Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Zoli iti multumim pentru tot si in special pentru ... rabdare.

Arata super, super, super. :bow: :bow:

Nici nu ma gandeam ca un BMW poate arata atat de bine cu custom paint avand in vedere ca dupa 3 saptamani de cautare pe net rezultatele au fost aproape 0 barat la acest capitol si sincer incepusem sa ma gandesc daca nu cumva noi suntem un pic dusi daca vrem sa facem asa ceva pe un astfel de motor.

 

:bow: :lol: :lol: :baldy:

post-12318-1166034979_thumb.jpg

post-12318-1166034997_thumb.jpg

post-12318-1166035064_thumb.jpg

post-12318-1166035121_thumb.jpg

post-12318-1166035194_thumb.jpg

post-12318-1166035212_thumb.jpg

post-12318-1166035254_thumb.jpg

Editat de carla_ro_b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Sincer?

Nu stiu daca BMW-ul,care este un motor cu personalitate si de cu totul alta factura se preteaza la custom painting.

Eu cel putin nu am vazut pe nicaieri vreun BMW mascarit(nu ma refer la calitatea lucrarii,evident)

Dar cum gusturile nu se discuta..nu ramine decit sa te bucuri de el.

Sanatate.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si masinile BMW au personalitate si inca ce personalitate si sunt folosite la greu pentru custom paint.

Nu vreau sa intru in polemica, fiindca aceeasi lucru am spus si noi initial:

" - Vrem un custom paint pe motor."

Si tot noi am raspuns:

" - Da, dar BMW-ul nu se preteaza la asa ceva!"

Si stiu ca ai dreptate - pana acum nimeni nu a facut asa ceva - o declar dupa 3 saptamani de cautare pe net in disperare. Am mai gasit vreo 5 motoare BMW dar nu in stilul asta pictate, dar cu custom paint totusi si aratau bine.

Am zis sa incercam, fiindca ne doream foarte mult si caroserii pe net sunt cate vrei in caz de ceva....

 

Dar cand am primit motorul inapoi, ne-am luat gandul de la "nu se preteaza", "e BMW" si toate au inceput sa ni se para clisee. Daca o vezi in realitate nu in niste poze facute cu telefonul ai sa iti dai seama, poate, ca am dreptate.

 

Oricum gusturile nu se discuta... unora le place, altora nu... dar cine stie daca inceputul intr-o directie e bun... poate se schimba si opinia... :bow: , daca nu.... ramanem singurii trazniti din lume cu un asemenea motor :lol:

 

Sper sa ne vedem la intalniri si sa schimbam parerile live :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si masinile BMW au personalitate si inca ce personalitate si sunt folosite la greu pentru custom paint.

Nu vreau sa intru in polemica, fiindca aceeasi lucru am spus si noi initial:

" - Vrem un custom paint pe motor."

Si tot noi am raspuns:

" - Da, dar BMW-ul nu se preteaza la asa ceva!"

Si stiu ca ai dreptate - pana acum nimeni nu a facut asa ceva - o declar dupa 3 saptamani de cautare pe net in disperare. Am mai gasit vreo 5 motoare BMW dar nu in stilul asta pictate, dar cu custom paint totusi si aratau bine.

Am zis sa incercam, fiindca ne doream foarte mult si caroserii pe net sunt cate vrei in caz de ceva....

 

Dar cand am primit motorul inapoi, ne-am luat gandul de la "nu se preteaza", "e BMW" si toate au inceput sa ni se para clisee. Daca o vezi in realitate nu in niste poze facute cu telefonul ai sa iti dai seama, poate, ca am dreptate.

 

Oricum gusturile nu se discuta... unora le place, altora nu... dar cine stie daca inceputul intr-o directie e bun... poate se schimba si opinia... :bow: , daca nu.... ramanem singurii trazniti din lume cu un asemenea motor :lol:

 

Sper sa ne vedem la intalniri si sa schimbam parerile live :bow: :bow:

Macar este un BMW unic! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut din nou, am terminat saptamana asta un cbr 600 f, am facut niste poze, nu sunt chiar foarte bune, cand va fi si vreme buna o sa mai fac cu un aparat mai profesional

post-8047-1166291934_thumb.jpgpost-8047-1166291961_thumb.jpgpost-8047-1166291976_thumb.jpg

Arata foarte bine.Bravo! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-3667-1166609629_thumb.jpgpost-3667-1166609778_thumb.jpg Multe salutari si sarbatori fericite tuturor!M-a adus un prieten in Italia sa-i "infoc" masina.E prima data cand fac "foc" si e mult de egzersat.....da pe viitor sper sa ma prezint mai bine.Vad multe lucrari faine la voi si va felicit.Aici nu se da lumea'n vant dupa asa ceva;adica,daca vad.....le place da nu mai mult(DIN CATE AM VAZUT EU).Doamne da sa ma'nsel.Toate cele bune.

 

....tre sa fac pozele mai mici cand o fi gata.Aici gasesti de toate......de la culori pana la accesorii pentru aerograf.Daca n-au pe stoc.....in 2 zile vor avea.Craciun fericit la toti si s'auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca asa sa inteles,se poate interpreta :banana: dar eu cu Kofa, ma cunosc bine,am facut cursuri de airbrush impreuna si sper la vara la ceva intruniri MOTO sa stam la bere si cu restul artistilor care se ocupa de airbrush :finger: ca este de lucru pentru toti :bigstar:si poate mai invatam uni de la alti cite ceva ca sintem doar la inceput spor la munca si chit mai multe lucrari bune . :D

 

unde se fac aceste cursuri de aerograf ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam.Am mai gasit cate ceva de lucru, da vad ca nu scap de flames nici cum.Bun si asa.Am in lucru un dragstar,iar proprietaru' mi-a adus un cd cu tema....poze descarcate de pe net.Nu fac nimic altceva decat sa "reproduc" ce mi-a adus el.Vin cu poze.

 

 

Pozele sunt facute cu o mizerie de aparat da nu am avut altceva mai bun......scuze pentru calitate.

post-3667-1168701212_thumb.jpg

post-3667-1168701267_thumb.jpg

post-3667-1168701344_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a inceput anul si pt mine.

aici un rezervor de comunista cu tema GIGER

si o placa de snowboard dar la care pozele nu sunt f bune dar astept sa le primesc mai bune

la aceasta tema a fost " Samurai Jack" :cheers:

 

 

a

era sa uit ceva detalii de la rezervor

si un an nou cat mai plin de lucrari pt totzi si sa il citez pe koffa " cat mai multzi barii"

numai bine tuturor

post-9047-1168714931_thumb.jpg

post-9047-1168714945_thumb.jpg

post-9047-1168714958_thumb.jpg

post-9047-1168714972_thumb.jpg

post-9047-1168714983_thumb.jpg

post-9047-1168715376_thumb.jpg

post-9047-1168715392_thumb.jpg

post-9047-1168715407_thumb.jpg

post-9047-1168715426_thumb.jpg

post-9047-1168715443_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...