Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Suna bine 17 la academie! BRRC! BRRC! ;) BRRC!

 

 

OK.

Ne vedem acolo si facem si noi un tur de "onoare" in cinstea BRRC inainte.... ca dupa....

Sper ca va ganditi din timp la un loc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh.... sa fim mai pozitivisti / optimisti :laugh:

Nu stiu pe cati cunosti "face-to-face" din grupul nostru...mai sunt in acest grup destui OAMENI, nu doar navigatori de forum....noi mergem impreuna la intalniri si iesiri din bucuresti din 19 ale lunii trecute, tu ai fost la vreuna din ele ?

Sa nu te ofenseze intrebarea mea - poate nu am retinut corect nume, de altfel azi....chiar am vazut destui baieti si fete noi, dar care au avut un cuvant de spus -chiar unii cu foarte bun simt in unele probleme comune inceputului (altii chiar s-au impus ?!?), desi nu s-au alaturat acestui grup, decat dupa ce au aflat de el (ori a fost vorba de formarea unui club oficial ?!? ) ;) ....asa ca te rog sa nu interpretezi gresit ceea ce scriu aici, dar e normal sa fiu "cu ochii'n patru" ...

P.S. acest raspuns este pt. mihai_prd ! nu vreau sa-i raspund P.M. din urmatorul motiv: chopper = freedom , fara insinuari ori interpretari; Clar si sa stie toti.

Asfalt uscat pentru toata viata....ca iar m-a prins dimineata.... pe acest forum :laugh: ;)

 

 

Orgoliile vor apărea mai repede decât credeți, iar sfatul care l-am dat a fost din experiența , nu aruncat la întâmplare (e.g. -disputele pe tema siglei). Mă rog, nu trebuie să credeți că dacă vine un nebun ca mine Âşi zice Âşi el ceva, trebuie să fie Âşi ascultat. Old Larry, nu am deranjează întrebarea ta, dar atunci când îmi spui că ieÂşiti din 19 ale lunii trecute, nu poți în nici un fel să-mi argumentezi că relațiile dintre membrii gupului sunt sudate. Voi de abia sunteți la faza de cunoaÂştere. No, ce să bat apa în piuă, nu am decât să vă urez succes.

 

Salutare!

 

 

Mihai prd: avatarul tau spune ceva? faci parte din categoria tatici?

Da, avatarul meu spune : tata, mama, papa, chihh, nana, neno, si altele neinteleigibile. În general, e un avatar destul de cuminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor chopper-istilor!!! Pt urmatoarea intalnire,puteti conta si pe mine...Nu sunt prea vorbaret pe forum-uri,motiv pt care e primul meu mesaj....dar am vazut acolo in titlu,"intalniri choppere in Bucuresti"....nu pot sta deoparte!!! MULTA INDEMANARE!!!

;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, avatarul meu spune : tata, mama, papa, chihh, nana, neno, si altele neinteleigibile. În general, e un avatar destul de cuminte.

 

 

 

Felicitarile mele taticu'.

E foarte haios pustiu! Sa-ti traiasca! si eu am doua fete! stiu cum e... am trecut acum 2 si respectiv 6 ani prin asta!

Nu iesi la o plimbare scurta? cu ceva rece pentru gat la sfarsit?

Eu plec acum din colentina spre academie. sper sa ne intalnim!

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, imi pare rau ca nu m-am uitat azi pe forum, buna berea haaa?

Sper sa nu existe orgolii iar daca va exista asa ceva sper sa le rezolvam la o bere, nu cred "ca cu" oamenii pe care i-am intalnit sambata nu se poate vorbii.

Treaba incepe sa se miste si se misca frumos.

Eu zic ca sigla, organizare etc. se rezolva nu mai este o problema, in lini mari se stiu directiile si coordonatele. Ce vreau eu sa va propun acum.

Sambata care vine vreau sa facem o iesire pe Autostrada Soarelui (A2), pana la primul pod si intoarcem, sunt vreo 30 Km. Vom lua traseul vechi la dus si la intoarcere intram pe A2.

Sa va spun de ce, cred si consider ca principala problema pe care o avem este la mersul in grup, nu in sensul ca suntem dezorganizati sau haotici, din contra la acest capitol stam perfect, problema este la viteza de croaziera, stiu sunt multi incepatori printre noi sunt de acord cu asta, dar trebuie incet , incet sa invatam ca atunci cand mergem in grup nu intra masini sa ne depaseasca, automat noi blocam o mare bucata de carosabil. Atunci cand esti in grup esti protejat de ceilalti, sunt ok si filmuletele de pe youtube, dar vreau sa mergem noi, sa vedem unde este problema , sa schimbam locurile daca cineva este dezavantajat de loc , sa vedem cum ne comportam pe o autostrada unde viteza legala este de 130km/h etc.

