Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

gaseshti la aia care distribuie vopsele auto sau la magazinele specializate in vopsele profesionale, s-ar putea sa nu aiba pe stoc, dar la comanda aduc sigur. eu am gasit banda de 3 sau 6 mm de la CarSystem shi 4CR. astea sunt din Germany. am o poza ca sa shtii cum arata, culoarea poate sa difere, ce am avut eu era verde. pretzurile sunt cam mari, dar merita . de ex. o rola de 3 mm era undeva la 19 ron iar una de 6 mm, dublu.

 

pentru contur la flacari se foloseshte o pensula speciala- pinstrip brush-, cu parul foarte lung, shi conturul se traseaza din mana- la asta itzi trebuie ceva indemanare.

banda se folosehste doar pentru delimitarea culorilor in procesul de vopsire

post-1567-1163785028_thumb.jpg

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aproape gata TAZ... Casca arata beton cu viziera care-i albastru transparent, ca doi ochi maaari de musca...e varza, zgariata...poate-mi dati o idee despre scoaterea zgarieturilor de pe plastic...merge la polish? :lol:)

post-1243-1164031813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici la mine nu sint facute.Eu am locuit cu un fel de scoth elastic care am lipit la marginile,dar la mine lipseste si captuseala,adica este stricat total.Bine,ca eu am cumparat pentru mine ca sa fac ceva si duc cu mine la demonstrat

ii.Asa ca daca vrea sa cumpara cineva are de facut...

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gaseshti la aia care distribuie vopsele auto sau la magazinele specializate in vopsele profesionale, s-ar putea sa nu aiba pe stoc, dar la comanda aduc sigur. eu am gasit banda de 3 sau 6 mm de la CarSystem shi 4CR. astea sunt din Germany. am o poza ca sa shtii cum arata, culoarea poate sa difere, ce am avut eu era verde. pretzurile sunt cam mari, dar merita . de ex. o rola de 3 mm era undeva la 19 ron iar una de 6 mm, dublu.

 

salut kerosen, eu sunt in buc si am gasit la un magazin de vopsele auto banda de 9 mm cu 25 RON...

vreau sa te intreb mai intai de unde esti si apoi sa-mi spui dc poti sa-mi faci si mie rost de banda de 3mm, eu sunt dispus sa platesc 25 RON pe ea... si-mi spui si mie daca si cum putem rezolva treaba asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. te pot ajuta eu - gasesti banda de 3 si 5mm, verde sau albastra, 3M sau alte marci mai ieftine, la magazinul TopLac - dealeri Glasurit, langa restaurantul Biblioteca, vis-a-vis de APACA - sus in deal, mergand spre Militari, pe dreapta. Un alt loc ar fi magazinul Standox din Bucurestii Noi, intrand pe la Politzie, in spate, la "Accidente usoare"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti,am o mare problema.

am un prieten in Statele Americii si am cerut sa cumpere vopsele respective,dar cind a dus la posta ziceau ca dupa regurile americii nu au voie sa transporta nici prin avion nici prin vapor,numai in cale terestra care -i imposibil.Dati-ne un sfat ,cum pot rezolva?nu poti nici sa minti acolo la control ca pune sub scanner si observa tubele mici cu lichid..... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mai

am spus ca nu postez aici dar uite ca trebuie sa o fac dinou

da , ok si cee cu aia?

nu se poate reproduce? uitete la a mea si ai sa vezi ce e cu ea si culorile putzin difera si daca si atunci o sa mai ai dubii potzi sa imi faci o vizita sa o vezi cu ochii tai.

si pe langa asta cred ca nu sunt primul din romania sau din alta parte care ia o imagine de pe net si o reproduce .

inainte sa postatzi ceva de genul asta uitatziva inainte mai bine la lucari si dupa aceea vorbitzi.

daca asa ar sta treba as putea aproape la fiecare saa ii aduc o imadine dupa care sa luat

nu mai aruncatzi cuvintele asa fara nici o treba, mai ganditzi un pic inainte sa o facetzi

numai bine

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite chiar acum am facut poza cu webcamu la ea si sa vezi si dimensiunile :peace:

a mea e de 17/23 cm

aici e poza

 

[ si daca nu v-aasti prins uite sa imi pun si ultima ce am facut=o

pt unu se pare ca tyre sa si mentzionez ca imaginea e reprodusa si ca sa vvada diferentzele am sa va pun si imaginea de referintza .

din pacatre pozele mele nu sunt destul de bune (nu se vad toate detaliile care exista :wave: ) si de aceea am facut din mai multe pozitzi

post-9047-1165158658_thumb.jpg

post-9047-1165159454_thumb.jpg

post-9047-1165159469_thumb.jpg

post-9047-1165159484_thumb.jpg

post-9047-1165159572_thumb.jpg

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am chiar nimik. dar deja m+am saturat pana peste cap de rautatzile care se pun aici fara sens

 

suzama daca te-am ofensat nu a fost cu intentzie dar deja am observat ca , cateva persoane ar agatza in ori si ce.

 

numai bine si scuze inca o data :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Nu m-ai ofensat cu nimic.

Eu imi cer scuze ca am lasat loc de interpretari.

 

Succes, si nu uita ca esti artist, si cu asta inchizi gura tuturor! :wave:

mersi man . eu totdeauna am crezut ca lucarrile vorbesc pt cel ce le face

mersi inca o data

numai bine

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti,am terminat cu BMW.Postez aici o poza despre carene,aripi,etc. Toate la o gramada cind ajunge la Bucuresti si este montat la motor o sa pun poze cum arata in intregime

post-7975-1165508633_thumb.jpg

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut..

http://www.mobile.de/SID699djVsUo61dwCyIEv...1228309454&

http://www.mobile.de/SIDfTRwNOYY5W--lOgb1t...1236044558&

Absolut totul este superb la RT-uri,inafara de far si de stop.

Tema de cercetare:Ce as putea sa fac oare la farul de la de la cea albastra sa arate cumva ca la cea rosie?

Ma gindeam la o folie,ceva,sau pictat ceva in asa fel incit sa para a fi geam de sticla,sau asa ceva..

Poate ceva din fibra de sticla?

Mesterilor,ce parere aveti?

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ai ce sa-i faci. Doar sa cauti pe net pe la nemti sau americani sau englezi un alt geam de far. Noi am schimbat la K geamurile la semnalizare si am pus albe cu bec portocaliu in loc de portocalii cu bec alb.... motorul era rosu... acum este cum l-a prezentat zoli mai sus :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Carla,daca exista varianta asta era simplu.Nu am ce sa-i fac,sunt doua modele diferite,carenajul este altfel,idem farul.Semnalizarile sunt la fel,si eu am sa cumpar albe,asta-i simplu,dar la far trebuie sa gasesc o smecherie sa-l infrumusetez cumva sa semene cu acela in colturi,cumva..

Alte idei??

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...