Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

AM A2, mere ? :crack: da-mi un PM cu nr. tau de tel. ca sunt doar de 7 ani in bucuresti si habar nu am cum ajung la acel spital! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM A2, mere ? :crack: da-mi un PM cu nr. tau de tel. ca sunt doar de 7 ani in bucuresti si habar nu am cum ajung la acel spital! :crack: :crack:

 

0752 142 688.

 

Merge orice grupa sanguina dupa cum am spus si in postul precedent. Ma indrept spre Bikers acum, poate ne vedem acolo.

Multumesc!

 

0752 142 688.

 

Merge orice grupa sanguina dupa cum am spus si in postul precedent. Ma indrept spre Bikers acum, poate ne vedem acolo.

Multumesc!

 

A2 -. Scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0752 142 688.

 

Merge orice grupa sanguina dupa cum am spus si in postul precedent. Ma indrept spre Bikers acum, poate ne vedem acolo.

Multumesc!

 

 

 

A2 -. Scuze!

DECI A2 ARE FLORIN ? , INSEAMNA CA "MERE DE LA MINE" ATENTIE: CEI CARE AU ZERO, SUNT DONATORI UNIVERSALI, NU PREGETATI ! ....in bikers nu mai ajung, pt. ca sunt deja "cu plumb" in nas.... ne vedem dimineata la spital ! :crack:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ca dupa ce donezi singe 2 ore nu ai voie sa conduci asa ca mai bine sa mergi fara motor.

ORICUM NU CONDUC urmatoarele 2 ore de dupa donare....vreau sa "stresez" niste doctori sa se miste mai bine in meserie, sa nu-l lase pe Florin "la mila Domnului" adica :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cazul sa ne mobilizam >A cazut unul de ai nostri .Vreau detalii unde? cand? Am A2

Hai baieti ,maine nu se stie .Dovediti ca este o stare de spirit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto pozele de la doftana..

eu se pare ca o intind iar in vama uichendu de vine ... vrem sa vedem finala campionatului acolo.. cat despre donat eu am A2 insa am o hepatita cronica si nu pot dona.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cazul sa ne mobilizam >A cazut unul de ai nostri .Vreau detalii unde? cand? Am A2

Hai baieti ,maine nu se stie .Dovediti ca este o stare de spirit.

Dimineata la ora 7:30 la Spitalul de urgenta Floreasca, langa stadionul Dinamo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata la ora 7:30 la Spitalul de urgenta Floreasca, langa stadionul Dinamo.

Pe St. cel Mare.... Ok, stiu unde este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok Eu voi veni ,este treaba de solidaritate .In cazul nefericit in care orcarui dintre noi i s-ar intampla ceva ,la fel as proceda ,si sunt convins ca si voi a-ti face ,pentru oricare dintre voi .Puterea minoritatilor sta in organizare-adeziune-solidaritate.Iubesc starea asta de spirit si consider ca este cazul sa fac ceva pentru mentinerea si aprofundarea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...deci sincer as venii si eu..nu stiu cat pot ajuta deoarece nu ai sprecizat un detaliu destul de important ....sau ma rog la mine e important. eu am A2 dar negativ asa ca daca e oki (eu stiam ca nu pot da decat pentru negativ) ma poti contacta la 0745.024.928

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e o treaba...din cate stiu eu nu se bea nu se mananca la analize si donare...corectati-ma daca gresesc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...deci sincer as venii si eu..nu stiu cat pot ajuta deoarece nu ai sprecizat un detaliu destul de important ....sau ma rog la mine e important. eu am A2 dar negativ asa ca daca e oki (eu stiam ca nu pot da decat pentru negativ) ma poti contacta la 0745.024.928

Am pus minusul, de la negativ :crack:. Aveti aceeasi grupa sanguina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus minusul, de la negativ :crack:. Aveti aceeasi grupa sanguina.

 

perfect...oricum veneam dar acum am un motiv in plus.

ne vedem maine dimineata la 7:30 sunt acolo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu nu pot dona ,sangele meu nu este bun pt donare...e prea slabutz :crack: as fi vrut tare sa ajut ,dar e peste puterea mea... :crack:

imi pare rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma voi simti toata viata mandru ca am cunoscut oameni ca voi si mi-ati permis sa va numesc prieteni. Ne vedem maine la 7 - 8 la Floreasca.

 

 

 

Salut baieti si fete

 

Imi pare rau dar nu am cum sa ajung la o astfel de ora la spital (jobul).Daca vreti sau daca se poate (sincer nu stiu) pentru mine ar fi mai convenabil dupa ora 12 cand pot pleca de la birou sau in weekend.Eu am 01......daca tot ajungeti acolo intrebati in ce interval se poate dona sange si in ce conditii.Sper sa se faca bine......

 

Lope , Adda, Larry si toi cei care se duc sa faca acest gest.......sunteti MARI

 

 

multumesc

Conduceti cu grija....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... conditii de donare

 

Pot fi donatori de sânge doar cei care îndeplinesc aceste condiții:

- vârsta cuprinsă între 18 Âşi 62 ani

- greutate minimă - 58 kg fetele Âşi 60 kg băieții

- tensiune arterială - peste 110/60 mmHg

- să nu fi avut sau să nu aibă următoarele boli: hepatită (de orice tip), TBC, sifilis, malarie, epilepsie, ulcer, diabet zaharat, boli de inimă sau - tensiune peste 18 mmHg, boli de piele, miopie - 6 dioptrii.

- să nu fi suferit în ultimele luni intervenții chirurgicale

- femeile să nu fie: însărcinate, în perioada de lăuzie, în perioada menstruală.

- să nu fi consumat grăsimi sau băuturi alcoolice cu cel puțin 24 de ore înaintea donării.

 

Pentru ca donarea să se desfăÂşoare în condiții bune se recomandă:

- odihnă suficientă în noaptea prealabilă donării.

- înainte de donare, alimentație uÂşoară, dar bogată în fier. De evitat produsele bogate în grăsimi, prăjelile, de preferat carnea slabă, peÂştele, cerealele, leguminoase, cereale.

- aport crescut de apă Âşi evitarea băuturilor care conțin cofeină.

 

 

sursa: http://www.atentie.info/meniu/articol.php?idart=2210&idcat=5&head=8&general=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mutat intalnirea cu jamatate de ora mai devreme , va rog sa veniti cu plinurile facute, se va pleca la ora 11 FIX, motivul este caldura ucigatoare si dorinta celor multi de a muta un pic mai devreme plecarea.

Se va pleca la RUSE-BULGARIA

 

Sambata 28 iunie, ora 10:30 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mutat intalnirea cu jamatate de ora mai devreme , va rog sa veniti cu plinurile facute, se va pleca la ora 11 FIX, motivul este caldura ucigatoare si dorinta celor multi de a muta un pic mai devreme plecarea.

Se va pleca la RUSE-BULGARIA

 

Sambata 28 iunie, ora 10:30 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

 

locul unde vom merge sambata :/index.php?showtopic=227442&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara cine vrea sa mearga in Bikers Matei Voievod , va asteptam acolo incepand cu ora 18.

 

 

oameni buna .......MA OMORATI CU ORA 18.00.EU SUNT PASARE DE NOAPTE....IES DUPA ORELE 20.00

E CAAAAAAAAALD LA 18.00 :crack: :crack:

 

CINE A FOST LA CLUB APASU........??

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...