Nimeni nu vrea sa alerge, ca asta este chopperul, nimeni nu vrea sa faca intreceri, de asta ne-am luat tractorase, dar atunci cand suntem aproape 20 de motoare, treaba se schimba. Sa fi sigur ca nu va veni nici un trabant sa iti ia fata , dar nici pe tine nu trebuie sa te dea exemplu politia de "Asa, da motociclist". Daca nu ne omogenizam , ne pierdem pe un traseu, automat ne asteptam, ne intoarcem etc., trebuie sa mergem IN SIGURANTA pastrand distanta dintre noi, dar nu sa incurcam circulatia.

 

PS: dat fiind faptul ca pana pe 14-15 iunie o sa avem clubul "cu toate in regula", hai sa o punem si de un party ca despre asta-i vorba si unde altundeva decat la mare in Vama Veche.

 

"Succesuri" si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca fapt divers, cica viteza de croaziera in Hells Angels: San Francisco e 200 km/h, dar aia-s alta mancare de peste.

It's not easy to ride with the angels! ;)

 

la drum intins si fara curbe e chiar de rahao sa mergi sub 90 km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba asta cu viteza de croaziera vroiam si eu s-o punctez la ultima intalnire, dar....n-am mai ajuns. vad ca Lope mi-a luat-o inainte. inteleg incepatorii, dar nu se poate ca grupul sa mearga cu 50-60 in afara orasului si tu sa ramai in urma. cum zice si Lope, nu face nimeni intrecere, dar atunci cand mergi mult sub limita maxima de viteza, incurci circulatia. devii mult mai expus pericolelor. TU. multe accidente se intampla din cauza DIFERENTEI de viteza dintre cele doua vehicule. cel mai bun exemplu, niciodata de cand merg pe motor nu mi s-a intamplat sa se "dea" la mine atatea camioane si atatia cocalari cati s-au dat atunci in 15 km. chopper, chopper, dar unde mai e distractia daca stai sa te feresti de toate camioanele de 10 tone care vor sa te bage in sant ca mergi cu bicicleta pe mijlocul drumului? iar grupul trebuie sa ramana strans. mi se pare exagerat sa mergi pe drum national sau european intre localitati cu 60.

 

asfalt uscat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, asta doresc sa facem la urmatoarea intalnire. Alex Intruder mi-a zis sa nu mergem doar pe autostrada iar mie mi-sa parut ok ideea. De aceea vom merge la dus pe drumul vechi care este mai liber si ne intoarcem pe A2. Imi doresc sa vina cati mai multi pt. a-ne obijnui unii cu altii.

PS: Sigmund am uitat placa la tine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru o coagulare a relatilor trebuie sa va intalniti cat mai des...mai mult decat sambata la academie..de altfel consider ca duminica ar fii o zii buna de iesit pe terasa cu sau fara motor la bere(sau suc).

ca grupul sa tina trebuie sa deveniti si prieteni nu doar companioni de drum(de sambata)....parerea mea.

 

 

 

sanatate si aveti grije de voi!!!

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, asta doresc sa facem la urmatoarea intalnire. Alex Intruder mi-a zis sa nu mergem doar pe autostrada iar mie mi-sa parut ok ideea. De aceea vom merge la dus pe drumul vechi care este mai liber si ne intoarcem pe A2. Imi doresc sa vina cati mai multi pt. a-ne obijnui unii cu altii.

130 km/h chiar si pe A2,mai ales pt un incepator cat si pt unele motoare este cam mult.Plus ca un incepator nu are ce invata pe autostrada,nu schimba viteza,nu ia viraj,nu frana,nimic !!! :laugh:

Eu merg intotdeauna 90-95 in afara localitatii si cu 5 km/h peste vit legala in respectiva localitate sau un max de 75-80 in loc la un drum lung ca sa nu fac 6-7 ore pana la mare pe drumul prin Lehliu.(am detector :hug: ).Am constatat ca sant niste viteze la care ai timp sa vezi si sa fii vazut :P

 

PS:nu prea agreez autostrada pt ca :se circula tare si tre sa stai cu un ochi in oglinda sa nu te trezesti ca te sterge vreun grabit ;) caruia ie lene sa mai schimbe banda.

cand bate vantul se simte mai rau pt ca este camp deschis.

