Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:alcy:

No te-ai bagat la o lucrare destul de solicitanta cred-ca! Oricum se vede ca esti facut pentru asa ceva!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....harley montat .... :)....95 cai si 380000 km..

Faina treaba ai facut, mai ales ca l-am vazut live, m-a impresionat cum a iesit :) ! Si mo spart propietarul ;) ! Scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina treaba ai facut, mai ales ca l-am vazut live, m-a impresionat cum a iesit :) ! Si mo spart propietarul ;) ! Scuze de off topic!

..hehe...chiar este un om de treaba....un adevarat Hells Angel,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am si eu 2 intrebari:

ce stiti despre "wrinkle paint"?

se poate vopsi peste crom?cum?

multam.

 

TFB

Mesaj completat

vad ca nu raspunde nimeni...ok,o sa fac eu citeva incercari cu wrinkle pait,sa vedem ce iese...

ref la crom,l-am smirgheluit,ca sa prinda vopseaua...sa vedem.

salut si eu as vrea sa fac miscarea cu vopsirea cromului negru mat mai exact daca ai putea te rog sa- mi spui te rog ce ai reusit tu si cum ai procedat multumesc :crack: numai bine scuze pt greseli s-au daca am scris unde nu trebuie multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si eu as vrea sa fac miscarea cu vopsirea cromului negru mat mai exact daca ai putea te rog sa- mi spui te rog ce ai reusit tu si cum ai procedat multumesc :crack: numai bine scuze pt greseli s-au daca am scris unde nu trebuie multumesc

 

 

baieti,eu asi zice o solutie....dati jos cromul prin sablare si dupa asta faceti vopsire electristatica :(

 

Mesaj completat

...honda Shadow..

rezervorul si aripa de fata....Mai revin cu poze :D

post-7975-1259690068_thumb.jpg

post-7975-1259690081_thumb.jpg

post-7975-1259690092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si eu as vrea sa fac miscarea cu vopsirea cromului negru mat mai exact daca ai putea te rog sa- mi spui te rog ce ai reusit tu si cum ai procedat multumesc :) numai bine scuze pt greseli s-au daca am scris unde nu trebuie multumesc

 

 

salut,

am smirgheluit piesele si apoi am dat cu spray.rezultate ok.

mai ales la suprafete mari(ghidon,telescoape,juguri etc)ideal este sa le sablezi apoi vopsit...su spray wrinkle sau electrostatic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am smirgheluit piesele si apoi am dat cu spray.rezultate ok.

mai ales la suprafete mari(ghidon,telescoape,juguri etc)ideal este sa le sablezi apoi vopsit...su spray wrinkle sau electrostatic.

salut multumesc pt sfat raman dotor cu o bere banuiam treaba asta cu smirgelu dar vre-am sa stiu de la cineva care a aplicat procedura intrun fel sa fiu sigur 100% ca merge multumesc inca o data inca o rugaminte te rog o poza cu lucrarea :) numai bine scuze celor care au initiat topicu numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut multumesc pt sfat raman dotor cu o bere banuiam treaba asta cu smirgelu dar vre-am sa stiu de la cineva care a aplicat procedura intrun fel sa fiu sigur 100% ca merge multumesc inca o data inca o rugaminte te rog o poza cu lucrarea :) numai bine scuze celor care au initiat topicu numai bine

 

uite aici la pagina 24,poze si explicatii pe urma...succes.

 

/index.php?...5310&st=230

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici la pagina 24,poze si explicatii pe urma...succes.

 

/index.php?...5310&st=230

salut omule ce pot spune frumos foarte multumesc inca o data si gresala mea ca nu m-am uitat pe forum vad cal sti pe gexu deci cred ca o sal iau ca sa ma initieze multumesc numai bine ramane valabil cu berea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am urmatoarea problema: am acumulat cateva zgarieturi, unele destul de profunde (intru-un loc este sarita vopseaua complet, pana la tabla, nu este foarte vizibil in poze). sunt pe aripa fata si pe carena fata (motorul e un harley electra glide screamin' eagle, deci vopseaua este una speciala, in multe straturi, cunoscatorii stiu mai bine ca mine despre ce e vorba).

imi este destul de clar ca remediul este piesa noua vopsita la mama ei, doar ca pana voi avea bani sa le inlocuiesc caut o varianta de reparatie care sa estompeze rezonabil de bine zgarieturile. adica o reparatie locala, o chinezarie care sa fie facuta doar in locul unde este zgariata vopseaua.

atasez doua poze cu zonele despre care e vorba, astept ceva pareri

post-19213-1260031050_thumb.jpg

post-19213-1260031009_thumb.jpg

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O casca pentru un amic. Motocicleta e facuta acum ceva timp in acelasi stil... Inca n-am dat lac pe ea

cascamartin.jpg

Mesaj completat

asta-i de la 4Tuning Days, unde-am adus motorul si am inceput sa lucrez la casca...asta vara... oaaaa...ce lenesh sunt!

 

4tuning.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...