Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai baietzi hai baietzi, mai cu spor, aranjativa din timp programu pt Sambata, sa fim multi multi , oricum aranjes spatiul pt cel putin 30 pers, multe motoare mai cu spor domnilor din CHOPPER ACADEMY BUCURESTI, bagati confirmari la greu.

 

ALEX ce se intampla? de ce nu vii :lol:

CRY super tare ca vii si cu masina si tancii mici, credeam ca o sa lucrezi si trebuia sa schimbam planurile cu cumparaturile

LOPE daca nu vii cu sotia nu mai vin nici eu si sigur a mea da divort, si asa suntem in meciuri grele de cand cu renovarea apartamentului :lol: :D :P

Hai pa mai astept confirmari, vad ca incet incet se strange populatie, si tare imi e ca ne strangem ca sambata in ultimul moment o groaza de motoare, numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci se pune treaba pe picioare vad foarte bine si bravo voua si la noi lucrurile se aseaza si ca sa ne dam mari uitati-va aici :D http://www.heavyriders.ro

 

Foarte frumos , felicitari, poate organizam o intalnire intre cluburi.

Super site-ul, super pozele, bravo baieti.

 

Lope stai omule! Eu am glumit! Ca din vorbele tale pot intelege ca nu glumesti!... Sper sa nu ai probleme d-astea ca-s nashpa! Daca vrei, ne strangem toti la balconul ei sa-i spunem ca o iubesti! Stii doar ca te bazezi pe noi! :P

 

Stiu man , merci mult stiu ca ma pot baza pe voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne strangem la Academie la ora 18:00 sa facem lucru asta, chiar cred ca trebuie , deci cine isi poate rupe 1 ora din timpul personal ii rog din inima sa vina .

 

/index.php?showtopic=223175

 

Stie cineva unde este capela?

 

 

Salut!

mai puneti la socoteala o masina, nevasta cu doi copii, eu si moto.

 

 

ps. veniti diseara la arc?

ma gandeam sa mergem la capela unde este Irina si sa aprindem o lumanare...

 

afla unde este capela

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne strangem la Academie la ora 18:00 sa facem lucru asta, chiar cred ca trebuie , deci cine isi poate rupe 1 ora din timpul personal ii rog din inima sa vina .

 

/index.php?showtopic=223175

 

Stie cineva unde este capela?

 

 

 

 

afla unde este capela

este un topic la accidente dar nu pot sa ma uit

am primit un mesaj destul de vag, undeva in bucurestii noi

haideti sa ne intalnim la arc si mergem de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un topic la accidente dar nu pot sa ma uit

am primit un mesaj destul de vag, undeva in bucurestii noi

haideti sa ne intalnim la arc si mergem de acolo

 

Ok , noi o sa venim la 18:30 la Arc, la 18:00 ne adunam la Academie.

 

Azi 11 iunie ora 18:00 Academia Romana

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui sa le invatam cu totii. unele le stiu deja, altele nu le stiam.

 

nu-s inventate de mine, si au fost discutate chiar pe forumul acesta in alt thread, deci nu-mi asum nici un merit.

 

insa cred ca ar trebui discutate aici si invatate de catre fiecare dintre noi.

 

nu numai cel care conduce coloana trebuie sa le cunoasca si sa le foloseasca, ci si cei din spate.

de exemplu daca in spatele tau se rupe grupul, cineva ramane in urma, cel din fata nu stie nu vede, drept care ii faci semn celui/celor din fatza cu farul sau cu claxonul insotit de semnul de mana "slow down". astfel cei din fatza incetinesc, si grupul nu se rupe. sambata trecuta de cateva ori am vazut semnal cu farul din spate dar nu am stiut cum sa-l interpretez, nu am stiut ce vrea cel care-mi face semnal. daca era insotit de un semn cu mana atunci se schimba problema-n bine. iata exemplul concret: sambata cand veneam de la targoviste, la un moment dat, 2-3 au iesit din grup si au intrat la benzinarie. i-am vazut, eram in spatele lui lope care era primul si nu i-a vazut. i-am dat un claxon scurt si i-am facut semn cu mana sa opreasca. asa nu i-am pierdut pe drum pe cei trei care iesisera din formatie. toti trebuie sa stim regulile, si sa fim activi in a ne pastra ordinea-n grup. nu o poate face numai unul sau doi pentru toti.

