu aveti asa ceva puteti sa-mi dati cateva idei de locuri interesante si ma duc eu si le pozez. (concurs la geogra :lol:)

Am poze cu Bucurestiul de altadata, daca iti de folos, da-mi un PM.

Sper sa iei nota bene la geogra :lol:

 

 

In ceea ce priveshte ieshirea de maine, cred ca traseul de sambata trecuta -e cel mai bun traseu de pana acum, mai ales ca nu luam Magheru "la pas" , asa cum faceam pt. iesirea spre Snagov. :lol:

Propun acelasi traseu, mai ales daca ne intalnim cu ceilalti in gara Lehliu :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 31 mai, ora 13 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propun sa mergeti pe acelasi traseu (A2 - Lehliu), daca va duceti sunati si la slipu macar sa va cunoasteti.

 

Sanatate si ne vedem intr-o sapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 31 mai, ora 13 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propun sa mergeti pe acelasi traseu (A2 - Lehliu), daca va duceti sunati si la slipu macar sa va cunoasteti.

 

Sanatate si ne vedem intr-o sapt.

Care il suni pe slipu comunistu , sa-l anunti de acelasi traseu si sa vina in gara Lehliu la ora H ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' nu vreti sa incercati ceva diferit?

de ex o iesire la veliko tarnovo?

e drept ca ar trebui ca plecarea sa se faca un pic mai devreme...

Apreciem noul, dar noi ne aflam inca in faza de "sudare grup" .....deci aplicam cunoscuta vorba batraneasca: "drumul cel mai bun, este drumul cunoscut" ..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze dar nu am cum sa vin sambata asta din cauza de operatie la un picior(nimic legat de moto).Distractie placuta tuturor! :) :D

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost opt plecati la drum !

In Lehliu ni s-au alaturat Dan (SlipComunistu) cu fratele lui si un prieten, sa ne conduca la o frumoasa locatie, unde am mancat si baut -SIC ! :lol:

Dan a fost de nota 10 ! .... s-a rupt de la o aniversare pentru a ne prelua din Lehliu, multumim DAN !

Prezenta corecta o s-o faca participantii, caci spre rusinea mea inca nu-i cunosc pe toti cei noi de azi. Chiar inainte de autostrada, ni s-a alaturat inca un chopper (pereche - si iar nu le stiu numele) :)

Viteza medie pe autostrada a fost 80 -90, iar in localitati regulamentara de 60 :lol:

Eu unul sunt foarte incantat de noii veniti, cei care ne cunosteam am aplicat regulile invatate cu Lope, iar cei noi au fost admirabili....eu unul am invatzat chiar un nou semnal azi :( ... groapa, cadavru canin, sau orice aiureala pe drum -este aratata cu piciorul de catre cel care e in fatza grupului, astfel e avertizat cel din spate ! :(

Una peste alta, A FOST SUPER. :lol:

ABIA ASTEPT SA SE POSTEZE POZELE DE AZI. :) :D

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca si pozele:

 

Bucuresti-Lehliu 31Mai2008

 

eu am fost cu vulcanu`... Kawalin - Catalin ma vad mai bine in a 4 poza de la sfarshit spre inceput, cel din dreapta de tot.

 

Old Larry a zis bine... identificati-va si voi pe poze ca in afara de mircea cu care am discutat pe marginea numelui lui, nu am retinut pe nimeni altcineva ca nume ... imi cer scuze dar sunt uituc premiant la capitolul asta.

 

A fost super. De la mine s-a vazut excelent formatia... s-a strans cand era cazul, s-a refacut la loc, una peste alta eu as zice ca s-a mers de nota 10. Poate cu 10-15 km/h in plus daca se mergea era un plus, insa nu stiu daca e valabil plusul de viteza si pentru cei fara geam si cei fara casca integrala. Oricum una peste alta... a fost o zi reusita o plimbare excelenta mi-ar fi parut rau sa o pierd.

 

ne vedem la urmatoarea iesire!... sper sa vina mai multi!

 

m-ati intrebat cat consuma vulcanu` meu.

 

pai daca nu cumva am gresit ceva calcule, ceea ce ma indoiesc, am facut 153Km si am consumat 7.46 litri. asta inseamna 4.88l/100Km

 

probabil a contat ca nu am "dat" in ea... mergand in grup cu 60-localitate, 80-afara din localitate, 100-autostrada.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sooper pozele. Ati mai progresat cu mersul in spic?? Si la cat ati ajuns acas?? (promit ca e ultima intrebare :) )

Editat de goofy2304
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sooper pozele. Ati mai progresat cu mersul in spic??

 

 

deci de la mine (am mers mai mereu al 2-lea (in prima linie, langa axul drumului) s-a vazut spicul cum trebuie. si ce e mai important, e ca nu a fost spic rigid sa incomodam circulatia. cand eram depasiti, foarte usor spicul devenea linie, dupa care revenea spic. eu unul am fost impresionat de cat de ordonat s-a mers. deci baietii stiu, sau daca nu stiau, au invatat repede.

 

:)

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!Tuturor!

Vreau sa multumesc in numele celor care am fost in tura de 2500 de km pentru ospitalitatea voastra si pentru timpul accordat!

