Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cica vocalista de la L7 a aruncat, cu tamponul folosit, in public, prin '92 :eek: . "Eat my used tampon, fuckers!!!" si s-a roit de pe scena

Cand ajungi pe scena si dai totul din tine pentru ca lumea sa se simta bine si sunetul este de c@cat, ca artist ai tot dreptul sa arunci cu fecalele fiecarui platitor catre organizator. ;)

 

On topic. :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajungi pe scena si dai totul din tine pentru ca lumea sa se simta bine si sunetul este de c@cat, ca artist ai tot dreptul sa arunci cu fecalele fiecarui platitor catre organizator. ;)

 

Perfect de acord. Gestul e cu atat mai mult de inteles cu cat 'proiectilul' a fost un tampon folosit (banuiesc ca nu era din'ala zilnic) :D

 

Problema care se pune acum e cu cat se vinde pe la licitatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord. Gestul e cu atat mai mult de inteles cu cat 'proiectilul' a fost un tampon folosit (banuiesc ca nu era din'ala zilnic) :D

 

Problema care se pune acum e cu cat se vinde pe la licitatii...

 

:crack: nu m-ar mira sa stea la ora asta in vitrina vreunuia pentru cine stie ce suma...

 

on topic (dedicatie userului de mai sus) :D

 

http://youtu.be/I4C28ZJDXBM

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord. Gestul e cu atat mai mult de inteles cu cat 'proiectilul' a fost un tampon folosit (banuiesc ca nu era din'ala zilnic) :D

 

Problema care se pune acum e cu cat se vinde pe la licitatii...

 

Eu am inteles altceva, sunetul era de rahat asa ca publicul a inceput sa arunce cu noroi in trupa si Donita, like the bitch she is, a retaliat cum a stiut si ea saraca, cred ca i-a part rau ca nu a venit cu rahat in punga pe scena. Masses are asses aveau ele o vorba/cantec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cine a prins perioada aia (anii '90):

 

 

I-am vazut la un concert la Teatrul de vara din Mamaia prin '93, unde cap de afis a fost Alvin Lee.

De asemenea, lume buna atunci: Jack Bruce, Larry Coryell, Anca Parghel, Marius Popp, Mircea Tiberian...

Lesinati de foame, doar in niste blugi evazati, fara haine si pantofi (rucsac furat de pe o banca din gara cat eram plecat sa iau o vodka), cu 1 si ceva la mie alcool in sange (spre 2), murati de ploaie, catarati pe zidurile ce formau gardul, eram vraiste ca puteam urla un "Love like a man"...

Alvin Lee ceva mai tafnos, dar, in cele din urma, s-a "imbarbatat" cu o tipa blonda prin culise...Argentina parca ii zicea (tipa ne-a supt de toata bautura pe perioada concertului, noi crezand ca ne iese o bucatica, ceva - hormoni fara carte :D ).

Fain...



Poate-i vreunu' pe-aici care a fost acolo? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la teatrul de vara era rockoteca in anii aia. ce era concert rock in constanta pe perioada verii se cam tinea acolo (cred ca totusi fara nicio legatura cu rockoteca). iris, compact, holograf, directia5 (aia veche) au concertat acolo...cand ma mai pimb prin mamaia mai fac cate un ocol pe la teatrul de vara...ce cool era. de Celelalte Cuvinte iti mai aduci aminte?<br />

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la teatrul de vara era rockoteca in anii aia. ce era concert rock in constanta pe perioada verii se cam tinea acolo (cred ca totusi fara nicio legatura cu rockoteca). iris, compact, holograf, directia5 (aia veche) au concertat acolo...cand ma mai pimb prin mamaia mai fac cate un ocol pe la teatrul de vara...ce cool era. de Celelalte Cuvinte iti mai aduci aminte?

 

Celelalte cuvinte erau nelipsiti pe la chefuri. Doar ca rageam toti ca apucatii, asa ca nu pot zice cine asculta pe care: boxele pe noi ori noi la boxe.

In schimb, i-am vazut acum vreo 2 ani pe la Pitesti, concert cu Trooper, Byron, Luna Amara si altii, de care nu-mi mai amintesc, ca era intuneric :friends: .

Nu pot zice ca m-a incantat, Calin Pop si-a iesit din forma, o baga in bemoluri cand ti-era lumea mai draga.

 

In Mamaia n-am mai fost fix de atunci. Sunt curios ce s-a ales de Teatrul de Vara. Parca citisem undeva ca l-ar fi demolat...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu i-am prins prin '94 (parca) in Costinesti, de-atunci never ever.

teatrul de vara e in picioare, mai organizeaza spectacole de divertisment, mai vin cantarete d-astea blonde si tinere, un alex velea...nici eu nu prea mai stiu ce si cum, mai aud stand pe plaja cate un zvonac d-ala cu portavoce care anunta cate un eveniment traznet cu doru octavian d-tru...chestii d-astea care au priza la turistul tipic din zona aia a statiunii. vremea concertelor rock e demult apusa. trupele prefera cluburile de dimensiuni medii stiind ca le pot umple pana la refuz. ata ete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...