 

asa ajung la necesitatea dorintei active din partea celor din grup, de a completa in permanenta grupul, de a-l tine in forma binecunoscuta "spic" sau "zig-zag". cateodata cel din fatza ta incetineste sau o ia mai repede, nu-i problema, accelerezi putin si completezi formatia la loc, sau de pe stanga treci pe dreapta daca asta completeaza formatia. vom exersa asta pe autostrada sambata. e mai mult loc si lope poate sa danseze din fata-n spate sa dea indicatii daca e cazul.

 

hai mai spuneti si voi :P ca nu-s eu dom` doctor in astea, insa o discutie pe tema asta cred ca e bine venita si utila.

post-37932-1213190434_thumb.png

post-37932-1213190437_thumb.png

post-37932-1213190440_thumb.png

post-37932-1213190443_thumb.png

post-37932-1213190447_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca in functie de experinte avuta de fiecare, sa avem cativa oameni cu pozitii fixe in formatie (EX: Lope in fata si daca nu este tot cineva cu experienta...la mijloc...si la sfarsit). Nu stiu daca m-am exprimat foarte coerent dar sper sa fi inteleg in mare cam ce am vrut sa spun.

Ce sa fac ca si Kawalin, nu sunt doctor dar mi-am dat si eu cu parerea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da buna ideea cu semnele, si cu mersul in formatie trebuie exersat, acum ma oftic ca eu nu vin cu voi de la Buc si tre sa va astept la Lehliu, exersam si noi, da poate la plecare mergem mai multi km cu voi, in alta ordine de idei denumirea clubului sa stabilit (mi-am permis fara sa intreb sa scriu la club Chopper Academy), la sigla inca se mai lucreaza, sambata poate facem un mic consiliu de club unde se vor dezbate anumite probleme cum ar fi comportament in mersul in grup, semnale de atentionare etc, poate o idee de o zi pe luna cand ar trebui sa ne strangem toti membrii clubului (pentru ca nu putem fi impreuna in ficare zi sau in fiecare sambata) si sa se aduca la cunostinta diferite probleme legate de comunitata moto si club cat si unele probleme pe care le au membrii (poate putem sa ne ajutam intre noi) cam atat, ca nu sunt eu doctor vorba lui Kawa si Old :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le multumesc celor care au fost azi la capela sa il sprijine pe Dan .

Maine la ora 12:30 exact la intrarea pe 1 mai (Ion Mihalache), ne-a rugat Dan daca putem sa ii conducem fata pe ultimul drum, la 13:00 trebuie sa fim acolo. Cine poate sa vina multumiri anticipate.

 

Maine ora 12:30 intrarea pe 1 mai, pt. inmormantarea.....unui inger

 

 

PS: sunt bune semnele o sa le printez si o sa vorbim sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu va supărați pe mine, vă admir pentru ce faceți, dar care dintre voi e chopperist?

Un lucru minunat sunt plimbările astea în formație, dar din toate pozele pe cre le-am văzut, numa cruisere Âşi nici un chopper.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu va supărați pe mine, vă admir pentru ce faceți, dar care dintre voi e chopperist?

Un lucru minunat sunt plimbările astea în formație, dar din toate pozele pe cre le-am văzut, numa cruisere Âşi nici un chopper.

 

OK nu ne suparam :P

Vezi ca este un topic intreg pentru asa ceva , si dezbat oamenii de cativa ani pe diverse siteuri...

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Lope, un raspuns evaziv..discutiile de pe siteuri le stiu,ca am si eu un pic de vechime.

In alta ordine de idei, daca sunteti cruiseristi/chopperisti, postați destul de puțin la **grupul choperistilor**. In afara de SlipComunistu, nu prea va vad înghesuindu-vă.

 

P.S.: dacă nu-s ținut pe loc în BucureÂşti cu alegerile, spun Âşi eu prezent la Lehliu. Daca isi termina motoreta de modificat, vine si tovarăÂşu @foxdesert@.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu va supărați pe mine, vă admir pentru ce faceți, dar care dintre voi e chopperist?

Un lucru minunat sunt plimbările astea în formație, dar din toate pozele pe cre le-am văzut, numa cruisere Âşi nici un chopper.

Adică punem in față SPIRITUL CHOPPER, nu motorul in sine :lol: :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Lope, un raspuns evaziv..discutiile de pe siteuri le stiu,ca am si eu un pic de vechime.