Si nu in ultimul rand pentru BERE, chiar a fost un bun energizant, sper sa putem si noi sa intoarcem roata!Apropo astept cu nerabdare ceva pozele.......dar pana atunci fac eu primul pas!Si mi-a parut bine sa va cunosc! :)

post-25613-1212261639_thumb.jpg

post-25613-1212263293_thumb.jpg

post-25613-1212264899_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare uitati si pozele mele aici: http://picasaweb.google.com/dpirvulescu/2008_05_31_lehliu

Eu am fost in fata la intoarcere. Nu m-am asteptat la asta, asa ca nu am intrebat ce viteza preferati .... etc. Am tinut viteza la 70 intre localitati si 60 in localitati(mai putin in 2 cand niste entuziati cu auto ne-au salutat cu farurile si am crezut ce e radar si am mers cu 50). De obicei viteza mea de croaziera linistita este de 90-100 dar ce pot sa spun este ca pe la 80 deja coloana se lungea prea mult in spatele meu si de asta am lasat-o mai moale. Oricum a fost o plimbare de placere si nu ne-a grabit nimeni.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci de la mine (am mers mai mereu al 2-lea (in prima linie, langa axul drumului) s-a vazut spicul cum trebuie. si ce e mai important, e ca nu a fost spic rigid sa incomodam circulatia. cand eram depasiti, foarte usor spicul devenea linie, dupa care revenea spic. eu unul am fost impresionat de cat de ordonat s-a mers. deci baietii stiu, sau daca nu stiau, au invatat repede.

 

:(

Kawalin, tu si perechea ta mi-ati facut o mare placere cu aceste poze excelente si nu stiu cum sa arat cat de incantat sunt de "ochiul" cu adevarat artistic, care a imortalizat aceasta iesire :) ...pacat ca nu au fost si cateva cadre de pe autostrada...poate subliniau in acest fel plictisul autostrazii, ca ma saturasem de vibratiile ei si, inca nu se arata Lehliu ! :(

 

Salutare uitati si pozele mele aici: http://picasaweb.google.com/dpirvulescu/2008_05_31_lehliu

Eu am fost in fata la intoarcere. Nu m-am asteptat la asta, asa ca nu am intrebat ce viteza preferati .... etc. Am tinut viteza la 70 intre localitati si 60 in localitati(mai putin in 2 cand niste entuziati cu auto ne-au salutat cu farurile si am crezut ce e radar si am mers cu 50). De obicei viteza mea de croaziera linistita este de 90-100 dar ce pot sa spun este ca pe la 80 deja coloana se lungea prea mult in spatele meu si de asta am lasat-o mai moale. Oricum a fost o plimbare de placere si nu ne-a grabit nimeni.

 

:lol:

ahaa, gata berica adevarata - gata si pozele ! :) Faine si astea, le strang precum un om gospodar pe toate...eh, inca vreo 1000 de iesiri si pot arata nepotilor mei ce "tanar si aventuros eram" laaaa..... 50 ani :( :lol:

 

Ahoi!Tuturor!

Vreau sa multumesc in numele celor care am fost in tura de 2500 de km pentru ospitalitatea voastra si pentru timpul accordat!

Si nu in ultimul rand pentru BERE, chiar a fost un bun energizant, sper sa putem si noi sa intoarcem roata!Apropo astept cu nerabdare ceva pozele.......dar pana atunci fac eu primul pas!Si mi-a parut bine sa va cunosc! :D

Multumim si noi de poze si speram sa ne revedem cat mai curand !

Gata, toata lumea a fost ok azi in toate cele...... e unu si jumatate din noapte, iar maine - pardon, azi de dimineata mai am un job de facut. :( :lol:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma identific :)., sa nu ma uitati ca cel putin 2 sambete voi fi plecat in concediu.

 

Nume: Dan Pirvulescu.

Porecla: Vurpy.

Casca: Ca(ls)berg Justisimo GT, marimea L,

Numar la pantofi: 43,

 

Si un colaj de poze in care apar:

post-26486-1212306377_thumb.jpg

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe pozele! Chiar imi este ciuda ca nu am putut sa vin, dar lasa ca ma refac repede dupa micul accident....si eu si motorul si ne vom vedea cat de curand... soon! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice ride yesterday :)

Cateva poze.Incerc sa atasez si clipurile.

Pentru toti cromatii las un id de ym: athooss sa ma buzzuiti cand mai iesiti.

 

A-propos eu Cristi, ala cu dragstaru' si cu blonda:)

post-12030-1212319307_thumb.jpgpost-12030-1212319265_thumb.jpgpost-12030-1212319206_thumb.jpg

post-12030-1212318833_thumb.jpgpost-12030-1212318910_thumb.jpgpost-12030-1212318939_thumb.jpg

post-12030-1212318983_thumb.jpgpost-12030-1212319028_thumb.jpgpost-12030-1212319090_thumb.jpg

post-12030-1212319360_thumb.jpgpost-12030-1212319382_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca va placut la Lehliu si ca iesirea voastra si intalnirea noastra a fost frumoasa, imi pare rau ca nu am putut sta pana la sfarsit cu voi da mi-am lasat amicul sa aiba grija de voi :lol: , frumose poze si frumoasa formatia, la capitolu retinut nume si eu stau prost da cu timpul o sa va invat pe toti, sper cat mai curand sa ajung si eu la Buc la intalniri in cazul in care alegeti trasee care nu trec prin Lehliu, cand e de venit la Lehliu va astept si poate ma gandesc sa vedem unde, locatie balta iarba verde copaci umbra si un mare gratar cu bere NA :) :D ,ne mai vedem :) pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...