daca vrei un suc ceva sau benzina,poti sa uiti ca nu ai de unde lua. :laugh:

te opresti pt o pauza sau mai rau o pana stai vara in soare de te coci. ;)

parca nu da bine ???!!!post-15897-1211163897_thumb.jpg

trafic infernal post-15897-1211163911_thumb.jpg

nu vezi asa ceva pe autostrada !! :hug: :hug: post-15897-1211164065_thumb.jpg

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati dreaqu logourile...siglele...etc.Dupa cum a spus si Lup Alb intai de toate treb sa fiti prieteni.Exista n-spe grupuri mai mmult sau mai putin destramate de tentativele de iesire la rampa a unor membri.Prietenie inainte de toate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati dreaqu logourile...siglele...etc.Dupa cum a spus si Lup Alb intai de toate treb sa fiti prieteni.Exista n-spe grupuri mai mmult sau mai putin destramate de tentativele de iesire la rampa a unor membri.Prietenie inainte de toate ;)

 

nu stiu cine este lup alb...

Pai 14-15 party la Vama, poate ne intalnim pe acolo.

 

130 km/h chiar si pe A2,mai ales pt un incepator cat si pt unele motoare este cam mult.Plus ca un incepator nu are ce invata pe autostrada,nu schimba viteza,nu ia viraj,nu frana,nimic !!! :laugh:

Eu merg intotdeauna 90-95 in afara localitatii si cu 5 km/h peste vit legala in respectiva localitate sau un max de 75-80 in loc la un drum lung ca sa nu fac 6-7 ore pana la mare pe drumul prin Lehliu.(am detector :lol: ).Am constatat ca sant niste viteze la care ai timp sa vezi si sa fii vazut :hug:

 

PS:nu prea agreez autostrada pt ca :se circula tare si tre sa stai cu un ochi in oglinda sa nu te trezesti ca te sterge vreun grabit ;) caruia ie lene sa mai schimbe banda.

cand bate vantul se simte mai rau pt ca este camp deschis.

daca vrei un suc ceva sau benzina,poti sa uiti ca nu ai de unde lua. :P

te opresti pt o pauza sau mai rau o pana stai vara in soare de te coci. :laugh:

parca nu da bine ???!!!post-15897-1211163897_thumb.jpg

trafic infernal post-15897-1211163911_thumb.jpg

nu vezi asa ceva pe autostrada !! :hug: :hug: post-15897-1211164065_thumb.jpg

 

Man te astept sambata , sau daca majoritatea hotaraste duminica ca zi de intalnire, no problem for me.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzele mele :laugh: In loc sa zic Mihai Prd am zis Lup Alb...de fapt aceiasi persoana ;)

 

Ok , o sa tinem cont de propunerea lui Lup alb. ;)

 

Azi ma intalnesc cu Hondar (Vlad) sa ne plimbam un pic si eventual sa stam de vorba la o bere (fara alcool evident) cine vrea, cine poate sau cine este interesat la ora 19 la locul de intalnire (Academia Romana).

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , o sa tinem cont de propunerea lui Lup alb. :rolleyes:

 

Azi ma intalnesc cu Hondar (Vlad) sa ne plimbam un pic si eventual sa stam de vorba la o bere (fara alcool evident) cine vrea, cine poate sau cine este interesat la ora 19 la locul de intalnire (Academia Romana).

 

O sa incerc sa fiu acolo pina in 19.15-19.20...depinde cum este si traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc si eu sa ajung, e ok ? :( :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc si eu sa ajung, e ok ? :( :rolleyes:

 

 

Larry vrei sa trec sa te iau de acasa?

s-ar putea sa vina si Vantu dar scapa la 8 de la servici am vb. cu el acum, o sa vina unde suntem noi , ne suna.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Larry vrei sa trec sa te iau de acasa?

s-ar putea sa vina si Vantu dar scapa la 8 de la servici am vb. cu el acum, o sa vina unde suntem noi , ne suna.

OK...deci ramane la ora 20 ? :rolleyes: :D Eu vin si daca ne intalnim la ora 24:00 ! :o :(

P.S. am acumulator descarcat la tel. personal, ma suni pe cel de job pls. :P

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , ramane 19 si ne suna Vantu si vine el pe unde suntem noi, eu propun sa ne intalnim si sa mergem toti sa bem o bere sus pe motoare la TNB

SUUUPEEERRR....imi vine sa fug acum de la job :( :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , ramane 19 si ne suna Vantu si vine el pe unde suntem noi, eu propun sa ne intalnim si sa mergem toti sa bem o bere sus pe motoare la TNB

 

 

Sal all,

 

incerc si io sa ajung.

depinde mult traficul si jobu.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...