In alta ordine de idei, daca sunteti cruiseristi/chopperisti, postați destul de puțin la **grupul choperistilor**. In afara de SlipComunistu, nu prea va vad înghesuindu-vă.

 

P.S.: dacă nu-s ținut pe loc în BucureÂşti cu alegerile, spun Âşi eu prezent la Lehliu. Daca isi termina motoreta de modificat, vine si tovarăÂşu @foxdesert@.

Azi nu prea ne-am "înghesuit" la taină , deoarece aici in Bucuresti am fost să aprindem o lumânare unui copil....citeÂşte nițel mai in urmă pe acest topic Âşi ai să vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ca ati schimbat ora plecarilor de sambata de la 13 la 11.Nu am cum sa scap niciodata sambata mai devreme de ora 13.Lucrez in fiecare sambata.Imi pare fff rau ca nu mai am cum sa vin cu voi... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai dreptate cu "chopper" in sensul ca nu avem choppere ci cruisere, dar o luam asa mai la general. puteam sa punem cruiser atunci se suparau chopperele puteam sa punem cruiser-chopper era prea lung am zis ca asa ca titlu general punem chopper in nume, si stiu toti si cunoscatori si necunoscatori despre ce e vorba in mare. Nu avem pretentie de mare club sau sa dam cine stie lectii despre motociclism, suntem o gasca, care devine pe zi ce trece mai mare si mai unita. ne vedem de treaba noastra fara a avea pretentia ca stim tot sau ca exemplul nostru e cel corect si demn de urmat.

 

si apoi... nu numele conteaza ci sufletele ce alcatuiesc gasca, d-asta am lasat-o cum a cazut: chopper academy. bine sau rau.. asta e.

 

sper ca nu a fost evaziv raspunsul meu si m-am si facut inteles.

 

in legatura cu forumul chopperistilor... eu unu nu postez acolo pentru ca sincer cred ca sunt multi altii care au de spus mult mai multe, si stiu ce spun, nu ca mine care probabil la prima ineptie spusa voi fi luat in baza(cum a fost luat la baza cel care si-a dat cu parerea despre ce inseamna cruiser chopper si custom :lol: ). fiind nou in lumea cruiserelor-chopperelor e usor sa faci o gafa. probabil cam asa s-a intamplat si cu cel care a postat cum ca chopper inseamna cat mai multe franjuri :D :laugh:

in schimb citesc forumul acela in fiecare zi asa cum citesc si thread-ul asta al nostru.

 

te asteptam sa mergem impreuna la lehliu daca poti veni :P

 

Nasol ca ati schimbat ora plecarilor de sambata de la 13 la 11.Nu am cum sa scap niciodata sambata mai devreme de ora 13.Lucrez in fiecare sambata.Imi pare fff rau ca nu mai am cum sa vin cu voi... :lol:

 

 

conteaza numai sa vrei sa vii. grupul se misca mai greu decat individul. probabil nici nu o sa ajungem la lehliu cand o sa ne ajungi din urma chiar daca pleci dupa noi, dupa care o sa poti sa vii impreuna cu grupul pe drumul de intoarcere cu burta plina de gratare :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi nu prea ne-am "înghesuit" la taină , deoarece aici in Bucuresti am fost să aprindem o lumânare unui copil....citeÂşte nițel mai in urmă pe acest topic Âşi ai să vezi.

 

Stiu f. bine unde ati fost, eu nu pot sa merg la asa o grozavie, nu as putea sa-l privesc pe Dan Popescu.

Eu ma refeream ca aveti o activitate destul de slaba la postarea de idei pe grupul chopperistilor/cruiseristilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POSTAM pe "Intalnire choppere Bucuresti" - Topicul deschis de Lope, la Comunitati regionale: Bucuresti !

Ma bucur ca ai inteles SPIRITUL CHOPPER, din pagina precedenta "mihai prd". In ceea ce priveste postarile, mai exista si telefoanele ori chat-uri....majoritatea lucreaza in timpul saptamanii si nu oricine are oricand timp de postari pe forum, in timpul serviciului. :lol:

P.S. "Ideile" care ne privesc in mod direct, le discutăm față-în-față, la intâlnirile noaste. :P :D

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neee, transform topicul asta intr-un flame si chiar nu are rost, e unul din putinele topicuri care ma bucură.

Eu vb de idei de chopperism, tu vorbesti de "idei de discuții".

Hai, mai bagati poze de la Tgv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...