Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Am rasfoit un pic discutiile...dar mai simplu ar fi cred sa spun asa....

vreau sa-mi deseneze si mie un meserias casca...cu "alien"....ala care se vede si la mine in poza.....casca mea este momentan o lazer negru mat.....sunt din bucuresti...daca imi spuneti si cat ma costa aproximativ...e perfect...

astept pe cineva care nu are prea mult de lucru...ca sa aiba timp si de mine....mesaj pe private...aici...sau pe mess....o_kellu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am rasfoit un pic discutiile...dar mai simplu ar fi cred sa spun asa....

vreau sa-mi deseneze si mie un meserias casca...cu "alien"....ala care se vede si la mine in poza.....casca mea este momentan o lazer negru mat.....sunt din bucuresti...daca imi spuneti si cat ma costa aproximativ...e perfect...

astept pe cineva care nu are prea mult de lucru...ca sa aiba timp si de mine....mesaj pe private...aici...sau pe mess....o_kellu

 

 

sal,

in timp ce astepti un raspuns de la maestrii pictori,completeaza-ti locatia la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati si pe mine cu un raspuns plz,

Am primit si eu un aerograf pe care am apucat sa-l incerc pt prima data acum vreo 4-5 zile. Am facut cateva desene, dar , mai nou face figuri aerograful: imi scoate aerul prin paharelul de vopsea.Ma gandeam ca e dusa vreo garnitura, dar totusi, am lucrat destul de putin cu el(ar insemna sa schimb la garnituri din 3 in 3 zile).

Partea a doua ar fi urmatoarea: poate fi din cauza ca am folosit vopsea de masina + diluant.Oare sa atace diluantul ceva??? Daca e asta cazul, atunci de unde pot sa imi fac si eu rost de vopsele speciale pt airbrush?

Mersi

 

Daca tot sunt aici, pun si eu o poza cu prima mea incercare cu airbrush-ul de cum l-am scos din cutie :crack:

post-4596-1175257932_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati si pe mine cu un raspuns plz,

Am primit si eu un aerograf pe care am apucat sa-l incerc pt prima data acum vreo 4-5 zile. Am facut cateva desene, dar , mai nou face figuri aerograful: imi scoate aerul prin paharelul de vopsea.Ma gandeam ca e dusa vreo garnitura, dar totusi, am lucrat destul de putin cu el(ar insemna sa schimb la garnituri din 3 in 3 zile).

Partea a doua ar fi urmatoarea: poate fi din cauza ca am folosit vopsea de masina + diluant.Oare sa atace diluantul ceva??? Daca e asta cazul, atunci de unde pot sa imi fac si eu rost de vopsele speciale pt airbrush?

Mersi

 

Daca tot sunt aici, pun si eu o poza cu prima mea incercare cu airbrush-ul de cum l-am scos din cutie :crack:

post-4596-1175257932_thumb.jpg

 

bravo madam...

completeaza-ti mai clar locatia....

 

Asta este cumva ciopperul unicat din bannerul de la tunnig days?

Felicitari !

 

Da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati si pe mine cu un raspuns plz,

Am primit si eu un aerograf pe care am apucat sa-l incerc pt prima data acum vreo 4-5 zile. Am facut cateva desene, dar , mai nou face figuri aerograful: imi scoate aerul prin paharelul de vopsea.Ma gandeam ca e dusa vreo garnitura, dar totusi, am lucrat destul de putin cu el(ar insemna sa schimb la garnituri din 3 in 3 zile).

Partea a doua ar fi urmatoarea: poate fi din cauza ca am folosit vopsea de masina + diluant.Oare sa atace diluantul ceva??? Daca e asta cazul, atunci de unde pot sa imi fac si eu rost de vopsele speciale pt airbrush?

Mersi

 

Daca tot sunt aici, pun si eu o poza cu prima mea incercare cu airbrush-ul de cum l-am scos din cutie :crack:

post-4596-1175257932_thumb.jpg

am citit problema ta

clar e vb de ceva garnitura(daca zici ca ai folosit vopsele de mashina e f probabi sa il fi curatzta cu diluant fara sa ai grija de garnituri, diluantul ataca garniturile (le dilata) .

acum in primul rand trebuie sa iti schimbi garniturile dupa care sa schimi vopsele

numai bine

cicioc

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Cicioc pentru raspuns.

Am cautat vopsele pt airbrush(care sa le pot procura cat mai rapid-preferabil din RO) si am gasit ceva pe site la Revell...sunt bune la ceva alea? Eu voiam sa pictez un sobolan pe plug la motor, si mi-ar trebui destul de urgent vopselele pt ca motorul mai un pic si e gata cu "cosmetizarea", vremea e frumoasa si numai buna de plimbari... numai eu am ramas cu 5% din treaba inceputa...si mi-as dori sa o duc la bun sfarsit

Am mai vazut ceva vopsele de la Klar Professional dar acolo spuneau numai de vopsele auto.

Am inteles ca exista si vopsele care se dilueaza cu apa si daca da, atunci sunt bune pt ce am eu nevoie?Si bineinteles, la ce firma/brand de vopsele gasesc asa ceva? of, cam multe intrebari deodata...deocamdata ma opresc aici... daca dintr-un motiv sau altul nu puteti da un raspuns aici pe forum atunci dati, va rog, daca se poate, un PM sau e-mail la leeloo_wolf@yahoo.com Mersi de pe-acuma :crack:

Editat de leeloo_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza un paint mai special pentru o casca.In primul rand sa fie din Bucuresti.Recomandati-mi pe cineva priceput!Iar pretul sa nu fie exagerat :cheers:

Ca model ma intereseaza ceva cu multe skulluri,pe fond negru...

 

 

 

Sper ca am incadrat bine topicul aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza un paint mai special pentru o casca.In primul rand sa fie din Bucuresti.Recomandati-mi pe cineva priceput!Iar pretul sa nu fie exagerat :cheers:

Ca model ma intereseaza ceva cu multe skulluri,pe fond negru...

Sper ca am incadrat bine topicul aici...

 

Moogoo, clar :bounce: El poate sa iti faca un adevarat unicat!

 

0740.193.953 - Mugurel Popescu

Zi-i ca ai vorbit cu Radu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ce tre sa fie din Bucuresti vopsitorul,exista in tara multi meseriasi,oricum stai fara casca pina se termina. :duel: uita-te inapoi la paginile anterioare si alege unul dintre meseriasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai d-asta pentru ca nu mai am alta casca :| decat aia a lu fimeimea care mie mi-e mica .. si plus ca un rajet d-ala nu cred ca dureaza mai mult de 3 ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...